Temat: Jury

Składy Jury:

Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych:

Filip Bajon (przewodniczący) - scenarzysta i reżyser filmowy oraz teatralny, prozaik. Studiował na PWSFTviT w Łodzi, gdzie od czerwca 2008 roku jest dziekanem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. Wcześniej wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor wielokrotnie nagradzanych filmów, z których najsłynniejsze to "Aria dla atlety", Magnat" i "Poznań 56".

Krzysztof Łukaszewicz - reżyser. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat zeszłorocznego koszalińskiego Wielkiego Jantara za debiut "Lincz".

Joanna Orleańska - aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła PWST we Wrocławiu. Zagrała m. in. role w filmie "Show" Macieja Ślesickiego i "Senność" Magdaleny Piekorz. W 2010 roku otrzymała w Koszalinie Jantara za kreację w obrazie "Zwerbowana miłość" Tadeusza Króla.

Witold Stok - operator, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi. Autor zdjęć między innymi do filmów "Personel", "Egzamin dojrzałości", "Przepraszam, czy tu biją?", "Śluby panieńskie" i "Lincz". W latach 80-tych wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuuje karierę. Członek British Society of Cinematographers.

Mariusz Sieniewicz - Mariusz Sieniewicz - pisarz, autor pięciu książek, m.in. "Czwartego nieba", "Rebelii", "Miasta Szklanych Słoni". Trzykrotny finalista Paszportów Polityki, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE; rekomendowany przez Olgę Tokarczuk na Targach Książki w Lipsku, w ramach programu "Famous Authors present the promising young Writers"; jego twórczość tłumaczono m.in. na języki: angielski, niemiecki, rosyjski, węgierski i czeski; na podstawie jego książek zrealizowane zostały sztuki teatralne: "Wszystkim Zygmuntom między oczy" w Teatrze Polskim we Wrocławiu i "Żydówek nie obsługujemy" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Konkurs Debiutów Krótkometrażowych:

Andrzej Fidyk (przewodniczący) - polski reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, profesor, wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS. W 1996 roku objął funkcję szefa Redakcji Filmów Dokumentalnych Programu 1 TVP. Twórca programu "Czas na dokument", dwukrotnie nagrodzonego Wiktorem. Jego najbardziej znane filmy to: "Defilada", "Prezydent" i "Yodok Stories". Realizował obrazy także dla BBC.

Marta Mironowicz - reżyserka filmów dokumentalnych, absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej krótkometrażowy film "Kawałek lata" zdobył w zeszłym roku w Koszalinie Jantara za najlepszy dokument oraz Nagrodę Główną na Festiwalu w Lipsku, Grand Prix w Clermont-Ferrand i Wyróżnienie Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dorota Lamparska - reżyserka, absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2004-2006 wykładała tam reżyserię. Autorka filmów: "Są takie świeżuteńkie dziewczynki", "Droga wewnętrzna" (obecnie element pełnometrażowego obrazu "Demakijaż") i "Polska nowela filmowa". Przewodnicząca Koła Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Paweł Flis - operator, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracujący z Marcinem Wroną jako autor zdjęć do jego wielokrotnie nagradzanych filmów: "Człowiek magnes" "Moja krew" i "Chrzest".

Mariusz Dąbrowski - malarz, fotografik, reżyser i producent filmowy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2008 roku habilitował się w dziedzinie sztuki filmowej w PWSFTviT w Łodzi 2008 i objął pracownię fotografii na ASP w Warszawie. Laureat licznych nagród m.in. Obrazu Roku, Ap-Art Berlin-Grand Prix, Nagrody Talensa i Nagrody na Biennale Malarstwa Euro American.