konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2010 w Krakowie odbędzie się Mid-Year Meeting of the International Neuropsychological Society. Jednym ze wspólorganizatorów tego Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Temat konferencji brzmi: "Developing Connections Between Neuropsychology and Neuroscience". Więcej informacji można znaleźć na stronie INS http://the-ins.org oraz lokalnej stronie polskiej http://the-ins.pl

Celem konferencji jest integracja badań klinicznych/aplikacyjnych i badań z obszaru neurobiologii oraz ukazanie w jaki sposób mogą one nawzajem się uzupełniać i stymulować. W imieniu Komitetu Programowego oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Można zgłaszać zarówno sympozja, jak i prezentacje typu poster/paper. Instrukcja dotycząca on-line submissions znajduje się pod linkiem: insmidyear.abstractcentral.com

Komitet Zjazdu INS przedłużył termin nadsyłania streszczeń i zgłaszania sympozjów do 19 lutego br.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładów przyjęli światowej sławy naukowcy.

* M. Merzenich: Brain training-based therapeutics. Progress & prospects
* G. Hynd: Developmental to child to pediatric neuropsychology: Evolution of practice and research
* S. Rao: Preclinical detection of neurodegenerative disorders
* M. Kossut: Learning-induced brain plasticity
* J. Gabrieli: Brain basis of dyslexia
* G. Rizzolatti: The mirror mechanism: Interpretations and misinterpretations
* C. Semenza: When clinical work drives research in cognitive neuroscience: Examples in the domains of language and math
* Ch. Gross: Konorski and contemporary visual neuroscience
* E. Goldberg: Novelty, ambiguity and the frontal lobes
* T. Akhutina: The Lurian neuropsychology: Past, present and future
* B. Dreher: Jerzy Konorski, one of the great integrative neuroscientists of the 20th century
* A. Monsch: Neuropsychology at work in MCI and dementia

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej unikatowej konferencji.

Przewodniczacy Komitetu Programowego: Anna Grabowska i Peter Arnett
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: Emilia Łojek i Piotr Wolski

Źródło: http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=artic...Daniel Dzida edytował(a) ten post dnia 07.02.10 o godzinie 15:53

konto usunięte

Temat: Konferencje

Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej i Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję z cyklu ARS ET VOX p.t. "Psychologiczne aspekty wykonawstwa muzycznego", która odbędzie się 26 lutego 2010 w Sali Kameralnej gmachu AM (ul. św. Tomasza 43) w godz. 9-13 (referaty) oraz 14-17 (dyskusja panelowa i sesja plakatowa).


Obrazek

konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo!

Pragniemy zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Zaburzenia potraumatyczne – czynniki ryzyka, koncepcje, terapia" przeznaczonej dla lekarzy, psychologów, studentów - wszystkich, którzy w praktyce klinicznej spotykają się z problematyką traumatycznego stresu i jego konsekwencji.

Będzie to wydarzenie naukowe niezwykłej rangi. Podczas Konferencji, po raz pierwszy w tej części Europy będzie możliwość poznania poglądów najwybitniejszych na świecie postaci w tej dziedzinie nauki. Szeroki zakres tematyczny obejmuje psychologiczne i biologiczne uwarunkowania zaburzeń potraumatycznych, psychopatologię zaburzeń i postępowanie terapeutyczne. Dyskusje nad terapią będą dotyczyć zarówno psychoterapii, jak i farmakoterapii w kontekście współczesnych badań nad skutecznością leczenia.

Wykłady na zaproszenie poprowadzą badacze i klinicyści, w tym autorzy, którzy przyczyniali się do stworzenia kryteriów DSM IV, czy algorytmów leczenia NICE.

Bogaty program naukowy zapewne spełni oczekiwania praktyków, dostarczy inspiracji badaczom i wiedzy studentom.

Gorąco zapraszamy, zachęcamy do uczestnictwa, współtworzenia programu naukowego i niezwykłej atmosfery tego spotkania.

