konto usunięte
Temat: WSPOMAGANA KOMPUTEROWO ANALIZA DANYCH JAKOŚCIOWYCH ATLAS.TI
WSPOMAGANA KOMPUTEROWO ANALIZA DANYCH JAKOŚCIOWYCH ATLAS.TI FOR WINDOWSDlaczego Atlas.ti?
Mówi się, że badania jakościowe to sztuka, ale czy tę sztukę trzeba koniecznie wykonywać przy pomocy kartki, papieru i ołówka? Nie! Analizując dane jakościowe (teksty, grafikę, wywiady, teksty prasowe, dane archiwalne, strony internetowe, zdjęcia, materiały audio i wideo) przy pomocy programów wspomagających analizę danych jakościowych (CAQDA) możesz robić to szybciej, dokładniej i efektywniej.
Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z możliwościami analizy danych jakościowych, wspomaganej przy pomocy programu Atlas.ti. Jest to zdobywające coraz większą popularność narzędzie umożliwiające zintegrowane zarządzanie dużymi korpusami danych o charakterze jakościowym, wspomagające procedury ich kodowania oraz w końcu wstępną ich kwantyfikację – konwersję na dane ilościowe możliwe następnie do obróbki przez programy statystyczne typu SPSS, czy Excel.
Szkolenie skierowane jest zarówno dla pracowników naukowych, jak i badaczy marketingowych, którzy pracują z danymi jakościowymi.
Realizacja szkolenia:
Szkolenie ma formę seminarium połączonego z warsztatem. Każdy z uczestników pracuje na swoim komputerze z zainstalowanym demem Atlasa.ti (UWAGA uczestnicy warsztatu pracują na swoich komputerach, które powinni zabrać ze sobą na szkolenie). W pierwszej części uczestnicy zaznajamiają się z możliwościami programu Atlas.ti oraz jego wykorzystaniem w procesie badania jakościowego.
W drugiej części, prowadzący prezentuje możliwości Atlasa.ti, a uczestnicy wykonują pod jego kierownictwem mikro projekt badawczy. Uzupełnieniem projektu jest seria ćwiczeń, podczas której utrwalana jest znajomość poszczególnych funkcji programu.
Czas trwania szkolenia: 2 dni (16h szkoleniowych)
Program szkolenia: Czytaj więcej
Certyfikaty
Absolwenci szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia kursu wraz z wykazem tematyki i godzin zajęć. Certyfikat posiada potwierdzenie FIRMY 2000, Fewreasons.com i Duńskiego Instytutu Technologicznego.
Koszt udziału - 2 500,00 PLN + 23%VAT / osoba
Koszt udziału w projekcie obejmuje:
• 16 godzin zajęć,
• materiały szkoleniowe,
• serwis kanapkowy i przerwy kawowe,
• proces egzaminacyjny,
• certyfikat.
Zgłoszenie: Wypełnij formularz
Trenerzy
Adrian Wójcik – Jedyny w Polsce trener certyfikowany przez Scientific Software, wytwórcę Atlasa.ti
Adiunkt na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Od 2006 roku prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim kursy poświęcone analizie danych jakościowych wspomaganej komputerowo, w tym z Atlasa.ti. Prowadzi także grupowe i indywidualne szkolenia i warsztaty z Atlasa.ti zarówno dla firm jak i dla instytucji naukowych. Jego klientami byli m.in. 4P Research, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Instytut Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet w Białymstoku.
Autor badań i raportów przygotowanych z wykorzystaniem programów do wspomaganej komputerowo analizy danych jakościowych m.in. dla Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Kancelarii Prezydenta RP, Forum Dialogu między Narodami, Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Członek European Association of Methodology.
Gabriel Matwiejczyk - Ekspert w dziedzinie badań internetowych, wykładowca akademicki, prelegent kilkudziesięciu prestiżowych konferencji oraz seminariów branżowych
Posiada wieloletnie doświadczenie w badaniach Internetu i doradztwie biznesowym w obszarze e-commerce i e-marketingu. Obecnie pracuje w firnie Nielsen odpowiadając za rozwój badań online w Polsce. Wcześniej kierował zespołami badawczymi oraz pracował jako dyrektor ds. rozwoju w Gemius oraz kierował badaniami jakościowymi w portalu nk.pl. Pracował m.in. dla empik.com, Unilever, Castrol, Polsat, PKO, firm farmaceutycznych. Trener i wykładowca w zakresie badań, statystyki, psychologii reklamy i marketingu (głównie social media). Wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.