Dariusz A.

Dariusz A. IT Project Manager

Zastanawiam się, czy kalkulatora ze strony bieganie.pl
http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=44&id=399
można użyć do obliczenia swojego przybliżonego czasu na zawodach.

Zakładam, że znam swój HR max oraz prędkość jaką jestem w stanie utrzymać (przez np 10km) na danym pulsie. W kalkulator wpisuję swój HR max, a nieznaną w tym momencie życiówkę dobieram tak by prędkości na danym tętnie pokryły się z tym co biegam na treningach.

Myślicie, że w takim ujęciu ten kalkulator daje wiarygodne obliczenia?
Po tym co biegałem w zeszłym roku wydaje mi się, że sprawdza się to prawie idealnie. W tym roku wracam do formy i chciałbym wiedzieć na jakim etapie się znajduję.Ten post został edytowany przez Autora dnia 24.07.13 o godzinie 15:47
no wiesz, to zawsze jest gdybanie, bo na zawodach może być gorąco lub deszcz, a może pogonisz króliczka i będzie szybciej.
Jako takie wyobrażenie na pewno daje, ale nic więcej.
Jak chcesz coś dłuższego to może to http://kancelariasportowa.pl/?page_id=13
Dariusz A.

Dariusz A. IT Project Manager

Robert Z.:
no wiesz, to zawsze jest gdybanie,

tak, oczywiście zakładam, że to tylko przybliżenie
bo na zawodach może być gorąco lub deszcz, a może pogonisz króliczka i będzie szybciej.

Tu zakładam identyczne warunki na biegach nie na max (treningi) i na zawodach (bieg na maxa)
Jako takie wyobrażenie na pewno daje, ale nic więcej.
Jak chcesz coś dłuższego to może to http://kancelariasportowa.pl/?page_id=13

Ten przelicza tylko wyniki max z jednego dystansu na inny dystans. Mi chodzi o to co na kaluktarze bieganie.pl jest w zakładce "Trening" i odwrotne użycie kalkulatora (normalnie podajemy swoją życiówkę i dostajemy intensywności treningowe, jak chcę podać to co dostaję na różnych częstotliwościach i dostać swój teoretyczny max).
Mariusz M.

Mariusz M. "Czasem nie wolno
odpuścić i stać z
boku. Bo w życiu są
s...

To ja bym Ci polecił jeszcze ten "kombajn " :)

http://www.runningperformance.pl/kalkulator-treningowy
Rafał S.

Rafał S. Elektryk/Utrzymanie
ruchu, Ramb

Mariusz M.:
To ja bym Ci polecił jeszcze ten "kombajn " :)

http://www.runningperformance.pl/kalkulator-treningowy


Dobre to :)
Dariusz A.

Dariusz A. IT Project Manager

Mariusz M.:
To ja bym Ci polecił jeszcze ten "kombajn " :)

http://www.runningperformance.pl/kalkulator-treningowy

Faktycznie all-in-one :-) Daje niewielką odchyłkę od tego co dostaję na bieganie.pl.

Ale główne pytanie brzmi, jak Wasze wyniki pokrywają się z tym co pokazują kalkulatory?
Piotr T.

Piotr T. Radca prawny

Dariusz A.:

Ale główne pytanie brzmi, jak Wasze wyniki pokrywają się z tym co pokazują kalkulatory?
Fajne te kalkulatory, szczególnie ten runningperformance. No i się zgadzają w moim przypadku. Hmm... wychodzi na to, że jeden kilogram mniej to ponad minuta szybciej (myślałem, że nawet więcej) - i tu zawsze miałem problem, niestety, nie daję rady zejść poniżej określonej wagi.
Adam W.

Adam W. running machine

ja dorzucam jeszcze klasyka:
http://www.mcmillanrunning.com/

jeśli chodzi o ich dokładność to różnie bywa.. każdy oczywiście pokazuje coś innego..
na moim przykładzie.. interesuje mnie na ile mogę liczyć we wrześniowym maratonie, wpisałem swój czas (1:29:30) z marcowego półmaratonu i tak:
najbardziej optymistyczny kalkulator - bieganie.pl pokazuje mi 3:07:09
dość podobnie pokazuje mcmillan - 3:08:20
kolejny - runningperformance.pl - 3:10:32
no i największy pesymista - liczydlobiegowe.pl - 3:13:44

mogę sobie uśrednić i liczyć (po cichu) na złamanie 3:10.. te kalkulatory nie uwzględniają progresu czy regresu od ostatnich zawodów.. z ciekawości wpisałem swoją życiówkę na 10 km (bieg niepodleglości, 11 listopada), było 43:20 (średnie tempo 4:19/min).. z tych kalulatorów wychodzi mi że z takiego wyniku mogę wykręcić 1:36-1:37.. a pobiegłem przecież poniżej 1:30 (tempo 4:14).. i przez te 4 miesiące nie robiłem jakiegoś specjalnego planu treningowego pod połówkę, po prostu biegałem dość dużo przez zimę..

i jeszcze jedno, runningperformance pokazuje wpływ temperatury, znowu jakieś mocne uogólnienie.. zakłada że optymalną temperaturą na zawody jest 12-14 stopni.. i że im chłodniej (lub cieplej) tym tempo spada.. no w moim przypadku to im chłodniej tym lepiej.. bardzo lubię biegać jak jest ok zera, dobrze mi się biega na mrozie, +20 to już dla mnie za gorąco.. i życiówkę w marcu zrobiłem przy -8..Ten post został edytowany przez Autora dnia 25.07.13 o godzinie 14:46
Wojciech W.

Wojciech W. IT Executive

Jest tyle zmiennych, założeń i uproszczeń przy tych wylicznkach, że uzyskana dokładność jest porównywalna z tym co każdy średniointeligentny biegacz jest w stanie sam sobie wymyślić gdyby zechciało mu się wysilić mózgownicę choć przez 2 minuty.
Można oczywiście bawić się i w horoskopy na 2 miesiące przed zawodami. Tylko po co?
Potem przychodzi dzień zawodów. Konkretna - za każdym razem inna - sytuacja, z którą trzeba się zmierzyć bez horoskopów, GPS'ów i kalkulatorów, ale za to za pomocą siły mięśni, inteligencji i woli. Te 2 miesiące lepiej poświęcić na porządne danie sobie w d...

Adam,
Na przygotowanie się do 3:00 masz raczej za mało czasu, bo już teraz powinieneś regularnie biegać 1-2x na tydzień biegi ciągłe min 15km w tempie coś pomiędzy 4:00 a 4:10/km. Ale może Cię zaskoczę - moim zdaniem realnym celem jest wciąż 3:05. A na 3:10 to już teraz jesteś przygotowany. Na decyzję przyjdzie czas w ostatnich 2-3 tygodniach.Ten post został edytowany przez Autora dnia 25.07.13 o godzinie 21:45
Adam W.

Adam W. running machine

Wojciech W.:

Adam,
Na przygotowanie się do 3:00 masz raczej za mało czasu, bo już teraz powinieneś regularnie biegać 1-2x na tydzień biegi ciągłe min 15km w tempie coś pomiędzy 4:00 a 4:10/km. Ale może Cię zaskoczę - moim zdaniem realnym celem jest wciąż 3:05. A na 3:10 to już teraz jesteś przygotowany. Na decyzję przyjdzie czas w ostatnich 2-3 tygodniach.

to miłe że ktoś tu we mnie wierzy :) 2:59 planuję na 2014, w tym roku starczy mi poniżej 3:10, będę biegł do 25-30 km po 4:30 i jeśli starczy sił to przyspieszę lekko.. ale masz rację, zobaczymy ile jeszcze uda mi się poprawić treningowo, BPS zaczynam za ok 10 dni, plan Greifa, 5 lub 6 dni w tygodniu..
Wojciech W.

Wojciech W. IT Executive

Adam W.:
BPS zaczynam za ok 10 dni, plan Greifa, 5 lub 6 dni w tygodniu..

Kompletnie nic z tego nie zrozumiałem :-8 (nie żartuję)
Nie posiadam BPS i nie miałem okazji poznać Pana Greifa ;)
Ale wierzę Ciebie. W Twoją wytrwałość, systematyczność, pracowitość, wolę walki i życzę jak najlepiej :)
to dla przypomnienia tematu kolejny "licznik"

http://runcalc.byledobiec.pl/
Sebastian Wroni

Sebastian Wroni Account Manager,
Własna działaność

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki jest Twój wskaźnik masy ciała? Jeśli tak, ale nie wiecie jak do tego podejść to warto skorzystać z pomocy kalkulatora BMI, który znajdziesz na stronie https://bmikalkulator.net/ Wprowadź swoje dane, a kalkulator automatycznie obliczy Twoje BMI oraz zinterpretuje wynik. Dzięki temu będziesz miał pewność, czy Twoja waga jest prawidłowa, czy może wymaga jednak jakiejś zmiany w nawykach żywieniowych. Regularne sprawdzanie wskaźnika masy ciała pozwoli Ci dbać o swoje zdrowie i uniknąć chorób związanych z nadwagą lub otyłością. Daj koniecznie znać jak to u Was wygląda i czy czas najwyższy na odchudzanie :D

Wyślij zaproszenie do