Jacek Piotrowski ...teatr mój widzę
ogromny...

Temat: Polska przegrywa...winny sedzia. Polska remisuje...winny...

Artur B.:
Oczywiście że sędzia był stronniczy i ot w ostatnich minutach meczu. Dawał im faule i wolne jak z kapelusza... To był sędzia angielski który pozwala grać twardo- chyba każdy widział to, nie dyktuje się w takim momencie rzutu karnego gdy w polu karnym prawie każdy się szarpie. Np. Z boku widać było jak Bąk jest ściągany do dołu przez tego blondyna z Austrii i co nie było faulu odgwizdanego??? Lewy tak miał ręce na koszulce Austryjaka ale tej piłkarzyk się wywracał i stąd reakcja Lewego że go trochę pociągnął. Każdy zresztą mógł zobaczyć że piłka nie leciała do tego "faulowanego" piłkarza z Austrii... Bzdura zostaliśmy oszukani jak nic, żal mi naszych bo pomimo przeciętnej gry na tych mistrzostwach zawsze była by szansa na awans w ostatnim meczu a tak niesmak pozostał... Mecz ogólnie taki sobie, 30 minut to katastrofa i tylko Borucowi dziękować że wszystko wyłapał, jak zwykle nasze gwiazdy i liderzy są marni, bez formy, piłkarze po raz kolejny źle przygotowani szybkościowo i to widać w każdym meczu, brak walki- tylko Sagan, Roger zasługują na uznanie oprócz Boruca, reszta przeciętne lub jak Jop fatalny występ. Teraz posypią się oskarżenia
i współczuję Leo gdy będzie musiał odpierać ataki jego oponentów...Artur B. edytował(a) ten post dnia 13.06.08 o godzinie 11:45
Czy Dudka odstawał szybkościowo od przeciwników?
Anna Szymańczuk

Anna Szymańczuk Transition Manager

Jacek Piotrowski:
Najbardziej kuriozalną, czy smieszną bądź inną sprawą byłoby odpadniecie Niemiec. I to jest możliwe.

Możliwe. Pokibicujmy teraz Austrii. A Euro 2008 zostanie okrzyknięte jako najpełniejsze niespodzianek zawody.

konto usunięte

Anna Szymańczuk:
Decyzji sędziego nie podwazy się. I tak ma byc, chocby była kontrowersyjna. Ale gdbyśmy wygrali z Chorwacją i nie weszli dalej, byłbym zadowolony. Bo za dwa lata MŚ i my trzon druzyny juz mamy.
Z takiego obrotu sprawy również byłabym zadowolona.
Decyzja sędziego jest niepodważalna, ale może na szczęście podlegać dyskusji po fakcie.

Hmmm jaki trzon drużyny jest i będzie za 3,4 lata? Ja niestety nie widzę bo może wy tak. Jak byś tylko popatrzył to: Bąk-kończy teraz karierę, Żurawski,Krzynówek,Żewłakow,Radomski- albo skończą teraz a jak nie to max za 2 lata po tych najbliższych mistrzostwach świata w RPA. I kto ma ich zastąpić? Jak na razie nie ma takich oto piłkarzy i jeszcze poczekamy zanim inni młodzi dorosną do bycia liderami drużyny i mającymi kreować i prowadzić grę naszej kadry.Po raz kolejny widać problem z Uefa, trzeba wprowadzić nowe technologie do meczu tj, czujniki w bramkach czy piłka przeszła linię boiska oraz powtórki wideo przy problematycznych sytuacjach np. takich jaką mieliśmy w meczu z Austrią.

ogromny...

Z starszych Krzynówek, Żurawski, Żewłakow mogą pograc jezcze 2 lata, Sa Roger, Majewski, Pazdan, Błaszczykowski. Mam wyliczać? Raczej to nie jest problemem. Szansą na lepszy rozój piłki ma wiesza ilosć prawdłowo włozonch tam pięniedzy. A więc na razwój bazy sportowej, treningowej. Na lepsze stadiony. To tez mozna rzowijać. No i na usuniecie patologii, które istnieją w piłce

Po raz kolejny widać problem z Uefa, trzeba
wprowadzić nowe technologie do meczu tj, czujniki w bramkach czy piłka przeszła linię boiska oraz powtórki wideo przy problematycznych sytuacjach np. takich jaką mieliśmy w meczu z Austrią.

Tjaaa... I oczywiście, żeby sędzia w dyskusyjnych sytuacjach miał czas, żeby obejrzeć akcję po raz kolejny zanim podejmie decyzję... A mecz będzie trwał nie 90 minut, a np. 120 po czasie doliczonym za konsultacje w sytuacjach kontrowersyjnych ;]

ogromny...

i drobna awaria i byłyby jaja total
Agnieszka K.

Agnieszka K. e-marketing

Tak naprawdę to sędzia techniczny ma lepszy pogląd na to co się dzieje na boisku, szybka analiza komputerowa, śledzenie akcji na monitorze z pełnym zbliżeniem i to on powinien w kontrowersyjnej sytuacji szybko poinformować głównego o nieprawidłowościach, w końcu po co im te słuchawki, ale sędzia główny musiał by mieć pełne zaufanie do technicznego i do jego decyzji. Na pewno nie da się wykluczyć błędów ale można je ograniczyć.

