konto usunięte
Temat: Renowacja "starej" białej broni...
Witam.Czy ktoś zna sprawdzone miejsce w Warszawie gdzie można oddać białą broń do renowacji?
konto usunięte
Arkadiusz
O.
Sales Manager,
Deerfos Europe Sp. z
o.o. + właściciel
skl...
Arkadiusz
O.
Sales Manager,
Deerfos Europe Sp. z
o.o. + właściciel
skl...
konto usunięte
I jeszcze kilka sposobów:
Naczynia aluminiowe czyścimy gliną. a potem papką kredy z wodą (nie należy używać sody).
Naczynia emaliowane - następującymi sposobami: wygotować naczynia wodzie z sodą (do zimnej wody dodać niewielką ilość sody iI gotować przez 5 minut na małym ogniu); lub papką z kredy i wody lub miałką solą z octem (nie należy czyścić emalii proszkami ani druciakiem, bo staje się szorstka iI szybko ulega zabrudzeniu!).
Naczynia drewniane: proszek z mydłem (drewno pozostaje wtedy jasne i żółte) Do tłustych plam używać gliny rozrobionej z wodą; po pozostawieniu na parę godzin w naczyniu zmyć szczoteczką i ciepłą wodą.
Rdzę z żelaznych i stalowych przedmiotów usuniemy jeśli zanurzymy je na parę dni w nafcie lub oliwie, a następnie przetrzemy miękką szczotką i papierem ściernym. Na koniec należy obmyć je wodą z sodą i wytrzeć do sucha.
Zardzewiałe noże czyścimy przekrojoną cebulą umoczoną w cukrze pudrze. Następnie opłukujemy zimną wodą i dobrze wycieramy ściereczką.
Sztućce ze stali nierdzewnej należy włożyć na 10 minut do wody, w której gotowały się ziemniaki, potem opłukać i wysuszyć. Będą jak nowe.
Nakrycia ze stali polerowanej na wysoki połysk (noże, widelce, łyżki) są bardzo odporne na działanie związków chemicznych. Nie należy ich jednak dłuższy czas przetrzymywać w kwaśnych roztworach ani czyścić ostrymi proszkami czy piaskiem. Najwyżej pastą do zębów.
Srebra dobrze jest myć w wodzie po ugotowanych kartoflach, potem wytrzeć do sucha i wypolerowane najlepiej zamszem nabiorą pięknego blasku.
Warunkiem właściwej konserwacji srebra jest przechowywanie go w suchym miejscu, powierzchnia powinna być również sucha i bez śladów tłuszczu pochodzącego z niedokładnego mycia a nawet dotknięcia rąk. Sztućce srebrne lub posrebrzane najlepiej jest przechowywać w pokrowcu uszytym z flaneli. w którym każdy przedmiot ma swoje miejsce i nie dotyka jeden drugiego.
Do czyszczenia mosiądzu (karnisze, lichtarze) używamy kredy ze spirytusem, roztworu octu z solą (2 łyżki soli na szklankę 5 procentowego octu), kwasu kwaszonej kapusty z popiołem, następnie wycieramy miękką szmatką do połysku.
Do czyszczenia miedzi używamy gliny lub kredy ze spirytusem.
Naczynia i przedmioty miedziane czyści się octem, a zamiast proszku do szorowania można użyć kredy lub soli kuchennej. Ocet należy natychmiast po zakończonym czyszczeniu dokładnie spłukać a naczynie wytrzeć do sucha.
Przedmioty z brązu czyścimy: surowymi tartymi ziemniakami (należy pozostawić na przedmiotach do wyschnięcia, następnie oczyścić flanelką skropioną spirytusem).
Darek
Moleda
Senior UX / UI
Designer, Art
Joanna
Mróz-Możdżonek
Dolnosląska Służba
Dróg i Kolei we
Wrocławiu
Następna dyskusja: