Lech Tkaczyk

Lech Tkaczyk www.lech-tkaczyk.pl
; www.wydaj-sie.pl ;
www.ksiazka-nosn...

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?
Opowiedzcie o swoich nietypowych pochwałach.

Witam, nie zawsze to czynię,ale ostatnio trafiłem na recenzję moich tomików w księgarni wysyłkowej Merlin. To niezwykłe miłe, postanowiłem z moją grupą, Aby być szczęśliwym
podzielić się ową recenzją.
Przecież szczęście to też czas, gdy nas się za coś chwali, za nasze osiągnięcia.
Zapraszam chętnych do zapoznania się z moją poezją, wiele tam tekstów i miłości, o różnych obliczach szczęścia i nie tylko.

Trudno zarekomendować inaczej wydane przeze mnie tomiki poetyckie ( wydanie z płytą muzyczną) niż cytatem z recenzji pochodzącej z księgarni internetowej Merlin.
http://merlin.pl/review/reviewer/28639664.htmlWspaniała płyta -recenzja anioły z Merlina
Nie wiem, który już raz jej słucham, ale muszę przyznać, że jest rewelacyjna. Cała płyta oddaje klimat. Każda piosenka to opowieść o Naszych Aniołach, tych co nam pomagają w chwilach troski... pewnie dlatego autor tak je nazwał. Są to dzień po dniu opisane nasze troski, smutki ale i radosne chwile. Piosenka "Anioły trzy w bzy" to wręcz hit jakich mało. Świetnie napisana a i wykonanie rewelacyjne. Trzeba jednak wysłuchać całą płytę, bo to jest ciąg wydarzeń opisanych w każdym dniu i nocy. Trzeba się w nią wsłuchać, by przeżywać to co autor ma nam poprzez tą płytę do przekazania. Gorąco polecam tę płytę... naprawdę warto wydać te kilka złotych. Już myślę o zakupie kolejnych płyt Lecha Tkaczyka, bo na pewno są tak samo wspaniałe jak "Anioły codziennej troski". Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Podpis: -Soraya
Zapraszam do księgarń i sklepów muzycznych.
Nakłady tomików poetyckich i płyt są ograniczone.
Aktualnie w sprzedaży( szczegóły w dysponendzie dołączonej do listu).
Do tej pory wydałem:
Moja miłość niczyja- muzyka Jacek Wanszewicz, Śpiew Karolina Driemel,
Anioły Codziennej Troski- muzyka Jacek Wanszewicz, śpiewa Kamila Kłos.
Ciemna strona miłości- muzyka Ewa Dymek – Kuś, śpiewa Kamila Kłos
Zagubiony anioł – płyta składanka zbiorowa -muzyka Jacek Wanszewicz, śpiewa Kamila Kłos.
Zarówno kompozytorzy jak i wykonawcy oraz zespół, to zawodowi muzycy-część z nich pracownicy Filharmonii Wrocławskiej.

Pozdrawiam
Lech Tkaczyk

konto usunięte

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

Sygnał, że idziemy we właściwym kierunku jest już jakąś pochwałą, czyż nie?
Jakiekolwiek potwierdzenie, że to co robimy, robimy dobrze?
Jeśli nie ma takiej informacji, rozlegulowujemy się. To jest konieczne w domu i w firmie. I w związku. I w wychowaniu dzieci.

Częściej jednak zwracamy uwagę innym i inni nam, gdy coś robione jest źle. Zapominamy o sygnalizowaniu, że dana czynność zrobiona jest przez drugą osobę dobrze.

Chyba dlatego, że jesteśmy zapatrzeni w siebie.
===================================
http://jacekkotowski.blogspot.com
Jolanta G.

Jolanta G. Zarządzanie
sprzedażą # trener
sprzedaży #
szkolenia

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

lech tkaczyk:
Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

bez pochwał jesteśmy też szczęśliwi :)
Opowiedzcie o swoich nietypowych pochwałach.

