Magdalena J.

Magdalena J. Dyrektor
Zarządzający, branża
stomatologiczna

Temat: Polityka Gospodarcza

Polityki gospodarczej Arku, w Polsce już nie ma.
Kiedy ostatnimi razy widziałeś jakiś pomysł, czy plan Rządu na uzdrowienie finansów publicznych, rozwój biznesu, czy poprawę życia społeczeństwa?

Teraz gra toczy się, o:
- co da się jeszcze sprzedać?,
- kogo jeszcze złupić po garbie?
- ile da się jeszcze wyssać ze społeczeństwa ?

...ale Izraelowi pomagać będziemy.
Szalom.Magdalena Malgorzata J. edytował(a) ten post dnia 25.02.11 o godzinie 00:21

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

Magdalena Malgorzata J.:
Polityki gospodarczej Arku, już w Polsce nie ma.
Kiedy ostatnimi razy, widziałeś jakiś pomysł, czy plan Rządu na uzdrowienie finansów publicznych, rozwój biznesu czy poprawę życia społeczeństwa?

Teraz gra toczy się:
- co da się jeszcze sprzedać?,
- kogo jeszcze złupać po garbie?
- ile da się jeszcze wyssać ze społeczeństwa ?

...ale Izraelowi pomagać będziemy.
Szalom.
ja jestem optymistą, brne może po pas, ale im trudniej tym lepiej smakuje Biznes Magdo sobie poradzi, ale kłody mu się rzuca przez błedna polityke, chyba raczej nikt tu kto ma zdrowy rozum nie powie, ze podwyzki uzdrowia bizenes czy go pobudzą
Moim marzeniem jest za 5 lat zatrudnić wiele osób, ale najpierw trza pracować)))i musi mi sie udac pierwszy etap a długaaaa droga, ale może)))
Zreszta w każdej branży widac zastój lub zniechęcenie, gorzej jak się pracownik wyczerpie dobry, bo człowiek się wypala, ja na ten rok mam masę energii jakoś heheArkadiusz Mirosław Brysiak edytował(a) ten post dnia 25.02.11 o godzinie 00:28

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

BIEC: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury uległ załamaniudzisiaj, 14:43
Zobacz także
BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji w grudniu ponownie wzrósł
Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ruchy cen towarów i usług... Zobacz więcej 14 gru 10, 09:22 | PAP BIEC: WRP pokazuje sezonowy wzrost bezrobocia
Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, nieznacznie wzrósł,... Zobacz więcej 3 gru 10, 09:18 | ISB BIEC: WPI wskazuje, że stabilizacja kosztów produkcji sprzyja niższej inflacji 15 lis 10, 12:49 | ISB
BIEC: Wskaźnik Rynku Pracy kolejny miesiąc z rzędu zmalał 4 lis 10, 09:34 | PAP
BIEC (63) więcej
prognozy gospodarcze (553) więcej Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w lutym 2011 roku uległ gwałtownemu załamaniu. Jednorazowy spadek o ponad 4 punkty zdarzył się ostatnio na początku lat 90-tych, w nieporównywalnych z obecnymi warunkach, wynika z opublikowanego raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

"Trudno na razie przesądzać na ile to raptowne odwrócenie tendencji będzie mieć trwały charakter na ile zaś jest to efekt zbiegu wielu niekorzystnych okoliczności, jakie miały miejsce pod koniec ubiegłego roku i na początku obecnego. Okoliczności te to przede wszystkim wzrost cen surowców i żywności na świecie, a w konsekwencji nasilenie procesów inflacyjnych zagrażających ożywieniu gospodarczemu, utrzymująca się niestabilność finansowa niektórych krajów Unii Europejskiej oraz okresowe pogorszenie pod koniec ub. roku koniunktury gospodarczej w Niemczech" - czytamy w raporcie.

Dodatkowym czynnikiem krótkookresowym, redukującym popyt na początku tego roku mogło być robienie zakupów „na zapas", w końcu ubiegłego roku - przed wprowadzeniem podwyższonych stawek VAT. W efekcie spośród ośmiu składowych wskaźnika jedynie jeden – wydajność pracy, nie przyczynił się do jego spadku, pozostałe siedem miało negatywny wpływ na wartość wskaźnika.

"Gwałtownie skurczył się portfel zamówień napływających do przedsiębiorstw. W nieco większym stopniu dotyczy to zamówień kierowanych na eksport niż zamówień pochodzących od odbiorców krajowych. Już w drugiej połowie ubiegłego roku zamówienia krajowe nie przyrastały tak szybko jak w 2009 r. oraz w pierwszej połowie 2010, zaś zamówienia realizowane na eksport pozostawały na niezmienionym poziomie" - czytamy dalej.

Analitycy zauważają, że ostatnie dwa miesiące ubiegłego roku przyniosły wyraźne spowolnienie tempa napływu nowych zamówień, zaś w styczniu nastąpiło ich załamanie. Jedyną branżą, która nie odczuwa spadku zamówień jest przemysł farmaceutyczny; nieźle radzą sobie producenci sprzętu transportowego oraz maszyn i urządzeń. Relatywnie największe spadki obserwujemy wśród producentów nietrwałych dóbr konsumpcyjnych.

"Producenci od kilku miesięcy informują o pogarszającej się sytuacji finansowej w firmach. Szybko rosnące koszty produkcji przy słabnącym popycie krajowym i zagranicznym umniejszają ich zyski. Na kształtowanie się podwyższonych kosztów produkcji wpływ miały obok rosnących cen surowców, również wyższe koszty pracy" - oceniają analitycy BIEC.

W ocenie Biura rosnące zatrudnienie oraz wzrost wynagrodzeń powyżej inflacji przyczyniły się nie tylko do wzrostu kosztów pracy, ale również spowodowały spadek wydajności pracy. Zaczęła ona pogarszać się od czerwca ub. roku, zaś jej niewielka poprawa w ostatnim miesiącu jest znacznie poniżej wartości z pierwszej połowy ub. roku

"Czynniki te powodują, że przedsiębiorcy coraz mniej optymistycznie postrzegają przyszłość polskiej gospodarki. Wskaźniki ogólnej oceny sytuacji gospodarczej przyjęły wartości ujemne, co oznacza przewagę pesymistów nad optymistami" - konkluduje BIEC.

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

Miliardy na poszukiwanie gazu w polskich łupkach
dzisiaj, 11:21 Rzeczpospolita
fot. REUTERS
Zobacz także
Tusk z premierem Norwegii o gospodarce i bezpieczeństwie energetycznym
W piątek wieczorem premier Donald Tusk rozpoczął dwudniową wizytę w Norwegii. Z szefem norweskiego rządu Jensem... Zobacz więcej 25 lut, 19:56 | PAP
Polski gaz łupkowy popłynie w 2020 r. lub później
Inwestycje w poszukiwania gazu łupkowego w Polsce przyniosą prawdopodobnie owoce w 2020 roku lub później, a na... Zobacz więcej 22 lut, 16:27 | Reuters

* Geolog: wydobycie gazu niekonwencjonalnego na razie nieopłacalne 8 lut, 13:09 | PAP

* Kolejny kraj ogarnia gorączka gazu łupkowego 28 sty, 06:41 | IAR

gaz (1247) więcej gaz łupkowy (80) więcej

Co najmniej 1,5 – 2 mld dolarów wydadzą inwestorzy w ciągu trzech lat.

Każda z firm, które otrzymały koncesje na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce, musi wydać ok. 15 mln dolarów na wykonanie jednego – pełnego odwiertu. Ten poziom wydatków potwierdzają przedstawiciele przedsiębiorstw już prowadzących prace wiertnicze w naszym kraju.

Przyznają oni, że wypełnienie zobowiązań wynikających z koncesji będzie kosztowne. Każdy z jej posiadaczy jest zobligowany do wykonania przynajmniej dwóch odwiertów i to zwykle w okresie trzech lat. Nie wystarczy wykonać wiercenia pionowego, konieczne są jeszcze zabiegi tzw. szczelinowania oraz odwiert w poziomie. Ten zakres prac pozwala dokładniej określić zasoby złoża. Minister środowiska przyznał dotąd ponad 70 koncesji, ale zakładając nawet, że nie wszyscy wypełnią obowiązki, to i tak w ciągu trzech lat w kraju wykonanych będzie ok. 100 odwiertów. Ich koszty szacuje się naminimum 1,5 mld dolarów.

