Temat: Możesz poprawić pamięć i zmniejszyć ryzyko demencji....

Możesz poprawić pamięć i zmniejszyć ryzyko demencji. Podpowiadamy, jak to zrobić

O pamięć powinno się dbać przez całe życie, nie tylko wtedy, gdy zaczynamy mieć z nią kłopot. O czym warto pamiętać? Co ma wpływ na występowanie demencji i Alzheimera, a co może pomóc utrzymać pamięć w dobrej kondycji?


Dieta na mózg – co powinno się w niej znaleźć?
Podstawowe paliwo dla mózgu to wysokiej jakości produkty spożywcze, które powinny znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie.

1. Węglowodany złożone
Węglowodany złożone są dla naszego organizmu tym, czym paliwo dla samochodu. To dzięki nim możemy żyć na pełnych obrotach, uczyć się i zapamiętywać różne informacje. Stosowanie diet niskowęglowodanowych wpływa na pogorszenie pamięci i koncentracji, osłabienie refleksu, a także powoduje ogólne złe samopoczucie i przewlekłe zmęczenie. Brak energii w postaci węglowodanów złożonych zaburza pracę całego organizmu i wpływa na spowolnienie metabolizmu.

Do najlepszych źródeł węglowodanów złożonych zaliczamy: ...

2. Ryby morskie i słodkowodne
Ryby to jedno z podstawowych źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 w naszej diecie. Bez nich nasz mózg nie jest w stanie funkcjonować na pełnych obrotach i prawidłowo się rozwijać już w okresie płodowym. Dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT są tłuste ryby morskie. W mniejszej ilości wartościowe kwasy tłuszczowe znajdują się w rybach słodkowodnych, jednak i te warto włączyć do codziennej diety.

3. Orzechy i masło orzechowe
Orzechy i przygotowywane z nich masło orzechowe (naturalne, bez zbędnych dodatków np. cukru) to doskonałe wsparcie funkcjonowania mózgu. Dzięki ogromnej ilości witamin, minerałów i kwasów Omega-3 zapewniają one długo wykorzystywaną energię i pomagają dbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu wielu substancji odżywczych w organizmie. Choć orzechy uważane są za tuczące, to nie warto z nich rezygnować – garść orzechów włoskich dziennie, zapewnia efekty, których nie osiągniemy, stosując suplementy na pamięć i koncentrację.

4. Tłuszcze roślinne
Tłoczone na zimno oliwy i oleje to także cenne paliwo dla naszego mózgu. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E i innych antyoksydantów doskonale wspierają pracę mózgu i chronią przed rozwojem wielu chorób. Warto włączyć do diety nie tylko tradycyjnie stosowane oleje i oliwy, ale także te mniej znane, lecz równie smaczne i zdrowe np. z pestek winogron, lnu i orzechów. Co więcej, bez zdrowych tłuszczów nie może zachodzić wchłanianie rozpuszczalnych w nich witamin, co grozi rozwojem wielu schorzeń i nieprzyjemnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Problemy z pamięcią – objawy ...
Problemy z pamięcią a codzienne nawyki ...
Problemy z pamięcią a styl życia ...
Depresja a problemy z pamięcią ...
Problemy emocjonalne a pamięć ...
Używki a problemy z pamięcią ...
Niedobór tiaminy a problemy z pamięcią ...
Problemy z pamięcią a złe nawyki ...

Problemy z pamięcią mogą być także spowodowane: ...Odwodnieniem. Jeśli przyjmujemy za mało wody, ten stan może się utrzymywać i pogłębiać. Warto więc jak najczęściej sięgać po butelkę z wodą.

https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze-zdrowie/mo%c5%b...