Paweł G.

Paweł G. Profesjonalne
Techniki Podłogowe
JANSER

Temat: co na podłogę?

Katarzyna Baran:
proszę trzymać się faktów - deska trójwarstwowa to materiał naturalny, panele, które tarkett także robi, są plastikowe. nie wiem więc, jaki pan ma produkt, ale skoro pisze pan, że jest zimny, to chyba jednak laminat sztuczny, bo drewno naturalne nie daje uczucia zimna. nie bardzo rozumiem, jak może ciągnąć od podłogi? może okna tarasowe są źle wstawione i od nich dostaje się do wnętrza zimno.Katarzyna Baran edytował(a) ten post dnia 11.07.10 o godzinie 22:30


prosze trzymać się faktów:) Tarkett ma w ofercie również drewniane podłogi warstwowe...a kolekacj jest bardzo ciekawa. jakośc tez nie najgorsza. i nie mam w tym żadnego interesu, choć nie ukrywam,że współpracujęi z tą firmą:)
Małgorzata Stec

Małgorzata Stec wlasciciel,
projektant wnetrz,
MAST

Temat: co na podłogę?

Paweł Goryl-Nieciuński:
Małgorzata Stec:
Wg mnie nie ma sensu placic za deske barlinecka ( straszne badziewie), czy jakakolwiek deske trojwarstwowa- wiekszosc z nich nie nadaje sie do cyklinowania, fachowcy nie chca ich kleic do podloza i stukaja nieprzyjemnie a i ich cena jest zwykle wyzsza niz deska dwuwarstwowa- co widac na przytoczonym przykladzie.

Stec edytował(a) ten post dnia 11.06.10 o godzinie 09:42[/edited]


Witam ! coraz więcej fachowców jednak klei podłogi warstwoe i laminat do podłoża. Pomagają w tym trwale elastyczne nie zawierające wypełniaczy. rozpuszczaalników ani wody kleje MS Polimerowe. Ważne jest tylko przygotwanie podłoża i sprawdzenie pod względem wilgotności i wytrzymałości.
Kleje te mają dodatkową zaletę - izolują zankomicie ogłosy kroków więc znika problem fatalnej akustyki. A czy deska warstwowa nadej siędo cyklinowania?co najmniej jeden , dwa razy napewno tak. A po 10- 15 latach i tak chyba warto zmienić wystrój wnętrza i podłogę?
pozdrawiam :)
Moja ekipa ZAWSZE klei, jak sie juz ktos uprze na panel:) Ale znam sytuacje, kiedy ekipa nie chciala sie podjac, pewnie z niewiedzy i nieumiejetnosci...

A co do zmiany: parkiet mozna wycyklinowac po 5 latach i tez zmienic kolor:) Roznica jest taka, ze parkiet mozna cyklinowac wieloktornie, panel jednokrotnie:)

konto usunięte

Temat: co na podłogę?

Arkadiusz Reiter:
Co do takich desek to radził bym się wybrać do jakiegoś tartaku lub składu drewna a nie szukać po marketach bo :
1) nie znajdziesz w marketach tego czego szukasz
2) jak znajdziesz to dechy będą bardzo słabego sortu
3) a poza tym słono przepłacisz!!

Najlepiej jest wybierać jakieś drewno twarde ze względu na to aby się za szybko nie niszczyła. Jeśli chciałbyś uzyskać efekt "starej" podłogi to w takim przypadku tylko olej jako warstwa konserwująca. Powodzenia w poszukiwaniach!


ad. 1. Trudno jest znależć coś co nam przypdnie do gusty. I nie jest to tylko kwestia marketu.

ad. 2. Sort zalezy od producenta chociaż powszechnie wiadomo, że sortowanie towaru do marketów polega na wypchnieciu z magazynu tego co nam nie schodzi.

ad. 3. Tam raczej nie przepłacisz ale kupisz coś co nie trzyma się klasyfikacji. W 1 będziesz miał 2 i 3, 2 będzie głownie 3 a w 3 wszystko poza klasowe.

