Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Tomasz G.:
Dawid C.:
Tomasz G.:

Uważam, że Pan Jarek ma rację. Bogactwo krajów skandynawskich na pewno nie bierze się z eksploatacji zasobów naturalnych (tylko w Norwegii mają one duży udział w PKB, a i tak pieniądze to odkładane są do państwowego funduszu). Tak więc jednak innowacyjność, i wysoki stopień rozpoznawalności skandynawskich produktów.
Czy podpisze się Pan pod tezą, że bogactwo krajów skandynawskich bierze się z etatystycznej gospodarki i wysokich podatków?
Nie, ale podpiszę się pod tezą, że wysokie podatki i etatystyczna gospodarka nie zaszkodziły tam rozwojowi gospodarczemu.

wysokie podatki nie przeszkodziły gospodarce a zapewniły niesamowity socjal i bezpieczeństwo obywatelom - tam mozna spokojnie żyć, nie martwiąc sie że trzeba mieszkać u dzieci bo ukradli kasę z emerytury

skandynawia jest sola w oku neoliberałów i innych oszołomów bo udowadnia że oparcie ich teorii ma sie nijak do rzeczywistości i czy jest socjal czy go nie ma - wpływu znacznego na gospodarke nie ma ale na społeczeństwo i jego dobrobyt juz tak
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
aha

wyznaje Pan skompromitowany neoliberalizm?
Nawet jego twórcy z niego się wycofali a pan w nim trwa? śmieszne

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a57...

Fatalne zauroczenie neoliberalizmem

Ponownie chylę czoła przed Pańską zdolnością wyszukiwania bełkotów "ekonomicznych".
Mógłby Pan napisac krótko w jednym zdaniu co autor chciał nam powiedzec?

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
aha

wyznaje Pan skompromitowany neoliberalizm?
Nawet jego twórcy z niego się wycofali a pan w nim trwa? śmieszne

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a57...

Fatalne zauroczenie neoliberalizmem

Ponownie chylę czoła przed Pańską zdolnością wyszukiwania bełkotów "ekonomicznych".
Mógłby Pan napisac krótko w jednym zdaniu co autor chciał nam powiedzec?
nie potrafi pan czytać?
jeżeli nie to prosze nie zaśmiecać mojego wątku
ale to może będzie łatwiejsze:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/usa_placa_za_slepa_...

i cały czas domagam sie od was - zaslepionych neoliberałów czy jak tam sie nazywacie

dajcie cokolwiek popierające wasze idee oprócz bełkotu i szlamu JKM\
jak na razie jak pudelki obszczekujecie innychJarek K. edytował(a) ten post dnia 05.02.12 o godzinie 12:31

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

troche ideologicznie wojownicze ale prawdziwe

Globalny zamach stanu, czyli mity o thatcheryzmie i reaganomice

Czy rzeczywiście nie było alternatywy dla rządów Margaret Thatcher i Ronalda Reagana, a w konsekwencji - upadku państwa dobrobytu w Europie i Stanach Zjednoczonych? Czy naprawdę Thatcher i Reagan byli uzdrowicielami swoich krajów? Mimo nacisku neoliberalnej propagandy, uważam, że stworzyciele neoliberalizmu razem z państwem opiekuńczym pogrzebali cały świat.

