konto usunięte
Marcin
N.
Koordynator ds.
Zakupów
Elektrycznych i
AKPiA
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:
Dziś cały dzień będą się produkować Tusk z Komorowskim. Wyłączyłem więc telewizor i nie będę go wcale włączał. Lepiej pójść na spacer. Wam moi drodzy polecam to samo.
tak jak wczesniej Miler i Kwasniewski a po nich Kaczyński i Lepper, za kazdym razem wole spacer (mogloby byc cieplej).Marcin Nesterowicz edytował(a) ten post dnia 03.05.11 o godzinie 12:36
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Marcin Nesterowicz:Kaczyński jako jedyny mówił z sensem. Aż przyjemnie było go słuchać. Słuchał pan chociaż jednego jego przemówienia?Sebastian Skorecki edytował(a) ten post dnia 03.05.11 o godzinie 12:39
Sebastian Skorecki:
Dziś cały dzień będą się produkować Tusk z Komorowskim. Wyłączyłem więc telewizor i nie będę go wcale włączał. Lepiej pójść na spacer. Wam moi drodzy polecam to samo.
tak jak wczesniej Miler i Kwasniewski a po nich Kaczyński i Lepper, za kazdym razem wole spacer (mogloby byc cieplej).
Andrzej Walczak ...
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:
Najbadziej sensowne w jego wypowiadziach było jego "głębokie przekonanie" ....tak jak wczesniej Miler i Kwasniewski a po nich Kaczyński i Lepper, za kazdym razem wole spacer (mogloby byc cieplej).Kaczyński jako jedyny mówił z sensem. Aż przyjemnie było go słuchać. Słuchał pan chociaż jednego jego przemówienia?
Marcin
N.
Koordynator ds.
Zakupów
Elektrycznych i
AKPiA
Temat: Dzień bez telewizji
tak zmusilem sie, kazdy ma swoja szanse .... nuda nuda nudaCiagle to samo oskarazamy przeciwnikow politycznych (z roznym natezeniem agresji) i obiecujemy przyslowiowe gruszki na wierzbie. A jak konczy sie kadencja to oskazamy przeciwnikow politycznych o to ze nie pozwolili nam wykonac zamierzonych celów.
Ot i tak caly czas .....
Marcin L. Trade Finance RM
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:Przedni dowcip się Pana trzyma od samego rana ;)
Kaczyński jako jedyny mówił z sensem. Aż przyjemnie było go słuchać.
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Marcin Nesterowicz:Ma Pan prawo do swoich ocen. Ja jednak całkowicie się z Panem nie zgadzam i uważam, że rządy PiS jako jedyne chciały coś w Polsce zmienić na lepsze.
tak zmusilem sie, kazdy ma swoja szanse .... nuda nuda nuda
Ciagle to samo oskarazamy przeciwnikow politycznych (z roznym natezeniem agresji) i obiecujemy przyslowiowe gruszki na wierzbie. A jak konczy sie kadencja to oskazamy przeciwnikow politycznych o to ze nie pozwolili nam wykonac zamierzonych celów.
Ot i tak caly czas .....
Chciały przede wszystkim zburzyć powołany przy okrągłym stole system oligarchiczny, które gwarantuje przywileje ludziom dawnej komunistycznej nomenklatury i tej części opozycji z Michnikiem na czele, która się z nimi dogadała przy okrągłym stole. Stąd te bezprecedensowe ataki na niego i jego brata. Przyzna Pan, że żaden inny polityk nie był i nie jest w taki sposób atakowany przez establishment i związane z nim ośrodki opiniotwórcze.
Zapewniam Pana, że tego co pokreśliłem i wytłuściłem w przemówieniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dwie wypowiedzi poniżej, od Bronisława Komorowskiego na pewno Pan nie usłyszy. To jest właśnie ta różnica, która sprawia, że tamte przemówienia wydawały mi się ciekawe.Sebastian Skorecki edytował(a) ten post dnia 03.05.11 o godzinie 20:20
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Marcin L.:Dla Pana może dowcip, ale takie były moje odczucia. Zawsze z przyjemnością oglądałem wszystkie transmisje z uroczystości państwowych.
Sebastian Skorecki:Przedni dowcip się Pana trzyma od samego rana ;)
Kaczyński jako jedyny mówił z sensem. Aż przyjemnie było go słuchać.
