konto usunięte

Temat: Stan wiedzy naukowej - od czego zależy?

A ja mam kolejny przyklad tego, o czym pisalem w poscie pare wpisow wyzej - na grupie Polityka zalozylem temat o stanie szkolnictwa po lekturze wpisu o stanie nauczania w Polsce na blogu P. Spiewaka.

Temat wazny, laczacy sie z tym tutaj, majacy rozgalezienia polityczno-naukowe - samograj do dyskusji wydawaloby sie. Wpisow, refleksji i obserwacji pod nim - dwa, w tym jeden moj. Wpisow n.t. glupot, ktore powiedzielo PiS, PO, fanatyk tego czy owego w innej grupie - dziesiatki.
Sławomir Żółkiewski

Sławomir Żółkiewski Naukowiec, inżynier,
akademik,
Politechnika Śląska

Temat: Stan wiedzy naukowej - od czego zależy?

W Polsce wciąż jeszcze niewłaściwie definiuje się priorytety społeczne. Wydaje się, że oczywistym powinno być inwestowanie w naukę i nowoczesne technologie, ale zamiast tego przepuszcza się pieniądze na przykład na sport. Zrozumiałbym to jeszcze gdyby ten sport dotyczył wszystkich lub jakiejś większej grupy społecznej, ale on tyczy się jedynie wąskiej grupki ludzi poświęcających swoje zdrowie dla pieniędzy. O wiele lepiej wydaje się, że byłoby zainwestować chociażby w medycynę, gdzie naukowo mamy jeszcze szansę nawiązać kontakt ze współczesnymi osiągnięciami światowymi, czy też nauki techniczne, gdzie zwłaszcza w informatyce wciąż liczymy się w Europie.
Sławomir Żółkiewski

Sławomir Żółkiewski Naukowiec, inżynier,
akademik,
Politechnika Śląska

Temat: Stan wiedzy naukowej - od czego zależy?

To, że chodzi o pieniądze to banał nad banałami, ale z pewnością nie jest to jedyne kryterium. Dlaczego w Polsce dajmy na to swobodnie działać mogą dopiero pracownicy tzw. samodzielni, czy posiadający habilitację? Czemu nie wykorzystuje się tych młodych głodych wiedzy i sukcesów ludzi, którzy nie odbiegają w niczym od swoich kolegów z Zachodniej Europy.

Następna dyskusja:

Dyskusja - propozycje rozwi...




Wyślij zaproszenie do