konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

W związku z jutrzejszą premierą Jamesa Bonda polecam jako ciekawostkę wpis na blogu o telemedycynie :)

http://www.imed24.pl/blog/

Pozdrawiam,
AJ

konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

Witam,

Przede wszystkim, gratuluje projektu. Czy moze Pan cos napisac wiecej o swoim projekcie, jego zalozenia. W opinii Google Health oraz Microsoft HealthVault pierwsze efekty pracy moga byc widoczne dopiero za 15-20 lat kiedy pokolenie 25-30 latkow zacznie na dobre chorowac. Jakie sa Panstwa zalozenia i jezeli to mozliwe, jaki model biznesowy? Mysle ze Pana doswiadczenia na tym etapie moga byc kluczowe dla calego sektora tych uslug.

To co nas od paru dni intryguje obserwujac uwaznie imed24 to pytanie czy i po co trzeba bylo zalozyc az spolke akcyjna dla stworzenia takiego projektu jak imed24.pl ?

PS. Co ma wspolnego Bond z blogiem o telemedycynie?

konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

Chodziło o ten wpis na blogu:

http://www.imed24.pl/blog/index.php/2008/11/telemedycy...

niestety - nie podałem linka do wpisu tylko do bloga jako takiego co oczywiście się zemściło, bo wpis zniknął już z pierwszej strony (człowiek całe życie się uczy :-)). Wpis publikowany był w przededniu premiery nowego Bonda w naszych kinach.

Co do pozostałych pytań - odpiszę Panu nieco później (ale postaram się jeszcze dzisiaj) bo za chwilę muszę przejść w off-line mode na jakiś czas.

Pozdrawiam,
AJ

konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

Zgodnie z obietnicą odpisuję.

W zasadzie dość dużo jest opisane w sekcji "Dowiedz się - jak to działa" na stronie http://imed24.pl.

Ale tak pokrótce:

1. Co do zasady - iMed24 SA świadczy usługi medyczne oraz wytwarza oprogramowanie
2. iMed24 SA posiada własny NZOZ oraz sieć partnerów
3. Partnerzy iMed24 świadczą usługi medyczne na zasadzie podwykonastwa głównie w obszarze szeroko pojętej telemedycyny
4. Partnerzy iMed24 zasilają system iMed24.pl danymi medycznymi tych pacjentów, którzy tego chcą (posiadają konta w systemie iMed24).

Można więc podsumować, że iMed24.pl, to głównie:

A) przechowywanie i udostępnianie pacjentowi jego dokumentacji medycznej (EHR i PHR) za pośrednictwem Internetu przy pomocy systemów o wysokim stopniu dostępności i wieloletnim (całe życie pacjenta?) okresie okresie przechowywania w każdym miejscu na Świecie i o dowolnej porze.

B) platforma do świadczenia usług medycznych on-line z silnym naciskiem na poszanowanie art. 42 Ustawy o Wykonywaniu Zawodu Lekarza oraz art. 9 Kodeksu Etyki Lekarskiej (w odróżnieniu od niektórych innych portali, które pojawiają się tu i ówdzie).

Co do modelu biznesowego:

- płatnikiem jest pacjent
- beneficjentami są: iMed24 SA oraz partnerzy iMed24

Za co płaci pacjent:

- za utrzymywanie i udostępnianie danych via Internet (tzw. doładowanie miesięczne lub jego krotność pozwala na dostęp do danych przez miesiąc lub krotność miesiąca od doładowania) - w okresach, gdy "konto" pacjenta nie jest opłacone dane są nadal zbierane ale pacjent uzyskuje do nich dostęp po opłaceniu doładowania. Pacjent nie opłaca doładowań "wstecz" za okresy, w których nie płacił. System jest w zasadzie Pre-Paid'owy oraz Pay-Per-Use a także On-Demand.

- za korzystanie z usług medycznych on-line - według cen określanych przez partnerów iMed24 indywidualnie dla każdej usługi ("Giełda Usług Medycznych on-line"? - ale z dużymi ograniczeniami wynikającymi z silnego nacisku na etykę lekarską)

- za usługi dodatkowe - np. za powiadamianie przez SMS i inne.

