konto usunięte

Temat: Stereotypy

Michał Panasiewicz
PS: Michał P. jak cytujesz to proszę cię, łącznie z autorami danego cytatu :)

Sorki, chciałem odnieść się do wypowiedzi kilku osób i nie floodować swoimi wypowiedziami. Edytowano :)Michał P. edytował(a) ten post dnia 19.02.10 o godzinie 23:32
Michał Panasiewicz

Michał Panasiewicz Administrator
systemów, sieci i
aplikacji.

Temat: Stereotypy

Adrian Rybarczyk:
...
Pozatym ojcu raczej zaproponowalbym tribulusa ;)

to akurat może być dobry pomysł :)
Rafał Oksiński

Rafał Oksiński ARMedia - out of
home media

Temat: Stereotypy

Michał S.:
Magda K.:
Adrian Rybarczyk:
Z ta kreatyna to byl tylko zart.
I zrobiła się zadyma:)

Magdo rozumiem że nie pochwalasz zażywania supli ale tak samo jak my Ciebie tak samo i Ty nas nie przekonasz do swoich racji ;)
Już nawet nie próbuję przekonywać, zmęczyłam się...
Każdy jest kowalem swojego losu.
Pozdro!

Zadyma dlaczego ja popieram twoja terie nie popieram stosowania suplementów w pierwszym roku treningów. Natomiast każdy jest kowalem własnego losu i zna najlepiej swój organizm. Troche dziwi mnie sytuacja gdy nowe osoby rozpoczynaja swoja droge z siłownią i już po pierwszych treningach faszeruja sie odzywkami.
Ale jak kto woli każdy ma swoja racje :-)

Właśnie od początku treningów, no może nie zaraz po pierwszym, ale po 2, 3 miesiącach, kiedy technika jako tako jest już opanowana, kiedy czucie mięśni zaczyna być świadome a treningi zaczynają przypominać prawdziwą pracę nad sylwetką, a nie chaotyczne bieganie od przyrządu do przyrządu, wtedy właśnie warto sięgnąć po pierwsze podstawowe odżywki. To mit, że na początku nie warto, a nawet nie wolno przyjmować odżywek. Wydaje mi się, że wzięło się to stąd, że kiedyś dawno temu, kiedy suplementy nie były tak dostępne jak teraz i były bardzo drogie mówiło się, że
nie należy ich przyjmować, tylko dlatego aby nie zniechęcać młodych ludzi do ćwiczeń. Że to sprawa dla zaawansowanych. 20 lat temu koszty suplementów zabiłyby budżet każdej rodziny.
A to właśnie suplementy ratują nasze zdrowie po treningu i młody adept ćwiczeń siłowych powinien mieć tą wiedzę przekazywaną od początku swojej przygody z treningiem. Po treningu siłowym należy wykorzystać okno anaboliczne na przyjmowanie suplementów, aby zminimalizować szkody powstałe w organizmie.
Moim zdaniem od początku powinno stosować się odżywki białkowe, węglowodanowe, witaminy i minerały, ewentualnie dla osób odchudzających się CLA, l-karniyna, zielona herbata, kofeina, etc.
Mocniejsze suplementy jak AAKG czy kreatyna - w zależności od indywidualnych postępów po 6 - 12 miesiącach.
Tribulus - koniecznie dla każdego faceta po 35 roku życia, zwłaszcza jeżeli zaczyna uprawiać sporty. Na mnie działa on jak nic innego do tej pory. Energii tyle co w siedemnastolatku:-) W odstawkę poszła popołudniowa kawa i kłopoty ze wstawaniem, zasypianiem i brakiem powera w ciągu dnia. Generalnie koko dżambo i do przodu!
Piotr Rozwadowski

Piotr Rozwadowski The difficult is
done at once; the
impossible takes a
lit...

