Z rozpędu jeszcze mi się Metz skojarzyło. W Anglii tak dobrze miał nie będzie. Ale może uznał już, że jest gwiazdą?
BTW - jaskółki sa niezbywalnym elementem gry w polskiej lidze.

Jaskółki owszem, ale tak bezczelnego pajacowania, to ja jeszcze nie widziałem. Chyba sam przyznasz.
Troche trwało, az Jano to opanował, ale w końcu mu sie udało.

Ta. W końcu się nauczył i z miejsca wyjeżdża do Evertonu.
A pomysł, zeby za obrazanie zawodnika solic kare to własnie walka ludzi, którzy wszystko chcileby uporzadkować ze spontanicznym zachowaniem się kibiców.

W każdym normalnym kraju, to Mucha dostałby słoną karę. Wystarczy przypomnieć sobie Boruca na Rangerach. Przeżegnał się i mu nieźle pociągnęli po portfelu. A niebiescy bluzgali go jak psa.Grzegorz B. edytował(a) ten post dnia 03.04.10 o godzinie 12:37
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Powinny byc za takie akcje kary finansowe. Bardzo mi sie nie podobało zachowanie Muchy. Dawidowski usiłował po gwizdku nie dopuscic do szybkiego wznowienia gry i biegł za piłką. Wystarczyło poczekac, az kopnie piłkę, dostałby drugie żółtko. Można było kopnąć piłke i nabić Dawidowskiego. Też mogłoby być drugoe żółtko. Po cholerę wykonywac jaskółkę?

No zachowanie Muchy nie było najlepsze.
Ale mimo wszystko wyzywanie piłkarza przez cały niemal mecz do najlepszych zachowań też nie należy.
Owszem Mucha mógł dostać upomnienie od sędziego lub od Komisji Ligi za swoje zachowanie tak jak klub mógł dostać upomnienie za zachowanie kibiców.
W tym wypadku jakby te karę dostały obie strony byłoby chyba najsprawiedliwiej.
Grzegorz B.

ghostwriter

Mucha dopiero po swoim manewrze a'la Dida doprosił się specjalnego traktowania. To była jawna pogarda. Niestety, Jano sobie zasłużył. A czy lżenie piłkarza przez cały mecz jest czymś szczególnie niefajnym? Może tak, ale wszędzie na świecie fani wyrażają swoje sympatie i antypatie w taki właśnie sposób.

A swoja drogą, Mucha bardzo obniżył loty, od kiedy jest piłkarzem Evertonu. Ale to już temat na inny watek.

Grzegorz B.:

tak ale to ze tak postępują na całym świecie nie oznacza że tak należy robić.
Po prostu w tej sytuacji Komisja Ligi, czy kto tam takie decyzje podejmuje powinna solidarnie pogrozić palcem lub dać karę obu stronom i byłoby po sprawie.
Niech piłkarze sobie wyrobią nawyk że takie zachowanie jest niedopuszczalne a kibice też niech sobie uzmysłowią, ze wyzywanie piłkarzy tez do najlepszych zachowań nie należą.
Choć wiem doskonale ze czasami emocje nawet te negatywne biorą górę i ciężko się powstrzymać:))

Polska

Niby dlaczego obniżył loty? W tym sezonie puszcza tylko to, czego nie da sie nie wpuscic. Obrońcy grają beznadziejnie.
Grzegorz B.

ghostwriter

Krzysztof Sasin:

To może w ogóle zakazać kibicom krzyczeć? Wtedy już nikt nikogo wyzywać nie będzie... Krzysiek, przecież wiesz, że to niewykonalne. Ja uważam, że kara powinna być w drugą stronę. Kibice są pracodawcami piłkarzy. Nie odwrotnie. Kibic może krzyczeć wszystko, co nie jest zabronione. Przeklinanie na tę chwilę zabronione nie jest. A w każdym razie nie na stadionie.
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

no to musi Legia sędziemu mooocno podziękować za zamkniecie oczu i niezauważenia karnego ;)Bartłomiej Usydus edytował(a) ten post dnia 03.04.10 o godzinie 20:30

Bartłomiej Usydus:

podobnie jak Lechici za odgwizdanie Grzelakowi spalonego w pierwszej połowie kiedy podawał do Szałachowskiego.
Dobrze też że w pierwszej minucie drugiej połowy nie padła bramka dla Lecha bo ona zaczęła się od dwumetrowego spalonego.
Sędzia się myli ale wreszcie w obie strony

wiem że jest to niewykonalne, bo sam nie raz wykrzykiwałem różne ostre słowa:))
dlatego w tym przypadku powinno się skończyć na pogrożeniu palcem. Bo takie prowokowanie się przez piłkarzy jest tak samo częste jak takie reakcje jak kibiców Lechii

A tak wracając do tematu to jeśli współpraca klubu z Wiarą Lecha i ludźmi takimi jak Olaf przynosi taka atmosferę jaka jest na Lechu to ja ich zapraszam na Legię a w zamian oddam przenno-buraczanego komucha kilku prowincjonalnych cwaniaczków i bandę prostaków zwaną szumnie ochroną.

