Zbigniew Maciej Matyszczak

Zbigniew Maciej Matyszczak konsultant
niezależny,edukacja
nieformalna w ramach
bizne...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Zamówcie dobrą pogodę ...

http://cz.info.pl/zapowiedzi/17194-czestochowskie-bank...Ten post został edytowany przez Autora dnia 21.04.16 o godzinie 07:11
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

25 kwietnia 2016 roku na godz. 18–tej zapraszamy także do Krakowa. Organizujemy m. in. panel dyskusyjny pt. „Jak uchronić dziecko od traumy podczas rozstania rodziców – Alienacja rodzicielska – ukryta forma przemocy?

Odbędzie się on w kultowym w naszym mieście „Klubie Pod Jaszczurami”, mieszczącym się przy Rynku Główny 8. Wezmę w nim udział wraz Haliną Kuraś – terapeutą, kierownikiem Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie oraz nadkomisarzem Piotrem Raźny z Wydziału Prewencji, KMP w Krakowie. Poprowadzi go Anna Gapys.

Wstęp wolny ilość miejsc ograniczona

O innych wydarzeniach organizowanych w tym roku z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Krakowie poinformujemy wkrótce.Ten post został edytowany przez Autora dnia 20.04.16 o godzinie 13:49

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Wspaniała inicjatywa!Pragnę przyłączyć się do tegorocznych obchodów Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Rzeszowie chociażby w formie rozpowszechniania ulotek informacyjnych w Sądzie Rejonowym. Serdecznie zapraszam i zachęcam do akcji osoby z Rzeszowa i okolic.
Zbigniew Maciej Matyszczak

Zbigniew Maciej Matyszczak konsultant
niezależny,edukacja
nieformalna w ramach
bizne...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Joanna B.:
Wspaniała inicjatywa!Pragnę przyłączyć się do tegorocznych obchodów Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Rzeszowie chociażby w formie rozpowszechniania ulotek informacyjnych w Sądzie Rejonowym. Serdecznie zapraszam i zachęcam do akcji osoby z Rzeszowa i okolic.


Witamy w grupie ... :)
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Gorące podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowania i zorganizowanie wydarzeń z okazji tegorocznego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Polsce.

Podchodząc profesjonalnie i wspólnie do zmierzania się z problemem wykonujemy kolejne kroki do jego uświadomienia coraz większej ilości osób, w tym tym którzy mogą mieć wpływ na jego przezwyciężenie, bądź osłabienie.

Poniżej informacje z niektórych miast:

W tym roku, 25 kwietnia, w Krakowie udało się nam zrealizować kilka wydarzeń.

Rano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych wręczaliśmy nagrody w konkursie na najładniejszą pracę w plastyczną w konkursie, zatytułowanym "Mama, tata i ja", który został zorganizowany specjalnie z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej oraz wspólnie wypuszczaliśmy mydlane Bańki Miłości.

Wczesnym popołudniem ponownie wspólnie wypuszczaliśmy mydlane Bańki Miłości. Tym razem w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczy Nr 2 im. J. Korczaka wraz z dziećmi z różnych szkół z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i Dąbrowy Tarnowskiej .

Nagrody w konkursie dla dzieci "Mama, tata i ja" ufundowała Korczakowska Republika Dziecięca Dyliniarnia http://www.dyliniarnia.republika.pl/

Płyn i akcesoria do wspólnego wypuszczania Baniek Mydlanych zapewnili producent płynu i akcesoriów do baniek mydlanych - firma Tuban
http://www.tuban.pl/
oraz firma Euro-Trade sp. z o. o.
http://www.euro-trade.pl/

Wieczorem zorganizowaliśmy dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich była wspaniale zorganizowana i poprowadzona przez Annę Gapys debata "Jak uchronić dziecko od traumy podczas rozstania rodziców? Alienacja rodzicielska - ukryta przemoc wobec dzieci", w której oprócz mnie wzięli udział Halina Kuraś - Kierownik Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie oraz nadkomisarz Piotr Raźny z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Odbyła się ona w kultowym w naszym mieście Klubie Pod Jaszczurami, mieszczącym się przy Rynku Głównym.