Temat: Stereotypy

niechec wielu osob do suplementow i odzywek wynika z bardzo prostej przyczyny - na zarzut o slabe wyniki sportowe zawsze mozna odpowiedziec 'ale ja nie stosuje suplementow, wszystko osiagam naturalnie'

problem w tym, ze cwiczenie na silowni i trzymanie michy tez nie sa naturalne - widzieliscie kiedys zwierzeta, ktore regularnie trenuja albo komponuja posilki w zaleznosci od indywidualnego zapotrzebowania na makro i mikroskladniki?

co do teorii o stosowaniu odzywek i suplementow po roku czy dwoch od rozpoczecia treningow to mozna ja miedzy bajki wlozyc - to wlasnie na poczatku przygody z silownia organizm potrzebuje maksymalnego wsparcia

konto usunięte

Temat: Stereotypy

Ile osób tyle teorii :)
Ja swoich 3 groszy nie dołożę w temacie, ale pozwolę sobie na małego off-topa.
Rozmawiam ostatnio z różnymi osobami, trenerami, specjalistami, sportowcami i .... spotykam się z coraz to bardziej kontrowersyjnymi teoriami odnośnie diety, posiłków, czy chociażby techniki ćwiczeń i wiecie co ...dochodzę do dwóch wniosków
1. Wierz tylko sobie, patrz jak twój organizm reaguje na różne style, techniki i rozwiązania treningowe, rozwiązanie suplementacyjne (brać przed, po? w jakich ilościach? i co? czytając opinię na forach można dostać kręćka) - zmieniaj często rozwiązania i wybierz coś dla siebie, coś na co twój organizm reaguje. Każdy organizm reaguje inaczej. Sam niedługo zamierzam wdrożyć w życie kontrowersyjną teorię, z którą miałem okazję poznać niedawno, mam nadzieję, że będą efekty :)
2. Jeśli masz zamiar korzystać z rad "specjalistów" patrz jak dana osoba głosząca teorię wygląda. Jest to jeden z czynników oceny wiarygodności źródła!!

Przepraszam za offtop
Tomasz L.

Tomasz L. DevOps / Atlassian
Engineer

Temat: Stereotypy

Wracajac do stereotypow:

1. "Nie musze cwiczyc nog - gram w noge".

2. "Nie rob przysiadow ze sztanga, bo cie polamie"

3. "Martwe ciagi to zabojstwo dla kregoslupa"

4. "Nie musze uzywac duzych ciezarow, bo mi na rzezbie zalezy tylko."

5. "Poczatkujacy powinni cwiczyc przede wszystkim na maszynach, podobnie kobiety."
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Stereotypy

Generalnie się zgadzam z przedmówcą, natomiast co do punktu 5 to można by polemizować względem tych początkujących.

Wiadomo, że są zalety i wady zarówno maszyn jak i ciężarów wolnych. Hantle przede wszystkim włączają do pracy wiele różnych mięśni, które pracują jako stabilizatory więc tym samym całe ciało tak naprawdę intensywniej pracuje angażując tyle grup mięśniowych. Dzięki temu szybciej wzrasta siła całego ciała oraz jego sprawność.

Z drugiej strony, trzeba panować nad torem ruchu, hantle sprzyjają wykorzystaniu siły rozpędu, co zmniejsza efektywność ćwiczeń, no i często wymagają asysty partnera czy instruktora. Nie zawsze też można sprawić, by w ćwiczeniu uczestniczył tylko wybrany mięsień lub ich grupa.

Aby tego dokonać, trzeba znać odpowiednią technikę i umieć ją precyzyjnie stosować. Hmm, a maszyny na odwrót tego co napisałam względem sztangielek. Mogą one być na początek wygodniejsze i bezpieczniejsze, stąd jeśli łatwiej jest początkującemu adeptowi sportów siłowych zastosować w praktyce poprawność wykonania danego ćwiczenia pod kątem technicznym, lepiej niech wykona trening zastępując sztangielki przyrządami.
Tomasz L.

Tomasz L. DevOps / Atlassian
Engineer

Temat: Stereotypy

Mogą one być na początek wygodniejsze i bezpieczniejsze, stąd jeśli łatwiej jest początkującemu adeptowi sportów siłowych zastosować w praktyce poprawność wykonania danego ćwiczenia pod kątem technicznym, lepiej niech wykona trening zastępując sztangielki przyrządami.