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Przemówienie ś.p. Lecha Kaczyńskiego wygłoszone dnia 3 maja 2009 r. na Pl. Zamkowym w Warszawie:Panowie Marszałkowie, Ministrowie, Ekscelencje, Generałowie, Żołnierze Wojska Polskiego, Panie i Panowie zgromadzeni tutaj na Placu Zamkowym,
218 lat temu uchwalono pierwszą w Europie Konstytucję. Kto to zrobił? My Polacy. Możemy być i powinniśmy być z tego autentycznie dumni. Konstytucja francuska pochodzi z tego samego roku, ale uchwalona została 4 miesiące później. Tu, na kontynencie europejskim ten akt wtedy 218 lat temu był sławny, i był sławny słusznie. Był bowiem dziełem nie tylko Sejmu Czteroletniego, był uwieńczeniem trzydziestoletnich prób naprawy naszego państwa. Wcześniej niezmiernie słabego, podporządkowanego oligarchom, państwa, które nie było w stanie chronić słabszych i nie mogło opierać się silniejszym. Od sejmu konwokacyjnego do uchwalenia Konstytucji minęło 27 lat prób, błędów i nieustannych wysiłków.
Dzień 3 maja 1791 roku był jednak wielkim zwycięstwem tych, którzy chcieli silnego polskiego państwa. Przypomnijmy, wprowadzono dziedziczną monarchię, utworzono nowoczesny rząd odpowiedzialny przed Parlamentem. To pierwsze takie rozwiązanie w Europie, pierwsze zapisane na papierze. Stworzono wiele instytucji, które pozwoliły państwu sprawnie działać, ale Konstytucja majowa miała także swoich przeciwników, w imię czego oni walczyli? Jak twierdzili: w imię demokracji, w imię demokracji została obalona Konstytucja, która jak mówiłem przed chwilą, była uwieńczeniem dzieła naprawy naszego państwa. Ci, którzy powoływali się na rzekomą demokrację i jej zagrożenie nie wahali się odwołać do obcych mocarstw. Rok i piętnaście dni po uchwaleniu Konstytucji na teren Rzeczypospolitej wkroczyły dwie armie rosyjskie, po dwumiesięcznej wojnie król zdecydował się na przystąpienie do konfederacji, która gromadziła tych, których nie można nazwać inaczej niż zdrajcami, ale powtarzam, oni twierdzili, że bronią starego modelu ustrojowego, czego bronili w rzeczywistości? Bronili swoich przywilejów. Byli to ludzie pozbawieni sumienia, a już całkowicie pozbawieni przywiązania do swojego kraju. Niestety zwyciężyli. Co nie zmienia faktu, że Konstytucja majowa jest olbrzymim dokonaniem naszej myśli, naszej pracy, naszego patriotyzmu.
Szanowni Państwo,
dziś żyjemy w innych czasach. Żyjemy w czasach IV polskiej Konstytucji, która wynikała z woli organów niepodległego państwa - z woli narodu. Ta IV Konstytucja ma dzisiaj szczególne znaczenie. Jak ją trzeba czytać? Tak jak ją napisano. Dlaczego ma takie znaczenie? Bo żyjemy w jednoczącej się Europie. Nie dalej jak trzy dni temu obchodziliśmy jubileusz - piąta rocznica wejścia do Unii Europejskiej. Unia Europejska to wspólny sukces jej członków, przystąpienie do Unii to nasz sukces, nasz polski sukces, ale w tych warunkach rola Konstytucji jest szczególna, to ona jest w Polsce najwyższym prawem. Tak jest i tak musi pozostać. Konstytucje można naprawiać, zmieniać, ulepszać, ale dzisiaj stoi ona ponad wszystkimi różnymi źródłami prawa, powtarzam, tak jak została zapisana. Można powiedzieć, że to, o czym mówiłem przed chwilą, to historia ta sprzed 218 lat a historia się nigdy nie powtarza. Tak, dokładnie nie powtarza się nigdy. To prawda, ale pewne jej elementy się powtarzają, w Polsce też mówiono o rzekomym zagrożeniu demokracji, nie tak dawno. W istocie było to zagrożenie przywilejów niesłusznych, przywilejów ludzi, którzy nie działali dla Polski, działali dla siebie i zdarzyło się w innych warunkach, że nasi rodacy uwierzyli w to, że demokracja istotnie jest zagrożona. Nie, nie była. Nie była, i mówię to specjalnie dzisiaj, nie była przez jedną sekundę, zagrożone natomiast były przywileje. Przywileje tych, którzy, raz jeszcze to powtórzę, działali w imię własnych interesów, a nie w imię interesów Polski.