:)

konto usunięte

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

Pochwały to jest część informacji zwrotnej z otoczenia. Gdy jej nie mamy, nasze postrzeganie rzeczywistości, szybciej lub wolniej, rozlatuje się.

Przykładem literackim jest Kurtz z noweli J. Korzeniowskiego "Jądro Ciemności" uwolniony z tej kontroli, pochwał, skarceń, ocen, codziennych rozmów, negocjacji, postawiony poza bodźcami... oszalał.

Innym przykładem literackim jest Niewidzialny Człowiek Wellsa. Poza społeczną kontrolą stał się niebezpiecznym szaleńcem.

System nagradzania i karania z otoczenia reguluje nas, sprawia, że stajemy się tacy jacy jesteśmy. Pochwały są nam potrzebne do życia i pracy. Bez nich ulegamy depresji, giniemy. Giniemy również gdy kar jest niewspółmiernie więcej niż nagród, gdy nie jesteśmy nagradzani i nie umiemy nagradzać.

Umiejętność nagradzania to bardzo ważna cecha przywódcza, rodzicielska, partnerska. Nieumiejętność nagradzania to ciężka przypadłość.Jacek K. edytował(a) ten post dnia 27.07.10 o godzinie 20:18
Marek Kozak

Marek Kozak Trener/coach rozwoju
osobistego. Autor
bloga
TwojaŚcieżka...

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

lech tkaczyk:
Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?
Absolutnie nie. Dowartościowani tak jednak jeśli czyjeś poczucie szczęścia zależy od czynników zewnętrznych, to taka osoba nie wie czym jest szczęście. Szczęście to tylko stan umysłu, warto więc odnaleźć swój własny klucz do szczęścia
Opowiedzcie o swoich nietypowych pochwałach.
Każda pochwała, która nie została udzielona bezpośrednio, typu "chwalę Cię Lechu za ten wątek", jest nietypowa :-) Czyli większość pochwał jakie otrzymujemy w życiu należy do tych nietypowych. Szkoda, że nie uczy się nas inaczej.Marek Kozak edytował(a) ten post dnia 22.12.10 o godzinie 01:35

konto usunięte

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

Marek Kozak:
jest szczęście[/url]. Szczęście to tylko stan umysłu, warto więc odnaleźć swój własny klucz do szczęścia
Co jeśli nasz własny klucz do szczęścia jednak leży poza nami choć trudno nam się do tego przyznać a nawet nie umiemy tego dostrzec. Dziecko otrzymuje wzmocnienie w postaci pochwały za to, że zrobiło coś dobrego, dzięki tej pochwale czuje się silne i pewne, i w przyszłości tej pochwały nie będzie potrzebować. Zinternalizuje dobre postępowanie. Ale otrzymując potwierdzenie właściwego postępowania w postaci pochwały czuje się dobrze. Czuje się jednym z nas, czuje się dorosłym, czuje się dobrym, czuje się bezpiecznie.

Gdy idzie się własną drogą bez takich wzmocnień, to gdzie można zajść, skąd wiadomo, że się idzie dobrze. Jeżeli komuś się pomoże i otrzyma za to uśmiech, dobre słowo, pochwałę, to to już jest wzmocnienie. Jeśli ktoś pomaga i słyszy tylko skarcenia i rzuca się mu kłody pod nogi, jego dobroć obumrze albo stanie się wypalonym automatem robiącym, może nawet dobre, rzeczy.

Postuluję, żebyśmy jak najwięcej chwalili innych za dobre rzeczy, żebyśmy starali się, jako przelożeni, rodzice, by pochwał za dobre rzeczy było wiecej niż skarceń za złe. Zebyśmy szukali i dostrzegali te rzeczy, za które można pochwalić. Swiat będzie lepszy. Ludzie nie wiedzieć czemu, będą się garnąć do nas i będą twierdzić, że dajemy im siłę, choc niby nic szczególnego nie robimy. Myślę, że umiejętność chwalenia to jedna z cech przywódczych, oficerskich, menedżerskich, rzadko doceniana w Polsce. Bo jesteśmy wobec siebie nadętymi sztywniakami.
Marek Kozak

Marek Kozak Trener/coach rozwoju
osobistego. Autor
bloga
TwojaŚcieżka...

