Natalia Kiełbasa

Natalia Kiełbasa Technik Architektury
Krajobrazu

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Witam, chciałam zapytać czy osoba z tytułem Technika Architektury Krajobrazu ma szanse na dzisiejszym rynku o prace w zawodzie? Bardziej chodzi o projektowanie, bo wiadomo, że do pracy fizycznej przy zakładaniu lub pielęgnacji ogrodów ludzie z pratycznym wykształceniem są milej widziani. Może dodam jeszcze, że posiadam certyfikaty Adobe Photoshop i AutoCAD, pracowałam również w takim programie jak SketchUp. Wizualizacje wykonywane odręcznie, które według mnie powinnny byc podstawą też nie są dla mnie problemem.
Pozdrawiam N. :)

konto usunięte

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Wykształcenie kierunkowe bardzo pomaga jeśli stanowi próg do pokonania przy staraniach o pracę. Jednak to nie wszystko. Osobiście znam osobę, która projektuje i realizuje swoje projekty po Liceum Pielęgniarskim:-) Tak więc spokojnie i do przodu. Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

no tak... pielęgniarka, mechanik samochodowy, fryzjerka, Pani Basia z warzywniaka projektują ogrody... jak oni tak mogą to ja od dziś dodatkowo oferuję wymianę świeć, oleju oraz filtrów w silniku, zrobię trwałą, paznokcie a i zastrzyk potrafię zrobić, wszystko szybko, tanio i profesjonalnie, najwyższej jakości ;-)
Pozostaje tylko życzyć takim osobom powodzenia i jak najwięcej projektów po 500zl. Będzie więcej pracy w poprawianiu takich projektów:)Anna Skorupska edytował(a) ten post dnia 28.12.12 o godzinie 17:57

konto usunięte

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Spokojnie :-)...jeśli mechanik i fryzjerka mają talent to dlaczego nie? Rynek jest chłonny. I dla pocieszenia powiem, że brak mgr inż przed nazwiskiem mocno ich będzie ograniczać. No i roboty w profesjonalnym biurze nie dostaną. Z tego co słyszałam to dziewczyna 500 złotych za samą koncepcję bierze:-)))))) Pozdrawiam
Natalia Kiełbasa

Natalia Kiełbasa Technik Architektury
Krajobrazu

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Wszystko pięknie ładnie tyla ja zastanawiam się cały czas jak mam wejść w obieg i co mogłabym zrobić, żeby jakieś biuro projektowe zainteresowało się moimi umiejętnościami.
A świadomość, że mechanik, fryzjer czy Pani Basia z warzywniaka projektują ogrody za bardzo mi potrzebna w tym momencie nie jest :)) z resztą jest to kwestia sporna, bo skoro oni mogą to dlaczego ja bez wykształcenia pielęgniarskiego nie mogę iść do szpitala i zajmować sie chorymi, robić zastrzyki i asystować przy operacjach? Nie wiem nawet jak zdefiniować jednostke odpowiedzialna za taki bajzel związany z Architekturą krajobrazu :) Polskie prawo może ?Natalia Kiełbasa edytował(a) ten post dnia 29.12.12 o godzinie 17:12

konto usunięte

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Bajzel w naszym kraju jest niestety wszędzie. Nie ma czym się martwić bo takich pielęgniarek czy mechaników jest niewielu. Ja mam wykształcenie kierunkowe i spore doświadczenie w zawodzie. W naszym zawodzie początki są zawsze trudne ( tak myślę) bo w Polsce każdy jest sobie ogrodnikiem. Wielu klientów nie chce profesjonalnego projektu. Chcą ogrodu pod swoje dyktando. Mają do tego prawo oczywiście, ale nam to z wielu względów utrudnia pracę. W moim przypadku było tak że, prosiłam znajomych żeby pozwolili mi wejść do swoich ogrodów. Pierwszy projekt dostałam po trzech latach. Potem już poszło. Więc spokojnie i do przodu. Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Jeżeli chcesz zrobić wrażenie i dostać pracę w biurze to przede wszystkim pracuj nad portfolio. Umiesz Autocada to pokarz w pf skomplikowane projekty techniczne różnych elementów, pracujesz w sketchupie pokarz wizualizacje jakich by sie nie powstydzili umieścić u siebie na stronie. Ktoś prędzej czy później zauważy kreatywność oraz dokładność i doceni. Musisz jeszcze pamiętać, że takich osób jak Ty jest bardzo dużo, do tego po studiach, z doświadczeniem a ofert w zawodzie jak kot napłakał. Musisz starać się być lepsza od innych bo bez takiego podejścia będzie ciężko. Trzeba ciężko pracować i szlifować warsztat a zaowocuje. Taka opinia po wieloletniej obserwacji swoich doświadczeń oraz znajomych ze szkoły. Powodzenia

konto usunięte

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Witam,

jak pisali moi przedmówcy, najtrudniej jest zacząć, szczególnie że na początku brakuje nam nie tylko bazy klientów i pewności siebie, to zazwyczaj nie mamy też doświadczenia w rozmowie ze zleceniodawcą. Promocja w sieci jest również niezwykle ważna, a jaka uczelnia/technikum do tego przygotowuje?
Zapraszam do zerknięcia na stronę Szkoły Praktycznych Umiejętności - Artcube. Prowadzony jest tam kurs architektury krajobrazu, który mógłby okazać się dla Pani bardzo pomocny!

http://www.artcube.edu.pl/kurs/architektura_krajobrazu...