Polsce potrzebna jest dzisiaj ciężka praca, bardzo ciężka, praca nad uzdrowieniem państwa, które musi dawać ochronę słabszym i nie bać się silnych. Bo wobec Rzeczypospolitej, wobec Polski wszyscy obywatele są równi niezależnie od tego, czy mają miliardy, czy jak większość z nas Polaków nie mają nic. Wszyscy są takimi samymi obywatelami. Wszyscy muszą korzystać z ochrony państwa, a przede wszystkim muszą korzystać ci słabsi. Także i ci, którym się powiodło muszą państwu służyć. To bardzo dobrze, że wielu Polakom się powiodło w ciągu ostatnich 20 lat. To ich sukces. To nasz wspólny dorobek, bo ich powodzenie składa się na powodzenie całego narodu, ale czyjeś powodzenie w sensie materialnym, czy prestiżowym nie może się przekładać na niezasłużone przywileje.
Jako prezydent Rzeczypospolitej dziś w dniu, który możemy nazwać dniem naprawy Polski, dniem naprawy Rzeczypospolitej, chciałbym stwierdzić: będę robił wszystko, żeby nasz kraj szedł drogą demokracji, aby polskie państwo było silne, aby potrafiło chronić słabszych, aby traktowało swoich obywateli równo, aby zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Dziękuję bardzo.
Może niektórym się nie podoba, innych może nudzi. A dla mnie po prostu jest takie jakie być powinno. Podkreśliłem te fragmenty, które nawiązują do dzisiejszej sytuacji i analogii w położeniu Polski i Polaków wtedy i teraz.Sebastian Skorecki edytował(a) ten post dnia 03.05.11 o godzinie 20:25
Marcin L. Trade Finance RM
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:Z tej dzisiejszej też? ;)
Dla Pana może dowcip, ale takie były moje odczucia. Zawsze z przyjemnością oglądałem wszystkie transmisje z uroczystości państwowych.
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:Upadek zaczał się od wojen z Kozakami w 1648, wojnie z Rosją w 1654 i najzadem szwedzkim podczas wojny z Rosją
Może niektórym się nie podoba, innych może nudzi. A dla mnie po prostu jest takie jakie być powinno. Podkreśliłem te fragmenty, które nawiązują do dzisiejszej sytuacji i analogii w położeniu Polski i Polaków wtedy i teraz.
W XVII wieku 13 lat bez wojen było, podaczas wojny ze Szwecją, usamodzielniły się Prusy Ksiązęce w 1657, Zygmunt August już wczesniej zchrzanił sprawę i pozwolił dziedziczyć Hohenzolernom z Berlina
podczas wojny Północnej Rosja i inne państwa typu Szwecjawchodziły do nas i wałczyły między sobą. Juz na pocxątku XVIII wieku byliśmy słabi. 1701 ogłoszenie przypomne Królestwem Prus, reszta to wynik obcej inegerncji na naszych monarchów i moznowładztwo, brak reform, stałej armii w większej ilości, liberum veto. Już podczas potopu pojawiały się głosy do rozbioru, najazd Rakoczego z Siedmiogrodu itd. Prusy pobiły Austrie i zyskały Śląsk, zostlismy okrązeni Prusy ze Śląskiem zyskały hegemonie w krajach niemieckich i siłe, a my kisilismy ogóra))).Arkadiusz Mirosław Brysiak edytował(a) ten post dnia 03.05.11 o godzinie 21:01
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Arkadiusz Mirosław Brysiak:Jeśli chodzi i przyczyny upadku I Rzeczpospolitej to w polskiej historiografii XIX wieku istniały dwie szkoły warszawska i krakowska. Jedna z ich (nie pamiętam w tej chwili która) twierdziła, przyczyną upadku były przyczyny zewnętrzne, druga, że przyczyny wewnętrzne.
