konto usunięte

Temat: Rower wyprawowy

Do tej pory jeździłem na dłuższe wyprawy z sakwami na zwykłym "góralu" - 26 cali koła, dość grube opony, rama też solidna jak w MTB.
Czy ktoś może rozjaśnic mi jakie rowery się stosuje (i podac przykład marki i modelu) do typowej jazdy wyprawowej? Chodzi mi o wygode, lżejszą jazdę, większy zasięg na tym samym zapasie sił, itp. Są niby trekkingi, ale czy to rowery do pokonywania ponad 100 km dziennie? Chyba sylwetka jest zbyt wyprostowana...

konto usunięte

Temat: Rower wyprawowy

Ja też mam niby "górala" tylko podrasowanego do długich jazd.
Zmienione opony, napęd, rogi...

Teoretycznie zastanawiam się nad rowerem o podobnej geometrii ramy ale na kołach 28"... jednak się tylko zastanawiam... 26" wydają mi sie zwrotniejsze, a czasami mam dziwne trasy...

Jeśli sylwetka wyprostowana to zdrowiej no i dalej można dojechać bez zmęczenia kręgosłupa...

konto usunięte

Temat: Rower wyprawowy

.Paweł Michalski edytował(a) ten post dnia 07.12.10 o godzinie 08:40
Krzysztof Baczyński

Krzysztof Baczyński Kierowca własna
działalność
18 lat pr...

Temat: Rower wyprawowy

Myślę że problem jest podobny jak w przypadku innych "kółek"zainteresowań np. muzyki. Czyli generalnie znajdziesz masę artykułów i porad na ten temat co jeden to bardziej wyszukany ale jeżeli chcesz usłyszeć radę to ci podpowiem tak jak moi przedmówcy, rób tak żeby było tobie wygodnie.
Generalnie tak jak wiadomo są rowery trekkingowe oryginalnie skonfigurowane lecz ja tak jak tu obecni preferuję własne doświadczenia i konstrukcje i tak ja również posiadam klasycznego MTB firmy Trek z 26kołami i dużą ramą i sam go przebudowałem małe koła są po prostu odporniejsze na wyboje i odkształcenia ale jeżeli zamierzasz jeździć tylko na długie dystanse i po szosie to na pewno 28-drugą stroną jest twój zasób finansowy, po prostu jeżeli mas kasę i chcesz zmienić rower to nic prostszego sklepów z tym sprzętem jest dostatek,ale gdy w grę wchodzi ewentualna przebudowa to trzeba to przemyśleć.
Reasumując nie można podać ci konkretnej nazwy albo marki producenta roweru do jazdy na długie dystanse ponieważ wszyscy wiodący producenci mają takowe w swojej ofercie i nie będę tu podawał nazw bo sam znajdziesz w necie jest tego masa a co do najlepszego to po prostu kogo byś nie zapytał może mieć inne zdanie wiec i tak na końcu zostanie decyzja dla ciebie.

konto usunięte

Temat: Rower wyprawowy

a jeśli dysponujesz grubym portfelem, to proponuję rowery KOGA-MIYATA
http://www.koga.com/de/segment.asp?collection=8&segmen...

konto usunięte

Temat: Rower wyprawowy

Ja stosuję składany rower trekkingowy na bazie aluminiowej ramy i osprzętu Shimano - klasa Alivio lub nawet Acera wystarczy.

Im lżejszy rower tym łatwiej jest go zapakować do samolotu nie mówiąc o tym, że lżej się jedzie.

Przerzutki tak czy inaczej będziesz musiał regulować raz na jakis czas - moim zdaniem zamiast pakować pieniądze w XTR lepiej zainwestować w jogurt na trasie. Kiedyś miałem polecane Deore LX a i tak się rozwaliło bez możliwości naprawienia.

Koła 28 cali sprawdzają się na trasie i czynią rower szybszym. Góral sprawdzi się lepiej w takich krajach jak południe Norwegii (pomiędzy fjordami musisz wyjeżdżać na spore wysokości a droga ma spore nachylenie. Mniejsze koła czynią, że łatwiej jest wyjechać) oraz w krajach o kiepskich drogach (np. Afryka, część Azji)

Pozdrawiam

Leszek Andzel

http://www.andzel.net
Łukasz Kłak

Łukasz Kłak biuro projektowe

Temat: Rower wyprawowy

Od kilu sezonow jezdze na trekkingu. Przejechalem na nim troche kilometrow zdecydowanie nie ma lepszego roweru niz 28`, cienka rama itd. Podczas kilku wypraw widzialem jak mecza sie moi znajomi na `goralach`. Nie ma porownania. Minusem tego typu ramy jest to ze duze obciazenie moze powodowac pewna niestabilnosc, ale przeszkadza to tylko w poczatkowym etapie podrozy.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Rower wyprawowy

Z bogatego doświadczenia podróżniczego:

- koła 28 cali, dwuprofilowe na uszczelnianych łożyskach,
- stal (Hitech lub chrom molibdenowa), zapomnij o aluminiowej ramie.
- amortyzator przedni na niezbyt dużym skoku.
- lemondka - szybsza jazda, odpoczynek dla dłoni.
- jakieś slicki, zreszta oponki wg uznania.

Jak masz do tego power w nogach, stalowe jaja i lubisz się zmagać ze sobą, to myślę że spoko z sakwami 150-200 km dziennie zrobisz. Wiecej nie ma sensu. Uwierz mi ;-)

Następna dyskusja:

Zestaw GPS na rower




Wyślij zaproszenie do