efekty tej grupy na Legii w ciągu 7 lat są na trybunach aż nadto widoczne.

spalone to wina liniowego, który swoją drogą byl beznadziejny dziś (ręka lechity w osttaniej minucie )

ale ten karny to przecież dziecku by zauważyło

Tak jak dziecko by zauważyło że Grzelak wychodząc na pozycję był dobry metr przed ostatnim obrońcą a Gancarczyk w ostatniej minucie zagrywa ręką.
Ciekaw jestem też czy tez tak wszyscy by płakali jakby w pierwszej minucie po przerwie Lech strzelił bramkę mimo iż cała akcja zaczęła się od 2 metrowego spalonego.
Niech będzie że błędy sędziowskie są na remis. a generalnie wygrała drużyna lepsza, a przynajmniej taka co potrafiła wykorzystać jedną sytuację.Krzysztof Sasin edytował(a) ten post dnia 03.04.10 o godzinie 21:14

Polska

...po którym Stilic zagrał jeszcze za wysoko podniesioną nogą. Dopiero potem Lech stworzył sytuację bramkową.

Ja w pierwszej chwili byłem pewien, że karny, ale kiedy pokazywali to całe zdarzenie zza bramki, wygladało to tak, ze Lewandowski miał bramke i wychodzącego z niej Muchę po prawej stronie, a piłke kopnął mocno w lewo, wcale nie próbował za nia biec, tylko wpakował się na Muchę. I wszystko zależy od interpretacji, czy nie mógł biec za piłka, bop Mucha ściął go z nóg (tak wygladało przy ujeciu z tyłu Lewandowskiego), czy sam się na Muchę władował (tak wyglądało zza bramki).Krzysztof Kroczyński edytował(a) ten post dnia 03.04.10 o godzinie 21:25

sędzia miał prawo gwizdnąć karnego ale kartka się raczej nie należała.

Ja w pierwszej chwili byłem pewien, że karny, ale kiedy pokazywali to całe zdarzenie zza bramki, wygladało to tak, ze
Lewandowski miał bramke i wychodzącego z niej Muchę po prawej
stronie, a piłke kopnął mocno w lewo, wcale nie próbował za nia biec, tylko wpakował się na Muchę. I wszystko zależy od interpretacji

jezli dobrze interpretuje pańską wypowiedź i Pan poddaje w wątpliwość czy powinien być karny to ja panu serdecznie współczuje i wcale, ale to wcale nie dziwie się, ze zazwyczaj mamy inne oceny boiskowych zdarzeń

Polska

Kiedyś w naszej lidze specami od takich jedenastek byli zawodnicy Wisły Kraków. W sytuacji sam na sam nie próbowali strzelac gola, tylko kopali piłkę byle gdzie i wywalali sie na bramkarzu. Zawsze był karny, a często czerwień, czyli korzyść podwójna. Kiedyś Szymkowiak po takiej akcji połamał bark przewracajac sie o Piotra Lecha. Zawodnicy Wisły przestali stosowac to zagranie po meczu z Anderlechtem, kiedy sędzia nie gwizdnął dwa razy takiej jedenstki w rewanżu. W zagranicznych ligach takich karnych raczej się nie gwiżdże.
Ale mógł Siejewicz gwizdnąć, mógł nie gwizdnąc. O kartce mowy nie ma, bo gdyby Mucha nie połozył się Lewemu pod nogi, ten nie miałby szans dogonic piłki, nie mówiac o strzeleniu gola.

Ale jak mozna było nie zauważyc kilkumetrowego spalonego i kopnięcia piłki na poziomie czoła przeciwnika, w sytuacji, kiedy Lech omal nie strzelił gola? Jak mozna było przerwać czystą akcje bramkową Legii kiedy Grzelakowi do spalonego brakowało z metr? Jak można było gwizdnąć faul po czystym zastawieniu się Grzelaka, kiedy ten wychodzil sam na sam z Buriciem? Jak mozna było gwizdnąć wolny z linii pola karnego dla Lecha po faulu Stilicia? Za co żółtko dostał Kumbev? Jak mozna było gwizdnąć faul po czystym wejściu Radovicia pod polem karnym Legii? Jak mozna było nie zauważyc celowego zagrania ręką Garncarczyka tuz przy polu karnym Lecha w końcówce? Jak mozna było mylic sie na korzyść Lecha przy kornerach i autach?

mnie ta sie wynik nie podoba, remis bym wolał ;)

ale gorsza rzecz, to to, że przy tak grajacej Legii, lechu i Wiśle to obawiam się czy dowieziemy przewagę do końca rozgrywek. wola walki, techniczne umiejętności i przegląd pola zawodników Lecha jest nieporównywalnie większa niż Legii, czy Wisły szczególnie - i nawet tragiczna murawa na Polonii tego nie tłumaczy