Sylwia Rogalska

Sylwia Rogalska Akademia Leona
Koźmińskiego

Temat: AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO W RANKINGU "FINANCIAL TIMES"

Z dumą informuję, że nasza uczelnia znalazła się na 36 miejscu w śwatowym rankingu Financial Times Global Masters in Management 2009. The top 50 Masters Programmes. Nasz program z zakresu zarządzania jest jedynym polskim programem notowanym w tegorocznej edycji. Gratulujemy naszym studentom i absolwentom wspólnego sukcesu.

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się również w 4 podrankingach, tzw. "leagues of their own", prezentujących 10 najlepszych szkół w wybranych kategoriach:

* przedsiębiorczość - miejsce 4
* zarządzanie - miejsce 8
* marketing - miejsce 8
* ekonomia - miejsce 9


http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-...

Pierwsze miejsce w rankingu zajął międzynarodowy program Masters in Management CEMS, drugie miejsce zajmuje paryska HEC - Hautes Études Commerciales de Paris.
Sylwia Rogalska

Sylwia Rogalska Akademia Leona
Koźmińskiego

Temat: AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO W RANKINGU "FINANCIAL TIMES"

Naszych sukcesów w FT ciąg dalszy...:-)

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się, jako jedyna polska uczelnia, w rankingu „EMBA 2009” ogłoszonym dzisiaj przez „Financial Times”, w którym wymieniono 95 najlepszych programów Executive MBA z całego świata. ALK zajęła 91 miejsce.

Pierwsze miejsce w najnowszym rankingu „EMBA 2009” zajął program Hellog - Hon Kong UST Business School. Na drugim miejscu jest międzynarodowy program Trium EMBA, prowadzony przez francuski HEC, brytyjski LSE i amerykański New York University. A na trzecim jest EMBA Global Americas & Europe - program amerykańsko-brytyjski.

Ranking „FT” powstaje na podstawie ankiet (prowadzonych przez redakcję wśród absolwentów) i informacji przekazanych przez uczelnie. Największe znaczenie wśród 16 kryteriów mają zarobki absolwentów w trzy lata po ukończeniu studiów MBA oraz wzrost tych zarobków, obliczany na podstawie porównania pensji przed podjęciem studiów MBA z osiągniętą w trzy lata po studiach. Za odpowiedzi na te pytania można uzyskać 40 procent punktów rankingowych. Bardzo liczą się też informacje o karierze zawodowej absolwentów. Sama uczelnia również wypełnia ankietę, odpowiadając na pytania np. o umiędzynarodowienie wśród kadry i studentów, udział w badaniach międzynarodowych, udział kobiet w zarządzie uczelni i wśród studentów. Najwięcej, bo 10 procent punktów, można uzyskać za publikacje kadry naukowej w 40 najważniejszych, światowych czasopismach.

Więcej informacji: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/emba-ran...



Wyślij zaproszenie do