Upadek zaczał się od wojen z Kozakami w 1648, wojnie z Rosją w 1654 i najzadem szwedzkim podczas wojny z Rosją
W XVII wieku 13 lat bez wojen było, podaczas wojny ze Szwecją, usamodzielniły się Prusy Ksiązęce w 1657, Zygmunt August już wczesniej zchrzanił sprawę i pozwolił dziedziczyć Hohenzolernom z Berlina
podczas wojny Północnej Rosja i inne państwa typu Szwecjawchodziły do nas i wałczyły między sobą. Juz na pocxątku XVIII wieku byliśmy słabi. 1701 ogłoszenie przypomne Królestwem Prus, reszta to wynik obcej inegerncji na naszych monarchów i moznowładztwo, brak reform, stałej armii w większej ilości, liberum veto. Już podczas potopu pojawiały się głosy do rozbioru, najazd Rakoczego z Siedmiogrodu itd. Prusy pobiły Austrie i zyskały Śląsk, zostlismy okrązeni Prusy ze Śląskiem zyskały hegemonie w krajach niemieckich i siłe, a my kisilismy ogóra))).
Ja zgadzam się z tą drugą szkołą. Uważam, że przyczyną upadku był brak reform, blokowany przez tych wszystkich, którzy nie chcieli się wyrzec swoich niezasłużonych przywilejów, których symbolem, ale tylko symbolem, stało się słynne liberum veto.
W momencie podjęcia procesu refom ustrojowych, których przejawem była Konstytucja 3 maja, środowiska ta doprowadziły do interwencji Rosji w celu ich obrony.
Zachęcam do wczytania się w podkreśloną przeze mnie cześć przemówienia ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 3 maja 2009 r. i analizę dokonanych przez niego porównań.Sebastian Skorecki edytował(a) ten post dnia 03.05.11 o godzinie 21:15
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:Pierwszy rozbiór był w 72 Konstytucja w 91 więc to tylko dogorywanie trupa była i akt desperacji, w trzy ognie nas wzieli, Austria zapewne wzięła udział w podziale łupów, bo inaczej Prusy by kęs cały dostały
Arkadiusz Mirosław Brysiak:Jeśli chodzi i przyczyny upadku I Rzeczpospolitej to w polskiej historiografii XIX wieku istniały dwie szkoły warszawska i krakowska. Jedna z ich (nie pamiętam w tej chwili która) twierdziła, przyczyną upadku były przyczyny zewnętrzne, druga, że przyczyny wewnętrzne.
Upadek zaczał się od wojen z Kozakami w 1648, wojnie z Rosją w 1654 i najzadem szwedzkim podczas wojny z Rosją
W XVII wieku 13 lat bez wojen było, podaczas wojny ze Szwecją, usamodzielniły się Prusy Ksiązęce w 1657, Zygmunt August już wczesniej zchrzanił sprawę i pozwolił dziedziczyć Hohenzolernom z Berlina
podczas wojny Północnej Rosja i inne państwa typu Szwecjawchodziły do nas i wałczyły między sobą. Juz na pocxątku XVIII wieku byliśmy słabi. 1701 ogłoszenie przypomne Królestwem Prus, reszta to wynik obcej inegerncji na naszych monarchów i moznowładztwo, brak reform, stałej armii w większej ilości, liberum veto. Już podczas potopu pojawiały się głosy do rozbioru, najazd Rakoczego z Siedmiogrodu itd. Prusy pobiły Austrie i zyskały Śląsk, zostlismy okrązeni Prusy ze Śląskiem zyskały hegemonie w krajach niemieckich i siłe, a my kisilismy ogóra))).
Ja zgadzam się z tą drugą szkołą. Uważam, że przyczyną upadku był brak reform, blokowany przez tych wszystkich, którzy nie chcieli się wyrzec swoich niezasłużonych przywilejów, których symbolem, ale tylko symbolem, stało się słynne liberum veto.
W momencie podjęcia procesu refom ustrojowych, których przejawem była Konstytucja 3 maja, środowiska ta doprowadziły do interwencji Rosji w celu ich obrony.
Zachęcam do wczytania się w podkreśloną przeze mnie cześć przemówienia ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 3 maja 2009 r. i analizę dokonanych przez niego porównań.
