Piotr M.

Piotr M. Lubię to, co robię.

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

zostałem olany, no cóż...
Piotr D.

Piotr D. w czym mogę pomóc?

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Piotr, napisałeś, że potrzebujesz wiedzy większej niż podstawowa by móc kontrolować "dostosowywaczy". Czy odpowiedź: Tak poczytaj książki (najlepiej bhp w energetyce, bhp w budownictwie, bhp w PKP itd), poczytaj Normy (od śoi po zarządzanie systemem), pogrzeb na stronach PIP i CIOP, zapisz się do Stowarzyszenia SBHP - Cię zadowala?

Nie napisałeś o jaką firmę chodzi (rodzaj działalności: przedszkole czy huta), o poziom wprowadzania (od nowa czy udoskonalanie systemu).

A tak naprawdę zastanów się o co biega, bo jeśli do firmy przychodzi "dostosowywacz" typu "emerytowany i niegłupi PIPowiec z 30 letnim doświadczeniem w branży" i być może autor książek, a do tego biegły (ale naprawdę biegły) sądowy, to odważysz się go kontrolować? A jeśli nawet - to po co?
Piotr M.

Piotr M. Lubię to, co robię.

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Piotr D.:
odważysz się go kontrolować? A jeśli nawet - to po co?

Piotr nie mam zamiaru szkolić się intensywnie w dziedzinie służb BHP, zostawiam to wam. Potrzebuję orientować się w sprawach BHP na tyle aby wiedzieć czy jestem od razu robiony w konia, czy może nie, czy "dostosowywacz" orientuje się w ogóle swojej robocie czy nie.

Przykład potrzebuję wiedzy o zależności szkolenia wstępnego i okresowego, albo od ilu cm zaczyna się praca na wysokości, albo jakie aspekty muszą być poruszone w instrukcjach BHP i czy instrukcja BHP to poprawna nazwa.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że "mistrz" w swoim fachu oszuka mnie jak będzie chciał i wciśnie mi ciemnotę. Tylko po co?
Kontrola polega na sprawdzeniu czy gościu w ogóle ma pojęcie o swojej robocie czy nie.

Widzisz, nie jestem metrologiem, ale mam na tyle wiedzy z metrologii aby wiedzieć kiedy facet od pomiarów w firmie ma pojęcie o robocie, a kiedy pieprzy ewidentne głupoty.

Ale temat już nie aktualny, zapisałem się na e-learning w akademii PARP, to jest ta piguła, której potrzebuję.

Edycja - literkiTen post został edytowany przez Autora dnia 29.11.13 o godzinie 20:10
Jan Czarnecki

Jan Czarnecki lekarz, internum

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Mój siostrzeniec kończył liceum o profilu technik bhp, właśnie w łodzi. Siostra ze szwagrem początkowo nie byli zachwyceni faktem, że wybrał sobie liceum dla dorosłych (omegę), ale z biegiem czasu zauważyli że nie była to całkiem przypadkowa decyzja i że tak naprawdę wyszło mu to na dobre:) Ja sam byłem zdziwiony, że młody jakoś w końcu się zdefiniował iw końcu dokonał jakiegoś wyboru. Ciekawy jestem tylko kiedy znów zmieni zdanie i rzuci pracę..

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Technika bhp robiłem w szkole policealnej dla dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory/ skąd pochodzę. Jestem zadowolony bo nauka trwała 1,5 roku, a zajęcia odbywały się w weekendy :)

konto usunięte

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Kolejny co w dział reklam nie umie...

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

technika behape robił a nie atwertajzing menedzment
Kamil T.

Kamil T. Szukam dodatkowej
pracy jako Auditor
wewnętrzny
zintegrow...

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Technik bhp daje te same uprawnienia, co studia podyplomowe bhp. Jedynie różnica jest w nazwie samego stanowiska. Po ukończeniu Technika bhp zdobywa się tytuł Inspektora ds. bhp, a po ukończonych studiach podyplomowych uzyskuje się tytuł Starszego Inspektora ds. bhp. Osoboście bym polecał ukończenie szkoły policealnej o kierunku Technika bhp. Program jest bardziej rozbudowany o różne dziedziny i specjalności, zaś na studiach podyplomowych często podchodzi się się do tematu, w sposób ”płytki" i "po macoszemu". W szkole policealnej duży nacisk jest na praktykę, a co za tym idzie wykorzystanie potem zdobytej wiedzy. Na studiach podyplomowych, uczą teoretycy - nauczyciele wykładowcy, zaś w szkole policealnej praktycy z branży bhp. Należy jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2018 roku, zmienia się sposób finansowania szkół dla dorosłych. Obecny rząd obciął subwencję o 3/4. A co się z tym wiąże nauka w szkole policealnej nie będzie już darmowa i obowiązywać będą umowy. Powiedzmy, że w zależności ile będzie słuchaczy w takiej szkole, to koszt takiej nauki będzie się wahał w granicach około 100 - 150 zł.Ten post został edytowany przez Autora dnia 30.12.17 o godzinie 13:23
Piotr D.

Piotr D. w czym mogę pomóc?

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Kamil, bardzo proszę byś nie wprowadzał ludzi w błąd. Może się mylę, ale:

Kamil T.:
Technik bhp daje te same uprawnienia, co studia podyplomowe bhp. Jedynie różnica jest w nazwie samego stanowiska. Po ukończeniu Technika bhp zdobywa się tytuł Inspektora ds. bhp, a po ukończonych studiach podyplomowych uzyskuje się tytuł Starszego Inspektora ds. bhp.

Starszy Inspektor jest warunkiem minimum do pracy na samodzielnym stanowisku (komórka jednoosobowa w zakładzie pracy). Inspektor jest nikim - potrzebuje jeszcze 3 lat.

Osoboście bym polecał ukończenie szkoły
policealnej o kierunku Technika bhp. Program jest bardziej rozbudowany o różne dziedziny i specjalności, zaś na studiach podyplomowych często podchodzi się się do tematu, w sposób ”płytki" i "po macoszemu". W szkole policealnej duży nacisk jest na praktykę, a co za tym idzie wykorzystanie potem zdobytej wiedzy. Na studiach podyplomowych, uczą teoretycy - nauczyciele wykładowcy, zaś w szkole policealnej praktycy z branży bhp.

Gówno prawda. Na studiach podyplomowych (zainteresowani wiedzą o jaka szkołe chodzi) wykładają osoby z wieloletnim stażem. Jeśli dla Ciebie biegli sądowi z kilkudziesięcioletnią praktyką sądową, czynni/emerytowani inspektorzy PIP czy też praktycy z ponad 15 letnim stażem w przemyśle, budowlance, a choćby nawet w usługach to teoretycy - to kto jest praktykiem? Niestety mam bardzo złe mniemanie o szkołach typu technikum bhp czy też policealne studium bhp (przygotowujące do egzaminu na technika -no właśnie "do egzaminu"). I nie chodzi o kadrę, bo znam osobiście wielu wykładowców ale o podejście "kursantów". Zaczyna 20 osób kończy 6-7, Zdaje 4-5. O zdobytej "wiedzy praktycznej" nie wspomnę (żal ściska 4 litery).

Jeszcze nieco o forsie:
Studia podyplomowe to wydatek ok 4tys pln. Wydajesz i wymagasz.
Policealne - zero? Więc czego kursanci mają wymagać?

Podyplomówka: Stawka godzinowa to średnio 130pln/godz. Technikum, liceum -ile? Żal ściska... I kto tu po macoszemu?

Ale żeby nie było, że studia cacy: Pewna uczelnia (z litości nie wspomnę jaka) zaproponowała stawkę 50pln/godzinę. Jak miałbym prof. przed nazwiskiem - aaa, to już z 80pln.

Generalnie: Uważam, że (patrz wpisy poprzednie) podyplomówka ma poszerzyć horyzonty, pokazać jak można inaczej. Jeśli chodzi o zdobycie zawodu od podstaw - wiele zależy od klasy uczelni. Co do techników czy liceów, studium policealnych - ściema. Główny powód - tzw praktyki. Z mojego doświadczenia wynika, że od wielu lat nic się nie zmienia - szkoły nie są w stani zapewnić/zorganizować praktyk. Chcesz -martw się, twój problem. A bez praktyk - nie ma zaliczenia.
Kamil T.

Kamil T. Szukam dodatkowej
pracy jako Auditor
wewnętrzny
zintegrow...

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Każdy ma prawo do własnego zdania. Dzięki za wypowiedź.

Temat: Technik bhp vs Studia podyplomowe bhp

Ja kończyłem podyplomówkę z bhp na WSKZ. Studia były dla mnie skarbnicą wiedzy, a same materiały dydaktyczne były super przygotowane. Od razu po zakończeniu studiów otrzymałem propozcyję pracy w zawodzie, uważam to za duży sukces.



Wyślij zaproszenie do