Piotr T.

Piotr T. Business Development
+ Sales + Kompozytor

Temat: czy istnieje cos nudniejszego niz curling?

sorki chcialem sie podzielic z wami. Czekam na sprawozdanie meczu Kanada-Niemcy, i juz po raz drugi (bo wczoraj tez) nie mozna zobaczyc 1 tercje bo leci....naprawde fascynujacy sport, polegajacy na tym ze pare sprzataczek uczy zamiatac, i oprocz tego baaaardzo duzo sie rozmawia no i raz na 5 minut ktos pcha okraglego kamyka na lodzie...wzruszajacy, emocjonujacy, aktywny sport...curling.

Project Man...

Proponuje najpierw poczytać trochę historii curlingu i jego zasad. Curling to gra zręcznościowo- strategiczna o ponad 500 letniej tradycji. Wymagana jest tutaj wysoko precyzja, dobrze wyćwiczona motoryka i myślenie strategiczne(które jest połową sukcesu).

Jest to drugi co do oglądalności sport na olimpiadzie i nie zgodzę się że jest nudny. Sport to nie tylko dyscypliny kontaktowe, gdzie trzeba pieprznąć przeciwnikiem o bandę i liczy się tylko sprawność fizyczna...

Wg. badań szczotkujący w curlingu męczy się na podobnym poziomi jak tenisista w czasie 2h meczu.. To nie jest zamiatanie szczoteczką... oni wkładają ogromną siłę .. A wyrzut kamienia wiąże się z latami ćwiczeń nad siłą(musi być idealna - nie za mocna, nie za słaba), precyzją i kierunkiem.

Dodatkowo dochodzi cała otoczka taktyczna, czyli przywidywanie kilku zagrań do przodu, studiowanie wielu sytuacji i meczy na Wideo itp..

Polecam zajrzeć choćby do wikipedii...

Poza tym jako nieliczny ze sportów jest nastawiony na same pozytywy, integrację wielu grup wiekowych, propagowanie zasad zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika.

A akurat hokej większości kojarzy się głównie z brutalnościąŁukasz Wilczek edytował(a) ten post dnia 24.02.10 o godzinie 13:25

konto usunięte

Łukasz Wilczek:
A akurat hokej większości kojarzy się głównie z brutalnością

Przesadzasz. Skończyły się te czasy,kiedy całe drużyny tłukły się podczas meczu (szczególnie USA/Rosja/Kanada).

Dodam tylko, że kolebką hokeja jest Kanada, curlingu Szkocja, ale dzisiaj to niemalże sport narodowy Kanady - oprócz hokeja oczywiście. Jednakże to chyba wszyscy wiedzą ;-)