Barbara W.

Barbara W. Manager ds.
marketingu i
rozwoju, Atum Energy
Sp. z o.o.

Temat: Spotkanie łódzkiego klubu Toastmasters International - 7...

W najbliższą środę, 7 marca br. o godz. 19.00 w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania, ul. Kilińskiego 98 odbędzie się kolejne spotkanie łódzkiego klubu Toastmasters International. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Mówi się, że nikt nie rodzi się dobrym mówcą, a takim dopiero się staje. Misja doskonalenia umiejętności oratorskich przyświeca, założonej w 1924 roku w Stanach Zjednoczonych, organizacji Toastmasters International, która działa obecnie w ponad 90 krajach na świecie, skupiając ponad 200 tys. członków w 10 500 klubach. Są to osoby w różnym wieku, o różnych pozycjach zawodowych i doświadczeniu. Łączy ich jedno: chęć doskonalenia swoich umiejętności przemawiania w sposób profesjonalny i swobodny, a zarazem ciekawy i porywający. Nie są to jedyne umiejętności. Członkowie organizacji doskonalą się również jako przywódcy i organizatorzy.


Relacja z ostatniego spotkania klubu...

W środę, 28 lutego 2007 r., o godz. 19.00 miało miejsce drugie spotkanie klubu organizacji Toastmasters International. Mury Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, drugiego - obok BNI Polska - partnera inicjatywy, gościły dziewiętnastu entuzjastów rozwoju własnych umiejętności w obszarze wystąpień publicznych, ale także szerzej rozumianej komunikacji werbalnej – istotnej zarówno w biznesie, jak i codziennym życiu.


Wybór miejsca kolejnego (szóstego już, po Warszawie, Nowym Sączu, Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy) miasta w Polsce, gdzie powstaje klub Toastmasters, nie był przypadkowy. Łódź bowiem - obok innych unikalnych zasobów - ma wielki potencjał ludzki, dlatego ziarno entuzjazmu padło na podatny grunt. Inicjatorami spotkań łódzkiej grupy jest dwóch Grzegorzów – panowie Grzegorz Turniak i Grzegorz Franczak.

Pierwsze spotkanie uświetnili swoją obecnością Jerzy Gzula – pełniący obowiązki „Area Governor” na obszarze Polski oraz Grzegorz Turniak, prezes BNI Polska – inspirator i entuzjasta idei rozwoju polskojęzycznych klubów Toastmasters w Polsce. Warto dodać, iż jest to nowy kierunek w rozwoju tej organizacji, ponieważ pierwsze pięć klubów Toastmasters w naszym kraju odbywa swoje spotkania w języku angielskim. Pierwszy na świecie polskojęzyczny klub Toastmasters zainaugurował swoją działalność w Warszawie we wrześniu 2005 roku.

Nasi goście w profesjonalny i zarazem niezwykle interesujący sposób poprowadzili uczestników ścieżką, jaką podąża na cotygodniowych spotkaniach już około 130 osób w Polsce. Ściśle określone czasowe reguły spotkań klubu Toastmasters wprowadzają dyscyplinę pomagającą jasno i rzeczowo wyrażać swoje myśli. Środowy wieczór przebiegał także według profesjonalnego scenariusza: prowadzący przywitał przybyłych członków Klubu oraz gości, wybrane zostały osoby pełniące na danym spotkaniu określone funkcje: pilnowanie czasu wystąpień, sprawdzanie poprawności stylistyczno-gramatyczej wypowiedzi czy alarmowanie o niepoprawnych przerywnikach w czasie przemówienia. Następnie miały miejsce dwa (około 7 minutowe) wystąpienia poprzedzone krótką prezentacją mówców. Przemówienia wygłosili Grzegorz Turniak, wprowadzany i oceniany przez Jerzego Gzulę oraz sam Jerzy Gzula przedstawiany i oceniany przez Adama Mikołajczyka.

Pan Grzegorz oparł swoje wystąpienie o ideę Alchemii Kariery – czyli rozpoznania własnej ścieżki sukcesów zawodowych, które powinny być oparte o identyfikację modelu firmy w jakiej chcemy pracować, rozpoznanie własnych talentów i wartości dla nas istotnych, przyjrzenie się współczesnemu modelowi kariery kładącemu obecnie szczególny nacisk na nasze talenty, a nie słabości. Dobre i świadome podejście do własnej ścieżki pozwoli nam na zdobycie pozycji tzw. high performance, dzięki której niezależnie od dynamiki rynku pracy – będziemy czuć się pewnie i bezpiecznie, bo dla nas zawsze znajdzie się na nim miejsce. Pan Jerzy natomiast wprowadził uczestników w meandry strukturalne Toastmasters na świecie i w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji klubów w naszym kraju oraz miejsca jednostki tworzonej w Łodzi w całej organizacji.