Najważniejsze działania obu tych postaci przypadają na początek lat 80', i zrozumienie realiów czasowych jest kluczowe w analizie ofensywy kontrrewolucji konserwatywnej, kończącej trzy dobre dekady w Europie i USA. Rzecznicy neoliberalizmu twierdzą, że to właśnie trzydzieści lat interwencjonizmu wywołało problemu USA i Europy Zachodniej, ale stale pomijają wskaźniki społeczne, pokazujące ogrom pozytywnych skutków lewicowej polityki gospodarczej. W czasie rządów gabinetów realizujących socjaldemokratyczny program ekonomiczny mieszkańcy państw wysokorozwiniętych cieszyli się stałością zatrudnienia, wysokimi emeryturami, aktywną pomocą socjalną i wysokim standardem życia. Pytanie więc brzmi: co doprowadziło do kryzysu europejskiej wizji socjaldemokracznej pod koniec lat 70-tych? Odpowiedź jest jasna- globalizacja, która podniosła głowę i przeszła do frontalnego szturmu na obywateli całego świata. Właśnie wtedy międzynarodowe korporacje zdały sobie sprawę, że warunki światowego handlu dają im niczym nieograniczoną możliwość przenoszenia całych zakładów produkcyjnych do krajów Trzeciego Świata, gdzie cały czas miliony są wyzyskiwane dla zysków nielicznych. Pozbawieni osłon socjalnych, porzucanych przez rządy ich państw jako rzbędny ciężarr1; w wyścigu dumpingu socjalnego pracownicy w najbiedniejszych regionach świata stali się łatwym łupem dla ogromnych koncernów. Fabryki zamykane w Europie pozostawiały bez pracy tysiące ludzi, by kierowani zasadą rzysk ponad ludzier1; menedżerowie wielkich firm mnożyli bezustannie swoje zyski, okupione krwią i potem pracowników krajów rozwijających się. Obniżenie w ten sposób potencjału produkcyjnego państw wysokorozwiniętych doprowadziło między innymi do wzrostu bezrobocia, a w konsekwencji- drenowania budżetu, który został pozbawiony wpływów z podatków ludzi bezrobotnych, a dodatkowo obciążony wypłatą zasiłków. Od 1978 roku przeniesiono z Wielkiej Brytanii ponad milion miejsc pracy w przemyśle.Wniosek, że korporacje utuczyły się kosztem ludzi i budżetów państwowych, jest oczywisty.

To jednak nie koniec negatywnych efektów nowych metod osiągania zysku. Przed początkiem ofensywy globalizacji kapitał spekulacyjny stanowił około 50% zasobów gospodarczych naszej planety. Reszta zasobów zawierała się w kapitale inwestycyjnym, czyli rzeczywistej wartości maszyn, gruntów, budynków, pracy ludzi i wartości sprzedaży. Dzisiaj kapitał spekulacyjny to 82% bogactw świata. Koniec lat 70' tych przyniósł niepowstrzymany przepływ kapitału spekulacyjnego, uzależniając światową gospodarkę od wahań cen akcji na Wall Strett lub City. Akcjonariusze i prezesi wielkich koncernów szybko odkryli, jak wielkie bogactwo można zdobyć na zmianach kursów. Dyrektorzy korporacji całkowicie poświęcili się podnoszeniu kursów własnych akcji, bez oglądania się na ogrom wyrządzanych krzywd. Gospodarka stała się zbyt chwiejna, by dało się prowadzić na świecie skuteczną politykę monetarną. Obecnie, większą władzę ma prezes korporacji szantażujący szefa rządu biednego kraju wycofaniem kapitału, niż miliony formalnie wybierających władzę wyborców. Jednocześnie odpływający kapitał uciekł od podatków, bez żadnych obciążeń fiskalnych uderzając w kolejne gospodarki świata.

W omawianym przeze mnie okresie dużym problemem okazał się światowy kryzys naftowy, który był dotkliwym ciosem dla uzależnionych od ropy gospodarek krajów wysokorozwiniętych. W znacznej mierze rkryzys państwa opiekuńczegor1; był po prostu nagłym wzrostem cen ropy naftowej, spowodowanym sytuacją na arenie międzynarodowej. Dziś bagatelizuje się skutki tego kryzysu, ponieważ propagandowy rcałkowity upadek socjaldemokracjir1; legitymizuje drastyczne reformy neoliberałów.

Suma negatywnych czynników gospodarczych, zarówno konsekwencji globalizacji, jak i spowodowanych kryzysem naftowym, doprowadziła do upadku gospodarki. Budżety popadały w coraz większe zadłużenie, rosło bezrobocie, szalała inflacja. Po przyjrzeniu się temu kryzysowi nie można stwierdzić, że ma on jakikolwiek związek z ideą państwa opiekuńczego. Wręcz przeciwnie- model globalizacji był, i jest do dziś, liberalny. Mimo to, problemem premierów i prezydentów stało się zirytowanie mieszkańców swoich państw. Mało kto wiedział, co jest prawdziwą przyczyną trudności. Sfrustrowani wyborcy pozbawili lewicę w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii władzy, przekazując ją całkowicie przeciwnej opcji politycznej- twórcom neoliberalizmu, Margaret Thatcher i Ronaldowi Reaganowi. Wydawało im się, że pomieszanie sceny politycznej przyniesie pożądany efekt. Lewica, w czasie swoich rządów zaskoczona globalizacyjną ofensywą, nie dostała czasu na znalezienie metody nadania globalizacji ludzkiej twarzy i utrzymania państwa opiekuńczego, tym razem skutecznie chronionego przed zakusami nieludzkiej globalizacji. Neoliberałowie przejęli USA, Wielką Brytanię, a nawet Kanadę. Ich decyzje złamały klasie robotniczej świata kręgosłup, a biednych i bezrobotnych wyrzuciły poza nawias społeczeństwa.

