Temat: Stowarzyszenie bhp "formalne" - zady i walety
Pozostając świadomy ironii wpisu p. Piotra, mimo wszystko uważam, że rzucenie bezpośrednio hasła do każdego z kilku tysięcy członków ospsbhp o treści „ty zadzie i walecie” jest zwyczajnie po ludzku niegrzeczne i wykraczające poza ramy poczucia humoru, tyle na ten temat…
Odnosząc się do zarzutu „półprofili” p. Magdo – niczego się nie wstydzę, w początkowych wpisach podpisałem się imieniem i nazwiskiem, miastem w którym mieszkam, funkcjami w ospsbhp….. że zdjęcia i CV brakuje to jest jakiś problem ??? Zwłaszcza w dyskusji ??
Ok, skoro to problem - CV i zdjęcia nie zamieściłem bo:
1. Nie poszukuję pracy bo mam jej pod dostatkiem (1/2 etatu jako kier. dz. bhp w dużej firmie produkcyjnej z mnóstwem systemów + własna działalność dobrze prosperująca)
2. Wypełnianie zajęłoby mi dużo czasu, a po co ?
3. Brzydko wychodzę na zdjęciach i w ogóle taki trochę nieśmiały jestem… jak zrobię sobie przy palemce w Egipcie, albo przy ospojlerowanej beemce wtedy wstawię….
p. Marcinie - co do 5,50 za szkolenie kadry kierowniczej – uważam i zdania nigdy nie zmienię, że za taka kasę może pójść tylko całkowita ściema tzn. sprzedaż zaświadczenia. Jeżeli Pan sądzi inaczej – trudno, żyjemy w kraju wolności poglądów.
p. Krzysztofie – co złego w stażu za 500 zł ? Ja 13 lat temu podejmując pierwsze zatrudnienie w bhp na pół etatu, pamiętam jak dziś wynagrodzenie – 451 zł „na rekę”.
U mnie „zieleniec” może się „szlifować” za tysiaka….
Odnosząc się do wpisu p. Piotra C. – do merytorycznej dyskusji potrzeba dwóch zainteresowanych stron…
Za „pozdrowienia” z jednego wpisu przepraszam :(… działanie alkoholu nie zawsze jest dobre :(
Zabieram foremki i wracam do swojej piaskownicy – nie mam zamiaru przeszkadzać w Waszych dalszych dyskusjach… Ten wpis jest ostatnim…,
Krótkie odpowiedzi do pytań p. Marcina:
1/ wyrażanie opinii w sprawach dotyczących nowych rozwiązań prawno organizacyjnych...
OSPSBHP jest w „rozdzielniku” władzy ustawodawczej i wykonawczej tj. podmiotem do m.in. którego kierowane są wszystkie projekty aktów prawnych związanych bezpośrednio lub pośrednio z bhp. OSPSBHP ma po jednym reprezentancie, delegowanym przez Zarząd Główny w:
1) Radzie Ochrony Pracy przy Sejmie RP
2) Polskim Komitecie Normalizacyjnym
3) Radzie ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie przy GIP
Ponadto przy niektórych OIP-ach funkcjonują różnego rodzaju komisje, w skład których wchodzą przeważnie prezesi oddziałów (lub inne delegowane osoby).
Współpraca z PIP:
– konsultacje okresowych planów działalności,
– współudział w kampaniach prewencyjnych.
Tyle w skrócie, nie mam zamiaru skanować i wrzucać w sieć dokumentacji kancelaryjnej (przychodzącej/wychodzącej).
2/ Reprezentacja i obrona interesów zawodowych i społeczno prawnych członków Stowarzyszenia
Ten punkt Statutu nie jest zbyt eksploatowany z uwagi na to że stowarzyszenie nie jest związkiem zawodowym. Można go jednak połączyć w jakimś stopniu z punktem 1. Przykład – chociażby wydłużenie okresu vacatio legis w 2005 r. z 5 lat na 8 (stowarzyszenie wnosiło o 10 lat, w drodze targu stanęło na 8).
3/ Popularyzacja problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy
Konferencje, seminaria, warsztaty zarówno na szczeblu krajowym, jak również lokalnym – oddziałowym. Informacje w sieci to tylko mała część faktycznie realizowanych przedsięwzięć.
4/ Dbałość o zachowanie godności pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy, przestrzeganie zasad etyki zawodowej...
Od dłuższego czasu „rodzi” się dokument w stylu „Kodeks Etyki” – przewidywany termin „porodu” jesień tego roku.
Dziesiąty raz powtórzę - jestem zainteresowany - wstępuję w szeregi. Waham się - wstępuję, rozglądam się czy mi się podoba - podoba - zostaję - nie podoba - wypisuję się. Nie jestem zainteresowany - nie wstepuję - nie ironizuję z ludzi którym się podoba.
Dziękuję wszystkim za tygodniową dyskusję, życzę (szczerze) powodzenia w wykonywaniu zawodu behapowca….
Andrzej N. edytował(a) ten post dnia 26.04.12 o godzinie 16:02