Kanya
Krongboon
www.massagethai.info
kurs masaz tajski,
indonezyjski, ste...
Temat: Festiwal Masazu "Sztuka Dotyku" Gdansk 10-11.4 pokazy...
Festiwal Masazu "Sztuka Dotyku" Gdansk 10-11.4 pokazy prelekcje kursy szkoleniowePonizej program festiwalu, dojda jeszcze informacje o kosztach wstepu, wystawcach (przewidziane stoly, sprzet i akcesoria do masazu - naturalne olejki kwiatowe i esencje ziolowe, balsamy, stemple ziolowe, tradycyjne orientalne stroje etc) i atrakcjach (losowanie nagrod na zabiegi i okolofestiwalowe kursy szkoleniowe etc). Bedzie mozliwosc odplatnych konsultacji i zabiegow.
Organizator:
OHANA KAHIHULA
Szkoła Masażu Hawajskiego
http://lomi.pl
Kontakt do Biura Festiwalowego
tel. 0 601 99 33 71
e-mail: info@sztukadotyku.eu
SOBOTA
10:00-10:45 Kanya Krongboon
Tradycyjny klasyczny masaż Tajski (pokaz)
(przed Festiwalem i w czasie jego trwania, w dniach 8-11.04, bedzie prowadzila kurs jogicznego masazu tajskiego, a po Festiwalu, w dniach 12-13 i 14-15.04, dwa kursy tajskiego masazu stop http://massagethai.info ).
11:00-11:45 lek. med. Jacek Rafało
"Kręgosłup jako arbor vitae = drzewo życia" (wykład)
12:00-12:45 Ola Smulska
Masaż Shantala - "Zrelaksowani od kołyski" (pokaz)
14:00-14:45 mgr farm. Hanna Łopuchow
"Relaksujące czynniki naturalnych substancji w masażu" (wykład)
15:00-15:45 mgr Elżbieta Capierzyńska
Refleksologia - relaks, terapia, kosmetyka (pokaz)
16:00-16:45 Jolanta Mróz - Germaine de Capuccini
Masaż Szafranowy - "Tajemnicza Turcja" (pokaz)
17:00-17:45 Arkadiusz Tutak
Lomi Lomi KAHIHULA - duet hawajski (pokaz)
NIEDZIELA
10:00-10:45 Magdalena Miętki
Masaż dźwiękiem mis dźwiękowych ("tybetańskich") (pokaz)
11:00-11:45 Dr Leszek Majkowski D.C.
"Koncepcja leczenia bólu głowy pochodzenia szyjnego a Chiropraktyka" (wykład i pokaz)
12:00-12:45 Elżbieta Żuk-Widmańska / Maria Koszucka-Dębicka
"Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko" (pokaz)
14:00-14:45 Hanna Łubek
Masaż Jivaka (pokaz)
15:00-15:45 Mgr Wojciech Markowski
Dental Spa - Micro Masaż w Stomatologii (wykład i pokaz)
16:00-16:45 Joanna Kaiser
MA-URI - masaż, terapia lub ścieżka rozwoju osobistego (pokaz)
17:00-17:45
Dyskusja i zakończenie Festiwalu, rozdanie upominków
18:00
Koncert mis i gongów w wykonaniu Magdaleny Miętki
Tradycyjny klasyczny masaż Tajski
Kanya Krongboon
Nauczycielka Tajskiego Masażu. Skończyła w Bangkoku uznane kursy dla masażystów i nauczycieli, a następnie pracowała przez 10 lat ucząc tajników tradycyjnego masażu tajskiego.
Kręgosłup jako arbor vitae = drzewo życia
lek. med. Jacek Rafało
Lekarz neurolog, od blisko 20 lat zajmuje się leczeniem schorzeń bólowych kręgosłupa, nieoperacyjnym leczeniem dyskopatii, migrenami. Prowadzi Poradnię Schorzeń Kręgosłupa w NZOZ Revimed.
Masaż Shantala - "Zrelaksowani od kołyski"
Ola Smulska
Z zawodu biolog, profesjonalny konsultant noszenia dzieci w chustach, certyfikowany instruktor masażu Shantala. Prywatnie mama piątki dzieci, urodzonych w domu; organizuje warsztaty Pozytywnego Rodzicielstwa na terenie całej Polski. Macierzyństwo jakiego doświadcza od pomad 17 lat to czas nieustannych poszukiwań w szczytnym celu - budowania więzi i bliskości z dziećmi. Jej osobiste skarby to Emanuel, Jaśmina, Mateusz, Mieszko i Nawojka, niepowtarzalne istot, najbliższe jej sercu. Łagodny start w nieznany świat ułatwiły im narodziny w domu, karmienie piersią i ... kołysanie. Bogactwo przeżyć z dziećmi wytycza ścieżkę, którą Ola przemierza wciąż nowe zakątki. Warsztaty dla rodziców i dzieci są kwintesencją jej praktyki nauczycielskiej, macierzyństwa i idei, jakiej stara się być wierna: świadomego rodzicielstwa. Poszerzanie horyzontów, zgłębiane wiedzy, która zawsze była jej bliska to wyzwanie, któremu stara się stawić wciąż czoła.
Refleksologia - relaks, terapia, kosmetyka
mgr Elżbieta Capierzyńska
Certyfikowany refleksolog, dyplomowana położna (położna niezależna), edukator i promotor zdrowia. Ukończyła wydział Zdrowie Publiczne (WAM) w Łodzi oraz szereg szkoleń i warsztatów z zakresu refleksologii pod okiem samej Lone Sorensen w Warszawie i Barcelonie. Jest członkiem Stowarzyszenia Refleksologów na świecie (Global Reflexology Network Face-Foot-Hand) oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Prowadzi gabinet refleksoterapii w Gdyni, indywidualną praktykę położniczą (przyjmuje porody w domu, prowadzi indywidualną szkołę rodzenia, pogotowie laktacyjne). Propagatorka naturalnych porodów, naturalnych metod leczenia i naturalnego wspomagania zdrowia. Masaże jakie wykonuje, to masaż twarzy, stóp i dłoni zarówno u dzieci jak i u dorosłych.
Lomi Lomi KAHIHULA - duet hawajski
Arkadiusz Tutak
Doświadczony i skuteczny terapeuta specjalizujący się w hawajskim systemie uzdrawiania. Nauczyciel (kumu) masażu hawajskiego Lomi Lomi Kahihula. Popularyzator zdrowego stylu życia w stylu wellness. Od ponad 10-u lat zajmuje się medycyną naturalną, z powodzeniem stosując różne zabiegi związane z masażami (tajski, klasyczny, hawajski), detoksykacją, suplementacją i przekazem energii. Organizator Festiwalu Masażu "Sztuka dotyku" i kursów masaży orientalnych. Konsultant Medycyny Komórkowej Dr Ratha, adept taoizmu.
Masaż dźwiękiem mis dźwiękowych ("tybetańskich")
Magdalena Miętki
Śpiewaczka, certyfikowana masażystka dźwiękiem metodą Petera Hess'a(R), bioterapeutka. Uczestniczyła w kursach samorozwoju i wiedzy holistycznej m.in. huny, uzdrawiania duchowego, terapii dźwiękiem, tanatoterapii, bioterapii. Poprzez swoja działalność koncertową propaguje relaksację w dźwięku jako drogę do zdrowia i satysfakcjonującego życia. Prowadzi koncerty gongów, mis tybetańskich i śpiewu intuicyjnego, medytacje przy ich dźwiękach, robi masaże indywidualne, uczy jak używać własnego głosu do autorelaksacji.
W stanach medytacji dźwiękowej (głównie śpiewu) maluje anioły inspirowane myślą o konkretnych osobach, tzw. Auranioły oraz mandale.
"Koncepcja leczenia bólu głowy pochodzenia szyjnego a Chiropraktyka"
Dr Leszek Majkowski D.C.
Ukończył studia nauk biologicznych na University of Manitoba, a następnie jedną ze szkół akredytowanych przez Światową Federację Chiropraktyki w Toronto Canadian Memorial Chiropractic College (CMCC). CMCC jest pouniwersyteckim programem w specjalności nerwowo-mięśniowo-szkieletowej. Na początku kwietnia 1998 roku Leszek Majkowski ukończył CMCC uzyskując tytuł "Doctor of Chiropractic". Przez wiele lat praktykował w klinikach rehabilitacyjnych i medycznych. Jest członkiem: Światowej Federacji Chiropraktycznej, Stowarzyszenia Chiropraktycznego w Ontario - Kanada, Kanadyjskiego Stowarzyszenia Chiropraktycznego, Chiropraktycznej Izby Lekarskiej w Ontario. Leszek Majkowski jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Chiropraktycznego rejestrowanego w Europejskim Związku Chiropraktyki (European Chiropractic Union) i Światowej Federacji Chiropraktycznej
Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko
Elżbieta Żuk-Widmańska
Wyłączny przedstawiciel w Polsce Istytutu Jiva Ajurweda z Faridabad w Indiach. Wiedzy i masaży ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana oraz w School of Ayurveda and Panchakarma w Kannur, Kerala Indie. Organizuje wykłady, warsztaty i szkolenia z zakresu ajurwedy i masaży ajurwedyjskich. Prowadzi gabinet masaży ajurwedyjskich w Atma Akademia Zdrowego Życia w Warszawie. Organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu ajurwedy i masaży ajurwedyjskich.
