Temat: Moze wspólny, interdyscyplinarny projekt badawczy?
Witajcie, właśnie wróciłam ze wsi, gdzie czas i życie płynie inaczej.
Czytając wasze wątki spróbuję zrobić krótkie podsumowanie:
Otwierają się przed nami wątki międzykulturowe - kultura bułgarska, serbska czy mniejszości żydowskie.
Aniu Mario, Sandro wydaje mi się to bardzo interesujace gdybym mogła poszerzyć swoje badania na gruncie róznych kultur. Interesowałaby mnie jakie są różnice międzykulturowe, podczas aktywizowania określonych "ja" danego czowieka i to jak on postrzega siebie (a może nie tylko siebie ale również jakiś element rzeczywistości?). Obecnie konstruuję eksperyment elektorniczny w programie e- prime, w którym bedą zapisane poszczególne kroki - pozycjonowanie - obraz - narracja pisana przez badanego. Dlatego otwarta jestem na wasze sugestie? Mogłabym poszarzyć treść mojego eksperymentu.
Olu, przypuszczam również, że w zależności od aktywizacji określonego ja, człowiek inaczej spostrzega, nie zależnie od tego czy jest otyły czy nie. Być może są jakieś specyficzne percepcje osób otyłych: jedynie w pozycji ja jako osoba otyła np: w relacji z rodzicami. A ciekawe jak bardzo się róznią, gdy zaktywizuje się u nich inną pozycję?
Krzysiek zwrócił słuszną uwagę na temat komunikacji między nami, jak ją usprawnić, urzeczywistnić, gdy mieszkamy w róznych mejscach? Skype, telekonferencja?
Jerzy jestem za tym, aby jednak łączyć badania, niekoniecznie tworząc jakieś mega projekty. Tworząc sieć, a nie jedynie wymieniać się swoimi wynikami (co czyni się na konferencjach naukowych) możemy sobie pomóc nawzajem gromadzić dane, poszerzając własne badania o interesujące wątki innych (to co proponuje Ania). I ten sposób współuczestniczyć w badanich innych. Jestem jak najbardziej za!!!!
Karolina Siodmiak edytował(a) ten post dnia 27.08.07 o godzinie 11:55