Margaret Thatcher, nie martwiąc się o portfele swoich rodaków, prowadziła politykę wzrostu stóp procentowych. Zamykała kopalnie w czasach, gdy z powodu jej reform liczba bezrobotnych wzrosła do 2 milionów, a później, w 1982 do ponad 3,6 miliona (według oficjalnych danych). Niektóre instytuty szacowały nawet liczbę osób pozostających bez pracy na 5 mln! Kolejnym rzbawiennym działaniemr1; Żelaznej Damy było podniesienie podatku VAT, najboleśniej uderzającego w biednych. Pieniądze zdobyte na dzikiej prywatyzacji, zwalnianiu pracowników i zwiększaniu obciążeń dla najbiedniejszych Thatcher wykorzystała w jedyny znany liberałom sposób- obniżając podatki najbogatszym. Przypisywane jej zbilansowanie budżetu oznaczało serwilizm wobec procesów globalizacyjnych, okupionych ogromnymi cięciami, wymierzonymi przede wszystkim w wyklętych kapitalizmu. Rozwiązania Thatcher okazały się krótkofalowe, ponieważ z każdym miesiącem widzimy, jak globalizacja pogarsza standardy życiowe Brytyjczyków, którzy żalą się na niestałość zatrudnienia i mniejszą opłacalność pracy. Przywództwo rlewicowegor1; Tony'ego Blaira nie rozwiązało problemów pozostawionych jeszcze przez gabinet neoliberałów.

Działania Reagana, koncentrujące się również na neoliberalnych rozwiązaniach gospodarczych, przyniosły podobne efekty, jednak mocarstwowa pozycja USA doprowadziła do rozprzestrzenienia się ich na cały świat. Od czasów Reagana znaczącą wzrosły dochody najbogatszej grupy Amerykanów, jednak równolegle doszło do pauperyzacji mniej zasobnych obywateli USA. Zygmunt Bauman zauważył, że prezydenta Stanów Zjednoczonych powinni wybierać obywatele całej Ziemi, ponieważ imperialna hegemonia USA sprawia, że niczym kręgi na wodzie, decyzje rządu federalnego rozchodzą się po całym globie. Reagan bardzo dobrze o tym wiedział. Zdecydował się nawet posunąć dalej- popierał wszystkich pro-amerykańskich dyktatorów Ameryki Łacińskiej, eksportując neoliberalizm siłą, czego przykładem była tyrania Pinocheta. Amerykańskie imperium wciąż nie skorygowało swojej wizji świata- dla amerykańskich prezesów i gorliwie im służących senatorów bogactwa świata muszą być koncentrowane w rękach nielicznych, a osiągane fortuny przyćmiewać budżety państw rozwijających się. Dla przykładu, majątek 15 najbogatszych ludzi przekracza PKB calej Afryki subsaharyjskiej. W USA 42% bogactwa narodowego jest w rękach 1% Amerykanów.

Ronald Reagan i Margaret Thatcher wykonali powierzone im zadanie- przeprowadzili globalny zamach stanu. Całkowicie obalili dawny, sprawiedliwszy model gospodarki, kierowani chęcią nabijania portfeli garstce bogaczy. Gdy dwie potęgi polityczno- gospodarcze Zachodu zaakceptowały nowy, neoliberalny porządek, kapitulacja reszty świata była tylko kwestią czasu. Jedno po drugim, państwa Europy, Azji, Afryki, Oceanii i obu Ameryk, podporządkowywały się dyktatowi kapitału. Architekci nowego systemu wiedzieli, że by przetrwać, musi on opanować cały świat. Rzucając hasłami wolności, rynku i demokracji świadomie przeorali obraz świata- nędza mieszkańców III świata, brutalność konfliktów prowadzonych z powodu ropy naftowej i niewyobrażalne bogactwo prezesów wielkich koncernów pokazuje, że system ten z założenia był zbrodniczy.

Neoliberalna globalizacja zgniotła opiekuńcze państwa narodowe, ponieważ operowała na globalnym poziomie. I jeśli chcemy powstrzymać tę dyktaturę, jeśli chcemy obalić wszechogarniający wyzysk, to my też musimy działać na skalę globalną.
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
aha

wyznaje Pan skompromitowany neoliberalizm?
Nawet jego twórcy z niego się wycofali a pan w nim trwa? śmieszne

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a57...