Drugim wydarzeniem wieczoru było przedstawienie przez Prezes Zarządu Korczakowskiej Republiki Dziecięcej Dyliniarnia - Marię Pułczyńską idei Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej oraz rozdawanie ulotek przez członków Dyliniarnii na temat alienacji rodzicielskiej i jej różnorodnych negatywnych skutków - podczas Podwawelskiego Dnia Serca, zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 25.

Ponadto zostały w różnych miejscach Krakowa zostały rozwieszone plakaty informujące o Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

W Katowicach w tym roku akcję informacyjną na temat Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej oraz problemu alienacji rodzicielskiej i jej negatywnych skutków przeprowadził Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, a Będzinie Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny. Otrzymałem także informacje, że podczas dużej przerwy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach z tej okazji wypuszczały mydlane Bańki Miłości.

W Warszawie w tym roku rozdawano ulotki na temat problemu alienacji rodzicielskiej i jej negatywnych skutków, a w Rybniku wieszano plakaty.Ten post został edytowany przez Autora dnia 06.05.16 o godzinie 13:22

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w dniu 25 kwietnia 2016 r. został przeprowadzony w Wolsztynie (k. Poznania). Nagłośnienie problemu polegało na roznoszeniu ulotek informacyjnych: sąd rejonowy: kuratorzy, sędziowie, szkoły: psychologowie, nauczyciele.

konto usunięte

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Stolica Wielkopolski dołączyła do licznego grona miast biorących udział w organizacji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. 25 kwietnia w Poznaniu pojawiły się plakaty i ulotki informacyjne.
Zachęcam do kontaktu osoby z Poznania i okolic, które chciałyby dołączyć do naszej grupy lub w inny sposób wesprzeć propagowaną ideę.
Bartosz Małecki

Bartosz Małecki nauczyciel, szkoła

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Po raz pierwszy w 2016r. Morąg, niewielkie miasto w województwe Warmińsko - Mazurskim, przyłączyło się do obchodów Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Dziękujemy Panu Maciejowi Wojewódce za cenne rady oraz pomoc, której nam udzielił podczas organizacji.

Tego dnia:

- rozdawaliśmy ulotki na temat problemu alienacji rodzicielskiej

- puszczaliśmy mydlane bańki miłości

- odbył się pokaz koreańskiej sztukl walki taekwondo

- konkurs na najlepszą pracę plastyczną na temat: "W czasie wolnym razem z tatą i mamą..."

- bieg rodzinny

Dziekujemy za wsparcie i zaangażowanie dużej grupie ludzi, którzy aktywnie włączyli się do naszej akcji: TPD – Morąg, MDK Morąg, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu, Stowarzyszeniu Biegowemu Finisz Morąg, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Morągu, UKS Victoria Morąg, grupie harcerzy z Hufca Morąg pod wodzą Dominika Rimaszauskasa, Grzegorzowi Iwańcowi, Beacie Pańczuk, Annie Jabłońskiej, Agnieszce Małeckiej, Barbarze Pankiewicz, Adamowi Pyjorowi, Beacie Bielkuńskiej oraz wszystkim tym którzy wsparli naszą akcję. Bardzo dziękujemy!
O naszej akcji wspomniano również w lokalnych portalach informacyjnych:
http://www.mediagroupinfo.pl/zgromadzenie-publiczne-w-...
oraz
http://www.e-morag.pl/11-aktualnosci/891-dzien-swiadom...Ten post został edytowany przez Autora dnia 04.05.16 o godzinie 15:07

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Po raz drugi akcja została przeprowadzona we Włocławku. Niezawodna cw24tv ponownie wsparła nasze działania: https://www.youtube.com/watch?v=MBj-Jb1F9sQ. Ponadto rozdawałem ulotki, rozwieszałem plakaty, rozmawiałem z rodzicami dzieci dotkniętych problemem.
Magdalena Jan-Ander

Magdalena Jan-Ander Dyrektor,
Przedszkole Miejskie
Nr 126

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Sprawozdanie z przebiegu działań w ramach obchodów
„Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej” w Łodzi
25 kwietnia to dzień, w którym obchodzony jest dzień świadomości alienacji rodzicielskiej, w związku z tym przez kilka dni poprzedzających ten dzień, dzieci z uczestniczących przedszkoli : Przedszkole Miejskie nr 66, Przedszkole Miejskie nr 119, Przedszkole Miejskie nr 126 w Łodzi poruszały tematykę związaną z ich rodzinami.
Organizowane byłe zajęcia z dziećmi a także z rodzinami przedszkolaków.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach inspirowanych przez nauczycielki, a także same wychodziły z inicjatywą rozmowy o rodzinie, same organizowały sobie zabawę w „dom”.
• słuchanie opowiadania R. Piątkowskiej „Zapach mamy” i "Rodzinny dom"- rozmowy na temat rodziny, opowiadanie dzieci o swoich najbliższych, prawidłowe nazywanie ich
• słuchanie wiersza D. Głośnickiej „Moja mama” ilustrowanego obrazkami, rozmowa w oparciu o wysłuchany utwór, swobodne wypowiedzi dzieci nt. „Za co kocham swoja mamę”
• wypowiedzi dzieci nt „Co robi mój tato”- nazywanie czynności wykonywanych przez tatę w oparciu o ilustracje sytuacyjne i spostrzeżenia z domu: czyta gazetę, pomaga mamie, sprząta, naprawia usterki, prowadzi samochód
• wypowiedzi dzieci „Moja mama jest...”, „Mój tata jest...” (kochana, uśmiechnięta, dobra, miła,/ silny, duży, zabawny, odważny)
• rysowanie obrazków nt. „Moja rodzina”- wystąpienia dzieci, przedstawianie swoich rodzin
• burza mózgów „kocham mamę za…”- za to, że mnie urodziła- Nikodem, l.5, za to , że się mną opiekuje zawsze, gdy jest mi smutno, gdy mnie coś boli- Kuba, l.4, za to, że o mnie dba Liliana, l.4, za to, że mnie zawsze przytula
• kocham tatę za… za to, że wymyśla najfajniejsze zabawy Szymon, l.5, za to, że z nim mogę bawić się moimi autami, Alan, l.5, za to, że zabiera mnie na wycieczki Weronika, l.5, za to, że jest duży i silny , Adaś l. 4, za to, że można się z nim wygłupiać, śmiać Ola, l.4
• czy łatwo by było bez mamy albo taty? rozmowa z dziećmi na temat „czy zawsze każde dziecko mieszka z mamą i tatą”? czy to oznacza, że dziecko, któreś z rodziców kocha bardziej? Wypowiedzi dzieci na temat tego, że mamę i tatę kochają tak samo. „Ja najbardziej lubię sobotę i niedzielę, kiedy i mama i tata są ze mną” Antek, l 5. , „jest mi smutno gdy moja mama i tata idzie do pracy, najbardziej z nimi lubię spędzać czas Maciek, l.4,
• rozmowa „Dlaczego dzieci powinny mieć oboje rodziców?”
Daniel, l.6 „Żeby dzieci nie były same”
Maciek, l.5” Dzieci nie mogą zostawać same w domu, chodzić ulicą ”
Kuba l.4 Żeby zabierać nas na wakacje”.
Kasia, l.4– „Żeby wychodzić z nami na spacery”.
Dawid, l.4– „Żeby nas pilnować”, „żeby nas ‘ukochać’ jak nam smutno”
Natalia l.5 – „Żeby się z nami bawili”.
Maja, l. 4 „ Żeby nas przyprowadzać do przedszkola”
Natalka l.5 „Żeby chodzić z nami na rower”

• Uwrażliwienie dzieci na sytuację, w której rodzice muszą mieszkać oddzielnie, wytłumaczenie dzieciom, że to nie ma nic wspólnego z ich relacjami z mamą i tatą, dzieci mają prawo tak samo kochać rodziców, tak samo często chcieć z nimi spędzać czas
• Dzieci wykonywały prace plastyczne „Moja rodzina” różnymi technikami, malowały farbami, ozdabiały sylwety postaci różnorodnymi materiałami
• Dzieci z grupy starszej brały udział w konkursie plastycznym „Cudownych rodziców mam”, miał on na celu uświadomienie dzieciom znaczenia roli rodziców w ich życiu oraz wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną
• Omówione zostało prawo dziecka z Konwencji Praw Dziecka – Prawo do miłości obojga rodziców wykorzystując opowiadanie z książki „Mam Prawo i nie zawaham się go użyć” Joanny Olech.
• Uczestnictwo w zabawach teatralnych, kalamburach
Zabawy swobodne organizowane przez dzieci:
Dzieci organizowały sobie szereg zabaw ruchowych i plastycznych z tematyką rodziny w tle.
Dzieci bawiąc się w teatrzyk odgrywały scenki z wykorzystaniem pacynek, lalek, sylwet, często bawiły się w „dom”, samodzielnie przydzielały sobie role członków rodziny i spełniane funkcje, zawsze w zabawach pojawiała się mama, która opiekowała się dziećmi, tata, który szedł do pracy oraz rodzeństwo , które razem się bawiło i opiekowało się psem, podczas zabaw swobodnych dzieci „całymi rodzinami” przygotowywały i jadły posiłki w kąciku kuchennym, wychodziły na spacery, wtedy głównym rekwizytem był wózek z małym braciszkiem, a także piesek na smyczy.
W zabawach swobodnych bez względu z jakiej rodziny pochodziło dziecko zawsze pojawiała się pełna rodzina- jest to wynikiem zaspokajania naturalnej potrzeby ludzi od „zawsze”.
Współpraca z rodzicami i opiekunami :
• umieszczenie na tablicach informacyjnych ogłoszeń, plakatów informujących o obchodach dnia alienacji
• zamieszczenie na stronach www oraz facebook artykułów na temat znaczenia/ wpływu na rozwój dziecka obecności z życiu dziecka obojga rodziców, a także fotorelacji z aktywności przeprowadzonej z dziećmi
• wręczano ulotki informacyjne ozdobione przez dzieci rysunkami
• organizacja warsztatów, podczas których rodzice uzyskali informację nt tego, czym jest alienacja. Wzmacnialiśmy więzi rodzinne w czasie zabaw integracyjnych przy piosenkach w języku polskim i angielskim oraz podczas wspólnych zajęć plastycznych
• organizacja happeningu pt. "Banki miłości" w ogrodzie przedszkolnym ( Przedszkole nr 66).
• Rodzinne ko kursy m.in. na plakat pt. "My Family", wspólne wykonywanie i prezentowanie prac, albumów, gier dydaktycznych związanych z realizacją projektów grupowych pt „Skrzydlaci przyjaciele”, „Zdrowo i wesoło” , „Owocowa zgaduj zgadula” itp.
https://www.facebook.com/PrzedszkoleMiejskieNr126WLodzi...
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,7C7FFA4F5575C99...
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A13D00D393B1C20...
Sprawozdanie z przebiegu działań w ramach obchodów
„Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej” w Łodzi
25 kwietnia to dzień, w którym obchodzony jest dzień świadomości alienacji rodzicielskiej, w związku z tym przez kilka dni poprzedzających ten dzień, dzieci z uczestniczących przedszkoli : Przedszkole Miejskie nr 66, Przedszkole Miejskie nr 119, Przedszkole Miejskie nr 126 w Łodzi poruszały tematykę związaną z ich rodzinami.
Organizowane byłe zajęcia z dziećmi a także z rodzinami przedszkolaków.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach inspirowanych przez nauczycielki, a także same wychodziły z inicjatywą rozmowy o rodzinie, same organizowały sobie zabawę w „dom”.
• słuchanie opowiadania R. Piątkowskiej „Zapach mamy” i "Rodzinny dom"- rozmowy na temat rodziny, opowiadanie dzieci o swoich najbliższych, prawidłowe nazywanie ich
• słuchanie wiersza D. Głośnickiej „Moja mama” ilustrowanego obrazkami, rozmowa w oparciu o wysłuchany utwór, swobodne wypowiedzi dzieci nt. „Za co kocham swoja mamę”
• wypowiedzi dzieci nt „Co robi mój tato”- nazywanie czynności wykonywanych przez tatę w oparciu o ilustracje sytuacyjne i spostrzeżenia z domu: czyta gazetę, pomaga mamie, sprząta, naprawia usterki, prowadzi samochód
• wypowiedzi dzieci „Moja mama jest...”, „Mój tata jest...” (kochana, uśmiechnięta, dobra, miła,/ silny, duży, zabawny, odważny)
• rysowanie obrazków nt. „Moja rodzina”- wystąpienia dzieci, przedstawianie swoich rodzin
• burza mózgów „kocham mamę za…”- za to, że mnie urodziła- Nikodem, l.5, za to , że się mną opiekuje zawsze, gdy jest mi smutno, gdy mnie coś boli- Kuba, l.4, za to, że o mnie dba Liliana, l.4, za to, że mnie zawsze przytula
• kocham tatę za… za to, że wymyśla najfajniejsze zabawy Szymon, l.5, za to, że z nim mogę bawić się moimi autami, Alan, l.5, za to, że zabiera mnie na wycieczki Weronika, l.5, za to, że jest duży i silny , Adaś l. 4, za to, że można się z nim wygłupiać, śmiać Ola, l.4
• czy łatwo by było bez mamy albo taty? rozmowa z dziećmi na temat „czy zawsze każde dziecko mieszka z mamą i tatą”? czy to oznacza, że dziecko, któreś z rodziców kocha bardziej? Wypowiedzi dzieci na temat tego, że mamę i tatę kochają tak samo. „Ja najbardziej lubię sobotę i niedzielę, kiedy i mama i tata są ze mną” Antek, l 5. , „jest mi smutno gdy moja mama i tata idzie do pracy, najbardziej z nimi lubię spędzać czas Maciek, l.4,
• rozmowa „Dlaczego dzieci powinny mieć oboje rodziców?”
Daniel, l.6 „Żeby dzieci nie były same”
Maciek, l.5” Dzieci nie mogą zostawać same w domu, chodzić ulicą ”
Kuba l.4 Żeby zabierać nas na wakacje”.
Kasia, l.4– „Żeby wychodzić z nami na spacery”.
Dawid, l.4– „Żeby nas pilnować”, „żeby nas ‘ukochać’ jak nam smutno”
Natalia l.5 – „Żeby się z nami bawili”.
Maja, l. 4 „ Żeby nas przyprowadzać do przedszkola”
Natalka l.5 „Żeby chodzić z nami na rower”

• Uwrażliwienie dzieci na sytuację, w której rodzice muszą mieszkać oddzielnie, wytłumaczenie dzieciom, że to nie ma nic wspólnego z ich relacjami z mamą i tatą, dzieci mają prawo tak samo kochać rodziców, tak samo często chcieć z nimi spędzać czas
• Dzieci wykonywały prace plastyczne „Moja rodzina” różnymi technikami, malowały farbami, ozdabiały sylwety postaci różnorodnymi materiałami
• Dzieci z grupy starszej brały udział w konkursie plastycznym „Cudownych rodziców mam”, miał on na celu uświadomienie dzieciom znaczenia roli rodziców w ich życiu oraz wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną
• Omówione zostało prawo dziecka z Konwencji Praw Dziecka – Prawo do miłości obojga rodziców wykorzystując opowiadanie z książki „Mam Prawo i nie zawaham się go użyć” Joanny Olech.
• Uczestnictwo w zabawach teatralnych, kalamburach
Zabawy swobodne organizowane przez dzieci:
Dzieci organizowały sobie szereg zabaw ruchowych i plastycznych z tematyką rodziny w tle.
Dzieci bawiąc się w teatrzyk odgrywały scenki z wykorzystaniem pacynek, lalek, sylwet, często bawiły się w „dom”, samodzielnie przydzielały sobie role członków rodziny i spełniane funkcje, zawsze w zabawach pojawiała się mama, która opiekowała się dziećmi, tata, który szedł do pracy oraz rodzeństwo , które razem się bawiło i opiekowało się psem, podczas zabaw swobodnych dzieci „całymi rodzinami” przygotowywały i jadły posiłki w kąciku kuchennym, wychodziły na spacery, wtedy głównym rekwizytem był wózek z małym braciszkiem, a także piesek na smyczy.
W zabawach swobodnych bez względu z jakiej rodziny pochodziło dziecko zawsze pojawiała się pełna rodzina- jest to wynikiem zaspokajania naturalnej potrzeby ludzi od „zawsze”.
Współpraca z rodzicami i opiekunami :
• umieszczenie na tablicach informacyjnych ogłoszeń, plakatów informujących o obchodach dnia alienacji
• zamieszczenie na stronach www oraz facebook artykułów na temat znaczenia/ wpływu na rozwój dziecka obecności z życiu dziecka obojga rodziców, a także fotorelacji z aktywności przeprowadzonej z dziećmi
• wręczano ulotki informacyjne ozdobione przez dzieci rysunkami
• organizacja warsztatów, podczas których rodzice uzyskali informację nt tego, czym jest alienacja. Wzmacnialiśmy więzi rodzinne w czasie zabaw integracyjnych przy piosenkach w języku polskim i angielskim oraz podczas wspólnych zajęć plastycznych
• organizacja happeningu pt. "Banki miłości" w ogrodzie przedszkolnym ( Przedszkole nr 66).
• Rodzinne ko kursy m.in. na plakat pt. "My Family", wspólne wykonywanie i prezentowanie prac, albumów, gier dydaktycznych związanych z realizacją projektów grupowych pt „Skrzydlaci przyjaciele”, „Zdrowo i wesoło” , „Owocowa zgaduj zgadula” itp.
https://www.facebook.com/PrzedszkoleMiejskieNr126WLodzi...
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,7C7FFA4F5575C99...
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A13D00D393B1C20...
http://przedszkole66.net/portfolio/my-family/
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Jeśli zamierzacie zorganizować tegoroczne wydarzenia z okazji zbliżającego się Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w formie zgromadzenia publicznego może się przydać informacja o tym, że weszła w życie zmiana ustawy "Prawo o zgromadzeniach".

Informacje na temat nowego prawa z tego zakresu można znaleźć pod linkiem: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20170000579

Zapraszam do współpracy :)Ten post został edytowany przez Autora dnia 03.04.17 o godzinie 13:54
Zbigniew Maciej Matyszczak

Zbigniew Maciej Matyszczak konsultant
niezależny,edukacja
nieformalna w ramach
bizne...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

http://cz.info.pl/kultura-2/19421-banki-milosci-2017

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

We Włocławku akcja została przeprowadzona po raz trzeci. Działania polegały na ekspozycji profesjonalnego plakatu w autobusach MPK oraz różnych instytucjach. Plakat opracował na tą okazję mistrz grafiki i plakatu Pan Andrzej Pągowski (https://www.facebook.com/Andrzej-P%C4%85gowski-ART-1501.... Serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi. Dziękuję także Maciejowi Wojewódce za pomoc, pracownikom MPK (https://www.facebook.com/mpkwloclawekinfo24/?fref=ts) szczególnie Pani Ewie Przybylskiej, za pobranie niskiej opłaty, dzięki czemu od 24 kwietnia we wszystkich autobusach przez wiele następnych dni będzie eksponowanych po kilka plakatów. Dziękuję także specjaliście od druku Andy Kierzkowski za porady techniczne i polecenie drukarni oraz drukarni Marfix za rabat dzięki któremu plakatów wystarczyło do wszystkich autobusów i wielu instytucji. Poniżej linki do artykułów:
Włocławek.info
W autobusach MPK pojawiły się wyjątkowe plakaty
https://www.wloclawek.info.pl/…/w-autobusach-mpk-pojawily-…/
q4
http://q4.pl/?id=17&news=167814

Urząd Miasta Włocławek
http://www.wloclawek.pl/…/dzien-swiadomosci-alienacji-rodzi…

Urząd Miasta Włocławek
https://www.facebook.com/UMWloclawek/photos/a.213941851...
Robert Graś

Robert Graś Przedsiębiorca,
ojciec, społecznik

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Poznaniu obchodziliśmy w nieco innej scenerii niż w roku ubiegłym. Zgromadziliśmy się na Placu Mickiewicza, gdzie oprócz transparentów i baniek miłości był konkurs. Konkurs był związany z wiedzą oraz ze zrozumieniem czym jest <alienacja rodzicielska> i jakie negatywne skutki przynosi dzieciom. Nagrodami były łakocie oraz minizestawy do dmuchania baniek. Pogoda niestety nie była łaskawa, ale nas to nie zraziło. Rozdawaliśmy oczywiście ulotki i rozmawialiśmy z przechodniami. Prosiliśmy by zabrali ulotki do domu i przeczytali uważnie albo przekazali bliskiej osobie, dla której te informacje mogą być pomocne.
Poznaniakom dziekujemy za udział w obchodach dnia świadomości, a organizatorom za pomysł i realizację wydarzenia.
W przyszłym roku planujemy rozszerzyć akcję o nowe przedsięwzięcia. Już wkrótce zaczynamy przygotowania.

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

25 kwietnia 2017 roku, z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Wolsztynie były rozdawane ulotki na temat alienacji rodzicielskiej i jej negatywnych skutków w gabinecie psychologicznym, u kuratorów oraz w starostwie powiatowym
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

W dwóch prestiżowych pismach zamieściłem opracowania, w których m. in. napisałem o Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, co mam nadzieję pomoże nagłaśniać temat wśród profesjonalistów . Te opracowania i periodyki - to:

Alienacja rodzicielska - jako przemoc w odniesieniu do polskich regulacji prawnych, zamieszczone w nr 12 (278) z 2017 roku Magazynu Prawniczego "Jurysta"

oraz

Oddzielenie od rodzica i jego konsekwencje, zamieszczone w nr 5 (112) z 2017 roku dwumiesięcznika poświęconego przemocy "Niebieska Linia".
Agnieszka Szmigielska

Agnieszka Szmigielska Adwokat, Psycholog

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że chcąc włączyć się w obchody Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, które postrzegam jako wartościową i ważną społecznie inicjatywę, w dniu 25 kwietnia 2018 r. przy ul. Braniborskiej 52/15 we Wrocławiu, w godzinach od 8:30 do 12:00 (godziny orientacyjne), moja Kancelaria świadczyć będzie nieodpłatne porady prawne z zakresu prawa rodzinnego, w szczególności obejmujące problematykę związaną z ochroną dziecka w sytuacji rozstania rodziców (postępowania rozwodowe, w zakresie kontaktów i ich egzekucji, dotyczące władzy rodzicielskiej i inne).

Więcej szczegółów dostępnych pod linkiem: https://www.facebook.com/kancelaria.szmigielska/photos/...

Zapraszam serdecznie do przyjścia i udostępniania informacji

adw. Agnieszka Szmigielska-SyczTen post został edytowany przez Autora dnia 21.04.18 o godzinie 22:26
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Serdecznie dziękujemy za dołączenie do naszych wspólnych działań, Pani Mecenas :)

Bezpłatnych porad prawnych z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, w 2018 roku będą udzielać także:

pan mecenas Wojciech Kaczmarczyk, przy ul. Gliwickiej 24/2 w Rybniku (w godzinach od 8:30 do 11:30), po uprzednim umówieniu godziny spotkania, pod nr tel. 605 396 946.
https://kaczmarczyk-adwokat.pl/dzien-swiadomosci-aliena...

oraz

pani mecenas Joanna Łuczyszyn, przy ul. Kadetów 1A/U1 w Szczecinie, po uprzednim umówieniu godziny, pod nr tel. 693 417 445
https://www.facebook.com/groups/dzienswiadomoscialienac...¬if_id=1524480592794421¬if_t=group_comment_reply&ref=notif

Informacje na temat Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej ukazały się również na stronie Sądu Rejowego w Legnicy
http://legnica.sr.gov.pl/25-kwietnia-dzien-przeciwdzia... ,

a plakaty o Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej zawisły m. in. na budynku PSP w Mierzynie oraz w Lubinie i w Legnicy.

O Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej poinformowały także TV Trwam i Radio Maryja.

Również serdecznie podziękowania :)

Wpływają do mnie także informacje o innych wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Niebawem je przedstawię.Ten post został edytowany przez Autora dnia 27.04.18 o godzinie 18:08
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Informacja o Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej pojawiła się również na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Kłodzku :)
http://klodzko.sr.gov.pl/?news=dzien-swiadomosci-alien...
Serdecznie dziękujemy :)

Plakaty z tej okazji Maciej Cheba rozwiesił w Legnicy. a w Koszalinie odbędą sie Korczakowskie Bańki Miłości
https://www.facebook.com/events/1853298141399405/

Natomiast Piotr Adamczyk, z Warszawy rozsyła ulotki:
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVm...

Kolejne informacje wkrótce.

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Akcja we Włocławku została przeprowadzona po raz czwarty. Podobnie jak w roku ubiegłym, działania polegały na ekspozycji profesjonalnego plakatu w autobusach MPK oraz różnych instytucjach m.in.: PWSZ Włocławek, Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, Parafia św. Stanisława BM we Włocławku, Parafia pw. św. Józefa, szkołach i przedszkolach. Przekazywałem ulotki i rozmawiałem. Dziękuję za pomoc osobom, które spotkałem w odwiedzonych instytucjach oraz Maciejowi Wojewódce, Pani Ewie Przybylskiej, pracownikom MPK szczególnie Panom: dyrektorowi Pawłowi Okuniewskiemu i Rafałowi Jurasowi, specjaliście od druku Andy Kierzkowski oraz drukarni Marfix.
Plakat przygotował w roku ubiegłym, na moją prośbę i we współpracy z Maciejem Wojewódką mistrz Andrzej Pągowski. https://www.facebook.com/150135378486759/photos/a.15014... Dopóty plakat jest cennym wsparciem naszych działań, dopóki nie towarzyszy mu nierzetelny opis alienacji rodzicielskiej. W przeciwnym wypadku dojdzie do negatywnego kojarzenia plakatu, a wraz z nim pozostałych naszych działań i nas samych.
Poniżej link do artykułu na portalu Dzień Dobry Włocławek:
https://ddwloclawek.pl/pl/546_ciekawostka/29079_rozwies...

Obrazek



Wyślij zaproszenie do