Marek T.

Marek T. Jestem Specjalista
ds. sprzedaży z
ponad 10 letnim
doświa...

Temat: Warsztaty Sistiemy

Witam serdecznie,

Zapraszam wszystkich miłośników rosyjskiego systemu walki Sistiemy na cykl 10 warsztatów w 2012r.Pierwsze spotkanie planujemy na początku lutego tj. 04.02.2012r. godz. 900
w Warszawie – Szkoła Podstawowa nr.258 ul. Namysłowska 1 (Praga PŁN).
Kontakt: sistiema@icts.home.pl kom. 506 517 755

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki po kilkuletniej współpracy z instruktorami Sistiemy z Rosji i Czech pragnie ten system walki rozpropagować w kraju oraz przyczynić się do powstania klubów uprawiających Sistiemę. Po kilkuletnim treningu i akceptacji instruktorów Sistiemy (Davida Sykory i Siergieja Borściewa) mamy pewność, że wiedza i zakres programowy będzie rzetelnie przekazany zainteresowanym.

Wszyscy, którzy wezmą udział w warsztatach otrzymają certyfikat . Zainteresowanym zapewnimy po zakończeniu cyklu spotkań możliwość kontynuacji współpracy w różnych formach: treningów, zajęć warsztatowych, sesji z instruktorami Sistiemy – aż do prawa samodzielnego prowadzenia zajęć włącznie.

Inwestycja za jedno spotkanie ( 6 godzin z przerwą) to – 200 zł (wystawiamy fakturę VAT).

Zapisy do 30 stycznia prowadzi:
Marek Talarek tel. 506 517 755
Mail. sistiema@icts.home.pl

Instruktorzy prowadzący warsztaty:

Zbigniew Syc (10 DAN- PASW), przedstawiciel i instruktor Sistiemy w Polsce z rekomendacją Davida Sykory i Siergieja Borściewa.
Marek Talarek (6 DAN -PASW), asystent programowy i przedstawiciel na Mazowsze.
Mariusz Fabijański (5 DAN- PASW), instruktor Sistiemy
Libor Kaplan (5 DAN PASW), instruktor Sistiemy w Czechach.
Paweł Marczykowski (1 DAN- PASW), instruktor Sistiemy

Skrócony program na 10 spotkań :

1.Nauka form i ćwiczeń przygotowawczych do uprawiania Sistiemy.
-poruszanie się, pady,ćwiczenia elastyczności i plastyczności ciała, ćwiczenia siłowo- wzmacniające, trening oddechowy.
2.Podstawowe uniki, zejścia z linii ataku, przejmowanie energii atakującego.
-ćwiczenia relaksacyjno-medytacyjne
3.Nauka zadawania uderzeń ręcznych i nożnych, kombinacje.
-ćwiczenia oddechowo-energetyczne
4 i 5.Obrona przed uderzeniami ręcznymi i kopnięciami.
-trening uwzględniający kilku przeciwników.
-kompleksowy trening relaksacyjno-medytacyjny
6.Trening w parterze, obrona i kontratak.
-ćwiczenia na koncentrację w praktyce
7.Obrona przed atakiem przeciwnika uzbrojonego w nóż.
-trening intuicyjny
8.Szokingi w Sistiemie. Testy twardości i trening siły uderzeń.
-trening wewnętrzny uwzględniający pracę z energią
9. Trening w terenie i analiza nabytych umiejętności
10. Podsumowanie nabytych umiejętności. Omówienie form współpracy i podnoszenia umiejętności. Egzamin końcowy, wręczenie certyfikatów.

Do zobaczeniu na warsztatach.
Pozdrawiam
Marek Talarek
Marek T.

Marek T. Jestem Specjalista
ds. sprzedaży z
ponad 10 letnim
doświa...