Fatalne zauroczenie neoliberalizmem

Ponownie chylę czoła przed Pańską zdolnością wyszukiwania bełkotów "ekonomicznych".
Mógłby Pan napisac krótko w jednym zdaniu co autor chciał nam powiedzec?
nie potrafi pan czytać?
jeżeli nie to prosze nie zaśmiecać mojego wątku
ale to może będzie łatwiejsze:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/usa_placa_za_slepa_...
W tym tekscie rzeczywiście bełkot "ekonomiczny" jest łatwiejszy do zobaczenia, bo autor twierdzi, że wolny rynek się nie sprawdził, przyznając jednocześnie, że bankowe eksperymenty są finansowane przez państową kasę.
To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że ludzie tak "myślący" tez mają prawa wyborcze.

i cały czas domagam sie od was - zaslepionych neoliberałów czy jak tam sie nazywacie

dajcie cokolwiek popierające wasze idee oprócz bełkotu i szlamu
:)))))
No właśnie w tym jest Pański problem, że to właśnie teksty przez Pana podawane udowadniają, że to "zaślepieni neoliberałowie" mają rację, bo ciągle podaje Pan przykłady jak to się źle dzieje, gdy państwo się miesza w obywateli interesy.

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
aha

wyznaje Pan skompromitowany neoliberalizm?
Nawet jego twórcy z niego się wycofali a pan w nim trwa? śmieszne

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a57...

Fatalne zauroczenie neoliberalizmem

Ponownie chylę czoła przed Pańską zdolnością wyszukiwania bełkotów "ekonomicznych".
Mógłby Pan napisac krótko w jednym zdaniu co autor chciał nam powiedzec?
nie potrafi pan czytać?
jeżeli nie to prosze nie zaśmiecać mojego wątku
ale to może będzie łatwiejsze:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/usa_placa_za_slepa_...
W tym tekscie rzeczywiście bełkot "ekonomiczny" jest łatwiejszy do zobaczenia, bo autor twierdzi, że wolny rynek się nie sprawdził, przyznając jednocześnie, że bankowe eksperymenty są finansowane przez państową kasę.
neoliberalne
bo gdyby nie to finansowanie dawno juz by upadły

dość już neoliberalnych eksperymentów
To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że ludzie tak "myślący" tez mają prawa wyborcze.

i cały czas domagam sie od was - zaslepionych neoliberałów czy jak tam sie nazywacie

dajcie cokolwiek popierające wasze idee oprócz bełkotu i szlamu
:)))))
No właśnie w tym jest Pański problem, że to właśnie teksty przez Pana podawane udowadniają, że to "zaślepieni neoliberałowie" mają rację, bo ciągle podaje Pan przykłady jak to się źle dzieje, gdy państwo się miesza w obywateli interesy.

alez logika, jak 5 letniego dziecka
niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania

cały czas czekam

ja udowodniłem że dużo wtrącania państwa moze byc skuteczne - skandynawia

(podpowiem panu że są dwa miejsca na świecie gdzie jest ultra liberalizm

w jednym skończyło sie tak:
szacuje się że około 55% osób posiadających fundusz emerytalny, nie otrzyma nawet emerytury minimalnej, gdyż nie osiągną 240 miesięcy płacenia składek, jak tego wymaga system. Spośród pozostałych 45% mieszkańców, około 80% otrzyma emeryturę minimalną, tj w wysokości 180 dolarów miesięcznie, pozostałe 20% większą niż minimalną.(czyli około 9% emerytów otrzyma cos więcej niz minimum!!! a abrdzo duzo osób wogóle nie ma funduszu emerytalnego)

ale zapewne pan o tym nie wie, ehhh żenada)Jarek K. edytował(a) ten post dnia 05.02.12 o godzinie 13:36
Michał Mickiewicz

Michał Mickiewicz Koniec świata jest
świętem
ruchomym...;)

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
aha

wyznaje Pan skompromitowany neoliberalizm?
Nawet jego twórcy z niego się wycofali a pan w nim trwa? śmieszne

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a57...

