Adrian A.

Adrian A. Makler Papierów
Wartościowych

Temat: Zapraszamy na konferencję: "Jak odpowiedzialnie inwestować?"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji: "Jak odpowiedzialnie inwestować??"

Dla wszystkich zainteresowanych nabyciem wiedzy o możliwościach lokowania swoich oszczędności oraz związanych z tym korzyści i potencjalnych zagrożeń pojawia się znakomita okazja - konferencja „ Jak odpowiedzialnie inwestować?”, która odbędzie się 18 i 19 stycznia 2008 na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych prof. dr hab. Bogdan Klepacki.

Konferencja jest główną częścią projektu „Odpowiedzialny Inwestor” realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Kierunków Rolniczych i Nauk Pokrewnych (IAAS) w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Składa się na nią cykl warsztatów dotyczących odpowiedzialnego i racjonalnego inwestowania na giełdzie, mający zachęcić studentów do aktywności w tej dziedzinie. Eksperci z Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego, Stowarzyszenia Dealerów Bankowych ACI Polska oraz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zapoznają uczestników ze specyfiką rynku walutowego, towarowego i pieniężnego, doradzą jak tworzyć portfele papierów wartościowych, zaprezentują instrumenty alternatywne dla akcji.

Mając na uwadze rosnące znaczenie i popularność idei odpowiedzialnego biznesu organizatorzy wydarzenia zapewnili także uczestnikom zdobycie informacji o szczególnie interesującym w kontekście giełdy aspekcie - Corporate Governance (zasadach ładu korporacyjnego). Sądzimy bowiem, że firmy, które potrafią wykazać, że przestrzegają zasad dobrego nadzoru są w dużej mierze innowacyjne, przejrzyste i bardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Zagadnienie corporate governance będzie tematem wykładu otwierającego konferencję. Wygłosi go Andrzej S. Nartowski, Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Instytutu Dyrektorów, która propaguje nowoczesne standardy corporate governance w Polsce, zasady dobrych praktyk i przejrzystość w gospodarce.


Zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji!!!
Zgłoszenia prosimy przesyłać z określeniem dnia lub dni chęci uczestnictwa, podając imię, nazwisko, oraz tel. kontaktowy na adres mailowy: inwestor.sggw@gmail.com.Liczba miejsc ograniczona!!! Uczestnicy otrzymają certyfikaty, wstęp wolny!

Szczegółowy program konferencji znajdziesz na iaas.sggw.pl/

poniżej skrócona agenda:

Piątek 18.01

(10:30-10:45). Otwarcie konferencji
Adrian Agacki, Błażej Czyżyk
(10:45-12:15) Zasady ładu korporacyjnego (Corporate Governance) oraz dobre praktyki spółek obecnych na giełdzie w Polsce.

wykład poprowadzi:Andrzej S. Nartowski (Prezes zarządu Fundacji Polskiego Instytutu Dyrektorów

(12:15-12:30 ) Przerwa kawowa

(12:30-14:00) Podstawowa charakterystyka rynku walutowego.

wykład poprowadzi: Michał Kowalczuk (Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem Finansowym, Citibank/ ACI Polska)

(14:00-14:30) Przerwa kawowa


(14:30-16:00)Podstawowa charakterystyka rynku towarowego.

wykład poprowadzi:Krzysztof Młynarz (Specjalista do ds. Rynku Towarowego, BRE Bank/ ACI Polska)

(16:00-16:15) Przerwa kawowa

(16:15-17:45) Podstawowa charakterystyka rynku pieniężnego.

wykład poprowadzi: Błażej Wajszczuk (Dealer w Fortis Banku/ członek zarządu ACI Polska)


Sobota 19.01


(9:00-10:30) "Produkty strukturyzowane - świat w zasięgu ręki"

wykład poprowadzi:Robert Raszczyk (Dział Rozwoju Usług Giełdowych i Instrumentów Finansowych GPW)

(10:30-10:45 ) Przerwa kawowa

(10:45-12:15) Zasady zarządzania i tworzenia portfela instrumentów finansowych.

wykład poprowadzi: dr Andrzej Karpio (Katedra Ekonometrii i Informatyki SGGW)


(12:15-12:30) Przerwa kawowa

(12:30-14:00) Analiza trendów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

wykład poprowadzi: dr Andrzej Karpio (Katedra Ekonometrii i Informatyki SGGW)

IAAS - International Association of Students in Agricultural and Related Sciences - jest jedną z największych i przodujących rolniczych organizacji studenckich na świecie, na warszawskiej SGGW istnieje od 2003 roku. Do jej celów należy m.in. stymulowanie procesu wymiany wiedzy pomiędzy studentami i promowanie zrównoważonego rolnictwa. W ramach programów Ex-pro IAAS jest organizatorem międzynarodowej wymiany studentów, pośrednikiem w praktykach i stażach; by ułatwić kontakt studentów z firmami organizacja prowadzi także programy ambasadorskie.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to edukacyjny program społeczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu realizowany we współpracy z PricewaterhouseCoopers, Danone Sp. z o.o. oraz Fundacją Bankową im. L. Kronenberga skierowany do młodych osób zaangażowanych w działalność z obszaru odpowiedzialnego biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility). LOB tworzy sieć kół naukowych i organizacji studenckich z uczelni w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, które przygotowują i realizują projekty promujące odpowiedzialny biznes w lokalnym środowisku akademickim, samorządowym i biznesowym. Patronami medialnymi programu są: Eurostudent; Magazyn Motyw; Manko. Magazyn Studencki AE w Krakowie oraz Pracuj.pl