konto usunięte

Temat: Dobry występ polskich studentów na Akademickich...

Polska reprezentacja na Akademickich Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wodnym, które odbywały się w Pekinie w dniach 1-4 października, zajęła bardzo dobre 6 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się w jeździe figurowej Anna Moś (Zefir Bytom), która zajęła 6 miejsce pozostawiając w pokonanym polu zostawiła wiele uznanych zawodniczek.

Reprezentacja Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wodnym w Pekinie osiągnęła bardzo dobre wyniki. W zawodach brało udział 56 zawodników i zawodniczek z 15 krajów całego świata. W barwach Polski startowało sześciu zawodników: Anna Moś (Zefir Bytom), Olga Kurczyńska (AZS Warszawa), Krzysztof i Tomasz Bernatowicz (Ski-Line Szczecin), Jakub Rutkowski i Mateusz Krzywiński (obaj Sparta Augustów).
Anna Moś osiągnęła bardzo dobry wynik w jeździe figurowej zajmując 6 miejsce. Dobry wynik w slalomie osiągnęła Olga Kurczyńska, która zeszła na linkę holowniczą o długości 13,00 metrów i zaliczyła na niej pół boi. Wśród mężczyzn najlepiej wypadły skoki, gdzie trzech startujących zawodników awansowało do finału. Niestety Jakub Rutkowski w pierwszej finałowej próbie zaliczył bardzo groźny upadek i nie był w stanie kontynuować dalej zawodów. Mateusz Krzywiński skoczył 48,5 m i zajął 11 miejsce, a Krzysztof Bernatowicz siódme ze skokiem na odległość 53,4 m. Bernatowicz jako jedyny z całej polskiej ekipy wystartował we wszystkich trzech konkurencjach i był liczony do Trójkombinacji, gdzie ostatecznie zajął 7 miejsce.
Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że należą do światowej czołówki narciarzy wodnych. Obecność na większości światowych i europejskich imprez procentuje bardzo dobrymi wynikami, które osiągnęli na tych zawodach. Za dwa lata, kiedy to odbędą się kolejne mistrzostwa liczę, że Polska reprezentacja wzmocniona nowy studentami zdobędzie medal drużynowo. – powiedział Paweł Szabelewski sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.