Maria Koszucka-Dębicka
Dyplomowana kosmetyczka, dyplomowany refleksolog stóp metody Inge Dougans oraz refleksolog twarzy metody Lone Sorensen, certyfikowana masażystka ajurwedyjska. Zabiegi i masaże wykonuje w Bielsku Białej i Cieszynie.
Masaż Jivaka
Hanna Łubek
Pochodzi z Trójmiasta i prawdopodobnie dlatego, po przeprowadzce do Warszawy, trudno jej było zaakceptować ciągłe zabieganie jako receptę na życie. Zaczęła poszukiwać innych rozwiązań, które krok po kroku doprowadziły ją do Jivaki. W tej chwili, oprócz masaży indywidualnych, prowadzi również warsztaty, organizuje kursy Jivaki i wspiera rosnącą grupę osób praktykujących Jivakę w Polsce.
Dental Spa - Micro Masaż w Stomatologii
mgr Wojciech Markowski
Ukończył Studia Magisterskie na AWFiS w Gdańsku ze specjalnoscią Sportowa Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia. Dalsze wykształcenie pogłębiał na Magisterskich Studiach Podyplomowych Fizjoterapii we Wroclawiu. Obecnie jest pracownikiem Bałtyckiej Kliniki Stomatoligii Kosmetycznej Dental Spa w Gdańsku. W swojej 15 letniej praktyce zawodowej pracował dla: Zakładu Balneologii Szpitala Reumatoligicznego w Sopocie, Przychodni Sportowo-Lekarskiej Wojewódzkiego Szpitala w Gdańsku, Centrum Kształcenia Kadr "Profesja", Kadry Polski Tenisa Ziemnego, Medicover Gdańsk i wielu innych instytucji. Ukończył 4 stopniowy kurs Diagnozowania i Leczenia Bólów Kręgosłupa Metodą McKenzie.
MA-URI - masaż, terapia lub ścieżka rozwoju osobistego
Joanna Kaiser
Licencjonowany praktyk MA-URI w Trójmieście. Przeszła cały cykl szkoleń w Instytucie MA-URI, a warsztat najwyższego stopnia "Kaitinana" ukończyła w 2005r w Nowej Zelandii. Od 2006r jest również Trenerem MA-URI w Polsce.
==============
Masaż tajski - jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. Jego podstawy zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach na bazie Ayurwedy oraz technik Jogi. Przez lata rozwijał się i był praktykowany przez mnichów w tajskich świątyniach.
W masażu tym dokonuje się synteza wielu technik pracy z ciałem: refleksologii, pracy z kanałami energetycznymi i krwioobiegiem, rozciągania oraz jogi i medytacji. Praktykujący masaż tajski terapeuci wykorzystują więcej elementów własnego ciała, niż w jakimkolwiek innym stylu leczniczego oddziaływania.
Masażysta masuje nie tylko dłońmi ale również przedramionami, łokciami, stopami i kolanami. Jest to zabieg suchy (bez oliwy), wykonywany przez cienkie luźne ubranie na macie rozłożonej na podłodze. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskani mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.
Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną; przynosi wzrost sił witalnych oraz odczucie wewnętrznej równowagi. Jednocześnie dzięki powolnemu jednostajnemu wykonywaniu może być głęboko relaksujący; rozciąga i rozluźnia ciało, uwalnia napięcia.
========
Kręgosłup jako arbor vita - interaktywny wykład na temat kręgosłupa, jako łącznika wielu chorób I dolegliwości, które są wynikiem dysfunkcji określonych jego poziomów. Konkretny temat wykładu uzależniony będzie od zainteresowania słuchaczy określonymi problemami np. takimi jak: bóle mięśniowe i przetrwałe napięcia, terapia bólu itp.
========
Masaż metoda Shantala - wywodzi się z Indii. Jest to tradycyjna sztuka masażu dzieci z opóźnieniem psychoruchowym, porażeniem mózgowym, którą profilaktycznie stosuje się również u dzieci prawidłowo rozwijających się. Masaż ten korzystnie działa na cały organizm niemowlęcia/dziecka pobudzając funkcjonowanie najważniejszych organów i układów. Masaż Shantala sprzyja nawiązaniu bardzo bezpośredniego zarówno fizycznego, jak i uczuciowego kontaktu z dzieckiem. Uspokaja maluszka, rozluźnia, zmniejszając niepokój i napięcie. Przyspiesza rozwój ruchowy, psychiczny i emocjonalny. Masowane dzieci mają większą akceptację siebie, są ufniejsze i bardziej pogodne. Masaż zmniejsza negatywne odczucia takie jak złość czy agresję - jest to więc świetna forma kontaktu z małymi "nerwuskami". Masaż Shantala można wykonywać już od 1 miesiąca życia dziecka.
========
Refleksologia twarzy metodą Lone Sorensen - to jedyny masaż twarzy i zarazem jedyna terapia na świecie łącząca w sobie diagnozę energetyczną, terapię i postępowanie kosmetyczno-estetyczne. Działa odprężająco, uwalnia od napięć i negatywnych emocji, przywraca równowagę między ciałem a umysłem. Pomocna w leczeniu różnych dolegliwości i chorób, usuwa toksyny z organizmu i zwiększa jego odporność. Terapia niepłodności i zaburzeń hormonalnych. Poprawia napięcie skóry, sprawia, że jest ona bardziej elastyczna i sprężysta, wygładza i spłyca zmarszczki; działa profilaktycznie.
Refleksologia ...to znaczy lepiej widzieć, słyszeć i czuć Uważa się, że ok. 80-90 % osób cierpi na różnego rodzaju schorzenia oczu. Wykład połączony z pokazem masażu refleksorycznego oczu.
========
Masaż szafranowy - zabieg, który ma działanie silnie ujędrniające i odmładzające skórę. Ma właściwości przeciwutleniające, neutralizujące szkodliwe działanie wolnych rodników oraz spowalniające starzenie skóry. Silnie regeneruje skórę. Kosmetyk używany do masażu zawiera ekstrakt z szafranu oraz olej z kiełków zbóż, bogaty z witaminę E. Olejki z kolendry, kardamonu oraz ylang-ylang działają przeciwzapalnie, antyseptycznie i kojąco. Zabieg zapewnia głęboki relaks, uspokaja i oczyszcza zmysły, przynosząc dobre samopoczucie oraz równowagę ciała i ducha. Wykonywany jest specjalny masaż jedwabną chustą i pałeczką z rogu.
========
Hawajskie Lomi Lomi KAHIHULA Masaż Lomi Lomi (pot. dotyk aksamitnych łap zadowolonego kota) pochodzi z hawajskiego systemu uzdrawiania praktykowanego w starożytnych świątyniach przez kahunów, mistrzów sztuki masażu, urzeczywistniania marzeń i życia w harmonii z naturą. Lomi Lomi, nazywane często masażem miłujących dłoni, wykonywane było przez wiele godzin (nawet kilka dni) przez jednego lub kilku uzdrowicieli. Towarzyszyły mu rytualne pieśni, modlitwy, taniec i inne zabiegi służące oczyszczeniu, regeneracji, wzmocnieniu i realizacji życiowych celów.
Hawajskie Lomi Lomi Kahihula jest wyjątkowo efektywną terapią, w której elementy starożytnej wiedzy o uzdrawianiu dostosowane zostały do potrzeb współczesnego człowieka. Poprzez specyficzny masaż całego ciała, wykorzystując swoje nastawienie, siłę koncentracji, energię ruchu, oddechu i hawajskiej muzyki tancerz-uzdrowiciel Kahihula pomaga wprowadzić osobę masowaną na drogę pozytywnej przemiany, prowadzącej niejednokrotnie do poprawy zdrowia w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej, a także relacji z innymi ludźmi. Ciało każdej osoby traktowane jest z najwyższym szacunkiem jako ,,świątynia ducha", a sam masowany, jak król lub królowa. To podejście odczuwalne jest w trakcie sesji masażu w każdym dotyku, prowadzeniu ręki czy nogi, operowaniu ręcznikiem lub prześcieradłem. Niezwykle przyjemny, płynny, miękki i naturalny dotyk stosowany w Lomi Lomi Kahihula daje osobie masowanej czas i przestrzeń do zmian, otwiera możliwości nawiązania utraconego kontaktu z własnym wnętrzem i przywrócenia właściwego przepływu energii przez ciało.
Kahihula jest holistyczną metodą pracy z człowiekiem, pewnym specyficznym i wyjątkowym rodzajem masażu w tańcu, a może bardziej tańcem w formie masażu. Ważniejszym w Kahihula od samej techniki jest przekaz i sztuka płynnego prowadzenia poszczególnych części ciała danej osoby oraz umiejętność "bycia blisko" z masowanym/ą.
Duet hawajski? Tego nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć i poczuć!
=======
Masaż dźwiękiem - jest starożytną, stosowaną w różnych kulturach formą muzykoterapii o bardzo szerokim spektrum działania. Dźwięk wpływa zarówno na umysł, ducha, jak i fizyczne ciało.
Uzdrawiająca siła pełnego mocy i majestatu dźwięku gongów oraz kojącego i subtelnego dźwięku mis grających polega na tym, że cały organizm wchodzi w rezonans z ich leczniczymi, wnikającymi w ciało wibracjami, harmonizując je, dostrajając organy do właściwych im częstotliwości drgań, powodując wibracje i ruch komórek (każda komórka jest masowana), tym samym uruchomiają się samouzdrawiające właściwości organizmu. Ich tony i wibracje spowalniają przepływ fal mózgowych, dzięki temu uspokajają, pozwalają dotrzeć do podświadomości, wyrzucić z niej lęki, wpływają pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie własnej wartości. Dźwięki mis i gongów pomagają w regeneracji organizmu i wspomagają procesy zdrowienia, dlatego jest to świetna TERAPIA WSPIERAJĄCA LECZENIE KONWENCJONALNE.
=======
Chiropraktyka - jest naturalną, alternatywną metodą terapii. Głównym celem terapii jest ustalenie optymalnego stosunku między funkcją stawów, mięśni i systemu nerwowego (schorzeń mięśniowo-szkieletowo-nerwowych) oraz efektu tych schorzeń na ogólny stan zdrowia. Schorzenia kręgosłupa są w szczególnym centrum uwagi. Główną metodą leczenia jest manipulacja (przesunięcie stawów poza fizjologiczną barierę). Zabiegi również obejmują fizykoterapię, program ćwiczeń terapeutycznych, edukację pacjenta, modyfikacje stylu życia i przepisywanie wkładek ortopedycznych. Istotnym elementem terapii jest ogólna, prewencyjna promocja zdrowotna i wczesny powrót do pełnej aktywności po urazach.
Wykład połączony z pokazem terapii manualnej. W pokazie zaprezentowane będą specyficzne testy determinujące bóle głowy pochodzenia szyjnego, mobilizacje/manipulacje segmentów odpowiedzialnych za "ból głowy" i "myofascial release" technikę typu IV na odcinku szyjnym.
=======
Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko - kąpiel oczu w ciepłym sklarowanym maśle. Zabieg ten relaksuje i oczyszcza oko, równoważy system nerwowy, wygładza zmarszczki i wpływa dodatnio na poprawę widzenia. Słowo NETRA oznacza - oko, VASTI - zbiornik. Jeden ze starożytnych zabiegów stosowany, aby uwolnić napięcie nagromadzone w oku. Wynikiem nagromadzonego napięcia jest: słabe widzenie, ból, osłabienie, opuchlizna oka. Doskonale relaksuje gałkę oczną. Zabieg ten poprawia widzenie, odżywia układ nerwowy poprzez gałkę oczną. Zabieg również nadaje niesamowity błysk w oku, wygładza zmarszczki, pogłębia kolor źrenicy i głębię spojrzenia. Wywołuje uczucie akceptacji i głębokiego zadowolenia.