Fatalne zauroczenie neoliberalizmem

Ponownie chylę czoła przed Pańską zdolnością wyszukiwania bełkotów "ekonomicznych".
Mógłby Pan napisac krótko w jednym zdaniu co autor chciał nam powiedzec?
nie potrafi pan czytać?
jeżeli nie to prosze nie zaśmiecać mojego wątku
ale to może będzie łatwiejsze:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/usa_placa_za_slepa_...

i cały czas domagam sie od was - zaslepionych neoliberałów czy jak tam sie nazywacie

dajcie cokolwiek popierające wasze idee oprócz bełkotu i szlamu JKM\
jak na razie jak pudelki obszczekujecie innych

skoro już wklejasz "newsy" z 2008 roku to chociaz je przeczytaj, dowiesz sie wtedy dlaczego doszło do kryzysu:
"Zawsze podczas wcześniejszych kryzysów rynki finansowe mogły liczyć na pomoc państwa lub największych instytucji finansowych takich jak MFW. Podczas kryzysu azjatyckiego USA na pomoc "inwestorom" wydały ponad 10 mld dolarów. Wszystko po to, aby utrzymać system finansowy, który menedżerom przynosi astronomiczne dochody, zaś państwa skazuje na dyktat ze strony właścicieli papierów wartościowych i globalnych koncernów."

już rozumiesz ?

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Michał Mickiewicz:
Jarek K.:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
aha

wyznaje Pan skompromitowany neoliberalizm?
Nawet jego twórcy z niego się wycofali a pan w nim trwa? śmieszne

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a57...

Fatalne zauroczenie neoliberalizmem

Ponownie chylę czoła przed Pańską zdolnością wyszukiwania bełkotów "ekonomicznych".
Mógłby Pan napisac krótko w jednym zdaniu co autor chciał nam powiedzec?
nie potrafi pan czytać?
jeżeli nie to prosze nie zaśmiecać mojego wątku
ale to może będzie łatwiejsze:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/usa_placa_za_slepa_...

i cały czas domagam sie od was - zaslepionych neoliberałów czy jak tam sie nazywacie

dajcie cokolwiek popierające wasze idee oprócz bełkotu i szlamu JKM\
jak na razie jak pudelki obszczekujecie innych

skoro już wklejasz "newsy" z 2008 roku to chociaz je przeczytaj, dowiesz sie wtedy dlaczego doszło do kryzysu:
"Zawsze podczas wcześniejszych kryzysów rynki finansowe mogły liczyć na pomoc państwa lub największych instytucji finansowych takich jak MFW. Podczas kryzysu azjatyckiego USA na pomoc "inwestorom" wydały ponad 10 mld dolarów. Wszystko po to, aby utrzymać system finansowy, który menedżerom przynosi astronomiczne dochody, zaś państwa skazuje na dyktat ze strony właścicieli papierów wartościowych i globalnych koncernów."

już rozumiesz ?
to nie jest przyczyna ale cena za brak odpowiednich regulacji

uważasz ze gdyby nie było pomocy to przestaliby ryzykownie inwestować i powstrzymaliby się od szybkich spekulacyjnych transakcji aby podnieś wyniki i premię?
jesteś bardzo naiwny jak komuniści, którzy uważali że ludzie będą dbali o nie swoje

(kluczowym jest tutaj posiadanie a zarzadzanie kapitalem i właśnie wysokość pensji w uzależnienieu od wyników - było w tym temacie ale prawie nikt nie zrozumiał - nie chcial?)Jarek K. edytował(a) ten post dnia 05.02.12 o godzinie 17:16

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Czyli tak wam wmawia Janusz Korwin Myszka Mikki?

że kryzysy bo państwo ratuje potem banki (czyli banki zakładają że będą ratowane i dlatego inwestuja ryzykowniej?)

sukces skandynawii jest oparty na jej surowcach?!? (poza norwegia to kłamstwo, bo oparty jest na edukacji, innowacji i niezlej konurencji rynkowej)

że system prywatnej dobrowolnej opieki zapewni super lecznictwo taniej i o szerszym poziomie niż teraz? (tak naiwnej kupy to dawno nie widziałem - w przywatnych systemach klient zawsze dopłaca i dlatego prywatny dodatkowy system jest taki fajny w polsce bo robi zabiegi tanie dla niego a gdy cos sknocą (albo im sie nie opłaca) to wysyłaja pacjenta do publicznego szpitala aby wykonał drogie zabiegi) - nigdzie na świecie system zabezpieczenia zdrowotnego nie jest opłacalny i myslicie że prywatne firmy będą do was dopłacać?

