Temat: SZTUKA AUTOPRZENATCJI I OSOBISTEGO MAGNETYZMU

SZKOLENIE

Sztuka Autoprezentacji i Osobistego Magnetyzmu - Czyli jak robić zwykłe rzeczy w niezwykły sposób aby osiągnąć cel

Ludziom atrakcyjnym niemal wszystko przychodzi łatwiej: lepiej ich traktują, szybciej wybaczają im potknięcia i chcą być bliżej nich zarówno na stopie biznesowej, jak i towarzyskiej. Ludzie atrakcyjni zarabiają lepiej. Biegłość w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu, a zwłaszcza umiejętności perswazyjne i negocjacyjne to nie moda. To konieczność ogólnych kwalifikacji każdego współczesnego managera i nie tylko. Elementy nauki o komunikowaniu, sztuki retoryki i sztuki negocjacji są już wykorzystywane niemal na każdej płaszczyźnie. Dlaczego tak się dzieje? Współczesny świat to miliony informacji, tysiące bodźców i niezliczone ilości argumentów. Trudno jest wybrać spośród nich te właściwe dlatego łatwiej to zrobić, gdy coś zwróci naszą uwagę.Wyróżnij się więc! Opanuj uniwersalne zachowania, które czynią każdego człowieka bardziej atrakcyjnym. Autentyczność, spójność oraz niepowtarzalność mówcy gwarantują olbrzymie wprost korzyści! Naucz się zdobywać sympatię audytorium, czarować swych słuchaczy myślą, słowem i gestem. Bądź precyzyjny i skuteczny! Dowiedz się jak zdobyć tę wiarygodność i zasłużyć na szacunek Twoich klientów, współpracowników i przyjaciół.Wyrób sobie szósty zmysł…!
Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy występują publicznie, prezentują siebie, swoje firmy i oferty Klientom oraz partnerom biznesowym. Zapraszamy zarówno menedżerów, jak i handlowców, członków zarządów i ich współpracowników oraz wszystkich tych, którzy chcą poprawić własny wizerunek.
Szkolenie w praktyczny i skuteczny sposób rozwija i kształtuje umiejętności perswazyjne tych, którzy na co dzień występują przed ludźmi. Pozwala określić i zdiagnozować mocne i słabe strony Uczestników treningu. Pomoże w przełamaniu barier i lęków związanych z publiczną autoprezentacją. Nauczą się Państwo jak prezentować siebie i swoją ofertę w sposób wiarygodny, a także co zrobić, by przekonać audytorium. Szkolenie ma nauczyć Cię swobody prezentacji i wystąpień publicznych.

METODOLOGIA PRACY

Szkolenie ma charakter warsztatowy, wzbogacony zagadnieniami z zakresu psychologii, socjologii i sztuki teatralnej. Składa się z interakcyjnych mini-wykładów, prezentacji technik i ćwiczeń danych umiejętności. Nabywane podczas szkolenia wiedza i umiejętności poszczególnych modułów szkolenia, Uczestnicy utrwalają podczas ćwiczeń praktycznych – indywidualnie oraz w podgrupach – publicznych prezentacjach przez każdego uczestnika, takich jak odgrywanie scenek czy przygotowanie prezentacji. Dodatkowo szkolenie prowadzone jest przy użyciu metod Video Feedbacku - prezentacje są nagrywane i poddawane analizie. Informacje zwrotne przekazywane przez trenera oraz pozostałych Uczestników dają możliwość lepszego poznania siebie oraz nakreślają kierunek zmian pomagając w pozbyciu się niekorzystnych nawyków i wzmocnieniu silnych stron.

PROGRAM SZKOLENIA

Kim są Twoi słuchacze – zdobądź informacje i dobierz argumenty:

- Ty a Twoje audytorium – poznaj swoje mocne i słabe strony.
- Nawiązywanie kontaktu ze słuchaczami.
- Cel prezentacji, czyli co i jak chcesz przekazać.
- Jak poradzić sobie z tzw. trudnym uczestnikiem.

