Temat: Stosowana Psychologia Społeczna studia II stopnia
Danielu,
Twoje pytanie jest dobrym aby zadać je jakiemuś znanemu panu, albo pani od metodologii nauk. Ja nie podejmuję się odpowiedzi na tak postawione pytanie z prostego powodu: nie studiowałem psychologii społecznej (psychologicznej) :) i z tego powodu nie ma porównania.
Natomiast na psychologii społecznej (socjologicznej) w Collegium Civitas nauczyłem się rozumieć procesy społeczne, rozgrywające się na poziomie jednostkowym, jak i grupowym, jako zjawiska opisane szeroko w teoriach socjologicznych. Z racji mojego zawodu ciekawiły mnie np: teorie konfliktu u Webbera, Marksa, Simmla, i innych teoretyków. Do tego dorzucamy badania psychologiczne i mamy tak szeroki obraz, że naczytać się nie można.
Przychylam się tu do opinii Marty - niedosyt jest. Ale lepszy niedosyt, niż przesyt, bo jak mówił Tomek Żółtko w swoim czasie "słodycz w nadmiarze mdli".
Collegium Civitas cenię za ich podejście do studenta i możliwość oglądu zagadnień z wielu perspektyw: socjologicznej, psychologicznej, politycznej, ekonomicznej nawet.
Bardzo ubogacające doświadczenie.
Nie chcę tu podawać sylabusa zajęć na jakie uczęszczałem, bo można znaleźć go w sieci, ale mam nadzieję, że ktoś napisze jak studiuje się psychologię społeczną (psychologiczną).