Trzeba wziąć również pod uwagę, że nie kazdy tartak drewno sezonuje a więc jest duże prawdopodobieństwo, że kupisz towar wilgotny. Kupując deski w tartaku musisz sie liczyć równiez z tym, ze towar nie bedzie "przebierany na klasy". Nie kazdy tartak przerobi Ci deskę na taką z piórem i wpustem. I co najwazniejsze, widząc klienta z ulicy mogą ci wcisnąć coś czego nie wcisną stałym odbiorcą, czyli towar wręcz mokry, czy nadający się jedynie na opał.Bartłomiej Zgoła edytował(a) ten post dnia 14.08.10 o godzinie 13:54

konto usunięte

Temat: co na podłogę?

Co do paneli laminowanych oraz desek warstwowych poleciłbym równiez produkty firmy Parador. Mają swoją cenę ale za jakość trzeba płacic.
Paweł G.

Paweł G. Profesjonalne
Techniki Podłogowe
JANSER

Temat: co na podłogę?

Bartłomiej Zgoła:
Co do paneli laminowanych oraz desek warstwowych poleciłbym równiez produkty firmy Parador. Mają swoją cenę ale za jakość trzeba płacic.


racja to tez niezła marka i jednoczesnie jakosć jesli chodzi o te kategorię podłóg. nic nie zastąpi jednak, jak to już tutaj wielkrotnie zostało napisane - solidnej dechy:)
Małgorzata Apicionek

Małgorzata Apicionek INVEST-M - Kamień
Naturalny - Marmur,
Granit

Temat: co na podłogę?

Michale, zdecydowanie polecam tradycyjne podłogi z litego drewna, klejone do podłoża. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo zarówno jeśli chodzi o rodzaj podłogi, kolorystykę jak i sposób ułożenia. Do wyboru mamy tradycyjny parkiet (układany w tzw. wzór okrętowy, jodełkę- w chwili obecnej jodełka często jest montowana z dużych elementów np 100x600x22mm i nadaje podłodze bardzo nowoczesny wygląd, bądż inne wzory np. kwadraty), parkiet przemysłowy, bądż parkiet industrialny(od 190do400x40x22) najlepiej sprawdzające się w nowoczesnych wnętrzach. Kolejna propozycja to deska podłogowa, ten rodzaj podłogi jeśli jest dobrze skomponowany z meblami i pozostałymi elementami wnętrza doskonale sprawdzi się zarówno w mieszkaniu o nowoczesnym charakterze, w domu o stylu wiejskim, czy we wnętrzu stylizowanym na dawną epokę.
Ceny parkietów; od 30zł za 1m2(bez montażu i chemii), ceny deski od 80zł za m2.

Zachęcam do przeczytania dalszej części mojej wypowiedzi wiem, że jest dosyć obszerna. Mam jednak nadzieję, że pomoże w wyborze najbardziej odpowiedniej podłogi do Twojego Domu. W przypadku podłóg z naturalnego drewna to bardzo istotne ponieważ taka podłoga będzie Ci towarzyszyła przez wiele lat.

Kolorystycznie krajowe drewno jest bardzo zróżnicowane. Oto propozycje i krótka charakterystyka.

Bardzo jasne, naturalne podłogi z klonu, brzozy i jesionu

Bardzo piękna, jasna podłoga wprowadza do naszego domu światło. Lepiej niż inne sprawdzi się w pomieszczeniach ciemnych, z oknami wychodzącymi na północ. Jeśli pokoje są małe, świetlista barwa jasnej podłogi optycznie je powiększy, doskonale uzupełni i wyeksponuje nowoczesne wyposażenie domu. W kawalerkach znakomicie skomponuje się z nowoczesnym minimalistycznym stylem.

Do modnego ostatnio trendu nawiązują posadzki bielone, typowe dla Skandynawii. Jasne gatunki drewna, tj.: dębu, brzozy, buku, klonu, jesionu czy sosny dodatkowo poddane są zabiegowi bielenia, co dodaje pomieszczeniom światła i świeżości. W pomieszczeniach z taką podłogą szczególnie dobrze będą prezentowały się sprzęty w czystych kolorach, np.: żółte, granatowe lub czerwone. Ich odpowiedniki w kolorach bardzo jasnych mogą zlewać się z podłogą, a wnętrze będzie odbierane jako mdłe i monotonne. Mebli czarnych, mahoniowych, ciężkich i bogato zdobionych, lepiej jednak unikać. Pastelowe barwy doskonale sprawdzą się także na ścianach. Pozostałe wykończenia drewniane powinny być utrzymane w barwie zbliżonej do koloru posadzki lub drzwi. Te ostatnie mogą być białe lub o dwa tony ciemniejsze, należy jednak unikać dużych różnic kolorystycznych.

KLON - Drewno klonu ma bardzo jasny kremowy kolor, z atłasowym połyskiem i spokojnym rysunkiem słojów. Ta świetlista barwa powoduje, że jest to jedna z najjaśniejszych naturalnych podłóg drewnianych dostępnych na naszym rynku. Drewno klonu jest elastyczne i trwałe, chętnie wykorzystywane w przemyśle stolarskim już od czasów staropolskich. Pastelowa neutralna barwa tworzy niezwykłe doznania estetyczne. Klon jest drewnem średnio twardym.
BRZOZA - Drewno brzozy jest żółtawo-białe do czerwonawo-białego i ma swój niepowtarzalny matowo-błyszczący blask. W wewnętrznej strefie pnia mogą wystąpić plamki rdzeniowe; podobne do olchy. Rysunek drewna od gładkiego przez prążkowany, "płomienisty", aż do bardzo dekoracyjnego. Drewno brzozy nie jest zbyt twarde i nie jest odporne na warunki atmosferyczne
JESION - Drewno jesionu jest materiałem o bardzo jasnej intensywnej barwie i wyrazistym usłojeniu. Rysunek słoi bywa różny od bardzo jasnych i złocistych kolorów do koloru ciemniejszego wręcz wpadającego w brąz. Jesion jest materiałem bardzo modnym o dużej wytrzymałości. Należy do gatunków drewna bardzo twardych i jest odpornych na ścieranie, ale mniej odpornym na wilgoć i warunki atmosferyczne.


Klasyczne i ekskluzywne „złote podłogi”

Uniwersalna barwa ekskluzywnego drewna dębu i barwa miodowej ozdobnej akacji sprawdza się znakomicie zarówno stylowych pałacach jak i w wiejskiej chacie. Dąb dzięki swojej złocistobrązowej barwie oraz sęczkom jest ozdobą samą w sobie. To podłoga dająca wrażenie przytulności i domowego ciepła. Wymarzona dla romantycznych lub rustykalnych wnętrz. Renesans wiejskiego stylu pozwolił na wprowadzenie posadzek postarzanych. Podłoga z dębu świetnie wygląda również w nowoczesnych domach, we wnętrzach gabinetowych, jak i oryginalne urządzonych dużych pokojach dziennych. Dąb to szlachetność i trwałość naturalnego piękna.

DĄB - Drewno dębowe to najszlachetniejsza klasyka podłóg drewnianych. Ma naturalną ciemno-złocistą barwę, jest materiałem twardym, bardzo trwałym, odpornym na ścieranie i działanie wody.
AKACJA - Wyjątkowo dekoracyjna miodowocynamonowa barwa akacji sprawia, że jest ona znakomitą propozycją dla osób poszukujących podłogi wnoszącej do wnętrza ciepło oraz znacznie podnoszącej jego walory estetyczne. Drewno akacji zaliczane jest do gatunków ekskluzywnych, to surowiec wysokiej jakości - trwały i twardy. Akacjowa posiada zdecydowany, kontrastowy rysunek słojów. Doskonale pasuje do jasnych, słonecznych wnętrz, również tych o niekonwencjonalnym wystroju. Szczególnie pięknie będzie wyglądać w pomieszczeniach, gdzie dominować będą meble tworzące spójną całość. Warto tak dobrać podłogę, by z nimi w pełni harmonizowała.