Życzę powodzenia!
Dawid Zimnoch

Dawid Zimnoch brak, nigdzie

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Guzik prawda czy skończyłaś technikum czy szkołę zwykłą dziś szefostwo wymaga wszystko i za darmo to że kończysz szkołę nawet z wyróżnieniem o nic nie daje i tak masz się cieszyć z tego że u niego pracujesz lepiej skończyć kurs i można projektować, a potem arch. krajobrazu z wykształceniem nie mają pracy bo tacy ludzie tylko popsuli opinie i zdarli kasę.
Wojciech Pytel

Wojciech Pytel Architekt
krajobrazu,
www.griner.pl

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Co do pracy w biurze przy projektach to mając wykształcenie na pewno łatwiej jest dostać się na dane stanowisko. Nie znam osoby, która pracowałaby w biurze projektowym i była fryzjerem czy pielęgniarką...w dużych biurach nie ma raczej techników, a osoby z literkami mgr przeważają. Inna kwestia to zarobki, czas pracy i ilość zadań...te już zależą od doświadczenia. Osoby z dużym doświadczeniem zarabiają więcej, ale też często pracują dlużej i są odpowiedzialni za inne zadania. Inaczej wygląda sprawa jeśli chcesz projektować ogródki. Osoby, które mają pasję i nie posiadają wykształcenia są na pewno konkurencją w walce o klienta, który potrzebuje pięknego ogrodu (użyłem takiego sformułowania, ponieważ często nie interesuje go projekt czy jakość wykonania, lecz efekt końcowy). Zaprojektują to taniej, a cena jak wiadomo dla większości Polaków odgrywa pierwszorzędną rolę.

Tak na marginesie moje portfolio po studiach inż:
http://wojciechpytel.carbonmade.com/

Aktualnie szukam pracy i zastanawiam się czy komuś mogę się przydać:)

Temat: Technik Architektury Krajobrazu

Na innych forach jestem autorem poniższego posta i chciałbym żeby ktoś się do tego odniósł, bo stoję przed życiowym wyborem.
Zauważyłem, że w szkołach policealnych jest taki kierunek jak technik architektury krajobrazu.
W opisie na szkolnictwo.pl znalazłem m.in takie punkty:

-planowanie i projektowanie terenów zieleni miast i obszarów wiejskich
-wybór drzew, krzewów, bylin i innych roślin do zaplanowanych nasadzeń

Pomyślałem: ale fajnie, projektował bym projektował bym i realizował zazielenianie podwórek domków czy nowowybudowanych bloków, wprowadzał bym południowy krajobraz dobierając gatunki roślin jak najbardziej przypominające wyglądem południowe rośliny ale jednocześnie mogące zimować w gruncie bez żadnych osłon.

Do tego trzeba mieć uprawnienia czy po prostu w szkole zdobywamy wiedzę?
Na studiach jest kierunek Architektura krajobrazu.
Pytanie czy jakiś deweloper da zlecenie komuś kto jest tylko technikiem, a nie architektem, a jeżeli już to czy technikowi zlecie jedynie wykonanie, a zaprojektowanie powierzy uprzednio architektowi.
Jest jeszcze projektowanie miejskich zieleńców ale czy miasta przypadkiem nie mają od tego swoich planistów po architekturze krajobrazu, a technikom zostawiają jedynie wykonawstwo?

A nie, czekaj. Może w przytoczonych punktach chodzi o to, że architekt w projekcie ustala jedynie czy w danym miejscu ma być kwiat,krzew czy drzewo, jeśli drzewo to czy iglaste czy liściaste, a co do gatunków roślin zostawia wolną rękę technikowi?
Ale czy nawet jeśli da ktoś technikowi wolną rękę w tym zakresie to czy oczekiwanie by technik przy wyborze gatunków kierował się jak najniższą ceną nie zarżnie mojej idei imitowania południowych krajobrazów?


Zapoznałem się też z innymi wypowiedziami:
Zapomniałam dodać, że moja koleżanka jest po architekturze krajobrazu i pracowała przez jakiś czas w branży, powiedziała, że nigdy więcej. Te bogate paniusie, które nie pracują tylko utrzymuje je mąż, te ich zachcianki, narzekanie, że jednak nie jest tak jak chciała... trzeba być odpornym na to. Ona zrezygnowała, i pracuje w zupełnie czymś innym.

Wielu klientów nie chce profesjonalnego projektu. Chcą ogrodu pod swoje dyktando


Nie znam osoby, która pracowałaby w biurze projektowym i była fryzjerem czy pielęgniarką...w dużych biurach nie ma raczej techników, a osoby z literkami mgr przeważają.


Czy deweloperzy wyłącznie korzystają tylko z usług biur projektowych i nie korzystają z usług małych firm prowadzonych przez techników?Ten post został edytowany przez Autora dnia 07.03.16 o godzinie 20:44

Następna dyskusja:

Akademia Alternatywnej Arch...




Wyślij zaproszenie do