Temat: Warsztaty Sistiemy

Rosyjska SYSTEMA zagościła w Warszawie!
Atmosfera mroźnego lutowego poranka jakby nastrajała oczekiwania uczestników pierwszego z cyklu warsztatów poświęconych praktyce Systemy (sistiemy) - Pszczyńska Akademia Sztuk Walki, po kilkuletniej współpracy z instruktorami Systemy z Rosji i Czech postanowiła ten system walki rozpropagować w kraju. Warsztaty zorganizował Marek Talarek (6 dan PASW) – główny koordy-nator PASW na Mazowszu, a prowadzili: Zbigniew Syc (10 dan PASW, pierwszy oficjalny instruk-tor Systemy w Polsce), Marek Talarek, Mariusz Fabijański i Paweł Marczykowski – instruktorzy z wieloletnim stażem.
Spotkanie rozpoczyna się zwyczajnie – bez ceremoniałów, prezentacji, teorii, wstępów – kilka krótkich słów i startujemy. Na początek ćwiczenia oddechowe wykonywane w lekkim biegu – pozwalają na spokojną rozgrzewkę, wyciszenie i koncentrację. Mimo spokojnego tempa, już nikt nie narzeka na zimno – pod ścianą lądują zdjęte w biegu bluzy. Jesteśmy tylko My, Tu i Teraz...
Potem przeplatające się ciągi ćwiczeń wzmacniających, rozciągających, zwiększających giętkość i elastyczność ciała. Nie brakuje też tych na koordynację. Zadania wykonujemy sami, w parach, w większych grupach, niektóre wszyscy razem – część wywołuje krople potu na czoła, inne uśmiech na usta, żadne nie nudzą. Przy tym cały czas uczymy się oddychać – oddech kontroluje rytm i ciągłość ruchu, pozwala go wydłużyć lub skrócić, zatrzymuje lub wyzwala energię, nadaje tempo.
Ćwiczeń jest kilkadziesiąt. Każde zajmuje parę minut. Pracujemy wolno, spokojnie. Usiłujemy przeczuć, odgadnąć reakcje partnerów i zsynchronizować z nimi swoje działania – czasem się to udaje: wtedy przeżywamy chwilę satysfakcji. Często się nie udaje – wtedy powtarzamy ruchy, jeszcze i jeszcze raz :)
Po pewnym czasie zaczynamy rozumieć, o co tu chodzi: dziś nie jest celem pokonanie przeciwnika – jest nim pomoc partnerowi, zrozumienie siebie i jego. To istota nauki Systemy: nie stajemy przeciwko światu – jesteśmy jego częścią. Kiedy intuicyjnie poczujemy rządzące nim zasady – potrafimy je wykorzystać, kiedy je zignorujemy – nieubłaganie nas pokonają.
Inicjujemy ruch, przekazujemy bodziec inspirujący partnera do reakcji, która staje się jego kontyn-uacją. Ruch – reakcja – ruch... kolejne zadania mają na celu ich łączenie w sekwencje, serie, płynnie składane akcje. Dochodzą zadania techniczne, „walkowe”: wytrącenia z równowagi, dźwig¬nie, kopnięcia, podcięcia, obalenia. Cały czas w wolnym tempie: ważne jest dokładne wykonanie a nie szybki efekt.
Po przerwie coś nowego: nauka przyjmowania (i zarazem zadawania) uderzeń – w końcu to system walki ;). Te są zupełnie inne od znanych z innych sztuk walki: nie wymagają stalowych mięśni, błyskawicz¬nych zasłon i twardych bloków, tylko intuicyjnego reagowania na kierunek, siłę i energię ruchu (łatwo powiedzieć!). Nieznaczny ruch barków, oddech, rozluźnienie, skręt ciała, obniżenie pozycji czy zmiana środka ciężkości – pomagają „posłać w powietrze” część atakującej energii. Wyobrażamy sobie, jak takie umiejętności przydają się w terenie, ciężkim ubraniu, z plecakiem...
Znów kilkanaście zadań. Czas płynie... jesteśmy zmęczeni, podświadomie (tak trzeba) ruchy robią się spokojniejsze i bardziej oszczędne, ergonomiczne. To moment najefektywniejszej nauki. Chwilami jest trudno, ale zaczyna coś wychodzić, udawać się, coraz częściej się uśmiechamy...
Po 7 godzinach warsztaty dobiegają końca. Chociaż zmęczeni, nie rozchodzimy się od razu - są dyskusje, podziękowania, ciepłe słowa, padają pytania o dalszy ciąg: Kiedy? Czy można przypro¬wa-dzić jeszcze kogoś? Gdzie są prowadzone regularne treningi?... „Jestem w szoku” - mówi jeden z uczestników - „trenuję sztuki walki i wiedziałem, czego oczekuję, ale TO było... niesamowite! Będę przychodził na wszystkie spotkania!”
To dowody, że pomysł jest trafiony, a prowadzący spełniają oczekiwania – satysfakcja dla obu stron:)
Czekamy na następne warsztaty. Choć razem tworzą pełny cykl, każde z 10 planowanych spotkań jest pomyślane jako odrębna całość. Pewnie na kolejnym (w marcu) grono uczestników wzrośnie..:) Zapraszamy.
Paweł MarczykowskiMarek T. edytował(a) ten post dnia 06.02.12 o godzinie 21:40
Marek T.

Marek T. Jestem Specjalista
ds. sprzedaży z
ponad 10 letnim
doświa...

Następna dyskusja:

wakacyjne warsztaty




Wyślij zaproszenie do