Prof. dr hab. Bogdan Zawadzki
Uniwersytet Warszawski
Kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania
Przewodniczący Konferencji

Dr n. med. Agnieszka Popiel
Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej
Przewodnicząca Zarządu

Szczegóły na stronie konferencji: http://www.ptsd.waw.pl/pl/

konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na II Ogólnopolski Zjazd Terapeutów Pedagogicznych Modelowy system profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w praktyce, który odbędzie się 6 marca 2010 roku w Gdańsku, w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4.

Zjazd zaszczyci swoją obecnością Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, która przedstawi uczestnikom projekt zmian w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zmiany te będą miały bezpośredni wpływ na pracę terapeutów pedagogicznych. Nasza obecność jest wyjątkowo ważna.

Prosimy o zapoznanie się z programem zjazdu.

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie do 19 lutego 2010 roku wypełnionej karty zgłoszenia na adres ptd@ptd.edu.pl
i wpłacenie 20 zł na konto PKO BP SA 08 1020 1811 0000 0202 0078 7291 koniecznie z dopiskiem „II Zjazd Terapeutów.”

Prenumeratorzy Biuletynu PTD „Dysleksja” otrzymują 50% rabatu (płacą 10 zł).
Szczegółowe informacje na stronie http://ptd.edu.pl.

http://www.dysleksja.strefa.pl/aktualnosci.html#zakladka2Daniel Dzida edytował(a) ten post dnia 03.03.10 o godzinie 02:00

konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XII Sympozjum Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego chciałbym Państwa zaprosić w dniach 13-14-15.05.2010 do Poznania. We wcześniejszym komunikacie podawałem termin dwudniowy,
jednak Komitet Naukowy , wobec złożoności poruszanych tematów, podjął decyzję o wydłużeniu sympozjum o jeden dzień. Tytuł sympozjum: „ Superwizje w psychoterapii” pozwala na prezentację wielu tematów związanych z procesem superwizji ,zagadnień dotyczących roli superwizji w szkoleniu psychoterapeutów oraz zadań superwizorów .
W programie przewidziane są trzy sesje plenarne, podczas których wygłoszą wykłady zaproszeni goście. Pierwsza sesja „ Superwizja jako narzędzie doskonalenia umiejętności zawodowych psychoterapeutów” poświęcona będzie superwizji w procesie rozwoju zawodowego psychoterapeutów , druga „ Superwizja w różnych podejściach psychoterapeutycznych ” pozwoli spojrzeć na zagadnienia związane z superwizją z różnych perspektyw psychoterapeutycznych , natomiast trzecia „ Model kształcenia superwizorów” otworzy dyskusję nad procesem kształcenia superwizorów , zarówno przed jak i po uzyskaniu certyfikatu superwizora. To ostanie zagadnienie będzie miało swoją kontynuację w plenarnym panelu dyskusyjnym „ Szkolenie superwizorów”.
Chcielibyśmy,aby Sympozjum było też możliwością spotkania się i wymiany poglądów w mniejszych grupach, przewidujemy zatem w programie warsztaty i sesje tematyczne. Proponowane tytuły sesji tematycznych są następujące:
*Specyfika superwizji psychoterapeutów pracujących z różnymi grupami pacjentów
*Relacja w superwizji
*Superwizja a terapia własna
*Superwizja instytucji / zespołów terapeutycznych
*Etyczne problemy związane z prowadzoną superwizją
*Inne

Serdecznie zapraszam!

Rafał Antkowiak

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XII Sympozjum SNPPTP

Źródło: http://psychiatria.org.pl/sekcja_naukowa_psychoterapiiDaniel Dzida edytował(a) ten post dnia 09.03.10 o godzinie 01:21

konto usunięte

Temat: Konferencje

Konferencja Psychologia w Szkole
Organizatorzy: Instytut Psychologii i Edukacji „Charaktery”, Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Temat: Jak sobie radzić z problemami w edukacji?
Termin: 16-17 kwietnia, 2010 r.
Miejsce: Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Al. 29 Listopada 46.

MISJA: Dlaczego psychologia w szkole?
Szkoła jest miejscem złożonych relacji i interakcji między uczniami, uczniami i nauczycielami, nauczycielami i rodzicami uczniów, przełożonych i podwładnych, wychowanków i wychowawców. Aby te interakcje przebiegały bezkonfliktowo i służyły efektywnej edukacji niezbędna jest wiedza i umiejętności psychologiczne.

Szkoła jest miejscem złożonych procesów: uczenia się, nauczania, wychowania, socjalizacji, dojrzewania i rozwoju. Psychologia dostarcza wiedzy koniecznej do zrozumienia tych procesów i efektywnego radzenia sobie z nimi.

Szkoła jest miejscem rozwijania zdolności, wyrównywania deficytów i specyficznych trudności uczniów. Tym zajmuje się psychologia.

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele doświadczają różnych, pozytywnych i negatywnych przeżyć, emocji, problemów. Wiedza i umiejętności psychologiczne ułatwiają radzenie sobie z tymi doświadczeniami.

Szkoła jest miejscem konfliktów, zachowań agresywnych i przemocy. Psychologia potrafi im przeciwdziałać oraz uczy skutecznej interwencji.

Psychologia jest niezbędna w szkole! Dlatego zachęcamy Państwa do udziału w konferencji. Wykłady, referaty i warsztaty wybitnych psychologów pozwolą uczestnikom zdobyć/poszerzyć kompetencje psychologiczne niezbędne w efektywnej pracy z uczniami i własnym samorozwoju.

http://www.charaktery.eu/konferencja/

konto usunięte

Temat: Konferencje

Pracownia Psychologii Klinicznej Dziecka Wydziału Psychologii
Uniwersytetu Warszawskiego
we współpracy z
Sekcją Psychologii Klinicznej Dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
zapraszają do udziału w

IV Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Klinicznej Dziecka

na temat

"DROGI ROZWOJU OSOBOWOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY"

Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 maja 2011
w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie

informacje o konferencji można znaleźć na stronie:
http://psychologia.pl/konferencjadziecko

konto usunięte

Temat: Konferencje

Wydział Wokalno-Aktorski krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Instytut Psychologii UJ uprzejmie zapraszają na II Konferencję z cyklu ARS ET VOX:
"Psychologiczne aspekty wykonawstwa muzycznego", która odbędzie się 11 i 12 marca.


Z uwagi na formułę konferencji przyjmujemy tylko zgłoszenia plakatów relacjonujących badania z obszaru psychologii muzyki i takie, które bezpośrednio wiążą się z tytułem konferencji.
Zgłoszenia wraz ze streszczeniem liczącym około 200 słów prosimy kierować do dr Julii Kaleńskiej (kalenska@apple.phils.uj.edu.pl). Na zgłoszenia oczekujemy do 31 stycznia.

ZAPRASZAMY.
W imieniu Organizatorów: dr hab. Aleksandra Tokarz

konto usunięte

Temat: Konferencje

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „INTELIGENCJA NIŻSZA NIŻ PRZECIĘTNA - PROBLEMY I WYZWANIA”
Gdańsk, 14 maja 2011


Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego,
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej WZ w Sopocie,
Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych w Gdańsku,
oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim

Serdecznie zapraszają do Gdańska 14 maja 2011 na pierwszą w Polsce konferencję poświęconą problemom dzieci z inteligencją niższą niż przeciętna. Celem konferencji jest dokonanie przeglądu wiedzy na ten temat, zreferowania aktualnie prowadzonych badań i doświadczeń praktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem praw i problemów związanych z funkcjonowaniem uczniów inteligencji niższej niż przeciętna w szkole polskiej oraz w innych krajach. Gościem konferencji będą m.in. profesor Steven R. Shaw, który przedstawi doświadczenia własne i warunki sprzyjające efektywnemu uczeniu się tych dzieci w Kanadzie (wystąpienia będą tłumaczone) oraz Colin Stevenson - dyrektor ISG SEN (Wielka Brytania).

W programie przewidziane są wykłady plenarne oraz panelowa dyskusja ekspertów i przedstawicieli administracji szkolnictwa polskiego.


Koszt udziału w konferencji wynosi - 150 zł. Studenci SWPS i UG - 50 zł. Zapisy przyjmujemy do dnia 10 maja 2011r.
Wpłat należy dokonywać na konto Uniwersytetu Gdańskiego:35124012711111000014925388
Bank PEKAO S.A. IV O/Gdańsk, ul. Kolobrzeska 43

W tytule wpłaty należy wpisać: "Opłata za uczestnictwo (imię i nazwisko) w Konferencji WNS 05.2011, nr subkonta K 747-1"


Zapisy na konferencję przyjmujemy za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisów na szkolenia kwalifikacyjne. Z listy szkoleń dostępnych w formularzu należy wybrać opcję "Konferencja - Inteligencja niższa niż przeciętna'" i wypełnić wymagane pola formularza. Prosimy o uważne wypełnienie formularza.


http://www.olpi.gda.pl/stowarzyszenie/pracownia/konfer...

konto usunięte

Temat: Konferencje

W dniach 19-20 maja w Krakowie odbędzie się “The 15th Cracow Methodological Conference” organizowana przez Copernicus Center for Interdisciplinary Studies przy wsparciu UJ i PAU.
Myślą przewodnią tegorocznej konferencji jest „The Emotional Brain: From the Humanities to Neuroscience and Back Again”. W wydarzeniu udział wezmą m.in. Joseph LeDoux, Nico Frijda, Elizabeth Phelps, Jerzy Vetulani.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konferencji: http://www.emotionalbrain.pl

konto usunięte

Temat: Konferencje

Konferencja "Rodzina - relacja - wsparcie. Relacja jako podstawa oddziaływań terapeutycznych wspierających rodzinę z małym dzieckiem o zaburzonym rozwoju" - Kraków, 7.10.2011r.

Szczegóły na stronie organizatora: http://www.centrummaltanskie.eu

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja.

konto usunięte

Temat: Konferencje

Serdecznie zapraszam na konferencję pt. "Funkcjonowanie poznawcze i językowe dzieci romskich uczęszczających do szkół podstawowych, specjalnych i masowych - konteksty społeczne", organizowaną przez Stowarzyszenie Romów w Polsce pod patronatem Instytutu Studiów Regionalnych i Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Termin i miejsce obrad:
27 października 2011r.
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
ul. Basztowa 22, s.201

Zaproszenie: https://sites.google.com/site/kmpkrakow/Zaproszenie_kon...

Program konferencji: https://sites.google.com/site/kmpkrakow/program_Konfere...

konto usunięte

Temat: Konferencje

Zakład Psychologii Zdrowia
Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu
CZŁOWIEK W SYTUACJI TRWAŁEJ UTRATY ZDROWIA
PERSPEKTYWA BIOPSYCHOSPOŁECZNA
„Zmaganie się z przewlekłą choroba somatyczną w biegu życia”

która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2012 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W zamierzeniu organizatorów konferencja ma być forum wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń praktycznych tych wszystkich osób, które z tytułu swojego przygotowania zawodowego starają się poznać i zrozumieć psychospołeczne problemy człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach jego życia, a także otoczyć go troską i profesjonalną pomocą.
Problematyka konferencji będzie się koncentrować wokół czterech zasadniczych kwestii:
- Dziecko i jego rodzina w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – od kryzysu do adaptacji
- Człowiek dorosły wobec zadań życiowych w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – szanse, ograniczenia i wsparcie społeczne
- Człowiek wobec przewlekłej choroby somatycznej w wieku senioralnym – wyzwania i mądrość życiowa
- Pomoc człowiekowi w sytuacji choroby zagrażającej życiu – od dzieciństwa do wieku senioralnego

Wszystkie osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji prosimy o przesłanie tematów i streszczeń wystąpień (maksymalnie 900 znaków) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.zpz.confer.uj.edu.pl, do dnia 31 grudnia 2011 roku. Wystąpienia mogą mieć charakter referatów (15 minut) i plakatów interaktywnych (5 minut).
W ostatnim dniu konferencji zostaną zorganizowane 4 warsztaty:
- Praca z dzieckiem przewlekle chorym – prowadzi: mgr Dorota Ryżanowska
- Terapia Simontonów w leczeniu osób z zagrożeniem życia – prowadzi: mgr Agnieszka Hottowy
- Komunikacja z osobami z otępieniem – prowadzi: mgr Katarzyna Hess-Wiktor
- Opieka paliatywna – prowadzi: mgr Anna Wójcik-Krzemień
na które można się zapisać w pierwszym dniu konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy warsztat).


http://www.zpz.confer.uj.edu.pl/

konto usunięte

Temat: Konferencje

Konferencja „Edukacja dzieci imigrantów, migrantów europejskich i reemigrantów jako wyzwanie dla szkolnictwa małopolskiego”

Państwo
Dyrektorzy
szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
województwa małopolskiego,
którzy mają lub mieli w szkole uczniów reemigrantów albo cudzoziemców.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na konferencję pt. „Edukacja dzieci imigrantów, migrantów europejskich i reemigrantów jako wyzwanie dla szkolnictwa małopolskiego”, która odbędzie się 29 listopada 2012 r. w godzinach od 9.30 – 15.00 w Auli Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24.
Konferencja jest organizowana we współpracy z Katedrą Języka Polskiego jako Obcego i Drugiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z poważaniem
Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski

http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=7836
Ernest Paprocki

Ernest Paprocki Szukam pracy
etatowej, lub innej
na umowę o pracę.

Temat: Konferencje

KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA MEDYCYNY SPORTOWEJ
CONGRESS OF POLISH SOCIETY OF SPORTS MEDICINE
nt. Nowe kierunki rozwoju medycyny sportowej

Warszawa, 26-27 września 2014 r. Centrum Olimpijskie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

PROGRAM NAUKOWY

Piątek, 26.09.2014 r.

10.00 WYKŁAD WPROWADZAJĄCY – Postępy medycyny sportowej na łamach czasopisma Medycyna Sportowa w latach 1985-2014 – dr n. med. Henryk Kuński
10.30-11.30 Sesja 1. Kierunki rozwoju medycyny sportowej w aspekcie sportu i zdrowia publicznego
10.30-10.50 1. Kierunki rozwoju medycyny sportowej w aspekcie sportu i zdrowia publicznego
– prof. dr hab. med. Anna Jegier

10.50-11.10 2. Aktywność fizyczna o charakterze sportowym a zdrowie – prof. dr hab. med. Jerzy Widuchowski 11.10-11.30 3. Medyczne i społeczne skutki przewlekłego nadużywania substancji androgenno-anabolicznych
z uwzględnieniem następstw ich odstawienia – prof. dr hab. med. Marek Mędraś

11.30-12.00 PRZERWA KAWOWA

12.00-13.30 Sesja 2. Kwalifikacja do sportu wyczynowego; wiek rozpoczęcia treningu specjalistycznego, metody oceny predyspozycji do uprawiania sportu wyczynowego (sesja naukowo-szkoleniowa: Wykłady, Dyskusja – uczestniczą lekarze, naukowcy, przedstawiciele wszystkich Polskich Związków Sportowych, trenerzy, dziennikarze). (Prowadzący: Prof. dr hab. med. Tomasz Kostka, dr n. med. Witold Furgał, dr n. med. Wiesław Tomaszewski)

13.30-14.30 OBIAD

14.30-16.10 Sesja 3. Nowoczesne metody i środki wspomagające efektywność treningu sportowego
– suplementy żywieniowe i dozwolone środki farmakologiczne (Sesja poświęcona pamięci Prof. dr hab. med. Jerzego Popinigisa)
14.30- 14.50 1. Mechanizm działania PTF w ochronie włókien mięśniowych przed uszkodzeniem wywołanym wysiłkiem
fizycznym – dr hab. Wiesław Ziółkowski
14.50-15.10 2. Pirogronian jako suplement diety sportowców – dr hab. Robert Olek

15.10-15.30 3. Rola diety w niwelowaniu stanów zapalnych indukowanych nadmiernym wysiłkiem fizycznym i żelazem
– prof. dr hab. Jędrzej Antosiewicz
15.30- 15.50 4. Wysiłek – mikrobiota –probiotyki – dr med. Igor Łoniewski
15.50- 16.10 5. Nadwrażliwość pokarmowa IgG zależna w sporcie – fakty i mity – mgr Małgorzata Drobczyńska

16.10-16.30 PRZERWA KAWOWA

16.30-18.00 Sesja 4. Aktywność fizyczna w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca, jako „ukryta pandemia XXI wieku” – w aspekcie sportu wyczynowego i zdrowia publicznego
16.30-16.50 1. Zgubne skutki bezczynności w aspekcie profilaktyki i leczenia chorób metabolicznych
– prof. dr hab. Andrzej Ziemba
16.50-17.20 2. Patofizjologiczne podstawy i praktyczne zalecenia stosowania wysiłków mięśniowych w profilaktyce
i leczeniu cukrzycy typu 2 – prof. dr hab. med. Jan Tatoń
17.20-17.40 3. Aktywność fizyczna w cukrzycy w aspekcie praktycznym – mgr Katarzyna Gajewska
17.40-18.00 4. Rola funkcjonalnej bielizny w sporcie i profilaktyce chorób cywilizacyjnych – na przykładzie skarpetek
sportowych i zdrowotnych– dr inż. Włodzimierz Lewin
18.00 5. Dyskusja (naukowcy, lekarze, diabetycy – w tym sportowcy).

Sobota, 27.09.2014 r.

9.00-10.15 Sesja 5. Nowoczesne metody wspomagające efektywność treningu sportowego
9.00-9.20 1. Zastosowanie systemów analizy ruchu z wykorzystaniem szybkich kamer zsynchronizowanych z EMG do oceny wzorców ruchowych w sporcie – na przykładzie gier zespołowych – dr Paweł Pakosz
9.20-9.40 2. Elektromiografia jako narzędzie feedbacku w doskonaleniu techniki w sportach indywidualnych
– prof. Zbigniew Borysiuk
9.40-10.00 3. Diagnostyka osób uprawiających sport rekreacyjnie z wykorzystaniem EMG – dr Monika Błaszczyszyn
10.00-10.15 4. Trening stabilizacyjny – skuteczna metoda zapobiegania urazom, jak również poprawiająca parametry
motoryczne i techniczne w treningu sportowym – dr med. Witold Furgał
10.15- 11.15 Sesja 6. Diagnostyka genetyczna i epigenetyka – wykorzystanie aktualnej wiedzy w medycynie sportowej
10.15-10.35 1. Przydatność analizy interakcji genetyczno-epigenetycznych jako wykładnika zmian adaptacyjnych sportowca w procesie treningowym – prof. dr hab. med. Ewa Brzeziańska
10.35-10.55 2. Epigenetyczne wskaźniki przetrenowania – prof. Agnieszka Zembroń-Łacny
10.55-11.15 3. Geny kodujące białka kolagenowe jako markery podatności na urazy sportowe – prof. Paweł Cięszczyk

11.15-11.45 PRZERWA KAWOWA

11.45-13.25 Sesja 7. Traumatologia sportowa – skuteczne metody leczenia zachowawczego i operacyjnego 11.45-12.05 1. Współczesne spojrzenie na chirurgiczne leczenie uszkodzeń łąkotek stawu kolanowego
dr n. med. Wojciech Widuchowski, prof. dr hab. med. Jerzy Widuchowski
12.05-12.25 2. Diagnostyka obrazowa uszkodzeń narządu ruchu w sporcie – dr n. med. Wojciech Wawrzyniak 12.25-12.40 3. Leczenie uszkodzeń więzadła krzyżowego przedniego (ACL) wewnętrzną stabilizacją LARS
dr Leszek Kudas
12.40-12.55 4. Wiskosuplementacja dostawowa z użyciem kwasu hialuronowego następnej generacji
– prof. dr hab. med. Jerzy Kaczmarczyk

12.55-13.25 5. Fizjoterapia w medycynie sportowej z wykorzystaniem najnowszych metod i urządzeń informatyczno- technicznych – prof. Andrzej Czamara z Zespołem

13.25-13.45 PRZERWA KAWOWA

13.45-15.25 Sesja 8. Trening wysokościowy – wybrane zagadnienia teoretyczne i ich wykorzystanie w praktyce; hipoksja i hiperbaria
13.45-14.05 1. Metody stosowania treningu wysokościowego – dr Tomasz Mikulski
14.05-14.25 2. Zmiany możliwości wysiłkowych człowieka w warunkach ostrej hipoksji normobarycznej w świetle wybranych wskaźników wydolności tlenowej i beztlenowej – dr Tomasz Grzywacz
14.25-14.45 3. Wpływ treningu przerywanej hipoksji (IHT) na wydolność fizyczną oraz możliwości wysiłkowe sportowców
– dr Miłosz Czuba 14.45-15.05 4. Wpływ treningu w naturalnej hipoksji na całkowitą masę hemoglobiny u kolarek i kolarzy szosowych
– dr Jadwiga Malczewska-Lenczowska, dr Andrzej Pokrywka, dr Dariusz Sitkowski, dr Joanna Orysiak
15.05-15.25 5. Zastosowanie medycyny hiperbarycznej w sporcie i fizykoterapii. HBO w rekowalenscencji po urazach sportowych.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
• Wystawa nt. „Historia czasopiśmiennictwa medyczno-sportowego w Polsce” – z okazji Jubileuszu XXX-lecia czasopisma naukowego „Medycyna Sportowa” (oficjalnego organu PTMS);
• Zwiedzanie „Muzeum Sportu i Turystyki (w miejscu obrad);
• Mistrzostwa Polski Pracowników Ochrony Zdrowia w RINGO.
* Bankiet/spotkanie koleżeńskie po kongresie 26.09.2014 r. od 18-19-tej - OGNISKO (opcja dodatkowa)

DANE ORGANIZATORA
Organizator - Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej O/Warszawski
Współorganizator - Fundacja Edukacji Medycznej, Promocji Zdrowia, Sztuki i Kultury ARS MEDICA
Al. St. Zjednoczonych 72/176, wejście E, 04-036 Warszawa, tel./fax: (22) 834-67-72, tel.: (22) 405-42-72
e-mail: studio@medsport.pl, http://medsport.pl/kongresy
Konto: 12 1560 0013 2447 1933 3801 0002

Kontakt bezpośredni, informacje, zamówienia, barter:

Ernest Paprocki - specjalista ds. reklamy, promocji i marketingu
tel. 515-310-676
tel. (22) 834-67-72
e-mail: studio@medsport.pl

konto usunięte

Temat: Konferencje

Konferencja "Dysleksja wśród dorosłych. Wyzwania dla pracodawcy i nauczyciela."
Kraków, 15.09.2014 r.

Udział bezpłatny, formularz rejestracji elektronicznej oraz szczegółowy program na stronie: http://dysvet.eu/pl/aktualno%C5%9Bci.aspx

Z dysleksją wśród osób dorosłych wiąże się wiele stereotypów, a wiedza w jaki sposób te osoby wspierać jest mało rozpowszechniona.
Podczas konferencji eksperci z Polski, a także z Wielkiej Brytanii będą rozważać następujące kwestie: jakie mogą być symptomy dysleksji u osoby dorosłej, jak wspierać studentów z dysleksją, jakie są zalety zatrudniania pracowników z dysleksją, jak technologie mogą kompensować trudności dyslektyczne.

Konferencja jest objęta honorowym patronatem przez Polskie Towarzystwo Dysleksji, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Następna dyskusja:

Szkolenia, konferencje, tar...




Wyślij zaproszenie do