konto usunięte

Temat: Po co nam obecne, nie funkcjonujące Stowarzyszenie ACFE...

Czy potrzebne jest nam Stowarzyszenie ACFE Polska?

Dla tych z nas, którzy mają już desygnację CFE (Certified Fraud Examiner) i chcemy zachować prawo do posługiwania się nią, wystarczy, że jesteśmy Członkami ACFE w Stanach.

Tak też już robi dużo CFE w Polsce. Byli Członkowie ACFE Polska, zdegustowani tym co się działo w ACFE Polska od 2009 roku (początki prezesowania Piotra Krajewskiego) zrezygnowali z ACFE Polska i pozostali Członkami tylko w ACFE w Austin. Inni, w ogóle bezpośrednio byli Członkami ACFE w Stanach od początku.

Niektóre organizacje (na przykład Deloitte z „Dużej 4”) nawet mają taką politykę, że pokrywają koszty członkowskie swoich pracowników wyłącznie w jednej organizacji, właśnie w Centrali a nie w lokalnym Oddziale/Chapterze.

Biorąc pod uwagę fatalne zarządzanie ACFE Polska od 2009 roku, które doprowadziło do jego upadku, wielu Członków ACFE Polska zaczęli zadawać pytanie: „po co mamy należeć do organizacji, która nie działa w jej interesach, a właściwie NIC pożytecznego nie robi dla swoich Członków”? Stwierdzili też, że mają dość płacenia składek członkowskich do organizacji, której władze prowadzą nieetyczne pseudo demokratyczne działania a promują tylko siebie i swoje interesy – i wewnętrznie kłócą się między sobą.

Przypominam, że nigdy nie dano nam rozliczyć zarząd Piotra Krajewskiego (mimo opinii Komisji Rewizyjnej – sprawa dobrze udokumentowana) gdyż głosami nie obecnych Członków (tzw. „pełnomocnictwa”) przegłosowali sobie absolutorium. Inne sprawy też pozamiatali pod dywan.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, gdzie ponownie sprawą ACFE Polska musi się zająć UMSW, organ nadzorujący stowarzyszenia, i kiedy ACFE Polska przestało funkcjonować, musimy sobie postawić pytanie: po co nam ACFE Polska?

Co Wy na to?

konto usunięte

Temat: Po co nam obecne, nie funkcjonujące Stowarzyszenie ACFE...

Po rozmowach z ludźmi, rozumiem, że wielu osób z różnych powodów nie chce się wypowiadać na Forum. Wolą się wypowiadać tylko ustnie a szczególnie między sobą, wśród znajomych.

Natomiast, aby ratować obecność ACFE w Polsce, głosy się licz i ażeby je dokumentować potrzebne są nazwiska.

Apeluję do tych osób, aby jednak odpowiedzieli na krótkie pytanie: Czy popierasz projekt reaktywizacji ACFE w Polsce?

Informacja ta jest potrzebna dla Centrali ACFE w związku z powstaniem nowego Poland Chapter ACFE.

konto usunięte

Temat: Po co nam obecne, nie funkcjonujące Stowarzyszenie ACFE...

NOWE Stowarzyszenie Certyfikowanych Specjalistów ds. Przeciwdziałania Fraudom i Korupcji.

Ruszył w Warszawie projekt założenia nowego stowarzyszenia anty-fraudowskiego: Stowarzyszenie Certyfikowanych Specjalistów ds. Przeciwdziałania Fraudom i Korupcji. Projekt ma wsparcie 50 osób. Lista tych osób została wysłana do ACFE w ramach rozmów prowadzonych w ramach uzgodnień mających na celu przyznanie temu Stowarzyszeniu uznania jako POLAND CHAPTER ACFE.

Dla mnie sama nazwa jest na razie mało istotna, gdyż chodzi o to, aby założyć takie stowarzyszenie i przyszłać dokumenty do KRS już w ten poniedziałek. Pierwsze Walne będzie mogło wprowadzić zmiany w nazwie, statucie, itd., oraz wybrać nowe władze.

Jest to ruch oddolny i nikt go już nie powstrzyma. Uzasadnienie jest proste: nie ma już Stow. zwanego dotychczas ACFE Polska, lub przynajmniej nic nie ruszy przez dłuższy czas, a ludzie nie chcą być sierotami – chcą nową organizację.

Ja ten projekt popieram, ale nie zgodziłem się wejść do żadnych jego władz.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację z ACFE Polska, uważam, że to nowe stowarzyszenie zacznie natychmiast działać i że dostanie uznanie ACFE jako POLAND CHAPTER.

Jest Komitet/Zgromadzenie Założycielskie, jest Statut, pierwszy Zarząd (Założycielski) i Komisja Rewizyjna, regulaminy, itd. Dokumenty zostaną złożone do KRS chyba nawet już w poniedziałek. Więc nie jest to już tylko jakieś gadanie o czymś, co może być.

Dalsze uzasadnienie, jak ja to rozumiem, jest zrobienie dużej kreski pod tym co było, czyli ACFE Polska. Moim zdaniem, uprościło by to odrodzenie dawnego ACFE Polska w nowej formie do czasu ostatecznej decyzji UMSW (za wiele miesięcy?), bez konieczności rozliczenia ostatnich.

Jednak, moim zdaniem ta opcja powinna być otwarta do późniejszego rozpatrzenia i decyzji Członków.

Chętni do przyłączenia się do nowego Stowarzyszenia będą mogli się kontaktować z Zarządem Założycielskim. Rozumiem, że dane będą opublikowane w przyszłym tygodniu.



Wyślij zaproszenie do