Ciemne i nastrojowe podłogi dla koneserów

DĄB CZARNY-WĘDZONY - To oferta dla koneserów. Bardzo ciemny, czekoladowy brąz z lekką nutą szarości czyni ją bardzo szlachetną, ale też determinuje klimat wnętrza. To podłoga piękna i trwała. Idealna propozycja do wnętrz stylowych lub orientalnych, z gobelinową czy skórzaną tapicerką. Wybór estetyki podłogi rozszerza opcja jej fazowania. Niewidoczne na pierwszy rzut oka subtelne ścięcie (faza) na obu dłuższych brzegach deski, optycznie wydłuża podłogę i dodaje jej lekkości.
Stosując takie rozwiązania uzyskamy efekt podłogi wyrazistej i nawiążemy do rustykalnych, tradycyjnych stylów urządzania domów (wiejskich rezydencji). W dębowej desce wędzonej doskonale sprawdza się szczotkowanie, czyli starzenie drewna, polegające na mechanicznym wybraniu cześć słoja, co daje efekt "wypracowanej" przez lata starej podłogi. Zabieg ten podkreśla naturalne piękno usłojenia dębu, a ewentualne ślady użytkowania mniej są zauważalne.
Małgorzata Apicionek, http://parkietmann.com.pl
Martyna Węgrzyn

Martyna Węgrzyn Communication
Consultancy

Temat: co na podłogę?

Małgorzata Apicionek:
Michale, zdecydowanie polecam tradycyjne podłogi z litego drewna, klejone do podłoża. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo zarówno jeśli chodzi o rodzaj podłogi, kolorystykę jak i sposób ułożenia. Do wyboru mamy tradycyjny parkiet (układany w tzw. wzór okrętowy, jodełkę- w chwili obecnej jodełka często jest montowana z dużych elementów np 100x600x22mm i nadaje podłodze bardzo nowoczesny wygląd, bądż inne wzory np. kwadraty), parkiet przemysłowy, bądż parkiet industrialny(od 190do400x40x22) najlepiej sprawdzające się w nowoczesnych wnętrzach.

Dziekuję za tę wypowiedź. Interesuje mnie szczególnie parkiet przemysłowy. Cena materiału za m2 jest rozsądna ale boję się że koszty ułożenia i chemii znacznie powiększą finalny budżet. Jak to wychodzi w praktyce? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź
Małgorzata Apicionek

Małgorzata Apicionek INVEST-M - Kamień
Naturalny - Marmur,
Granit

Temat: co na podłogę?

Witam ponownie.
Montaż parkietów w Warszwie i okolicach ksztuje ok. 50zł/m2 ( położenie gruntu, montaż parkietu, cyklinowanie i 3-krotna warstwa lakieru). Do tego dochodzi cena chemii, bardzo różna w zależności od marki użytego materiału.

konto usunięte

Temat: co na podłogę?

Jestem zakochana w podlogasz z żywicy:) Bardzo polecam. Piękne, nowoczesne.

Obrazek
Martyna Węgrzyn

Martyna Węgrzyn Communication
Consultancy

Temat: co na podłogę?

Małgorzata Apicionek:
Witam ponownie.
Montaż parkietów w Warszwie i okolicach ksztuje ok. 50zł/m2 ( położenie gruntu, montaż parkietu, cyklinowanie i 3-krotna warstwa lakieru). Do tego dochodzi cena chemii, bardzo różna w zależności od marki użytego materiału.

pięknie dziękuję :)

konto usunięte

Temat: co na podłogę?

Witajcie!