Model biznesowy:

- (a) iMed24 otrzymuje wynagrodzenie za utrzymywanie i udostępnianie via Internet dokumentacji pacjentów
- (b) Partnerzy iMed24 otrzymują wynagrodzenie za usługi medyczne on-line, które świadczą na rzecz (i tak swoich) pacjentów

Ponadto:

- Partnerzy iMed24 otrzymują prowizję z kwoty (a) od pacjentów, którzy się u nich leczą w sposób "tradycyjny" za przesyłanie dokumentacji do systemu
- iMed24 otrzymuje prowizję z kwoty (b) z tytułu udostępniania platformy do świadczenia usług medycznych on-line

Inne informacje:

- iMed24 posiada pisemną umowę z każdym z pacjentów posiadającym konto w iMed24
- każdy partner iMed24 otrzymuje pewien zestaw "narzędzi" (oprogramowania) do świadczenia usług na rzecz iMed24
- każdy partner iMed24, jak i sama iMed24 SA, objęta jest ochroną ubezpieczeniową z tytułu świadczonych usług on-line

Co do spółki SA - czy i po co jest potrzebna - to zbyt szerokie pytanie jak na forum.

Pozdrawiam,
AJAndrzej Jaromin edytował(a) ten post dnia 20.11.08 o godzinie 21:42

konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

Panie Andrzeju

Jestem pod wrazeniem i wszystko teraz rozumiem. Musze przyznac ze SA to zrozumialy wybor gdy w gre wchodzi wlasna placowka medyczna i inwestycje w sprzet medyczny oraz rozliczanie z NFZ.

To bardzo interesujace jak Slask generuje ostatnio dobre firmy medyczne. Zeby tylko wymienic Helimed, Okulistyke. No i Activeweb ktory takze powstal na Slasku.

Z mojej strony jestem wielkim fanem tego co Panstwo robicie i ciesze sie ze bedzie Pan sie dzielic doswiadczeniami. To bardzo wazne dla branzy gdy raczkuje. Z mojej strony polecam pomoc kanalow Openmedica oraz/lub wdrozenie systemu identyfikacji Medpass 2.0. Medpass 2.0 to juz masa krytyczna w zakresie kluczowych portali medycznych. W razie pytan jestem do dyspozycji.

Aby podtrzymac dyskusje, jaka dynamike rozwoju przewiduje Pan? Czy zgadza sie Pan ze mna, iz mimo wszystko jest to swietna inwestycja niz realny biznes na rok 2009?

konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

Panie Igorze.

Dziękuję za miłe słowa (i za te bardziej gorzkie na Pana blogu też :-)).

Co do prognozowanej dynamiki - gdyby skupić się tylko na EHR, PHR, EMR - to faktycznie - jest to sprawa przyszłości. Ale jeżeli uda się komuś połączyć EHR z usługami, z których pacjenci korzystają regularnie (a tylko zaoferować im inny "kanał dostępu") - to z pewnością jest to realny biznes - tak samo za 15 lat, jak i w 2009 roku.

Zresztą - ja bym się nie odważył prognozować co będzie za 15-20 lat. Wielcy gracze rynku IT w medycynie prognozują rozwój tego rynku daleko w przód. Ale proszę pomyśleć - 20 lat temu - w 1988 roku nikomu się nawet nie śniło, że w 2008 będzie powszechnie dostępny Internet (obecnie IV medium komunikacyjne na świecie) - że w ogóle będzie coś takiego jak Internet, że będą wyszukiwarki jak Google i że będzie osobna "dziedzina wiedzy", jaką jest SEO, SEM i pokrewne zagadnienia :)

Ja osobiście w tamtych latach posiadałem Atari 65XE, a oprogramowanie "kupowało" się w butikach z grami i na raczkującej wtedy giełdzie komputerowej :)

Myślę, że prognozowanie o 5 lat wprzód jest już zbyt śmiałe. Zwłaszcza, że dynamika wzrostu jest obecnie dużo większa niż w 1988 roku.

BTW: Koncepcja MedPass całkiem ciekawa - będę się przyglądał.

Pozdrawiam,
AJ

konto usunięte

Temat: James Bond i telemedycyna

Panie Andrzeju,

Fakt - na blogu napisalem w pierwszej kolejnosci i to gorzko. Niestety, z perspektywy takich inwestycji jak Comarch mysle ze projekt wykonany jest jak przystalo na wielka wytwornie softwareu. Nie jestem zachwycony i uwazam, iz powinni Panstwo zatrudnic zespol bardziej z "branzy" pharma emarketing a nie public healthcare. Ale tez z drugiej strony nie mialem wiedzy na temat tego ze firma de facto jest Swiadczeniodawca co zmienia perspektywe i to zasadniczo.

Tak wiec robie komentarz do mojego wpisu. Jedynie krowa nie zmienia pogladow. http://update.activeweb.pl/?p=121



Wyślij zaproszenie do