Po pierwsze: "pomiedzy" maszynami, a sztangielkami sa jeszcze sztangi.
Po drugie: lepiej kogos przez pierwsze pare treningow nauczyc obchodzic sie z wolnymi ciezarami, niz np. pozwolic robic klatke na maszynie, gdzie zdobedzie duzo bardzo "kierunkowej" sily. Taka sila bedzie wrecz niebezpieczna dla niego, jesli nie bedzie potrafil tego stabilizowac.
To jest dosc kontrowersyjne i niepopularne podejscie, jednak coraz czesciej pojawia sie w roznych publikacjach.
Polecam np. http://dieselcrew.com/articles-pdf/femaletraining.pdfTomasz Lewandowski edytował(a) ten post dnia 20.02.10 o godzinie 12:30
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Stereotypy

Oczywiście sztangę również miałam na myśli.
Sztangielki miały stanowić przykład ciężarów wolnych.
Mariusz Rzeczkowski

Mariusz Rzeczkowski Marketing / Eventy /
Fotografia / Sport

Temat: Stereotypy

Ja o stereotypach dotyczących siłowni od trochę innej strony.
Poniżej fragment mojej pracy licencjackiej, dotyczący oceny społecznej osób ćwiczących na siłowni (w roku 2003 i 2009). Z jednej strony pokazuje, jak mocno przylgnęły do nas stereotypy, a z drugiej - POWOLI wszystko zmierza w dobrym kierunku. :)

"W 2003 roku 48% respondentów negatywnie oceniło osoby spędzające czas na siłowni, uznając je za przesadnie koncentrujące się na własnym wyglądzie lub rujnujące zdrowie przez zbyt wyczerpujące ćwiczenia fizyczne. Wydaje się, że wyniki badania odzwierciedlają mimo wszystko niewielką i stereotypową wiedzę Polaków na temat ćwiczeń fizycznych. W raporcie z badań czytamy bowiem: „Muskuły
częściej kojarzą się Polakom z brakiem wrażliwości i inteligencji (44% wskazań), niż z twierdzeniem, że są oznaką męskości i imponują (35%). Co piąty Polak (21%) nie ma wyrobionego zdania na ten temat. W tej ostatniej grupie znalazły się głównie osoby najstarsze oraz badani z wykształceniem podstawowym, ale problemy z jednoznaczną klasyfikacją mieli również pozostali respondenci. Wydaje się, że wskazując odpowiedź „trudno powiedzieć” chcieli podejść do tej kwestii w sposób najmniej stereotypowy i oceniający. Od roku 2003 zmienił się wśród Polaków stosunek do osób ćwiczących na siłowni. Według badań CBOS z 2009 r. „Polak zadbany – troska o sylwetkę i własne ciało", obecnie proporcje się odwróciły – dominują respondenci twierdzący, że osoby ćwiczące na siłowni prowadzą zdrowy tryb życia, a ich celem jest tylko utrzymanie lub poprawienie swojej sprawności fizycznej (44%)."

Cóż, proporcje się odwracają, ale 44% to w dalszym ciągu porażająco mało ... Wszystko jednak w naszych rękach. :)

Pozdrawiam.
Łukasz B.

Łukasz B. Administrator B24,
First Data Polska

Temat: Stereotypy

Adrian Rybarczyk:
Chyba tylko wariat poleca kreatyne na poczatek. Sam nie jestem zwolennikiem przyjmowania kreatyny przez początkujacych.
A ja znam takich co to robią, w celu uzyskania jeszcze szybszych wyników :D
Na tą chwile zażywam zwykły monohydrat. Za miesiąc będę brał jabłczan a później ester. I wcale nie uważam żeby to było jakieś złe.
I co, tak bez żadnych przerw?

