Łukasz
Dziadosz
Konstruktor CATIA
V5, Solidworks -
Freelancer DLE.
- 1
- 2
Łukasz
Dziadosz
Konstruktor CATIA
V5, Solidworks -
Freelancer DLE.
konto usunięte
Na samym początku po tych 2 tygoniach przerwy proponuje zmniejszyć krok i czas biegu, unikać przebieżek i biegu interwałowego, jednym słowem lekki trucht.Musimy też zwrócić uwagę jak biegamy. Jak pracuje nam ciało podczas biegu , jak ustawiamy stopy,jak pracuje nasza miednica,biodra i barki..
Ważna jest dieta..uzupełnienie w potas i sód- sok pomidorowy,ale rozcieńczony z wodą i uzupełnienie glukozaminy(ale nie byle jakie preparaty-glukozaminę,która jest wchłanialna może wypisać tylko lekarz-nie dajcie się oszukać):P,i nie zapomniać o tym o czym wspomniała Marzena Domińczak!!!
konto usunięte
Mam dobre buty do biegania--sprężynujace typ Addidas.
Ale obawiam się o kolana--gdyż , przy 185 cm wzrostu
ważę zbyt dużo( o 20 - 25 kg za dużo).
konto usunięte
Maria Kowalska:
Cześć.Ja od 10 lat cierpie na bóle kolan, które pojawiają się zwykle podczas zginania nogi w stawie kolanowym np.podczas ćwiczenia składów, wchodzenia po schodach.Lekarz rodzinny twierdził,że to dlatego,iż rosnę i to przejdzie z czasem.Obecnie mam 21 lat i ciągle ten sam problem.W zeszłym tygodniu reumatolog stwierdził,że mam wrodzoną lateralizacje rzepki.Czy ktoś mi może wyjaśnić dokładniej co to jest i co mam z tym zrobić? :-)
Marysiu,
u mnie również stwierdzono lateralizację rzepki. Jak na razie chodzę na rehabilitację (fizykoterapia i ćwiczenia), które mają wzmocnić mi mięsień czworogłowy, by odciążyć staw.
Michał
H.
Aby do czegoś dojść,
trzeba wyruszyć w
drogę
Zrobiłem sobie 2-3 tygodnie przerwy, licząc że przejdzie - ale po krótkiej przebieżce ból powrócił. Podejrzewałem, że to kwestia odpowiednich butów - gdyż zaczęło sie od bólu obu kolan jednocześnie. Teraz z jednym, wydaje się że jest spokój.
jakos trudno mi sie wybrać do lekarza.
Łukasz
S.
Brand &
Communication
Manager
czy sądzicie ,że taki spacer może mieć wpływ na kolano biegacza,czy spacer raczej nie wyrządzi szkód? bo choć mam dobre buty do biegania- reebok z jakimś systemem "dmxcośtam" ,robię rozgrzewkę etc. to rzeczywiście czasami odczuwam ból kolan....
Małgorzata W. Fitness / Sport
Moje rady:
- glukozamina - lepiej kupić ta droższą z przepisu lekarza około 100pln za kilka torebek - mało smaczna ale pomaga
- zawsze rozgrzewka przed sportem!!
- właściwe buty amortyzujące ruch to podstawa szczególnie jak biegasz po twardym podłożu (najlepiej biegać po miękkiej ściółce np. leśnej)
- maści rozgrzewające i chłodzące z przeciwzapalnymi środkami dwa razy dziennie conajmniej
- czasami warto zrobić sobie miesięczną przerwę od ruchu aby nie przeciążyć organizmu, stawów, po przerwie stopniowo wrócić do treningu
- urozmaicać sobie ruch np. inną dyscypliną sportu która nie obciąża tak kolan np. pływaniem
- nie dzwigać ciężki dokumentów w pracy wchodząc po schodach!! Może banalne - ale trafne! Jest to bardzo niekorzystne dla naszych mięśni i prowadzi do przeciążenia organizmu w stawach zbierają się drobinki które powodują tzw "chrupanie w stawach" - bardzo czesto oznaka przemęczenia, złej diety
- dobrze jest również zaopatrzyć się w stabilizator na kolana
Pozostaję do dyspozycji
Łukasz
Dziadosz
Konstruktor CATIA
V5, Solidworks -
Freelancer DLE.
Stanisław Wójcik wykładowca
Tomasz Karwatka eCommerce
Michał
Kowalczyk
Fizjoterapeuta,
Personal Trainer
Jeżeli chodzi o trening po kontuzji
Często klienci pytają mnie czy mogą wykonywać ćwiczenie na siłowni, jeździć na rolkach, biegać, skakać, grać w piłkę albo czego unikać. Zazwyczaj podczas 10 minutowej pogawędki z lekarzem ortopedą, słyszą , że mają prowadzić „oszczędzający tryb życia” , jeździć na rowerze, pływać i broń boże nie obciążać stawu, np: kolanowego. Skutek tego jest taki, że po wyleczeniu kontuzji (nawet 1 – 2 lata i więcej po urazie) osoba ta nadal boi się biegać, skakać, tańczyć słowem normalnie korzystać z życia. Ciągle ma w głowie, słowa lekarza, że nie wolno obciążać.
Terapeutom i wykwalifikowanym trenerom ciężko jest czasem przebić się przez autorytet lekarza i przekonać klienta, że z nogą jest już wszystko w porządku i że najlepiej ją odciążą kiedy obudują staw mięśniami i nauczą mięśnie
prawidłowego czucia głębokiego. Inną interesującą rzeczą jest, odpowiedź na następujące pytania:
1. Jaki jest subiektywny cel klienta?
2. Jaką dobrać formę i metodę do osiągnięcia tego celu?
3. W jakiej fazie gojenia tkanek, wprowadzać obciążenie i jak je dozować?
4. Jak odróżniać ból który jest przeciwwskazaniem od bólu który wskazaniem do ćwiczeń?
5. Jak najlepiej dopasować: kąt pod jakim mamy ćwiczyć, ilość powtórzeń oraz ciężar?
6. Ile potrzeba czasu na wypoczynek po wysiłku?
Na te i inne pytania związane z aktywnością fizyczną z chęcią odpowiem na wspólnym treningu :)
Pozdrawiam
Grzegorz
Bogusz
Ratownik Medyczny,
CSR EDU- MED
(www.edu-med.pl)
Michał Kowalczyk:
Pozdrawiam
Michale, czy jako fachowiec możesz coś napisać na temat leczenia torbieli Bakera?
Czytając powyższe posty myślę, że spora część z nas cierpi na tę właśnie dolegliwość nawet o tym nie wiedząc. Ja również od około roku czuję ból "w środku" a w zasadzie pod kolanem, który odzywa się nie tyle podczas biegania, co przy pełnym zgięciu. Jeszcze do końca tego nie zdiagnozowałem, ale objawy są dość charakterystyczne.
Zastanawiam się więc, czy skoro bieganie nie boli, to czy mogę dalej z tym biegać, jeździć na rowerze itd? I czy da się to jakoś leczyć sposobami domowymi?
- 1
- 2
Następna dyskusja: