konto usunięte

Temat: Studia podyplomowe z grafiki Warszawa - proszę o opinie

Hej,
szukam studiów podyplomowych bądź szkolenia z grafiki.

Pracuję jako grafik komputerowy, ale nie mam formalnego wykształcenia.
Chciałbym uzupełnić braki i rozwinąć się pod okiem specjalistów.

Na razie mam na oku to:
Wyższa szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania, kierunek Grafika komputerowa
http://www.wit.edu.pl/1/1/rekrutacja/studia_podyplomow...
Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, kierunek Grafika
http://www.wsfoto.art.pl/grafika/grafika-studia-podypl...

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z ww. szkołami lub wie o czymś innym w Warszawie?
Z góry dziękuję :)
Dominik K.

Dominik K. designer & developer

Temat: Studia podyplomowe z grafiki Warszawa - proszę o opinie

Nie wiem na czym ci zależy:
a) pogłębianie umiejętności obsługi komputera, oprogramowania, przetwarzania obrazu itd.
b) rozwijanie warsztatu graficznego i projektowego

Jeżeli a) to wybierz pierwszą szkołę z twojej listy, jeżeli b) to drugą.

Ta pierwsza szkoła oferuje studia informatycznie ze specjalizacją grafiki komputerowej i czegoś tam co w efekcie jest studium nauk ścisłych. Ta druga szkoła oferuje studium nauk humanistycznych, są tam zajęcia z rysunku, malarstwa, fotografii i warsztaty z komputerem. Na pewno ciekawa opcja, aczkolwiek ja osobiście nie wierzę w wielką jakość studiowania podyplomowego kierunków, które w normalnej sytuacji studiuje się w trybie dziennym uzyskując tytuł magistra na ASP i pochodnych.

PS. Nie ma czegoś takiego jak wykształcenie grafik komputerowy, jest to sztuczny opis stanowiska.Ten post został edytowany przez Autora dnia 15.06.14 o godzinie 00:22

konto usunięte

Temat: Studia podyplomowe z grafiki Warszawa - proszę o opinie

Dominik widzę masz przegląd.

W sumie sam się nad czymś takim zastanawiałem, heh.
Dominik K.

Dominik K. designer & developer

Temat: Studia podyplomowe z grafiki Warszawa - proszę o opinie

Miłosz, to wynika trochę z różnych sytuacji. Jak np. po latach spotkanie ze znajomymi i na pytanie kim się stałem odpowiadam, że jestem grafikiem nie tłumacząc i nie rozdrabniając się z całym tytułem - magister sztuki, grafik projektant... mój tytuł może być nawet dłużej zdefiniowany. Wtedy następowało pomocnicze pytanie mające na celu sprostować sytuację czy "...komputerowy?". No i trzeba było i tak tłumaczyć, że nie jestem tzw. błędnie w mojej pozycji określanym "grafikiem komputerowym" tak jak czyjś znajomy, który poszedł na studia informatyczne i zrobił specjalizację z grafiki komputerowej i/lub multimediów. Sytuacja się powtarzała się przy wielu rozmowach kwalifikacyjnych i sam fakt, że pada takie pytanie gdzie w życiorysie mam jasno opisaną scieżkę edukacji, dawało najczęściej do zrozumienia, że to nie praca dla mnie.

Jakaś moja śladowa orientacja w kwestiach studiów w tych kierunkach wynika z różnych porad dla znajomych, którzy widząc czym się zajmuję, chcieli osiągnąć to samo, jednak uświadamiałem ich, że studia na ASP są dość elitarne i przygotowanie do nich wymaga sporo determinacji, ćwiczeń, umięjętności a studia te to już tylko szlifowanie talentu. Alternatywą były takie szkoły podyplomowe, 2 lub 4 semestry.

Dziś jeżeli miałbym doradzić co zrobić by zostać projektantem w dziedzinie multimediów przy niespełna wierze w swe zdolności rysunkowe czy manualne, poleciłbym studia czy jakiś pro kurs z dziedziny User Experience. To bardzo szeroka dziedzina i otwarta na różnych specjalistów, nie tylko grafików czy innych projektantów, ale też analityków, a nawet psychologów. UX to szeroko pojęte działanie projektowania interaktywnego produktu przyjaznego dla człowieka i to będzie przyszłość.

Następna dyskusja:

Zapraszam na darmowe studia...




Wyślij zaproszenie do