Agnieszka Koleśnik:

Ale o to właśnie chodzilo na tym meczu, żeby sędzia wynalazł błąd nieistniejący, bo to przecież teren Austriaków... On też wie, że karnego być nie powinno. A przynajmniej został o tym uświadomiony po meczu... Tylko jak już mówiłam, wyniku to zmieni....

Podyktowanie karnego w tej sytuacji było oczywiście totalnym nieporozumieniem, ale w gruncie rzeczy myślę, że Webb wyświadczył nam wielką przysługę. Dzięki niemu zamiast skupiać się na tym, czemu pierwsze 30 minut meczu było tak żenujące (z wyjątkiem znakomitego Boruca), mamy swojego kozła ofiarnego, kogoś, na kim możemy skupić nasze pretensje, że nam nie wyszło. W meczu z Niemcami to był pośrednio Podolski ("ach, a przecież mógł grać w naszej reprezentacji i może te dwa gole byłyby nasze"), teraz mamy Webba. Żeby było jasne, zwycięstwo Polakom się należało, druga połowa była naprawdę niezła, skandaliczna decyzja sędziego de facto przekreśliła nasze szanse na wyjście z grupy, ale, muszę zgodzić się z którymś z przedmówców, gdybyśmy wykorzystali którąś z tych podbramkowych akcji z drugiej połowy, doprowadzili do 2:0, to niesprawiedliwie podyktowany karny wisiałby nam i powiewał. Jednym słowem: szkoda. Pozdrawiam:)

Odniosłam się do sędziowanie ogólnie nie chodziło mi o ten mecz.
Jakub Ś.

Jakub Ś. programista j2ee

Karolina Rożej:
Podyktowanie karnego w tej sytuacji było oczywiście totalnym nieporozumieniem, ale w gruncie rzeczy myślę, że Webb wyświadczył nam wielką przysługę. Dzięki niemu zamiast skupiać się na tym, czemu pierwsze 30 minut meczu było tak żenujące (z wyjątkiem znakomitego Boruca), mamy swojego kozła ofiarnego, kogoś, na kim możemy skupić nasze pretensje, że nam nie wyszło.

dziękuję za taką przysługę.
lepiej skupiać się na swoich piłkarzach i na nich tylko polegać i im ufać, a nie liczyć, drżeć i czekać, co tam królik wyskoczy z kapelusza.
a 30min było żenujące, bo odległości między formacjami były za duże. Przeciwnik mija Dukdę, Lewgo lub Krzynka i ma znowu 30m na opanowanie piłki. Tak się nie gra we współczesnym futbolu. W promieniu co najmniej 5m powinien mieć kolejnego przeciwnika. Trzeba skracać pole gry. Rozumiem, że sił może brakować w końcówce, ale już na początku ?

W NHL, NBA jakoś tego problemu nie mają, zawsze możesz znaleść coś przeciwko. Mówię tylko o kontrowersyjnych sytuacjach a nie o każdej a to różnica. Mecz przeciągnie się tylko o kilka minut ale będzie on sprawiedliwszy.

Tia... Zanim któryś z nich będzie ograny, będzie stanowił realne wzmocnienie dla kadry minie trochę czasu... Tacy jak: Majewski,Pazdan- to melodia przyszłości, kilka lat tak na 2012 rok- jeśli nie okażą się ponownie tylko talentami straconymi, Błaszczykowski i Roger zgadzam się ale gdzie reszta? Jeśli sądzisz że oni mogą ot co zastąpić już tych dziadków no to możesz się przeliczyć bo doświadczenia i ogrania nie ma żaden młody piłkarz.
Nie zmienia to faktu że mecz w naszym wykonaniu- chodzi o styl, zaangażowanie, przygotowanie kondycyjne jak i szybkościowe wypadło blado na tym turnieju. Widać taka natura naszych piłkarzy że żaden trener czy specjalista nie da rady ich przygotować na taką imprezę:).Artur B. edytował(a) ten post dnia 13.06.08 o godzinie 15:46

Cóż, no właśnie to mam na myśli. Zawsze szukamy winy u innych. Jak nie przekupny sędzia, to znakomita, zaskakująca forma przeciwników, jak nie niesprzyjające warunki atmosferyczne, jakis niezwykły mikroklimat zawadzający tylko nam, to nowe szycie piłki, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. O to mi chodzi. Skupiajmy się na naszej grze, na naszych zawodnikach, na popełnianych PRZEZ NAS błędach. I naprawiajmy je na przyszłość, a nie liczmy na kolejny cud nad Wisłą/Dunajem.

demonizujesz, zbytnia generalizacja. Wygraliśmy cięzki mecz z gospodarzami, dla których była to ostatnia szansa wyjscia z grupy. dzieki znakomitemu bramkarzowi przetrwalismy nawałnice, a zakończylismy ją golem. W drugiej połowie gralismy juz spokojnie, Austria sie broniła, nie mieli sytuacji. Z gospodarzami zawsze cieżko sie gra.
A sedzia ukradł nam ten mecz, w 93 minucie, po powtórce wolnego. Jakby Boruc obronił karnego, zarządziłby powtórkę karnego.

Marcin Bronik:
Jakby Boruc obronił karnego, zarządziłby powtórkę karnego.
Dokładnie...

oczywiście, że generalizuję:] przecież, co do bezpodstawności decyzji Webba nie mam żadnych wątpliwości. powtarzam, faktycznie grali fajnie w drugiej połowie, Boruc znakomity w pierwszej, chodzi mi tylko o pewne, powtarzające się społeczne, okołofutbolowe zachowania i nastroje.