Muszę się podzielić moimi doświadczeniami. W mieszkaniu chcąc nie chcąc mam płytki, a w sypialni panele. W domu rodziców od zawsze jest mozaika parkietowa. Powiem tak, gdybym teraz zamierzała robić remont, to na pewno w moim mieszkaniu wyrzuciłabym te panele, które są tandetne wg mnie, a położyłabym deski drewniane-jestem fanką prawdziwego drewna i uważam, że jest ono najtrwalsze, pod warunkiem, że wybierze się odpowiedni lakier czy też olej.

U rodziców, dość niedawno robiłam podłogę lakierem wodnym Plastor satynowym i jest super. Raz, że nie było niepotrzebnych zapachów, a dwa że cudownie jest czuć prawdziwe drewno pod stopami :) dodam jeszcze, że w pozostałych pokojach rodzice robili parkiet domaluxem i po roku jest mnóstwo rys (łapki mojego psa), także wybierzcie porządny lakier jak już się zdecydujecie na parkiet.

Temat: co na podłogę?

A co sądzicie o deskach bambusowych? słyszałam, że są dość trwałe i cena też nie jest zła.
Marek Dąbek

Marek Dąbek Software Engineer,
Intel Technology
Poland

Temat: co na podłogę?

Czy ma ktoś doświadczenia z posadzkami betonowymi? Chodzi mi dokładnie o zrobienie całego parteru w domu (korytarz, salon, kuchnia, łazienka).

1. Czy te powierzchnie są naprawdę antypoślizgowe?
2. Czym trzeba to powlec żeby nie zostawały plamy?
3. Czy znacie jakieś firmy, które robią małe powierzchnie? Jak jest orientacyjna cena za m2?

konto usunięte

Temat: co na podłogę?

Witam,
zastanawiam się nad deską z bambusa w kuchni.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tego typu podłogą?

Z góry dziękuję za info.
Pozdrawiam.
Agnieszka Kranich

Agnieszka Kranich Architektura i
Nieruchomości

Temat: co na podłogę?

Anna N.:
a co sadzicie o panelach quick-step?? zastanawiam sie czy ich nie polozyc w mieszkaniu.

osobiście mogę polecić. fakt, że sztuczny panel ale zdecydowanie wyższej jakości, swietnie sie prezentuje, baaardzo bogaty wybór i genialny w utrzymaniu.
Anna N.

Anna N. administracja
biurowa, Comarch SA

Temat: co na podłogę?

Agnieszka Kranich:
Anna N.:
a co sadzicie o panelach quick-step?? zastanawiam sie czy ich nie polozyc w mieszkaniu.

osobiście mogę polecić. fakt, że sztuczny panel ale zdecydowanie wyższej jakości, swietnie sie prezentuje, baaardzo bogaty wybór i genialny w utrzymaniu.

moze i sztuczna pologa jest 'gorsza' od naturalnych, ale na pewno odpowiedniejsza przy 2letnim 'szkodniku' ;) decyzja juz zapadla - bedzie quick-step!

konto usunięte

Temat: co na podłogę?

Ja nadal preferuję panele. Nie muszą być wcale nieciekawe.
Polecam popatrzeć na http://www.roomdesign.pl/podlogi.html.
Świetne pomysły i świetne firmy
Michał K.

Michał K. Specjalista Oracle
PL/SQL.

Temat: co na podłogę?

Co sądzicie o deskach z orzecha amerykańskiego?
Macie doświadczenia z deskami firmy PARADOR?
Bogna Węgorska

Bogna Węgorska Mistrz NLP,
Certyfikowany
ThetaHealer®DNA 3,
chirurg fant...

Temat: co na podłogę?

Michał K.:
Co sądzicie o deskach z orzecha amerykańskiego?
Macie doświadczenia z deskami firmy PARADOR?
malina!

Temat: co na podłogę?

Porównywalną marką do Quick-Stepa jest Balterio. Jeżeli ktoś szuka paneli w wyższej klasie to właśnie te 2 marki. Jednak Balterio jest mniej popularne niż Quick-Step, a mają równie ładne panele. (Reklama przed Tańcem z Gwiazdami robi swoje :) )

Następna dyskusja:

deski na podłogę




Wyślij zaproszenie do