uważacie że firmy mogą dowolnie rosnąć i monopolizować cokolwiek/ bo co to szkodzi?

bzdury bzdury
i to niebezpieczne - na tym samym poziomie co komunizm
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania

cały czas czekam
Już parę razy pisałem i jeszcze Pan nie przeczytał?
Po roku 1989 państwo przestało się interesowac, czy obywatel ma co jeśc, w co się ubierac, czym jeździc i gdzie mieszkac.Chce Pan, aby Państwo znów się tymi rzeczami zajmowało, czy teraz jest w tych sektorach lepiej?

ja udowodniłem że dużo wtrącania państwa moze byc skuteczne - skandynawia
Nic Pan nie udowodnił. Jaki Pan ma dowód, że w Skandynawii jest lepiej z powodu wtrącania się państwa a nie pomimo wtrącania się państwa?

(podpowiem panu że są dwa miejsca na świecie gdzie jest ultra liberalizm

w jednym skończyło sie tak:
[u]szacuje się że około 55% osób posiadających fundusz
Gdzie Pan tę komunistyczną propagandę znalazł? Towarzysze z Międzynarodówki przesłali? Proszę się pochwalic jaki autorytet ekonomiczny się pod tym podpisał.
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
nigdzie na świecie system zabezpieczenia zdrowotnego nie jest opłacalny i myslicie że prywatne firmy będą do was dopłacać?
A kto dopłaca teraz państwu, aby leczyło cięzkie choroby, skoro jest to nieopłacalne?

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania

cały czas czekam
Już parę razy pisałem i jeszcze Pan nie przeczytał?
Po roku 1989 państwo przestało się interesowac, czy obywatel ma co jeśc, w co się ubierac, czym jeździc i gdzie mieszkac.Chce Pan, aby Państwo znów się tymi rzeczami zajmowało, czy teraz jest w tych sektorach lepiej?
wogóle pan nie zrozumiał istoty regulacyjnej
brednie i komnały

ja udowodniłem że dużo wtrącania państwa moze byc skuteczne - skandynawia
Nic Pan nie udowodnił. Jaki Pan ma dowód, że w Skandynawii jest lepiej z powodu wtrącania się państwa a nie pomimo wtrącania się państwa?
kilka postów wyzej zamieściłem rankingi - dobrobytu, wolności gospodarczej itd
ale na pewno to kłamstwo?
jeżeli pan nie czyta to n niech pan nie zabiera głosu


(podpowiem panu że są dwa miejsca na świecie gdzie jest ultra liberalizm

w jednym skończyło sie tak:
[u]szacuje się że około 55% osób posiadających fundusz
Gdzie Pan tę komunistyczną propagandę znalazł? Towarzysze z Międzynarodówki przesłali? Proszę się pochwalic jaki autorytet ekonomiczny się pod tym podpisał.
drogi pudelku
wyklikaj sobie w googlach średnie roczne przepływy spekulacyjne (rynki otc) a wielkości gospodarek - zresztą niech pan udowodni że tak nie jest

jeszcze raz proszę o:

niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania


tak trudno wam dac jakakolwiek publikację? a może takich nie ma i wierzycie JKorwinowy Miikkii na słowo?Jarek K. edytował(a) ten post dnia 05.02.12 o godzinie 17:48

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
nigdzie na świecie system zabezpieczenia zdrowotnego nie jest opłacalny i myslicie że prywatne firmy będą do was dopłacać?
A kto dopłaca teraz państwu, aby leczyło cięzkie choroby, skoro jest to nieopłacalne?
panie kurek
ales sie pan osmieszył teraz, naprawdę, żenada maks

strasznie pan sie osmieszył również w dwóch ostatnich tematach, teraz jednak przeskoczył pan samego siebie

(podpowiem: składka zdrowotna nie jest jedyna składką płaconą do budżetu państwa)Jarek K. edytował(a) ten post dnia 05.02.12 o godzinie 17:53

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Panie kurek
pan wie co to gospodarka centralnie planowana
a co to regulacje w gospodarce wolnorynkowej?

moze tego pan nie rozróznia i stąd kłopot? mam to jak dziecku wytłumaczyć?
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
(podpowiem: składka zdrowotna nie jest jedyna składką płaconą do budżetu państwa)

To akurat wiem, ale dalej nie wiem jak to się dzieje, że państwu opłaca się mnie leczyc a prywaciarzowi się nie opłaca. Bardzo proszę o wytłumaczenie, abym zrozumiał i nie dążył do całkowitego sprywatyzowania służby zdrowia.

konto usunięte

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
(podpowiem: składka zdrowotna nie jest jedyna składką płaconą do budżetu państwa)

To akurat wiem, ale dalej nie wiem jak to się dzieje, że państwu opłaca się mnie leczyc a prywaciarzowi się nie opłaca. Bardzo proszę o wytłumaczenie, abym zrozumiał i nie dążył do całkowitego sprywatyzowania służby zdrowia.

Myślę, że nie tylko Pan z chęcią się tego dowie.
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Jarek K.:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania

cały czas czekam
Już parę razy pisałem i jeszcze Pan nie przeczytał?
Po roku 1989 państwo przestało się interesowac, czy obywatel ma co jeśc, w co się ubierac, czym jeździc i gdzie mieszkac.Chce Pan, aby Państwo znów się tymi rzeczami zajmowało, czy teraz jest w tych sektorach lepiej?
wogóle pan nie zrozumiał istoty regulacyjnej
brednie i komnały
Bardzo mozliwe, że nie zrozumiałem, ale po prostu widzę poztywny efekt przestania dzialania państwa w tych sektorach i chciałbym, aby zrobiło tak samo w innych sektorach. Na przyklad w szkolnictwie i służbie zdrowia. Uważa Pan, że w tym wypadku nic dobrego z tego nie będzie? Dlaczego?

ja udowodniłem że dużo wtrącania państwa moze byc skuteczne - skandynawia
Nic Pan nie udowodnił. Jaki Pan ma dowód, że w Skandynawii jest lepiej z powodu wtrącania się państwa a nie pomimo wtrącania się państwa?
kilka postów wyzej zamieściłem rankingi - dobrobytu, wolności gospodarczej itd
ale na pewno to kłamstwo?
jeżeli pan nie czyta to n niech pan nie zabiera głosu
Przecież ja nie przeczę, że krajach Skandynawskich dobrze się żyje. Nie jestem tylko pewien, czy to z powodu działalności państwa, jak Pan twierdzi.

(podpowiem panu że są dwa miejsca na świecie gdzie jest ultra liberalizm

w jednym skończyło sie tak:
[u]szacuje się że około 55% osób posiadających fundusz
Gdzie Pan tę komunistyczną propagandę znalazł? Towarzysze z Międzynarodówki przesłali? Proszę się pochwalic jaki autorytet ekonomiczny się pod tym podpisał.
drogi pudelku
wyklikaj sobie w googlach średnie roczne przepływy spekulacyjne (rynki otc) a wielkości gospodarek - zresztą niech pan udowodni że tak nie jest
To na Panu spoczywa ciężar udowodnienia swoich teorii.


jeszcze raz proszę o:

niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania


tak trudno wam dac jakakolwiek publikację? a może takich nie ma i wierzycie JKorwinowy Miikkii na słowo?
Już Panu podałem wczesniej. Co się Panu w tych dowodach nie podoba?
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Piotr Zielinski:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
(podpowiem: składka zdrowotna nie jest jedyna składką płaconą do budżetu państwa)

To akurat wiem, ale dalej nie wiem jak to się dzieje, że państwu opłaca się mnie leczyc a prywaciarzowi się nie opłaca. Bardzo proszę o wytłumaczenie, abym zrozumiał i nie dążył do całkowitego sprywatyzowania służby zdrowia.

Myślę, że nie tylko Pan z chęcią się tego dowie.
To jest jedna z tych rzeczy, które Międzynarodówka Socjalistyczna za nic nie chce mi wyjawic. A odpowiedź na to pytanie jest warta ekonomicznego Nobla. Bo przecież będzie na tę nagrodę zasługiwał człowiek, który udowodni, że przeznaczone na zdrowie 100 zł (50 zł lekarz + 50 zł urzędnicy) będzie mniejsze, gdy nie będę płacił na urzędników.

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
Sławomir Kurek:
Jarek K.:
niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania

cały czas czekam
Już parę razy pisałem i jeszcze Pan nie przeczytał?
Po roku 1989 państwo przestało się interesowac, czy obywatel ma co jeśc, w co się ubierac, czym jeździc i gdzie mieszkac.Chce Pan, aby Państwo znów się tymi rzeczami zajmowało, czy teraz jest w tych sektorach lepiej?
wogóle pan nie zrozumiał istoty regulacyjnej
brednie i komnały
Bardzo mozliwe, że nie zrozumiałem, ale po prostu widzę poztywny efekt przestania dzialania państwa w tych sektorach i chciałbym, aby zrobiło tak samo w innych sektorach. Na przyklad w szkolnictwie i służbie zdrowia. Uważa Pan, że w tym wypadku nic dobrego z tego nie będzie? Dlaczego?
bo sektor prywatny nastawiony jest na zysk a to "branże' które z zyskiem nie powinny mieć nic wspólnego
(zreszta lepiej płacić na szkołę, niz na szkołe i zysk przedsiębiorcy?)

ja udowodniłem że dużo wtrącania państwa moze byc skuteczne - skandynawia
Nic Pan nie udowodnił. Jaki Pan ma dowód, że w Skandynawii jest lepiej z powodu wtrącania się państwa a nie pomimo wtrącania się państwa?
kilka postów wyzej zamieściłem rankingi - dobrobytu, wolności gospodarczej itd
ale na pewno to kłamstwo?
jeżeli pan nie czyta to n niech pan nie zabiera głosu
Przecież ja nie przeczę, że krajach Skandynawskich dobrze się żyje. Nie jestem tylko pewien, czy to z powodu działalności państwa, jak Pan twierdzi.

no widzi pan
wkońcu cos konkretnego - a jednak da się

skandynawia udowadnia ze działalność socjalna państwa NIE PRZESZKADZA w działalności wolnorynkowej i dlatego są u gory w rankingach łatwości prowdzenia firm i konkurencyjności
(szczególnie, ze rynku nie zjadaja ogromne korporacje)

te dwie rzeczy - socjal i wolnorynkowość zlewa się wam w jedno i w tym problem


(podpowiem panu że są dwa miejsca na świecie gdzie jest ultra liberalizm

w jednym skończyło sie tak:
[u]szacuje się że około 55% osób posiadających fundusz
Gdzie Pan tę komunistyczną propagandę znalazł? Towarzysze z Międzynarodówki przesłali? Proszę się pochwalic jaki autorytet ekonomiczny się pod tym podpisał.
drogi pudelku
wyklikaj sobie w googlach średnie roczne przepływy spekulacyjne (rynki otc) a wielkości gospodarek - zresztą niech pan udowodni że tak nie jest
To na Panu spoczywa ciężar udowodnienia swoich teorii.

nie
podałem tekst - jeżeli pan się z nim nie zgadza - prosze dac dowód


jeszcze raz proszę o:

niech pan udowodni ze dzieje sie dobrze gdy państwo sie nie wtrąca
prosze o dowód - zamiast jakiegos bełkotu i próby przekrecania, naciągania


tak trudno wam dac jakakolwiek publikację? a może takich nie ma i wierzycie JKorwinowy Miikkii na słowo?
Już Panu podałem wczesniej. Co się Panu w tych dowodach nie podoba?
w jakich dowodach?
jeszcze raz proszę, niech pan założy swój temat i napisze - jak powinien według was wyglądać świat,

czyż nie ma jakiś publikacji naukowych na ten temat?

czy po 2008 roku nie pokazał sie żaden artykuł popierający wasze idee?

a moze są one nic nie warte?

Temat: Liberalna gospodarka kręci sznur na swoją głowę

Sławomir Kurek:
Jarek K.:
(podpowiem: składka zdrowotna nie jest jedyna składką płaconą do budżetu państwa)

To akurat wiem, ale dalej nie wiem jak to się dzieje, że państwu opłaca się mnie leczyc a prywaciarzowi się nie opłaca. Bardzo proszę o wytłumaczenie, abym zrozumiał i nie dążył do całkowitego sprywatyzowania służby zdrowia.

ależ państwu się nie opłaca i dlatego też są jego problemu finansowe
tylko że państwo nie słuzy do generowania zysków tylko ma działac dla dobra obywateli (choćby jemu sie to nie opłacało)

system prywatny nie udzwignie tego problemu

zapytam - dlaczego płacąc za leczenie mam jeszcze płacic na zysk prywatnego właściciela, który nie zapwni tak szerokich usług jak państwowy?

a chyba pan przyzna że system opieki zdrowotnej musi istnieć, czyż nie? telewizora może w domu nie być ale dostęp do lekarza musi.Jarek K. edytował(a) ten post dnia 05.02.12 o godzinie 18:31

Następna dyskusja:

Zbigniew Ziobro, czyli pols...




Wyślij zaproszenie do