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

Jacek K.:
Co jeśli nasz własny klucz do szczęścia jednak leży poza nami choć trudno nam się do tego przyznać a nawet nie umiemy tego dostrzec.
Rzecz w tym, że właśnie często nie potrafimy tego dostrzec. To wymaga pracy nad sobą, aby ten klucz nosić w sobie. Inaczej nie ma mowy o byciu szczęśliwym. Jest tylko złudzenie i to zadowala większość ludzi. Myślenie typu: "założę rodzinę to będę szczęśliwy, urodzę dziecko to będę szczęśliwa" jest dla kogoś kto tego klucza nie posiada, tym samym co dla tonącego chwytanie się brzytwy i owszem,nawet "działa" przez chwilę.
Dziecko otrzymuje wzmocnienie w postaci pochwały za to, że zrobiło coś dobrego, dzięki tej pochwale czuje się silne i pewne, i w przyszłości tej pochwały nie będzie potrzebować.
Dzieci nie mają poczucia tego co właściwe, co dobre itp. We wczesnych latach dzieciństwa nie mają również poczucia własnej świadomości. Chwalenie ich pomaga rozwijać wszystkie te cechy. Już ww wczesnych latach ich życia kształtuje się ich poczucie własnej wartości i do nas, opiekunów należy wzmacnianie tego. Tyle, że żeby to robić sami najpierw musimy się tego nauczyć! Dlatego:
Postuluję, żebyśmy jak najwięcej chwalili innych za dobre rzeczy, żebyśmy starali się, jako przelożeni, rodzice, by pochwał za dobre rzeczy było wiecej niż skarceń za złe. Zebyśmy szukali i dostrzegali te rzeczy, za które można pochwalić.
Podpisuję się pod tym obiema rękami. To ostatnie zdanie jest motorem napędowym. Szukać i dostrzegać, zwłaszcza tam gdzie inni nie potrafią dostrzec.

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

OCZYWIŚCIE!!!!
JA OSOBIŚCIE KARMIE SIĘ NIMI(pochwałami):)KIEDY MI BRAKUJE POCHWAL OBUMIERAM JAK KWIAT BEZ WODY:(
Katarzyna O.

Katarzyna O. Asystent, PWSZ
WAłbrzych

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

AGWAYA Nwanebu:
OCZYWIŚCIE!!!!
JA OSOBIŚCIE KARMIE SIĘ NIMI(pochwałami):)KIEDY MI BRAKUJE POCHWAL OBUMIERAM JAK KWIAT BEZ WODY:(
Witam. Też się zgadzam;-))) Pochwały są potrzebne, ponieważ dodają skrzydeł, bez pochwał nie mamy na nic ochoty, czujemy się odrzuceni, niepotrzebni...Są tacy, którzy tego nie potrzebują, ale i tacy - którzy na pochwałach budują swój świat. Gdy ich zabraknie, tracą grunt pod nogami i nie potrafią pracować, kochać, tworzyć codziennej rzeczywistości. Istnieje jednak pułapka, kiedy zbieramy pochwały - zbyt często nas chwalą, czujemy się zbyt pewnie, spoczywamy na laurach, albo popadamy w "samouwielbienie". Dlatego dla równowagi potrzebna jest każdemu człowiekowi zdrowa doza budującej - mobilizującej do działania krytyki.

Temat: Czy jesteśmy szczęśliwi, gdy nas chwalą?

A może tak zacznijmy chwalić siebie sami :))))



Wyślij zaproszenie do