Anna G.

Anna G. specjalista Product
Menager

Temat: Innowacyjna technologia w zakresie nanoszenia powłok...

Witam,

Chciała bym Państwa zainteresować nową technologią bębnowego lakierowania konfekcji metalowej. Jest ona nie tylko oszczędniejsza i mniej czasochłonna w porównaniu do metod tradycyjnych, ale umożliwia też uzyskanie znacznie lepszej jakości powierzchni lakierniczej.
Metoda ta wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej.

W tradycyjnym lakierowaniu bębnowym wsad lakierniczy wygrzewa się strumieniem gorącego powietrza lub pośrednio, przez rozgrzanie powierzchni całego bębna (proces lakierowania może też zachodzić w zewnętrznym piecu grzewczym). Energia cieplna przepływa zatem przez powłokę lakierniczą do wnętrza materiału. Tymczasem dzięki zastosowaniu indukcji elektromagnetycznej do wygrzewania wsadu lakierniczego gradient transferu ciepła ma przeciwny zwrot: nagrzewany jest każdy element metalowy a energia cieplna przepływa od jego wnętrza przez powłokę na zewnątrz, co skutkuje o wiele bardziej równomiernym przyleganiem powłoki lakierniczej do malowanych elementów i całkowitą eliminacją niepożądanego efektu tzw. „skórki pomarańczowej”. Warto dodać, że wszelkie metale i stopy nieferromagnetyczne (np. mosiądz, ZnAl, aluminium) pod wpływem indukcji silnie odpychają się wzajemnie, dzięki czemu nie tylko zwiększa się ich ekspozycja w bębnie na natrysk medium, lecz i maleje podatność na wzajemne obijanie się, przez co uzyskana powłoka lakiernicza wolna jest od zadrapań i odprysków.

Co ważniejsze, technologia elektroindukcyjnego wygrzewania wsadu metalowego jest znacznie tańsza, oszczędniejsza i mniej czasochłonna niż metody tradycyjne. Ponieważ w proponowanym urządzeniu bęben wykonany jest ze specjalnie dobranych tworzyw sztucznych, w procesie technologicznym rozgrzewany jest wyłącznie wsad metalowy, a całe urządzenie pozostaje chłodne. Zmniejsza to wydatnie zużycie energii elektrycznej. Cykliczne natryskiwanie medium, połączone z jego natychmiastowym wysuszeniem na powierzchni metalu oraz wydajnym systemem odciągania mgły lakierniczej (która jest ponownie używana do natryskiwania) sprawia, że znacznie mniej medium zostaje zmarnowane. Tego rodzaju podwójna oszczędność - energii i farby - umożliwia lakierowanie nawet takich elementów metalowych, których malowanie było dotychczas nieopłacalne i otwiera całkiem nowe możliwości rynkowe.

Co Państwo myślą o takiej propozycji?
Anna G.

Anna G. specjalista Product
Menager

Temat: Innowacyjna technologia w zakresie nanoszenia powłok...

Jeśli mieli by Państwo chęć pomalowania np. wsadu próbnego jest taka możliwość. Zapraszam do kontaktu.

Następna dyskusja:

innowacyjna technologia nan...




Wyślij zaproszenie do