Marta
Strujska
Student,
Politechnika Śląska
w Gliwicach
Temat: praca magisterska
witam,Napisałam prace z zakresu Inżynierii i Zarządzania Produkcją. Pisałam prace z usprawnień pracowniczych, korzystałam z danych z firmy, udostępnionych formularzy, regulaminów. Ponad to w celu zebrania dodatkowych informacji wykonaam wywiad za użyciem kwestionariusza. W pracy:
- analizowałam formularze,
- analizowałam dane z wywiadu,
- przeprowadziłam studium literaturowe z zakresu usprawnień pracowniczych.
Wszystko po to by zaproponować lub usprawnić procedurę realizacji usprawnień pracowniczych.Wszystko to pozwoliło mi na sporządzenie optymalnej procedury, czyli kolejno następujących po sobie kroków realizacji usprawnień pracowniczych. Następnie wykonałam dla takich kroków algorytm.
Głównym efektem pracy jest zrobienie tabeli, umieszczenie w niej poszczegolnych kroków realizacji usprawnień pracowniczych. Do poszczególnych punktów odniosłam kroki podejmowane przez dana firmę a także zaproponowałam ewentualne zmiany. Wyszła z tego fajna tabela - dająca pogląd na to jakie kroki powinno sie podejmować ( procedura) w realizacji projektów racjonalizatorskich, następna rubryka- co w firmie się robi, następna rubryka proponowane zmiany, następna rubryka cel zmian.
Teza pracy mniej więcej mówi o tym, że odpowiednie procedury są kluczem do efektywności projektów racjonalizatorskich. O czym mam nadzieje świadczy wykonana tabela.
Problem w tym ,żę prace pisałam nie zastanawiając sie nad wyborem metod. Analizy przeprowadziłam sama wedlug siebie.
Jedna analiza była analizowaniem ilości zgłoszonych wniosków, czyli co jak kiedy i ile zgłaszał. Zrobiłam do niej dwa wykresy opisałam i wyciągnęłam wnioski, że usprawnień zgłasza się nie wiele i jest widoczny spadek zainteresowania itp i czym jest to spowodowane.
Druga analiza to analiza formularzy zgłoszeniowych , co jest w nic hzawarte a czego brakuje do sprawnej realizacji zgłoszeń.
Problem w tym ,że promotor teraz wymaga określenia typu pracy, metod badawczych pracy czy technik. Nie znam się na tym i mam pytanie czy ktoś wie pod jakie metody , analizy techniki można to podciągnąć. Jak to zgrabnie opisać by umieścić w celu pracy czy wnioskach?
Może to wyda się dziwne niektórym osobom. To moja druga magisterka. Pierwszą pisałam kilka dobrych lat temu z mechaniki i nie wymagało się takich opisów. Widocznie zależy od promotora. Ta praca jest z Zarządzania i Inżynierii Produkcji i pisałam ją nie zastanawiając sie nad takimi rzeczami a teraz muszę to zrobić i szczerze mówiąc jakoś nie wiem jak to ładnie ubrać w zdania. Jeśli ktoś jest w stanie coś mi podpowiedzieć to byłabym wdzięczna.
Czy są określone nazwy analizy technik, które by pasowały do takich rzeczy?
Pozdrawiam