Temat: Stereotypy

Łukasz Baran:
Adrian Rybarczyk:
Chyba tylko wariat poleca kreatyne na poczatek. Sam nie jestem zwolennikiem przyjmowania kreatyny przez początkujacych.
A ja znam takich co to robią, w celu uzyskania jeszcze szybszych wyników :D
Na tą chwile zażywam zwykły monohydrat. Za miesiąc będę brał jabłczan a później ester. I wcale nie uważam żeby to było jakieś złe.
I co, tak bez żadnych przerw?

Polece tak okolo 4-6 miesiecy i dopiero zrobie przerwe.
Michał Panasiewicz

Michał Panasiewicz Administrator
systemów, sieci i
aplikacji.

Temat: Stereotypy

Łukasz Baran:
Adrian Rybarczyk:
Chyba tylko wariat poleca kreatyne na poczatek. Sam nie jestem zwolennikiem przyjmowania kreatyny przez początkujacych.
A ja znam takich co to robią, w celu uzyskania jeszcze szybszych wyników :D
wynik szybki tylko krótkotrwały.
Michał Panasiewicz

Michał Panasiewicz Administrator
systemów, sieci i
aplikacji.

Temat: Stereotypy

Łukasz Baran:
Adrian Rybarczyk:
...
Na tą chwile zażywam zwykły monohydrat. Za miesiąc będę brał jabłczan a później ester. I wcale nie uważam żeby to było jakieś złe.
I co, tak bez żadnych przerw?
Miesiąc przerwy powinien być, inaczej to wywalanie kasy do ... pisuaru i niepotrzebne obciążanie nerek.
Po miesiącu prawidłowego stosowania kreatyny (w dawkach 5-10g codziennie) organizm jest zwykle maksymalnie nasycony.

Temat: Stereotypy

Michał Panasiewicz:
Łukasz Baran:
Adrian Rybarczyk:
...
Na tą chwile zażywam zwykły monohydrat. Za miesiąc będę brał jabłczan a później ester. I wcale nie uważam żeby to było jakieś złe.
I co, tak bez żadnych przerw?
Miesiąc przerwy powinien być, inaczej to wywalanie kasy do ... pisuaru i niepotrzebne obciążanie nerek.
Po miesiącu prawidłowego stosowania kreatyny (w dawkach 5-10g codziennie) organizm jest zwykle maksymalnie nasycony.


Dlatego tez nalezy zmianiac forme kreatyny jaka sie przyjmuje. Znam wielu zwolennikow tej metody. Co do dawek dla pewnosci nie schodze ponizej 10g.Adrian Rybarczyk edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 01:51

konto usunięte

Temat: Stereotypy

Rafał Oksiński:
Wydaje mi się, że wzięło się to stąd, że kiedyś dawno temu, kiedy suplementy nie były tak dostępne jak teraz i
były bardzo drogie mówiło się, że
nie należy ich przyjmować, tylko dlatego aby nie zniechęcać młodych ludzi do ćwiczeń. Że to sprawa dla zaawansowanych. 20
lat temu koszty suplementów zabiłyby budżet każdej rodziny.
A to właśnie suplementy ratują nasze zdrowie po treningu i młody adept ćwiczeń siłowych powinien mieć tą wiedzę przekazywaną od początku swojej przygody z treningiem. Po treningu siłowym należy wykorzystać okno anaboliczne na przyjmowanie suplementów, aby zminimalizować szkody powstałe w
Nie zapominaj, że cała negatywna otoczka wokół suplementów wynika również z faktu, iz kiedyś takie odżywki się "załatwiało" a nie kupowało w sklepie, zresztą jak i wiele innych rzeczy. Stąd niektóre osoby wciąż uważają, że sa to produkty z "podziemia".
Michał Panasiewicz

Michał Panasiewicz Administrator
systemów, sieci i
aplikacji.

Temat: Stereotypy

Adrian Rybarczyk:
Michał Panasiewicz:
Łukasz Baran:
Adrian Rybarczyk:
...
Na tą chwile zażywam zwykły monohydrat. Za miesiąc będę brał jabłczan a później ester. I wcale nie uważam żeby to było jakieś złe.
I co, tak bez żadnych przerw?
Miesiąc przerwy powinien być, inaczej to wywalanie kasy do ... pisuaru i niepotrzebne obciążanie nerek.
Po miesiącu prawidłowego stosowania kreatyny (w dawkach 5-10g codziennie) organizm jest zwykle maksymalnie nasycony.


Dlatego tez nalezy zmianiac forme kreatyny jaka sie przyjmuje. Znam wielu zwolennikow tej metody. Co do dawek dla pewnosci nie schodze ponizej 10g.Adrian Rybarczyk edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 01:51

Forma kreatyny wpływa na przyswajalność i ilość transportowaną do mięśni, ale nie na "pojemność magazynową" mięśni.
"Pojemność magazynowa" muskulatury zmniejsza się po około 4-6 tygodniach zażywania (5g dwa razy dziennie) a zawartość kreatyny zmniejsza się, nawet przy zwiększonym spożyciu. W dłuższej perspektywie czasu, przyjmowanie kreatyny przynosi lepsze rezultaty, gdy jest cykliczne.
(jednym z objawów że organizm ma dość kreatyny już, u wielu osób są pojawiające się skurcze mięśni)

Temat: Stereotypy

Michał Panasiewicz:
Adrian Rybarczyk:
Michał Panasiewicz:
Łukasz Baran:
Adrian Rybarczyk:
...
Na tą chwile zażywam zwykły monohydrat. Za miesiąc będę brał jabłczan a później ester. I wcale nie uważam żeby to było jakieś złe.
I co, tak bez żadnych przerw?
Miesiąc przerwy powinien być, inaczej to wywalanie kasy do ... pisuaru i niepotrzebne obciążanie nerek.
Po miesiącu prawidłowego stosowania kreatyny (w dawkach 5-10g codziennie) organizm jest zwykle maksymalnie nasycony.


Dlatego tez nalezy zmianiac forme kreatyny jaka sie przyjmuje. Znam wielu zwolennikow tej metody. Co do dawek dla pewnosci nie schodze ponizej 10g.Adrian Rybarczyk edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 01:51

Forma kreatyny wpływa na przyswajalność i ilość transportowaną do mięśni, ale nie na "pojemność magazynową" mięśni.
"Pojemność magazynowa" muskulatury zmniejsza się po około 4-6 tygodniach zażywania (5g dwa razy dziennie) a zawartość kreatyny zmniejsza się, nawet przy zwiększonym spożyciu. W dłuższej perspektywie czasu, przyjmowanie kreatyny przynosi lepsze rezultaty, gdy jest cykliczne.
(jednym z objawów że organizm ma dość kreatyny już, u wielu osób są pojawiające się skurcze mięśni)

Masz racje musze wprowadzic male zmiany. Z uwagi na to że biore jakies 2-3 tyg. monohydrat po 10 g dziennie, organizm juz sie nasycił. Teraz przejde na dawki maksymalnie 3-4 g dziennie. Reszte dostarcze w pozywieniu ( dziennie okolo 3 g zalatwia sam organizm) to z pewnością nie obciąży nerek a efekt będzie mniej raptowny a na tym mi zalezy. Dzialanie ma byc dlugotrwale. Poza tym musisz odnotowac że monohydrat jest najprostrzy, kiedy jego przyswajalnosc spada zmieniam na jablczan a koncze estrem ktory najmniej obciaza nerki.
Należy też pamiętać że kreatyna nie jest nam obca jak juz wspomialem okolo 3g dziennie ma kazdy z nas. A mi chodzi o utrzymanie nieco wyzszej dawki.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Stereotypy

...A dzisiaj zapisałem się jednorazowo na TBC :D

konto usunięte

Temat: Stereotypy

Michał P.:
...A dzisiaj zapisałem się jednorazowo na TBC :D

skandal.. nie gadamy z Tobą :)
chociaż nie wychodź z pustymi rękoma ;-)



Wyślij zaproszenie do