Hubert L.

Hubert L. Technology Transfer
Manager at
BioTech-IP.pl

Temat: 14.12.2009, Warszawa, Debata w MNiSW o przyszłości...

Nauka dowiodła, że wielkie talenty rozkwitają w młodości.

W 1853 roku Ignacy Łukasiewicz wynalazł lampę naftową - miał 31 lat. W 1898 roku Maria Skłodowska-Curie odkryła polon i rad - miała wówczas 31 lat. Werner Heisenberg otrzymał Nobla za podstawy mechaniki kwantowej w wieku 31 lat.

James Watson odkrył przestrzenny model budowy kwasu DNA mając zaledwie 25 lat - w wieku 34 lat za to odkrycie także odbierał nagrodę Nobla.

Larry Page i Siergiej Brin gdy stworzyli w 1998 roku wyszukiwarkę Google, mieli zaledwie po 25 lat. Czy w ich ślady pójdą wybitni młodzi polscy informatycy, nagradzani na światowych konkursach?

W najbliższy poniedziałek minister nauki, prof. Barbara Kudrycka, spotka się z setką wybitnych młodych polskich naukowców, którzy przyjęli zaproszenie do debaty o przyszłości polskiej nauki i warunkach, jakie musimy zbudować, by wielkie naukowe talenty rozkwitały w Polsce.

Wśród uczestników spotkania będą laureaci prestiżowych stypendiów, nagradzani w kraju i za granicą - stypendyści Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, laureaci stypendiów "Zostańcie z nami", przyznawanych wybitnym młodym uczonym przez tygodnik "Polityka", badaczki nagradzane przez fundację L'Oreal pod patronatem UNESCO, przedstawiciele Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Spotkania odbędzie się w poniedziałek, 14 grudnia, o godz. 13.00 w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (ul. Wspólna 1/3, wejście od ul. Hożej 20, sala 117).

Akredytacje można zgłaszać do poniedziałku, 14 grudnia, do godziny 11.00:
Biuro prasowe MNiSW, tel. (22) 52 92 651, dorota.dziuba@nauka.gov.pl

źródło: nauka.gov.pl

konto usunięte

Temat: 14.12.2009, Warszawa, Debata w MNiSW o przyszłości...

Hubert L.:
Nauka dowiodła, że wielkie talenty rozkwitają w młodości.
Fakt, że kilkadziesiąt, a może nawet kilka tysięcy osób w wieku do 35 lat ma na swoim koncie niezłe dokonania nie jest jeszcze naukowym dowodem. Równie dużo, albo jeszcze więcej ludzi po 60 wniosło wielki wkład w rozwój gospodarki, kultury i nauki. W przeciwieństwie do wydolności fizycznej, która po 30 systematycznie słabnie, wydolność intelektualna rośnie z wiekiem i doświadczeniem (oczywiście do pewnej granicy).



Wyślij zaproszenie do