ĆWICZENIE – Pokaż się, a powiem Ci kim jesteś, czyli autoprezentacja. Zadaniem uczestników jest dwuminutowe przedstawienie się na forum grupy. To ćwiczenie tak zwanej krótkiej formy, w której wykorzystuje się efekt pierwszego wrażenia. Grupa ma prawo zadawać pytania prezenterowi, dzięki czemu łatwiejsze jest przełamanie barier w kontakcie z audytorium. Po zakończeniu autoprezentacji Uczestnicy udzielają sobie informacji zwrotnej wg schematu; „Co było dobre, a co można by zmienić”.

Nieustanny dialog, czyli co mówi nasze ciało. Komunikacja poprzez mimikę, gesty i postawę:

- Pierwsze wrażenie. Bywa mylne, ale jest silne!
- Rola mowy ciała w komunikacji oraz sztuka panowania nad gestykulacją i mimiką.
- Mówimy więcej niż chcemy, czyli jak interpretować gesty, mimikę i sygnały wysyłane przez nasze ciało.
- Co zrobić, by dzięki komunikacji pozawerbalnej wpływać na audytorium.
- Kiedy skrócić, a kiedy trzymać dystans – proksemika w kontaktach interpersonalnych.

ĆWICZENIE – Mowa ciała – TEST oraz krótkie zadania aktorskie. Każdy Uczestnik musi odegrać określoną scenkę, używając jedynie gestów i mimiki. Zadania są tak dobrane, by kształtowały postawy niezbędne do prowadzenia profesjonalnych prezentacji. Celem ćwiczenia jest bowiem odkrycie możliwości komunikowania się poprzez własne ciało i przełożenie tej wiedzy na świadome oddziaływanie na audytorium.

Głos, czyli magia wyobraźni:

- Głos perswazyjny – praca nad barwą głosu i jego siłą, modulacją, artykulacją i akcentem.
- Prawidłowa emisja głosu – oddychanie przeponowe.
- Sztuka władania pauzą jako narzędzie oddziaływania na słuchaczy.
- Jak osiągnąć płynność wypowiedzi.
- Emocje a głos – zależność psychofizyczna.

ĆWICZENIE – Głośne czytanie i interpretacja głosem wybranych fragmentów tekstów bajek i przypowieści. Ten warsztat kształtuje indywidualne umiejętności Uczestników w zakresie intonacji, artykulacji i prawidłowego oddychania. Zwraca też uwagę na konieczność przyjęcia odpowiedniej postawy w trakcie czytania i korelacji psychofizycznych między barwą i natężeniem głosu a emocjami.

Czas na występ:

- W poszukiwaniu „złotej myśli”, czyli głównego przesłania. - Prostota i logika przekazu.
- Precyzja komunikatu – intencje nadawcy a percepcja odbiorcy.
- Jak przyciągnąć uwagę publiczności.
- Światło, kamera, akcja! ;-) Czyli przygotowanie: cel, plan, próba, akcja.
- Złota zasada prezentacji, czyli zapowiedź, sedno i podsumowanie.

ĆWICZENIE – TEST umiejętności mówienia oraz indywidualne oracje na wybrane przez uczestników tematy. Ćwiczenie to kształtuje kompetencje komunikacyjne na poziomie werbalnym i pozawerbalnym. Jest także doskonałym „poligonem doświadczalnym” dla mówców, którzy chcą rzeczowo i w pełni świadomie oddziaływać na percepcję słuchaczy. W trakcie warsztatu Uczestnicy trenują osiąganie celu, który łączy precyzję komunikatu z wywołaniem określonych emocji u odbiorców.

Dekalog pisarski:

- Po pierwsze, zabijaj (obce słowa).
- Po drugie, kradnij (mądre myśli).
- Po trzecie, tu odejmij, tam dołóż.
- Po czwarte, nie ufaj sobie ;-)
- Resztę dopisz sam ;-)

ĆWICZENIE – „Prezentacji sens podważy brak polotu u tekściarzy”. Jest to ćwiczenie, które pozwala wyeliminować szkolne (nie zawsze właściwe) nawyki piszących. Zadaniem uczestników jest stworzenie i zaprezentowanie dekalogu pisarskiego. Warsztat kształtuje umiejętności pracy nad formą i treścią wypowiedzi pisanych.