Temat spotkania, a mianowicie hasło: „Łódź bliska i daleka” był inspiracją do kolejnego stałego punktu spotkania, tzw. gorących pytań zadawanych uczestnikom, na które odpowiadają oni bez żadnego przygotowania w przeciągu 1. do 2. minut. Pytania dotyczyły miasta Łodzi, jej festiwalowego wizerunku, roli C.H. Manufaktura, motywacji pojawiających się w regionie inwestorów, częstych wyjazdów łodzian do pracy w stolicy czy przyczyn braku w mieście metra. Ta część spotkania – choć budząca najwięcej obaw – okazała się niezwykle interesująca, a najlepszym mówcą w tej kategorii został wybrany, w wyniku głosowania wszystkich uczestników, Adam Mikołajczyk.

Podsumowując spotkanie, uczestnicy zgodnie stwierdzili, że przerosło ono ich oczekiwania zarówno pod względem organizacyjnym i merytorycznym, jak też pod względem atmosfery, która okazała się niezwykle sympatyczna i inspirująca. Stałym punktem spotkań Toastmasters jest zwyczajowa „integracja” po spotkaniu w pubie, których w Łodzi nie brakuje – tym razem wybór padł na klub Rolling Stone, gdzie przeniosły się owocne dyskusje. Entuzjazm skłonił uczestników do decyzji o organizacji spotkania już za tydzień! Wszyscy czekają więc na następną środę (7 marca br.) i gorąco zachęcają wszystkich znajomych do spędzenia czasu twórczo i motywująco, przy okazji pokonując własne słabości i poznając nowych, ciekawych ludzi.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Kiedy?
Środa, 7 marca 2007r.

Gdzie?
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, ul. Kilińskiego 98, sala obok portierni.

O której?
Godz. 19.00

Co trzeba ze sobą zabrać?
Garść odwagi, dużo dobrego humoru i jeszcze więcej entuzjazmu!


Barbara Woźniak edytował(a) ten post dnia 05.03.07 o godzinie 11:01
Łukasz W.

Łukasz W. Analyst in Private
Equity with economic
education and acc...

Temat: Spotkanie łódzkiego klubu Toastmasters International - 7...

Dzieki za przyblizenie tematu, poczatkowe wypowiedzi na grupie 'Lodz' jakos mnie nie zachecaly. Teraz widze ze chyba chetnie wzialbym w takim spotkaniu udzial, ale nie ma mnie na miejscu. W kazdym razie dzieki Tobie wiem wiecej :)
Barbara W.

Barbara W. Manager ds.
marketingu i
rozwoju, Atum Energy
Sp. z o.o.

Temat: Spotkanie łódzkiego klubu Toastmasters International - 7...

Łukaszu,
Cieszę się, że jesteś zainteresowany udziałem w spotkaniu :) choć rzeczywiście odległość jest pewnym problemem co do spotkań akurat w Łodzi, ale...

Klub Toastmasters International działa na całym świecie - także w Irlandii ;) niesamowitą wartością jest między innymi właśnie miedzynarodowa rozpoznawalność Toastmasters i fakt, że będąc członkiem klubu - będziesz ZAWSZE mile widziany w każdym innym klubie na świecie, a nawet jeśli nie jesteś członkiem - możesz iść na spotkanie i zobaczyć jak to jest, jak ono wyglada i spotkać ciekawych ludzi!

Bardzo zachęcam do spróbowania na miejscu w Irlandii. Informacje na temat najbliższego klubu można znaleźć na stronie http://toastmasters.org (zakładka Find a Club), a po powrocie do kraju... zapraszam serdecznie na spotkanie Boat City Speakers TM*

Jesteśmy w tym tygodniu już po trzecim spotkaniu klubu Toastmasters w Łodzi, które było równie udane jak poprzednie :) , a motywem przewodnim było hasło: SUKCES (w) ŁODZI.
Zaczynamy budować naszą markę pod nazwą, którą już wspomniałam - Boat City Speakers TM* (*Toastmasters).

Będziemy widywać się w każdą środę o godz. 19.00 w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego 98 w Łodzi.

Bliższe informacje:
Adam Mikołajczyk - p.o. Prezesa Zarządu klubu tel.: (506) 170681; e-mail: a.mikolajczyk@onet.eu
oraz ja (p.o. VP PR) tel.: (504) 300294; e-mail: wozniak@uni.lodz.pl

Pozdrawiam zieloną wyspę bardzo serdecznie, a osobiście (choć pracowalam tam jedynie w wakacje) jestem Irlandią zauroczona :)

Basia




Barbara Woźniak edytował(a) ten post dnia 10.03.07 o godzinie 18:05

Następna dyskusja:

Spotkanie Boat City Speaker...




Wyślij zaproszenie do