konto usunięte

Temat: Inżynieria Bezpieczeństwa Wewnęterznego a BHP, PPOŻ i OC

Witam,

zauważyłam, że ostatnio coraz bardziej modny staje się kierunek "Inżynieria Bezpieczeństwa Wewnętrznego". Zapoznałam się z profilem absolwenta umieszczonego na jednej ze stron internetowych uczelni i zaczęłam się zastanawiać...

1) po IBW mogę pracować na stanowisku BHP-owca, jako inspektor ale czy ścieżka awansu zawodowego jest taka sama jak w przypadku "tradycyjnego BHP" - żeby być specjalistą muszę mieć pięcioletnie doświadczenie zawodowe pracy w służbie BHP i wyższe wykształcenie. Czy może, żeby zostać specjalistą, będę musiała skończyć podyplomówkę?

2) ochrona przeciwpożarowa - żeby spełnić ustawowe wymogi muszę skończyć przynajmniej kurs inspektorów ochrony ppoż, wobec tego IBW nie daje mi w tym wypadku pola do popisu.

3) Zarządzanie kryzysowe i obrona cywilna - czy wystarczy IBW czy znów muszę kończyć podyplomówkę, żeby móc zajmować się OC?

Suma sumarum - chciałabym zapytać jakie uprawnienia daje IBW i czy żeby podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe uważacie, że warto inwestować w ten kierunek, czy może studia podyplomowe.

Dziękuję za odpowiedź i miłego weekendu :)

Temat: Inżynieria Bezpieczeństwa Wewnęterznego a BHP, PPOŻ i OC

Ścieżka awansu jest taka jak w rozporządzeniu ni mniej ni więcej. Nie wiem skąd pomysł że po tych studiach można być technikiem BHP ale może jestem w błędzie. Co do samego kierunku studiów czytałem ostatnio artykuł że stał się niezwykle popularny ale przestrzegano że pracy po nim nie będzie bo robota w resortach jest dla mundurowych.

konto usunięte

Temat: Inżynieria Bezpieczeństwa Wewnęterznego a BHP, PPOŻ i OC

Weszłam na pierwszą lepsza stronę uczelni wyższej na której jest wspomniany kierunek (http://www.polsl.pl/Wydzialy/RG/RG3/Strony/In%C5%BCyni...

"Absolwent studiów I stopnia powinien być przygotowany do podjęcia pracy związanej z funkcjonowaniem szeroko pojętego systemu bezpieczeństwa w dwóch głównych, wzajemnie przenikających się obszarach wiedzy i w dwóch uzupełniających się obszarach zastosowań praktycznych. Są nimi:

Obszar bezpieczeństwa zawodowego określany umownie jako „Bezpieczeństwo i higiena pracy – BHP, który obejmuje ochronę życia i zdrowia pracowników realizowaną w procesie pracy".

Dlatego też pytałam o możliwości pracy.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź



Wyślij zaproszenie do