Temat: Rolnik ryczałtowy a działalność gospodarcza...

Witam, Mam postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na sukcesywna, przez cały rok, dostawę produktów rolnych (warzyw, owoców) i innych produktów rolnych np. siano, słoma.

W postępowaniu startuje rolnik ryczałtowy. Status rolnika ryczałtowego może mieć wyłącznie osoba dokonująca dostawy produktów rolnych pochodzących z WŁASNEJ działalności rolniczej lub świadczącego usługi rolnicze.

W tym przypadku mam duże wątpliwości czy osoba składająca ofertę powinna posiadać status rolnika ryczałtowego. Po pierwsze, nie dysponuje wystarczającym areałem ziemi, a po drugi zobowiązana jest do dostarczania w zimę produktów mocno ciepłolubnych.

Osoba ta zaburza uczciwą konkurencję. Czy mogę coś z tym zrobić?

Dzięki z góry za podpowiedzi.

konto usunięte

Temat: Rolnik ryczałtowy a działalność gospodarcza...

Witam, Mam postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na sukcesywna, przez cały rok, dostawę produktów rolnych (warzyw, owoców) i innych produktów rolnych np. siano, słoma.
Kontraktacja?

Rolinik ryczałtowy jest definiowany dla celów VAT i ustawa VAT definiuje kto może być rolnikiem ryczałtowym.
Czy ta osoba zaburza konkurencję ogólnie czy dle celów VAT ?

Może ta osoba ma szklarnie, wykonuje działaność rolniczą i jest rolnikiem ryczałtowym ?

Sorry zbyt mało danych, musisz sięgnąć do ustawy i sam określić.
19) rolniku ryczałtowym - rozumie się przez to rolnika dokonującego dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej lub świadczącego usługi rolnicze, korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3, z wyjątkiem rolnika obowiązanego na podstawie odrębnych przepisów do prowadzenia ksiąg rachunkowych;

jak widzisz ani areał ani" dostarczania w zimę produktów mocno ciepłolubnych."
nie wyklucza bycia rolnikiem ryczałtowym.

konto usunięte

Temat: Rolnik ryczałtowy a działalność gospodarcza...

15) działalności rolniczej - rozumie się przez to produkcję roślinną i zwierzęcą, w tym również produkcję materiału siewnego, szkółkarskiego, hodowlanego oraz reprodukcyjnego, produkcję warzywniczą, gruntową, szklarniową i pod folią, produkcję roślin ozdobnych, grzybów uprawnych i sadowniczą, chów, hodowlę i produkcję materiału zarodowego zwierząt, ptactwa i owadów użytkowych, produkcję zwierzęcą typu przemysłowego lub fermowego oraz chów i hodowlę ryb i innych organizmów żyjących w wodzie, a także uprawy w szklarniach i ogrzewanych tunelach foliowych, uprawy grzybów i ich grzybni, uprawy roślin "in vitro", fermową hodowlę i chów drobiu rzeźnego i nieśnego, wylęgarnie drobiu, hodowlę i chów zwierząt futerkowych i laboratoryjnych, chów i hodowlę dżdżownic, entomofagów i jedwabników, prowadzenie pasiek oraz chów i hodowlę innych zwierząt poza gospodarstwem rolnym oraz sprzedaż produktów gospodarki leśnej i łowieckiej, z wyjątkiem drewna okrągłego z drzew tropikalnych (PKWiU 02.01.13) oraz bambusa (PKWiU 02.01.42-00.11), a także świadczenie usług rolniczych;



Wyślij zaproszenie do