Po pilotażowych pierwszych pracach dokonanych w ubiegłym roku przez Lane Energy z Conoco Phillips oraz ExxonMobil, ten rok i następny mogą być szczególnie intensywne. Z informacji „Rz" wynika, że Lane Energy szykuje się do wykonania na Pomorzu zabiegów szczelinowania, by móc określić lepiej zasoby. BNK Petroleum, które tydzień temu poinformowało o sukcesie pierwszego wiercenia na Pomorzu, zapowiada dwa kolejne jeszcze w tym półroczu.

Poszukiwania gazu w łupkach na Lubelszczyźnie prowadzą z kolei amerykańskie koncerny: Chevron (z planem pierwszego odwiertu w IV kw. tego roku) oraz ExxonMobil.

Eksperci i przedstawiciele firm są zgodni co do tego, że wykonanie zobowiązań koncesyjnych przez firmy pozwoli z dużym prawdopodobieństwem określić zasobność złóż i możliwości eksploatacji oraz ułatwi prognozowanie produkcji.

Rozmówcy „Rz" przyznają, że wykonanie pierwszych odwiertów to dopiero początek długiej drogi do określenia możliwych zasobów i uruchomienia wydobycia. – Te pierwsze prace, czyli pełen odwiert ze szczelinowaniem, pozwolą podjąć decyzje o tym, czy warto wykonać wiercenie poziome – mówi jeden z przedstawicieli branży. – Teoretycznie można nawet uruchomić produkcję i bez kosztowniejszego wiercenia poziomego, ale na tym etapie przygotowań zawsze powstaje pytanie, co zrobić z wydobytym gazem.

Problemem, o którym coraz częściej wspominają przedstawiciele firm, będzie transport gazu ze złóż do sieci, gdy już okaże się, że można go wydobyć. Koniecznością zatem stanie się budowa gazociągów, a to oznacza dodatkowe koszty i dylemat, kto ma je wybudować oraz sfinansować.

Poza tym firmy mające koncesje na poszukiwania będą się musiały starać o zezwolenie na wydobycie surowca. – Samo załatwienie i przygotowanie wszystkich dokumentów, w tym projektu zagospodarowania złoża oraz dokumentacji, musi potrwać – mówi jeden z szefów zagranicznej firmy prowadzącej już poszukiwania. – Na zdobycie koncesji wydobywczej będziemy potrzebować minimum półtora roku.

Dlatego – jego zdaniem – realne są przewidywania, że produkcja na skalę przemysłową będzie możliwa dopiero za sześć – siedem lat. Pozostaje jeszcze najbardziej istotna dla inwestorów kwestia, czyli opłacalność wydobycia. – Regulowane ceny gazu ziemnego w Polsce na pewno nie będą sprzyjać uruchomieniu wydobycia na szerszą skalę – mówią przedstawiciele firm. – Każdy liczy na zwrot zainwestowanego kapitału – dodają.

Polska – według amerykańskich ekspertów – jest krajem o wyjątkowo dużym potencjale gazu łupkowego. Na pewno nie może się równać z USA, a ten kraj jest światowym liderem w jego produkcji. Według różnych szacunków w Polsce może być 1,5 – 3 bln m sześc. gazu w łupkach. Dla porównania roczne zapotrzebowanie Polski na gaz to ok. 14 mld m sześc.

konto usunięte

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

ja jestem optymistą, brne może po pas, ale im trudniej tym lepiej smakuje Biznes Magdo sobie poradzi, ale kłody mu się rzuca przez błedna polityke, chyba raczej nikt tu kto ma zdrowy rozum nie powie, ze podwyzki uzdrowia bizenes czy go pobudzą
Moim marzeniem jest za 5 lat zatrudnić wiele osób, ale najpierw trza pracować)))i musi mi sie udac pierwszy etap a długaaaa droga, ale może)))
Zreszta w każdej branży widac zastój lub zniechęcenie, gorzej jak się pracownik wyczerpie dobry, bo człowiek się wypala, ja na ten rok mam masę energii jakoś heheArkadiusz Mirosław Brysiak edytował(a) ten post dnia 25.02.11 o godzinie 00:28

