konto usunięte

Temat: czy przełożony może wymóc na pracownikach pracę w...

W firmie mojej przyjaciółki jeden z dyrektorów, który ma syna w klubie sportowym wpadł na pomysł by przy okazji pikniku sportowego dla rodzin z klubu , którego jest współorganizatorem, zareklamować firmę w której pracuje moja przyjaciółka. Pomysł może nie byłby taki zły gdyby wcześniej otrzymała informacje by móc zrealizować pomysły i gdyby były na to środki finansowe. Można by zorganizować jakąś "żywą" maskotkę z agencji reklamowej, albo coś innego zwracającego uwagę co doskonale promowałoby ową firmę. Niestety wszystko musi się odbywać bezkosztowo więc padła propozycja by moja przyjaciółka, która w firmie zajmuje się marketingiem rozłożyła stolik, a na nim ulotki firmy i roll up w pobliżu i tak sobie siedziała przez kilka godzin z przerwami na organizowanie i prowadzenie konkursów w których nagrodą byłby gadżety firmy.

W weekend jak wiadomo każdy ma plany, wszyscy z nią włącznie wolelibyśmy, żeby spędziła czas z nami bo tak się akurat złożyło, że na ten weekend mieliśmy zaplanowana wizytę u niej. O tym pomyśle otrzymała informacje na początku tygodnia. Oczywiście nikt inny z zespołu w tym czasie nie może z nią lub za nią pójść posiedzieć przy stoliku bo inni mogą mieć plany w przeciwieństwie do niej.
Jestem ciekawa czy przełożony może wymusić na mojej przyjaciółce by siedziała przy tym stoisku (dodam jeszcze, ze żadna inna firma nie będzie się wystawiała w parku w którym piknik będzie się odbywał i będzie to wyglądało bardzo dziwnie, nie wspominając już o tym, że rola animatora konkursów zupełnie jej nie odpowiada bo nie do takiego rodzaju pracy została zatrudniona. Dodatkowo do jej obowiązków nie należy reprezentowanie firmy na zewnątrz i do brania udziału w wydarzeniach promujących firmę są inne osoby.

Będę wdzięczna za informacje jak wybrnąć z takiej sytuacji ?
Grzegorz Guździk

Grzegorz Guździk specjalista ds bhp,
instruktor karatrate

Temat: czy przełożony może wymóc na pracownikach pracę w...

Jeżeli chodzi o przepisy prawa to wiadomo norma czasu pracy, praca w nadgodzinach itp. Ale przepisy swoją droga a praktyka swoją drogą. W konfrontacji pracodawca , a pracownik wygrywa pracodawca. Pracownik będzie się bał o pracę no chyba , że jest związkowcem

konto usunięte

Temat: czy przełożony może wymóc na pracownikach pracę w...

Tylko, że u niej nie ma pracy po godzinach. Jest 8 godzinny system pracy i jeśli ktoś już koniecznie musi zostać po godzinach (a zdarza się to bardzo niewielu pracownikom i to niezwykle rzadko) to musi pisać specjalne podanie i jej przełożony musi wydać zgodę, ale pracownikom tej firmy z tego co mu mówiła nie płaci się za nadgodziny. W wyjątkowych sytuacjach można je sobie odebrać.Kasia Zimmer edytował(a) ten post dnia 07.06.11 o godzinie 16:09
Małgorzata Z.

Małgorzata Z. dział kadr, "ze
świata każdy ma
tyle, ile sam
weźmie" G. ...

Temat: czy przełożony może wymóc na pracownikach pracę w...

praca w niedzielę jest dozwolona tylko w wymienionych w kodeksie pracy przepisach, przyjaciółka może się na te przepisy powołać, ale co na to pracodawca? Tak jak napisał Grzegorz lepiej nie iść z nim na udry. A za pracę w niedzielę należy się dzień wolny 6 dni przed lub 6 dni po pracującej niedzieli, ewentualnie do końca okresu rozliczeniowego. A jak nie ma możliwości odebrania wolnego to za każdą godzinę należy się wynagrodzenie + 100 % dodatek...tyle mówią przepisy KP.



Wyślij zaproszenie do