Sposoby otwarcia prezentacji wg Jerry’ego Weissmana:

- Pytanie do słuchaczy.
- Zaskakująca informacja.
- Historia opisująca przeszłość lub przyszłość.
- Anegdota, cytat, aforyzm, analogia.

ĆWICZENIE – Dobór sposobu otwarcia prezentacji do tematu i stylu wypowiedzi (praca w grupach). W tym ćwiczeniu chodzi o wykazanie się kreatywnością i umiejętnością wykorzystania wiedzy ogólnej przy tworzeniu profesjonalnych prezentacji.

Komunikacja wizualna. Magia liczb, wykresów i grafiki:

- Wykorzystanie grafiki.
- Im mniej, tym lepiej.
- Możliwości percepcji wzrokowej człowieka.
- Slajdy z tekstem.
- Forma a treść – zachowanie proporcji.
- Spójność grafiki ze słowem.
- Atrakcyjność języka prezentacji.
- Jak ponownie skupić uwagę audytorium na prezenterze.

Koniec, czyli entuzjazm i niedosyt:

- Kończąc, pamiętaj o początku.
- Rozładuj napięcie i podsumuj.
- Co zrobić, by do nas wrócili.
- Ocena prezentacji.

ĆWICZENIE – Poszukiwanie „perełek” (anegdoty, żarty, pytania retoryczne itd.). Na co możemy sobie pozwolić (dyskusja). Autoprezentacja raz jeszcze, czyli jak znaleźć luz i utrzymać go pod kontrolą.

Profesjonalne prezentacje w praktyce:

- Symbioza formy i treści.
- Ostatnie szlify i poprawki.
- Wizualizacja wystąpień publicznych.

ĆWICZENIE – Indywidualne prezentacje Uczestników z udziałem publiczności (kamera DVD). Uczestnicy przygotowują 10 minutowe prezentacje na określony przez trenera temat. Muszą być gotowi na dyskusję i pytania ze strony audytorium. Wybrani Uczestnicy odgrywają określone role („przeszkadzaczy”, „wątpiących” i „szeptaczy”). Grupa pod okiem trenera dokonuje konstruktywnej analizy błędów. Celem tego ćwiczenia jest przygotowanie wystąpienia w oparciu o wiedzę wyniesioną z dotychczasowego przebiegu szkolenia. Uczestnicy mają skorygować swoje złe nawyki i wykorzystać wskazówki oraz doświadczenie trenera.

Techniki radzenia sobie z tremą:

- Drżenie dłoni i głosu.
- Suchość w ustach.
- Nadpobudliwość i nadmiar energii.
- Kontrolowanie mięśni.

ĆWICZENIE – Autodiagnoza stresowa. Opracowanie indywidualnych sposobów radzenia sobie z tremą. Wykorzystanie technik relaksacyjnych. Poznanie elementarnych zasad postępowania z własnym ciałem w warunkach silnego i przedłużającego się stresu.

Zakończenie szkolenia:

- Wnioski indywidualne.
- Ewaluacja.
- Podsumowanie.

Liczba godzin szkolenia: 16 (2 dni)

Koszt szkolenia:

- osoby indywidualne: 1350 PLN/osoba
- zorganizowane grupy: cena ustalana indywidualnie

Cena obejmuje:

• Materiały szkoleniowy
• Materiały piśmiennicze
• Zaświadczenie ukończenia szkolenia
• Przerwy kawowe
• Lunch

Najbliższe terminy:

- 11-12 marca 2010 roku
- 10-11 maja 2010 roku

Miejsce szkolenia

- Warszawa

Więcej informacji odnośnie szkoleń można uzyskać pod adresem http://www.thebrain.pl lub pisząc na adres mailowy biuro@thebrain.pl


Obrazek


THEBRAIN
ul. Stefana Jaracza 10/22
00-378, Warszawa

T:022 628 04 05
F:022 622 01 11

biuro@thebrain.pl
http://thebrain.plMaciej Rybacki edytował(a) ten post dnia 18.02.10 o godzinie 19:09