to zagłosuj na ludzi którzy sie znaja na biznesie a nie tworzeniu klopotow, grzebaniu w przeszlosci czy podnoszeniu podatkow

oddaj glos na Palikota

Temat: Polityka Gospodarcza

oddaj glos na Palikota

faktycznie Palikot dysponuje tudzież wymachuje rekwizytami, które coponiektórym koleżankom mogą imponować czy też pozytywne skojarzenia wywoływać. Ale to nie jest jeszcze powód by czlowiekowi losy państwa powierzać.
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Polityka Gospodarcza

Sylwester R.:
oddaj glos na Palikota

faktycznie Palikot dysponuje tudzież wymachuje rekwizytami, które coponiektórym koleżankom mogą imponować czy też pozytywne skojarzenia wywoływać. Ale to nie jest jeszcze powód by czlowiekowi losy państwa powierzać.


widac niektórym mogą imponowac zachowania policjantów, którzy gwałcili na komendzie dziewczyny. Ale to nie jest jeszcze powód, żeby protest Palikota i jego konferencję - dzieki której sprawa gwałtów została nagłośniona - traktowac , jak argument przeciw palikotowi

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

Sylwester R.:

Jak nie masz Sylwek nic sensownego do napisania to chociaż nie zaśmiecaj forum. To po pierwsze

a po drugie
po twoich postach widać, że jesteś strasznie powierzchowny i tak traktujesz temat polityki - np temat Palikot - a ty juz coś tam nadajesz o imponujacych skojarzeniach.
Jestes ograniczony, czy jak?

Może zanim zaczniesz kogoś krytykować (w tym wypadku Palikota) dowiedz się czegoś więcej o nim.

Ja staram się być na bieżąco w polityce; słyszeć i rozumieć co maja do powiedzenia panowie i pani z rożnych opcji.
I tak to ja NAWET raz na miliard lat mogę przytaknąć temu oszołomowi Korwin-Mikke tak wiem na tysiąc% co mówi Palikot i jakie są jego propozycje i jestem ZA jak najbardziej. Bo nie widzę kolesia który macha sztucznym penisem tylko słyszę że w tym momencie mówi o kobiecie zgwałconej na posterunku Policji przez funkcjonariuszy.
WIDZISZ RÓŻNICE?

Ja nie tylko patrze ale przede wszystkim widzę i nie słucham tylko słyszę.

Ty, wniosek po twoich głupich postach - jesteś dość ograniczony do jakiś tam ciasnych ramek i podatny na obrazki z mediów.

po prostu weź sobie do serca motto: "Mowa jest srebrem a milczenie złotem"

Temat: Polityka Gospodarcza

jakie są jego propozycje i jestem ZA jak najbardziej. Bo nie widzę kolesia który macha sztucznym penisem tylko słyszę że w tym momencie mówi o kobiecie zgwałconej na posterunku Policji przez funkcjonariuszy.
WIDZISZ RÓŻNICE?

różnice widzę dużą w naszym postrzeganiu.
Z tego co wiem, to Palikot pracuje w biznesie napojów wyskokowych ? Do tego się właśnie mój poprzedni post odnosił. Ale widać, hmmm.

PS. Sprawy gwałtu nie znam, a on był po herbatce z cytryną czy po czymś mocniejszym ?

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

szkoda mi na ciebie czasu.
poczytaj trochę na temat zanim zaczniesz się wypowiadać na jakikolwiek temat.

ośmieszasz się stary.

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

J O C.:
szkoda mi na ciebie czasu.
poczytaj trochę na temat zanim zaczniesz się wypowiadać na jakikolwiek temat.

ośmieszasz się stary.
Palikot nawet 2% nie zdobędzie)

konto usunięte

Temat: Polityka Gospodarcza

Arkadiusz Mirosław Brysiak:
Palikot nawet 2% nie zdobędzie)


też myślę, że RPP zdobędzie raczej mało procent. ale kto wie.
sam Arek mówiłeś, że ma niegłupie te pomysły. Może ciebie przekonam :)))
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Polityka Gospodarcza

Sylwester R.:
oddaj glos na Palikota

faktycznie Palikot dysponuje tudzież wymachuje rekwizytami, które coponiektórym koleżankom mogą imponować czy też pozytywne skojarzenia wywoływać. Ale to nie jest jeszcze powód by czlowiekowi losy państwa powierzać.


akurat mamy finał tej sprawy

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9183878...

moze warto podziekować Palikotowi za zainteresowanie sprawą i jej nagłośnienie

Temat: Polityka Gospodarcza

Bartłomiej Usydus:
Sylwester R.:
oddaj glos na Palikota

faktycznie Palikot dysponuje tudzież wymachuje rekwizytami, które coponiektórym koleżankom mogą imponować czy też pozytywne skojarzenia wywoływać. Ale to nie jest jeszcze powód by czlowiekowi losy państwa powierzać.


akurat mamy finał tej sprawy

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9183878...

moze warto podziekować Palikotowi za zainteresowanie sprawą i jej nagłośnienie

jednak się nie rozumiemy. Palikot nie jest producentem modeli anatomicznych tylko napoi wyskokowych. Ja nie o "tej" sprawie pisalem.

Temat: Polityka Gospodarcza

Sylwester R.:
jednak się nie rozumiemy. Palikot nie jest producentem modeli anatomicznych tylko napoi wyskokowych. Ja nie o "tej" sprawie pisalem.
Nie jest i to od jakiś 4 lat gdy opchnął akcje m.in StockowiLeszek Zalewski edytował(a) ten post dnia 01.03.11 o godzinie 15:59
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Polityka Gospodarcza

Sylwester R.:
jednak się nie rozumiemy. Palikot nie jest producentem modeli anatomicznych tylko napoi wyskokowych. Ja nie o "tej" sprawie pisalem.

znaczy o jkaiej sprawie Pan pisał ?
faktycznie Palikot dysponuje tudzież wymachuje rekwizytami, które
coponiektórym koleżankom mogą imponować czy też pozytywne skojarzenia
wywoływać.

o jakiej sytuacji, kiedto Palikot czym wymachiwał, co mogłoby imponować koleżankom i wywoływać pozytywne skojarzenia ?

Temat: Polityka Gospodarcza

Bartłomiej Usydus:
Sylwester R.:
jednak się nie rozumiemy. Palikot nie jest producentem modeli anatomicznych tylko napoi wyskokowych. Ja nie o "tej" sprawie pisalem.

znaczy o jkaiej sprawie Pan pisał ?

Pisałem o wymachiwaniu i rozdawaniu napojów wysokowych. W tym czasie już chyba nie był wałścicielem fabryki. Co nie zmienia faktu, że Palikot właśnie na alkoholu zrobił pieniądze. Dostał chba nawet za to grzywanę.

kupowanie głowsów za wódkę to i nowa sprawa
http://www.tvn24.pl/12690,1683608,0,1,darmowa-wodka-ws...

jak i wielowiekowa tradycja,
niby dla gminu ...
Magdalena J.

Magdalena J. Dyrektor
Zarządzający, branża
stomatologiczna

Temat: Polityka Gospodarcza

Sylwester R.:
kupowanie głowsów za wódkę to i nowa sprawa
http://www.tvn24.pl/12690,1683608,0,1,darmowa-wodka-ws...


Sylwku, nie szkoda czasu na temat z poziomu świńskiego ryja i króla penisów ?
Mi osobiście szkoda prądu...Magdalena Malgorzata J. edytował(a) ten post dnia 01.03.11 o godzinie 21:02

Temat: Polityka Gospodarcza

Magdalena Malgorzata J.:
Sylwester R.:
kupowanie głowsów za wódkę to i nowa sprawa
http://www.tvn24.pl/12690,1683608,0,1,darmowa-wodka-ws...


Sylwku, nie szkoda czasu na temat z poziomu świńskiego ryja i króla penisów ?
Mi osobiście szkoda prądu...Magdalena Malgorzata J. edytował(a) ten post dnia 01.03.11 o godzinie 21:02

no właśnie niepotrzebnie do tematu dołączyłem.

Następna dyskusja:

Polityka na GL- Niewygodny ...




Wyślij zaproszenie do