Ania R.

Ania R. Sprzedawca

Temat: "Technologie informatyczne jako narzędzie rozwoju...

Ostatnie wolne miejsca na konferencję pt. "Technologie informatyczne jako narzędzie rozwoju strategii uczenia się przez całe życie w Polsce"!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu "Uczenie się przez całe życie" serdecznie zaprasza na konferencję "Technologie informatyczne jako narzędzie rozwoju strategii uczenia się przez całe życie w Polsce", która odbędzie się 15 listopada 2007 r. w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie.

Aby uzyskać możliwość zgłoszenia się na konferencję, należy wysłać e-mail na adres: slawa.malinowska@frse.org.pl. Otrzymają Państwo login i hasło dostępu do formularza aplikacyjnego. Zgłoszenia on-line przyjmujemy do 8 listopada. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w konferencji, zostaną poinformowane e-mailem 9 listopada.

Program konferencji:

9.30 - 11.00 - Rejestracja uczestników
11.00 - 11.45 - Część wprowadzająca
-Wystąpienie Dyrektora Narodowej Agencji Programu "Uczenie się przez całe życie", p. Pawła Poszytka
-Wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej
-Wystąpienie przedstawiciela Komisji Europejskiej

11.45 - 12.45 Część wykładowa
-prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, rektor AGH: "Techniki e-learningu w uczeniu się przez całe życie"
-Stanisław Drzażdżewski, Radca Generalny MEN, Departament Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: "Międzynarodowe wskaźniki e-uczenia się przez całe życie - pozycja Polski oraz tworzenie nowego typu wskaźników"

12.45 - 13.15 Przerwa na kawę
13.15 - 14.15 Druga część konferencji - równoległe warsztaty:
1. Praca uczniów z komputerem - korzyści i zagrożenia - Małgorzata Rostkowska
2. Certyfikaty stymulatorem rozwoju e-Człowieka - dr Janusz Trawka
3. Rola kształcenia na odległość w edukacji dorosłych - dr Elżbieta Gajek
4. Zasoby internetowe w samokształceniu - bogactwo czy śmietnik? - dr Grażyna Ożarek, Hanna Stachera

14.15 - 15.15 Lunch
15.15 - 15.45 Podsumowanie konferencji
Prezentacja wyników dyskusji z warsztatów - moderatorzy warsztatów
Podsumowanie konferencji - Paweł Poszytek, Dyrektor Programu "Uczenie się przez całe życie"

------------------------------------------------------------
RAZEM ŁATWIEJ!
Akcja 1.3 Młodzież w Działaniu

Narodowa Agencja Programu "Młodzież w działaniu" zaprasza serdecznie do udziału w seminarium "Razem Łatwiej! Akcja 1.3 Młodzież w Demokracji".

GDZIE I KIEDY? Warszawa, 12-15 grudnia 2007

CELE SEMINARIUM:
- zapoznanie z ideą i założeniami i możliwościami Akcji 1.3 - Młodzież w Demokracji
- przybliżenie idei partnerstwa lokalnego i międzynarodowego

Będzie to pierwsze w Polsce seminarium poświęcone Akcji 1.3 - Młodzież w Demokracji.

Zaproszenie kierujemy w szczególności do przedstawicieli organizacji młodzieżowych i grup nieformalnych, władz lokalnych, pracowników samorządów lokalnych oraz innych regionalnych jednostek samorządu terytorialnego oraz do osób działających w lokalnych organizacjach pozarządowych, domach kultury, świetlicach i szkołach.

ZGŁOSZENIA:
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 listopada 2007r. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać drogą mailową na adres: arutkowska@mlodziez.org.pl. We wszystkich sprawach dotyczących seminarium prosimy o kontakt z Amudeną Rutkowską, e-mail: arutkowska@mlodziez.org.pl

Szczegółowe informacje na stronie http://mlodziez.org.pl w dziale Zaproszenia

------------------------------------------------------------
Ankieta dla osób pracujących z młodzieżą z mniejszymi szansami

Zespół Narodowej Agencji Programu "Młodzież w działaniu" prosi wszystkich pracujących z młodzieżą z mniejszymi szansami o pomoc w przygotowaniu zarysu działań projektu Narodowej Strategii Włączania na lata 2008 – 2013. Chcielibyśmy znaleźć odpowiedzi na kilka pytań dotyczących dotychczasowych działań Programu MŁODZIEŻ oraz działań Programu "Młodzież w działaniu", aby unikać błędów z przeszłości oraz by w kolejnych latach oferta programu była adekwatna do potrzeb potencjalnych beneficjentów. W tym celu zwracamy się do szerokiego kręgu beneficjentów Programu MŁODZIEŻ z prośbą o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej. Dzięki analizie materiału, jaki otrzymamy poznamy silne i słabe strony samego programu oraz narzędzi, jakimi dysponuje. Znajdziemy zapewne nowe pomysły, rozwiązania i impulsy, które będą Waszego autorstwa!

Szczegółowe informacje i formularze ankiety są dostępne na stronie:

http://www.mlodziez.org.pl/index.php/ida/21/?idn=392&p=1

------------------------------------------------------------
Nowe publikacje programu "Młodzież w działaniu":

Przewodnik po programie "Młodziez w działaniu" 2007/2008

Publikacja powstała z myślą o młodych ludziach, którzy chcieliby zrealizować projekt, ale nie bardzo wiedzą jak. Przewodnik jest napisany prostym i "przyjaznym" językiem, zawiera ciekawe podpowiedzi i przykłady projektów, które mogą służyć jako inspiracja.

IMPULS. Zrobić coś - coś zmienić. 58 pomysłów na inicjatywy młodzieżowe

Publikacja "IMPULS" to zbiór 58 relacji z projektów Inicjatyw Młodzieżowych, które odbyły się w ramach Programu MŁODZIEŻ. Wszystkie teksty zamieszczone w tej publikacji zostały napisane przez uczestników tych projektów. Zbiór ten powstał nie tylko po to, by podsumować to, co się już wydarzyło, lecz także, aby dać wskazówkę przyszłym autorom Inicjatyw w ramach nowego programu "Młodzież w działaniu". Mimo że każdy projekt jest inny, a osoby, które go realizują, mają różne doświadczenia, choćby nie wiem ilu mieć wokół siebie doradców, nadal warto skorzystać z czyjejś historii. Ci, którzy szykują się do swojej pierwszej przygody z projektem, znajdą tu porady tych, którzy tę drogę mają już za sobą.

Obie publikacje są dostępne w wersji elektronicznej na stronie programu "Młodzież w działaniu" w dziale Publikacje: http://www.mlodziez.org.pl/index.php/ida/7/

W szczególnych przypadkach wysyłamy również wersje drukowane tych publikacji. Aby je otrzymać należy przesłać maila z uzasadnieniem na adres: karolina.rutkowska@frse.org.pl

-----------------------------------------------------------
Szkolenie "Wymiana młodzieży dla początkujących"

Pracujesz z młodzieżą? Chciałbyś zorganizować z nimi wymianę międzynarodową, ale nie wiesz jak? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szkolenie "Wymiana młodzieży dla początkujących", na którym dowiesz się czym są wymiany międzynarodowe, jak je organizować i jak przygotować wniosek o dofinansowanie.
Zapraszamy Cię w dniach 6-9 grudnia do malowniczego Konstancina pod Warszawą.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod adresem: http://mlodziez.org.pl/index.php/ida/16/?zid=320&p=1