Joanna Lebiedzińska

Joanna Lebiedzińska Edukacja
Ekologiczna, Energia
Odnawialna i
Środowisko

Temat: Ekoturystyka - zrównoważony rozwój Wielkopolski

Projekt adresowany jest do 24 mikro i małych przedsiębiorstw posiadających jednostkę organizacyjną na obszarze w. wielkopolskiego i jednocześnie prowadzących działalność w branży turystycznej.

Informacje odnośnie rekrutacji znajdują się na stronie internetowej projektu:
http://eko-turystyka.eu/

Kontakt w sprawie szkolenia
TEB Edukacja Oddział Poznań , tel 61/8853648

Założeniem projektu jest dostarczenie 48 pracownikom z 24 mikro i małych firm z turystycznego (PKD 2007: sekcja I, dział 55-56) wiedzy i umiejętności z zakresu ekoturystyki , co przyczyni się zarówno do dbałości o ekologię, jak i do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw objętych wsparciem.

Termin szkolenia Od 2013-03-01 do 2014-02-28
Miejsce szkolenia Poznań (TEB Edukacja)

Celem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności z zakresu ekoturystyki w mikro i małych firmach, aby przygotować UP do wdrażania rozwiązań i rozwijania swoich firm pod tym kątem, co jest zgodne z zapotrzebowaniem woj. wielkopolskiego.

Odbędą się 4 edycje Akademii Ekoturystyki (64h: 48h wyjazdowych i 16h e-learningu) obejmującej moduły:
• zjazd 1 (16h): pojęcie ekoturystyki (przykłady dobrych praktyk), eko-produkty turystyczne woj. wielkopolskiego; marketing ekoturystyki (w tym warsztaty budowania polityki marketingowej);
• zjazd 2 (16h): obsługa turystów z uwzględnieniem ekoturystyki (w tym budowanie u turystów proekologicznych postaw);
• zjazd 3 (16h): zarządzanie firmą i strategia rozwoju mikro i małej firmy z obszaru ekoturystyki;
• e-learning (16h): ekoturystyka jako e-turystyka.

Każdy z UP weźmie udział w coachingu poszkoleniowym (6h/UP – 3 spotkania po 2h), który ma na celu wzmocnienie kompetencji UP i wsparcie we wdrażaniu wiedzy w praktyce na podstawie obszarów deficytowych zgłaszanych przez UP. Jest to efektywna forma wsparcia gwarantująca rozwiązanie indywidualnych wątpliwości.

W ramach projektu odbędą się 4 edycje. W każdej w nich weźmie udział średnio 12 UP – ze względu na wysoką efektywność grup szkoleniowych tej wielkości podczas zajęć warsztatowych.

Uczestnikom Projektu zapewnione zostanie wyżywienie i 2 noclegi na każdym z 3 zjazdów. Uczesnicy Projektu otrzymają materiały szkoleniowe drukowane oraz na pendrivach, a także podręcznik poszerzający zakres szkolenia. Miejsce szkoleń będzie uzależnione od preferencji Uczetników Projektu (w miastach, w którym zgłosi się najwięcej chętnych, w ośrodku szkoleniowym). Program szkoleń będzie elastyczny i dostosowany do potrzeb i zainteresowań grup (monitoring).

Na podstawie szacowanych preferencji założono, że cykle szkoleniowe będą organizowane weekendami (decyduje analiza potrzeb) - 3 zjazdy po 2 dni, a termin coachingu będzie dopasowany do potrzeb uczestników (w dobrze skomunikowanym miejscu, w godzinach odpowiadających grupie szkoleniowej).

Po ukończonym cyklu w każdej z grup post test weryfikujący przyrost wiedzy i umiejętności na poziomie istotnym statystycznie (zgodnie z metodologią tworzenia testów): przyrost wiedzy będzie - część testowa, przyrost umiejętności - case study. Pre i post test opracuje zewnętrzny ekspert, co zapewni obiektywność.

Metody pracy: mini wykład, case study, warsztaty, symulacje.

Warunki ukończenia szkolenia:

Warunkiem otrzymania certyfikatu ukończenia szkoleń jest 80% obecności UP na zajęciach.

http://www.inwestycjawkadry.info.pl/szkolenie-ekoturys...