Mundial 2010

Temat: Mundial 2010

Jacek Piotrowski:
Ale chyba w tym roku, tak bardzo jeden kontynent zawładnął piłka nożną.
Dal mnie inną niespodzianką jest postawa Nowej Zelandii. Nie przegrali żadnego meczu. A niektórzy jej piłkarze, chyba nie mogą znaleźć klubu, aby grać.

dwóch jest bez klubów a jeden w ciągu 2 lat rozegrał chyba 3 mecze

Trudno żeby nie stawiać Brazylii w roli faworyta, jeśli to 5 krotny mistrz świata. Coś jednak jest w Twoim tekście -starsi kibice mówią, że to nie jest ta sama Brazylia co w latach 60-70-tych (nie mówiąc już o wcześniejszych) lub nawet w 82 roku kiedy powszechnie uważa się, że mieli najlepszą ekipę w historii. Wtedy kanarkowi czarowali stylem, techniką, magią -nie zawsze odnosząc sukcesy, jakich ciągle się od nich oczekuje. Dzisiaj coraz częściej to wyrachowani zawodowcy, którzy potrafią zaskoczyć nas przepięknym, niestandardowym zagraniem ale w większości przypadków grają na wynik. Z takim obrotem sprawy nie mogą pogodzić się inni Brazylijczycy czy nawet ich kibice poza krajem ale zwykle złość im mija, gdy kapitan podnosi ten najcenniejszy puchar, a robi to dość często -od 94 r. Brazylia wystąpiła w 3 z 4 finałów, wygrywając 2.

P.S. nie jestem kibicem ani kanarkowych ani ArgentynyMarcin C. edytował(a) ten post dnia 26.06.10 o godzinie 22:26

konto usunięte

Szpakowski z Micka Jaggera zrobił Amerykanina, grrr:/
Kingson gra jak natchniony:)

Kornel S.:

zaraz pewnie powie że Clinton to jakiś książę Walii albo coś:))

sensacja??

Żeby tylko Amerykanie przegrali,a będę miał naprawdę udaną sobotę;) Zobaczymy w dogrywce. Ruszaj Ghano!

tak, USA należało do grona faworytów może nie do złota ale napewno niezłego wyniku

ale nie róbmy offtopa

kiedy wycofano z regulaminu "złotą bramkę" ?

Witek Kurdziel:

o już dawno. po niej był srebrny gol, aż w końcu ktoś położył temu idiotyzmowi kres

a Amerykanie cóż. przespali pierwszą połowę, w drugiej byli wyraźnie lepsi, i mogli nawet wygrać w regulaminowym czasie, choć pod koniec już ledwo biegali.
No ale zostało im jeszcze 15 minut
Piotr Lipka

Jak dla mnie Ghana zarówno na papierze jak i w samym meczu była/jest drużyną równorzędną USA. Fizycznie są naprawdę mocni. Mam nadzieję, że dowiozą ten wynik do końca.

Nie wiem. Spytaj Tomka Sz. On wie wszystko.
Grzegorz B.

Grzegorz B. copywriter;
ghostwriter

Złota bramka to bardzo dobry pomysł. Srebrna - porażka.

Grzegorz B.:

dla mnie obie były kompletną porażką.
Ja już wolę karne

obie są lipne , a złota dlatego że dogrywka jest bardzo nieatrakcyjna , obie druzyny graja 'na zero' bo juz lepsze karne niz odpasc po przypadkowym golu , wyklucza takie wspaniale dogrywki jak np rumunia - szwecja w 1994 !

Dogrywki są do bani, bo wszyscy są zmęczeni jak konie po westernie,a i tak decydują karne, które wcale nie są sprawdzianem umiejętności nikogo poza bramkarzami.To pojedynek bramkarzy.

hehe howard zapomnial w czyim jest polu karnym :)

Amerykanie odpadli na własne życzenie, mając 2 setki w 2 połowie przynajmniej 1 powinni strzelić. Z perspektywy turnieju jednak awans Ghany to dobra opcja, w końcu Afryka gra dalej..

Kowboje wracają do USA jednak z podniesionym czołem, stale robią postępy
w piłce. Ograliśmy ich w Korei minęło 8 lat gdzie są oni a gdzie my? naród to duży, piłka robi się modna i niewykluczone, że sukcesy w przyszłości przyjdą, tak jak w siatkówce -kiedyś nikt w nią zawodowo za oceanem nie grał a dzisiaj (jeśli się nie mylę) są mistrzami olimpijskimi

no i zwyciestwo ghany stalo sie faktem , jeden pozytyw dla mnie ze nie bede roazdarty komu kibicowac w cwiecfinale dzisijesyzch zwyciezcow

a czy dogrywki sa do bani ? masz prawo do swojego zdania , jednak jakoś trzeba rozstrzygnac jak w wyniku 90 minut zadna z druzyn nie byla na tyle lepsza aby przechylic szale zwyciestwa na swoja strone , to ja juz wole dogrywke i karne niz rzut moneta jak to kiedys bywalo

Gana! No i dobrze, Afryka dalej w grze! :)
A amerykanie niech się walą razem ze swoim sockerem. :)