Andrzej Urbański informatyk
Temat: Jak wypromować dziecięcą postać literacką i nie tylko?
Stworzyłem postać literacką dla dzieci:Która przekazuje treści edukacyjne z podstaw nauki i techniki.
http://labiryntus.pl
Udało mi się zainteresować nie tylko sześciolatki, do których jest to adresowane, ale też gimnazjalistów realizujących przedstawienia: http://labiryntus.pl/przedstawienie.php, a nawet licealistów i klasy teatralno-muzyczne przygotowujące
inne części oraz konkursy wokółinformatyczne. Jestem po wielu nieudanych rozmowach, zwłaszcza z dystrybutorami sprzętu komputerowego, którzy uważają, że w zabawnych i dziecięcych piosenkach i dialogach postaci reprezentujacych 18 części komputerowych nie ma nic co mogłoby ich zareklamować. Ale w końcu znalazłem potężnego sponsora i 28 kwietnia będzie kilkugodzinny spektakl z konkursami dla 100 dzieciaków w auli ... Polskiej Akademii Nauk.
Potrzebuję rad i pomocy jak dalej pokierować rozwojem tej marki, żebym mógł nie tylko sprzedać zalegające 4 tomiki i płytę, ale również rozwinąć serię, bo przygotowane mam ze 20 tomików. Do tego zawartość przedstawienia "Akademia Alana Bita" to ambitniejsze piosenki i zabawy dla nieco starszych dzieci.
Żeby być dobrze zrozumianym, nie chcę robić podręczników i pomocy szkolnych, chociaż kawałek wierszyka i opowiadania są w elementarzu, ale swoimi wydawnictwami stworzyć taki "poligon doświadczalny", w którym przewijałyby się elementy wiedzy wyrywanej przeze mnie z pracowni uczonych i sprowadzanej do postaci strawnej dla podstawówkowiczów.
Ten proces trwa od dawna, bo moi rodzice mieli rachunek zbiorów dopiero na studiach matematycznych, ja w liceum a moje dzieci w ... przedszkolu. Pamiętam, że właśnie ta wiedza budziła mój największy zachwyt w liceum.
Np. na spektaklu będzie premiera króciutkiego przedstawienia muzycznego: "Alan w rytmie DNA", gdzie zarysowane zostaną etapy w jakich z użyciem komputera odczytuje się łańcuch DNA. (Po raz pierwszy dla ludzkiego DNA udało się to dopiero na przełomie wieków) A potem dzieci zabawią się układaniem specjalnego edukacyjnego puzzle. Ostatnio miałem przyjemność demonstrować tę zabawę chyba najwybitniejszemu biologowi obliczeniowemu w Polsce prof.Jackowi Błażewiczowi.Andrzej Urbański edytował(a) ten post dnia 31.01.09 o godzinie 02:10