Temat: e-biznes - opinie
Krzysztof Kalbarczyk:
Również polecam - ciekawe warsztaty, ciekawi ludzie i 2 dyplomy:) Po WWSI to dobry wybór:)
No tak, potwierdzam. Jestem absolwentem POU (licencjat, mgr). Na e-biznesie uczyłem się razem z Krzyśkiem Kalbarczykiem. Jeśli chodzi o moduły, które szczególnie mi się podobały to: Projektowanie Interakcji Witryn WWW (I semestr, ocena witryn WWW, projektowanie założeń do nowych) i e-Biznes Plan (semestr II, wykorzystanie narzędzi „e” przy uruchamianiu e-firmy). Jeśli ktoś jest po informatyce, raczej będzie zainteresowany również Rynkami Elektronicznymi (semestr I, porównanie tradycyjnego i „e” modelu biznesowego), Strategicznym Zarządzaniem Operacjami (IV semestr, np. filozofia Kaizen) i Strategią Przedsiębiorstw (III semestr, porównanie dwóch firm w wybranym przez wykładowcę sektorze i jego opis). Z drugiej strony, dla” biznesowców”, ciekawe będą Problemy Implementacji e-Biznesu (II semestr, projektowanie i wykonanie prostej strony WWW z bazą danych) oraz Technologie Sieci Komputerowych (IV semestr, wykonanie projektu małej sieci komputerowej w firmie, zaplanowanie założeń takiej strony: polityka bezpieczeństwa, funkcjonalność).
Studia zalicza się poprzez napisanie „sprawdzianów” (raportów 8-25 stron) z każdego modułu (przedmiotu). W przypadku modułów kończących się egzaminem (2 pisemne), najpierw zalicza się sprawdzian. Na czwartym semestrze przygotowywana jest praca magisterska (limit do 80 stron).
Generalnie w sprawdzianach chodzi głównie o zaprezentowanie własnej koncepcji rozwiązania zidentyfikowanego problemu. Nie można przedstawić swojego rozwiązania bez jego wyjaśnienia i umotywowanie (wszelkie próby pominięcia umotywowania, kończą się brakiem zaliczenia nawet przez specjalistów w dziedzinie!!!). Studia wymagają dużej samodyscypliny – jest termin do którego należy oddać raport – główny problem studentów POU.