Sławomir
Waśniewski
Trener/coach/copywri
ter/autor/AkademiaKr
eatywnejEdukacji....
Ewa
J.
Komunikacja. PR.
Labour of love
Temat: ZAPROSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKTACH
Zostań LIDEREM akcji SZLACHETNA PACZKA 2010!Chcę zaprosić Was do udziału w ogólnopolskim programie SZLACHETNA PACZKA jako Liderów rejonów.
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, organizację pożytku publicznego, od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. W tym roku jednym z priorytetów jest pomoc dla rodzin poszkodowanych przez powódź.
Projekt tworzy mechanizm pomocy dla najuboższych rodzin - tworzy pomost między nimi, ich konkretnymi potrzebami, a ludźmi szlachetnego serca, którzy chcą stworzyć świąteczną PACZKĘ. Program jest realizowany lokalnie – aktywnie zmienia lokalne środowisko, dlatego lider rejonu jest tak ważny. Jest postacią pierwszoplanową.
Lider rejonu to osoba, która po uprzednim przeszkoleniu, staje na czele autonomicznego sztabu wolontariuszy i przeprowadza akcję w swojej społeczności:
- buduje zespół od 10 do 30 wolontariuszy,
- szkoli ich i nimi zarządza,
- kontaktuje się z instytucjami, by dotrzeć do rodzin potrzebujących pomocy,
- organizuje magazyn w trakcie finału SZLACHETNEJ PACZKI.
Rekrutacja trwa do 31.08.2010 roku. Szczegóły na stronie http://www.swietokrzyskie.szlachetnapaczka.pl/kariera.
Aplikację proszę przesyłać na mail: swietokrzyskie@wiosna.org.pl, w tytule wpisać: "Lider rejonu".
http://swietokrzyskie.szlachetnapaczka.pl/aktualnosci/...Ewa Jaros edytował(a) ten post dnia 19.07.10 o godzinie 10:47
Ewa
J.
Komunikacja. PR.
Labour of love
Temat: ZAPROSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKTACH
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI szuka...http://www.vimeo.com/13363209
Jeśli żonglujesz SŁOWEM tak, jak ON piłkami,
Jeśli wiesz co to znaczy, że OBRAZ jest wart więcej niż 1000 słów,
Jeśli hasło Obamy 'YES, WE CAN' jest Ci bliskie...
To zostań PIAROWCEM projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Kielcach.
Więcej: http://www.akademiaprzyszlosci.org.pl/article/2113.htmEwa Jaros edytował(a) ten post dnia 15.07.10 o godzinie 19:30
Marta G. Menadżer Operacyjny
Temat: ZAPROSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKTACH
BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI – OPIEKUNÓW PRAKTYK NA UMCSUniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie prowadzi aktualnie rekrutację na II edycję szkoleń dla nauczycieli – opiekunów praktyk w ramach projektu „"www.praktyki.wh.umcs" - Przygotowanie i realizacja nowego programu praktyk pedagogicznych na Wydziale Humanistycznym UMCS”. Projekt ma na celu podniesienie jakości realizacji praktyk przez studentów Wydziału Humanistycznego UMCS, a co za tym idzie, lepsze przygotowanie studentów do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów humanistycznych.
Zasadniczym celem szkoleń jest aktualizacja posiadanej wiedzy metodycznej, poznanie najnowszych trendów w dydaktykach przedmiotowych, wypracowanie najskuteczniejszego modelu współpracy ze studentami odbywającym praktyki, zwrócenie uwagi na problemy skutecznej komunikacji w procesie dydaktycznym, metody kształtowania postaw kreatywnych, innowacje dydaktyczne. Mają one także na celu wytworzenie możliwie obszernego zbioru nowych relewantnych właściwości glottodydaktycznych, wypracowanie nowych form pracy na lekcji języka obcego, stałe podnoszenie kompetencji formalno-gramatycznej, komunikatywnej, kulturowej, podnoszenie świadomości metajęzykowej, wrażliwości na nowe potrzeby uczniów języka obcego. Program szkolenia dodatkowo wzbogacony został o moduł „Stereotypy płciowe w edukacji”.
Po ukończeniu szkoleń nauczyciele otrzymają stosowne zaświadczenia oraz certyfikaty „Szkolny opiekun praktyk”. Certyfikaty te dadzą im uprawnienia do objęcia opieką studentów Wydziału Humanistycznego UMCS realizujących praktyki w uczestniczących w projekcie szkołach. Za pełnienie roli opiekuna praktyk przysługuje nauczycielom atrakcyjne wynagrodzenie.
Szkolenia obejmą 90 godzin zajęć dydaktycznych odbywających się poza godzinami pracy nauczycieli, z czego połowa będzie prowadzona w formie e-learningu z wykorzystaniem platformy edukacyjnej. Realizacja szkoleń planowana jest na okres wrzesień – grudzień 2011 r. (w zależności od grupy).
Szkolenia adresowane są do nauczycieli przedmiotów humanistycznych, tj. języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego a także historii, wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o kulturze. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się nauczyciele mianowani i dyplomowani, a także kontraktowi, o ile w najbliższym czasie planują zdanie egzaminu na nauczyciela mianowanego. Warto dodać, iż w okresie realizacji projektu (czyli do listopada 2014 r.) opiekunami praktyk płatnych dla studentów Wydziału Humanistycznego UMCS mogą zostać wyłącznie nauczyciele przeszkoleni w ramach niniejszego projektu.
Rekrutacja nauczycieli do projektu trwać będzie do momentu zebrania wymaganej liczby uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące m.in. naboru, kryteriów kwalifikacyjnych, wymaganych dokumentów rekrutacyjnych dla nauczycieli i szkół, programu szkolenia uzyskać można na stronie internetowej projektu http://www.praktyki.wh.umcs.lublin.pl, pod numerem telefonu 81-537-28-72 oraz w Biurze Projektu w Lublinie przy ul. Radziszewskiego 11 pok. 119 (Budynek Biblioteki Głównej UMCS).
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Justyna
Szabuńko
Specjalista ds.
szkoleń i logistyki
projektu, Consultor
S...
Temat: ZAPROSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKTACH
Szanowni Państwo,Serdecznie zapraszamy do współpracy trenerów oraz ekspertów z zakresu: idei i metod rozwoju organizacyjnego (koncepcje rozwoju organizacyjnego, istoty zmiany organizacyjnej, typy zmian organizacyjnych i poziomy trudności w ich wdrażaniu), uwarunkowań i mechanizmów zmiany organizacyjnej, kluczowych wyzwań rozwojowych szkół, diagnozy potrzeb rozwojowych szkoły, formułowanie procesów rozwojowych, międzyszkolnych sieci współpracy, skutecznej współpracy w zespołach, warsztatów diagnostycznych (diagnoza potrzeb rozwojowych – podstawowe koncepcje i narzędzia, techniki koncepcyjnej pracy grupowej, techniki konwersacji coachingowej), realizacja standardowych rocznych planów wspomagania szkoły.
Wymagania:
- Posiadanie formalnego przygotowania do pracy trenera ( certyfikat trenera lub zaświadczenie o ukończeniu szkoły lub studiów podyplomowych z zakresu umiejętności trenerskich);
- Wypracowane co najmniej 100 udokumentowanych godzin szkoleniowych realizowanych dla pracujących osób dorosłych z zakresu wybranych z powyższych zagadnień;
- wypracowane 100 udokumentowanych godzin merytorycznego zaangażowania w realizację projektów rozwojowych adresowanych do kadr systemu oświaty.
Jeśli spełniają Państwo powyższe wymagania oraz są zainteresowani współpracą z naszą firmą prosimy o przesłanie CV na adres: Justyna.szabunko@szkolenia-polska.pl do dnia 24.01.2012
Podobne tematy
Następna dyskusja: