Temat: "Czwarty Międzynarodowy (Pierwszy Zimowy) Konwent...
Informacja dla uczestników Konwentu
Miejsce: Puszcza Śląska (okolice miejscowości Kolonowskie)
Termin: 24-26 luty 2012
Piątek 16-20.00 Przyjazdy uczestników, możliwość dojazdu samochodem do pierwszej bazy, miejsce parkingowe obok „Stodoły” tj Izba Dębie 50˚37'37.77" N 18˚24'41.70"E.
Jak zwykle zaczynamy od kulturalnej imprezy integracyjnej ze sławnym kociołkiem a’la Hajduk (kociołek jest węgierski, kucharz polski, a zawartość multi-kulturowa)
plus indywidualne posiłki i napitki.
Nocleg: wedle upodobania - w starej stodole, lub namiot.
Wyznaczone miejsce do rozpalenia ognia.
Sobota cały dzień ,planowane atrakcje:
Spływ kajakami po rzece M. Panew(ok. 2 godzin)-plecaki zostaną przetransportowane ze startu na metę spływu!!!
Możliwość zwidzenia bunkrów w okolicach rzeki
Widokowa niespodzianka – jeśli dopisze pogoda, czas i chętni ( Jacek tańczy na wystruganej przez siebie rurze :-) )
Coś dla umysłu aby nie wyjechać tylko z depresją :-), wykład o hipotermii autorstwa Ape (praktyka we własnym zakresie , obok drugiej bazy jezioro :-) )
Konkursy: tym razem proponujemy tylko jeden konkurs, ale łączący wszystkie elementy tego co zwykle w tej części się pojawiało.
Proponujemy aby każdy z przybywających przygotował mini pokaz/pogadankę o swoim talencie – umiejętności, super sprzęcie, technice. Może to mieć formę prezentacji (nie będzie rzutnika!), mini wykładu, pokazu umiejętności, cokolwiek. Jak zwykle to uczestnicy wybiorą kto wykazał się najbardziej, a „Projekt Bushcraft” ufundował symboliczne nagrody dla pierwszej trójki.
Nocleg: drewniane wiaty ze ścianami (bez okien) lub namiot , jest to druga baza w lesie , planowany trekk ok 5-8 km ( zależy od wariantu). Miejsce jest niespodzianką :-)
Wyznaczone miejsce do rozpalenia ognia.
Niedziela 8-12.00 Pakowanie , likwidacja obozowiska ,dojście do parkingu
Koszty: impreza jest samofinansująca się i ze względu na jej charakter koszty uczestnictwa planujemy wstępnie na 50 zł ( płatne w bazie , po przyjeździe). Ta kwota pokrywa koszty wynajęcia kajaków ,” wynajmu” miejscówek w nadleśnictwie oraz wkład do wspólnego kociołka. Na życzenie udostępnimy szczegółową rozpiskę kosztów ( na priva)
Noclegi: w warunkach pozwalających również na przyjazd uczestników początkujących,
może jak na Survival za dobre( chyba nawet 3-4 *w skali survivalowej :-)) ale chcemy aby przyjechało więcej uczestników a nie sami hardcorowcy :-)
Wykluczone są takie rzeczy jak:
- palenie ognia poza wyznaczonymi miejscami,
- niszczenie czegokolwiek
- uprzykrzanie życia okolicznej ludności i uczestnikom konwentu
- śmiecenie ( prosimy o zabranie worków naśmieci)
- marudzenie na niski poziom merytoryczny imprezy (to wy jesteście za niego odpowiedzialni!)
- Kategorycznie zabronione jest doznawanie obrażeń i umieranie w nieszczęśliwych wypadkach, z głupoty i dowolnych innych przyczyn!
A TAK NA POWAŻNIE:
Przypominamy , że Konwent ma charakter PRYWATNEGO spotkania ludzi z podobnego kręgu zainteresowań i co za tym idzie , KAŻDY ODPOWIADA ZA SIEBIE!
Zachęcamy wszystkich do udziału. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia , nawet wstępne , ze względu na konieczność wypożyczenia kajaków oraz inne sprawy organizacyjne!!!
Na wszelkie pytania odpowie Darek lub Jacek (jeśli będzie nam się chciało ;P )
Dzięki uprzejmości Mili dostaliśmy poradnik jak „popłynąć zimą „ :-)
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZIMOWEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO
Do zabrania na spływ:
-jeżeli ktoś posiada grubą piankę neoprenową lub suchy zestaw kajakowy + bielizna termoaktywna + buty i rękawiczki neoprenowe + czapka /ubrania żeglarskie również się sprawdzą
Jeżeli nie to:
-bielizna
-bielizna termoaktywna (długie spodnie, koszulka z długim rękawem)
-polar (nie musi być mega gruby)
-kurtka przeciwdeszczowa
-spodnie przeciwdeszczowe/narciarskie też dają radę
-buty neoprenowe grube/skarpety+buty trekkingowe
-ciepła czapka
-rękawiczki neoprenowe lub rękawiczki polarowe + na to rękawice robocze gumowe (najlepiej do łokci) lub rękawice robocze ocieplane od środka
To powyżej zakładacie na siebie, a ze sobą bierzecie jeszcze co najmniej 2 komplety suchych rzeczy łącznie z bielizną, butami itp. które używacie w razie tzw. kabiny, czyli wywrotki ;)
pianka nie jest rozwiązaniem idealnym (śmierdzi potwornie i przez cały czas po kabinie jest mokra), ale jeżeli ktoś posiada to można zabrać. zaletą jest to, że pianka nagrzewa wodę, która się pod nią dostanie do temperatury ciała, więc nawet jeśli wpadniecie to nie ma tragedii/oczywiście w warunkach zimowych musi być to gruba pianka minimum 5 mm grubości
Czego nie ubierać/na co uważać:
-jeansów
-grubych polarów/bluz
-kurtek puchowych
(gdy się wiosłuje na prawdę jest gorąco, nawet przy mrozie; poza tym adrenalina robi swoje, a jeśli jednak zdarzy się wywrotka to te ubrania nasiąkają wodą i ważą sto kilo; sprawdza się cienki polar jako druga warstwa na koszulkę termoaktywną z długim rękawem i na to jeszcze kurtka przeciwdeszczowa)
-kurtka najlepiej żeby miała chowany kaptur (kaptury lubią się zaczepiać o gałęzie i można zawisnąć na drzewie, ale w sumie czasem się przydaje jak pada deszcz)
-dokumenty, telefony, aparaty itp. - wszystkie niewodoodporne rzeczy lepiej niech zostaną w samochodzie na czas spływu
-oczywista oczywistość, ale napiszę to - alkohol: pijemy-nie płyniemy, płyniemy-nie pijemy, proste ;)
Oprócz odpowiednich ubrań na sam spływ ważne jest zabranie:
-termosu z herbatą (najlepiej z miodem jako źródło łatwo-przyswajalnego cukru,zaparzony imbir z cytryną i miodem świetnie rozgrzewa i smakuje!)
-kalorii! (czekolady, batoniki, banany, ciastka)
-warto zabrać worki na śmieci na ewentualne mokre rzeczy
P.S. Mój telefon jakby co :-) 603500094