Rosja nie chciała rozbiorów, bo miała wpływy w Rzeczpospolitej, ale Prusy wkółko junkrzyły, wojna Rosji z Turcją i zagrozenie ze strony Prus dały pretekst do rozbioru
Prosze poczytac jak w wojnie siedmioletniej 1756-63 Prusy lawirowały, nawet Francuci mówili o Prusach, ze nie ma kraju bardziej chytrego niz Prusy, zmianiali koalicje, pieniadze brali itd
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Arkadiusz Mirosław Brysiak:Panie Arkadiuszu, temat jest na pewno ciekawy, ale odchodzimy od przesłania zawartego w przemówienia ś.p. Lecha Kaczyńskiego w dniu 3 maja 2009 r.
Pierwszy rozbiór był w 72 Konstytucja w 91 więc to tylko dogorywanie trupa była i akt desperacji, w trzy ognie nas wzieli, Austria zapewne wzięła udział w podziale łupów, bo inaczej Prusy by kęs cały dostały
Rosja nie chciała rozbiorów, bo miała wpływy w Rzeczpospolitej, ale Prusy wkółko junkrzyły, wojna Rosji z Turcją i zagrozenie ze strony Prus dały pretekst do rozbioru
Prosze poczytac jak w wojnie siedmioletniej 1756-63 Prusy lawirowały, nawet Francuci mówili o Prusach, ze nie ma kraju bardziej chytrego niz Prusy, zmianiali koalicje, pieniadze brali itd
Zgodzimy się przecież, że zarówno teraz i wtedy Polska potrzebowała reform (abstrahując od tego, czy były one spóźnione, czy nie) i zarówno wtedy jak i teraz próby refom zostały utrącone pod hasłami obrony zagrożonej wolności, która była tak naprawdę obroną zagrożonych a nienależnych pewnych ludziom przywilejów.Sebastian Skorecki edytował(a) ten post dnia 04.05.11 o godzinie 20:32
Paweł P. szef
Temat: Dzień bez telewizji
Sebastian Skorecki:
Dziś cały dzień będą się produkować Tusk z Komorowskim. Wyłączyłem więc telewizor i nie będę go wcale włączał. Lepiej pójść na spacer. Wam moi drodzy polecam to samo.
Ja wyrzuciłem telewizor już dawno. Po prostu wystawiłem go przed śmietnikiem (sprawny choć nie najnowszy) jak Japończyk :)
I dobrze mi z tym.
konto usunięte
Temat: Dzień bez telewizji
Paweł P.:ale komputer z kartą telewizyjną został))
Sebastian Skorecki:
Dziś cały dzień będą się produkować Tusk z Komorowskim. Wyłączyłem więc telewizor i nie będę go wcale włączał. Lepiej pójść na spacer. Wam moi drodzy polecam to samo.
Ja wyrzuciłem telewizor już dawno. Po prostu wystawiłem go przed śmietnikiem (sprawny choć nie najnowszy) jak Japończyk :)
I dobrze mi z tym.
Paweł P. szef
Temat: Dzień bez telewizji
Arkadiusz Mirosław Brysiak:
Paweł P.:ale komputer z kartą telewizyjną został))
Sebastian Skorecki:
Dziś cały dzień będą się produkować Tusk z Komorowskim. Wyłączyłem więc telewizor i nie będę go wcale włączał. Lepiej pójść na spacer. Wam moi drodzy polecam to samo.
Ja wyrzuciłem telewizor już dawno. Po prostu wystawiłem go przed śmietnikiem (sprawny choć nie najnowszy) jak Japończyk :)
I dobrze mi z tym.
Tylko Youtube. Z kablówki mam tylko internet bez telewizji.
Podobne tematy
-
A polityka » Pierwsza Dama Ameryki wykorzystana bez zgody -
-
A polityka » Do PO zapisywano ludzi bez ich wiedzy!! -
-
A polityka » Zlikwidowano 8 godzinny dzień pracy -
-
A polityka » 23 Marca dzień przyjazni polsko-węgierskiej -
-
A polityka » Polscy oburzeni czyli prawda bez farmazonów o lewakach -
-
A polityka » Kaczyński: Przyjdzie dzień, kiedy będziemy mieli w... -
-
A polityka » Opus Dei - ultraprawicowa hołota bez oporów -
-
A polityka » Budowa S-17 pod Lublinem. 600 rodzin bez domów, działek... -
-
A polityka » Nie odzywaj się bez pozwolenia Prezesa :))) -
-
A polityka » Na zachodzie bez zmian. -
Następna dyskusja: