Magdalena M.

Magdalena M. Pozory często mylą
;) :P

Temat: Szkolenie obronne a niepewność psa

Proszę o poradę: mam psa w typie owczarka niemieckiego, 1,8 roku. Posłuszny,, jeśli chodzi o podstawowe i "udziwnione" komendy, podstawówka i gimnazjum, ukończone na 6 (szkolenie metodą tradycyjną w uznanej przez Związek Kynologiczny znanej szkole). Jest jedno "ale". Od jakiegoś czasu zaczął rzucać się na inne psy: już nie tylko wtedy, gdy jest na smyczy, ale czasem nawet w zabawie w grupie z innymi psami. Wybiera do tego te większe i silniejsze od siebie (gdy jest luzem, bo na smyczy nawet do suk zaczął startować z agresją). Nigdy nie był odważnym psem, nawet jak wiatr zdmuchnie liście, to bierze nogi za pas. Od małego był socjalizowany z innymi psami (przedszkole dla psów, szkolenia PP i PW, zabawy z innymi psami), ale teraz widocznie dorasta i mu "odbija". Na szkoleniu PW doradzono mi, że na taką niepewność psa dobre jest szkolenie obronne, dzięki któremu pies ma zyskać pewność siebie, a przez to nie będzie rzucał się bez powodu na inne psy. Chciałam zapytać osoby doświadczone w tej dziedzinie: czy takie szkolenie rzeczywiście może pomóc? Czy nie wyzwoli w nim bezpodstawnej agresji wobec ludzi? Dodam, że pies jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi bez psów i dzieci. Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie i porady.

Temat: Szkolenie obronne a niepewność psa

Ciężko coś powiedzieć, gdy się nie widzi psa, więc rzucę takie luźne spostrzeżenia.

Szkolenie obronne faktycznie może podnieść nieco pewność siebie ale to po pierwsze nie dotyczy kontaktów z psami (bo obrona dotyczy relacji z człowiekiem), po drugie do obrony konieczne są pewne podstawy.

Jeśli pies rzuca się na inne psy, to po pierwsze socjalizacja, po drugie posłuszeństwo. To, że pies zna komendę "siad" nie znaczy jeszcze, że jest dobrze wyszkolony. Gdyby tak było, to nie byłoby problemu, bo w razie ataku mówisz do psa "siad" i po sprawie.
Ja bym wrócił do szkolenia posłuszeństwa i socjalizacji z otoczeniem. W tej, czy innej szkole (nie wiem, czy ta akurat była odpowiednia, szkoły jak to szkoły, są lepsze i gorsze).
Odwracanie uwagi, kierowanie popędów (szczególnie łowieckich) też jest wstępem do szkolenia obronnego ale bez obciążeń psychicznych i to można robić samemu, czy też na normalnym szkoleniu.

Temat: Szkolenie obronne a niepewność psa

pies tak niestabilny absolutnie nie nadaje się na szkolenie obronne, na którym z definicji będziemy chcieli wykorzystywać jego agresję. Pies taki musi być posłuszny i musisz mieć możliwość odwołania go do siebie.
!!!!

Skorzystaj z behawiorysty psiego. Coś jest nie tak.
Gdzieś popełniasz błąd, może sytuacja w domu, sąsiedztwo psów, coś mu podaje negatywne bodźce.

Temat: Szkolenie obronne a niepewność psa

Magdalena M.:
Proszę o poradę: .....

wysłałem info na priv.

Następna dyskusja:

Szkolenie psa




Wyślij zaproszenie do