=====
Masaż Jivaka - jest zintegrowaną formą masażu. Jest nierozerwalnie związana z naukami buddyjskimi i jest uważana za część tej ponadczasowej tradycji. Jivaka wpływa zarówno na ciało jak i umysł. W tej formie masażu uwaga jest zwrócona nie tylko na system mięśniowy ale również ośrodki i kanały energetyczne w ciele. Techniki akupresury wraz z technikami pozwalającymi uspokoić umysł harmonizują energię w kanałach i umożliwiają rozluźnienie się i odpoczynek. Poprzez Jivakę, ludzie na Zachodzie zyskują możliwość uzyskania wewnętrznej równowagi, regeneracji zmęczonego systemu nerwowego oraz doświadczenia przestrzeni i błogości w niej zawartej. Zdecydowanie najlepiej jest wykonywać masaż Jivaka na podłodze. Z jednej strony leżenie na stabilnym podłożu daje poczucie bezpieczeństwa, z drugiej strony daje max. możliwości poruszania ciałem klienta, któremu zaleca się włożenie wygodnego ubrania. Ciało klienta jest poruszane przeważnie w sposób pasywny co powoduje, że nie jest potrzebne utrzymywanie żadnego napięcia.
=======
"Rewitalizacja medyczna" twarzy i głowy po zabiegach stomatologicznych. Każdy zabieg stomatologiczny wymaga interwencji w skomplikowany i wrażliwy system układów składających się na nasze ciało. Każde nowe naprężenie, zmiana kształtu, przebudowa, pociąga za sobą konieczność kompensacji tej energii przez tkanki otaczające. W przypadku zabiegów stomatologicznych są to struktury twarzo-czaszki. Jeżeli organizm posiada zdolność pochłonięcia i rozproszenia tej energii, dodatkowe działania nie są potrzebne. Lecz jeśli na drodze wystąpią blokady to takie skumulowane naprężenie potrafi ujawnić się w postaci nieprzewidzianej neuralgii, czyli bólu. Ogólny brak działań rewitalizacyjnych po zabiegach stomatologicznych nie oznacza, iż nie są one potrzebne. My wychodzimy na przeciw temu problemowi i stworzyliśmy nowy standard usługi, na który składają się następujące działania:
1. Drenaż okolicy szyi, twarzy i głowy
2. Techniki powięziowe
3. Techiki cranialne
Pierwsze z działań wykonujemy aby pobudzić pracę układu limfatycznego organizmu do lepszego odprowadzenia wszelkich płynów, jakie mogą się pojawić, w nadmiernej ilości, w trakcie i po zabiegu. Oczyszczanie organizmu przebiega sprawniej.
Drugie z działań stosujemy dla zniesienia napięć. Nadmierne napięcia doprowadzają do zmiany pobudliwości nerwów. A za tym idzie szereg niekorzystnych reakcji organizmu.
Trzecie z działań stosujemy dla naprawy i przygotowania Ośrodkowego Układu Nerwowego. Lepiej działający OUN to zniwelowanie takich dolegliwości jak: bóle głowy, bóle oczu i uszu, bóle st. skroniowo-żuchwowych. Zniwelowanie bólu po chirurgii szczękowej
=======
MA-URI - zostało stworzone przez Hemiego i Katje Fox jako system pracy z ciałem, umożliwiający samouzdrawianie i zwiększanie własnej mocy. Bazuje na pradawnej wiedzy Huny oraz polinezyjskich systemach uzdrawiania i wzmacniania. MA-URI może być masażem, terapią lub ścieżką rozwoju osobistego.
PMA-URI jako masaż jest bardzo piękną i poruszającą techniką będącą doskonałym połączeniem dwóch rodzajów energii: łagodną i pełną bezwarunkowej miłości energią Hawajów oraz silną, prowokującą i stawiająca wyzwania energią Nowej Zelandii. Obie tworzą bardzo skuteczną metodę opartą na tańcu, rytmie, oddechu i wyjątkowym dotyku.
MA-URI jako system pracy z ciałem (Bodywork MA-URI) to bardziej zaawansowany zakres technik, w których nacisk kładzie się na zestrojenie ciała, umysłu, emocji i duszy. Ciało traktuje się tu jako bramę do głębokich sfer psychiki i emocji. Służy uwalnianiu napięć emocjonalnych, oczyszczaniu i transformacji nieharmonijnych pamięci oraz próby odnajdywania źródeł nurtujących problemów.
MA-URI jako ścieżka rozwoju to system warsztatów, które poprzez naukę technik masażu i pracy z ciałem, umożliwiają przejście fascynującego procesu rozwoju osobistego, poszerzania świadomości oraz zwiększania własnej mocy. Każdy z etapów szkolenia jest swego rodzaju "rytuałem przejścia", który stawia przed nowymi wyzwaniami i pozwala zagłębiać wiedzę o sobie samym.