konto usunięte

Temat: badanie do pracy magisterskiej:)

Cześć!:)

Prowadzę obecnie badania na temat portali społecznościowych do mojej pracy magisterskiej. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie mojej ankiety. Nie trwa to długo:) Z góry dzieki!;D

http://www.ankietka.pl/ankieta/50457/ankieta-na-temat-...
Anna Barhoun

Anna Barhoun Research Executive

Temat: badanie do pracy magisterskiej:)

Mam kilka uwag:
dlaczego badanie 6 jest jednokrotnego wyboru? Skoro ktoś wcześniej może wybrać, że korzysta z kilku portali, to przecież mogą to być portale o różnej tematyce.
Dwa razy pojawia się pytanie o to, jak często korzysta się z serwisów społecznościowych. Nie wiem, czy to przeoczenie, czy zależy Ci na tym, żeby ktoś się określił, czy uważa, że korzystanie np. 'raz w tygodniu' to często czy rzadko. Może jakoś inaczej sformułować to pytanie.
'Czy korzystanie z serwisów jest kosztem innych obowiązków?' wydaje mi się, że forma tego pytania nie jest odpowiednia, a kafeteria, którą dobrałaś do takiego pytania, nijak się do niego ma. Może raczej 'Czy zdarza się Pani/Panu korzystać z serwisów społecznościowych kosztem innych obowiązków?' . Ale ogólnie to pytanie wydaje mi się dziwne, ludzie często nie zdają sobie z tego sprawy, że coś poświęcają. Poza tym, co zaliczysz do obowiązków. Ktoś może uważać, że nie ma żadnych obowiązków i wtedy siedząc nawet 24 godziny na dobę na serwisach społecznościowych nie będzie uważał, że coś poświęca.
W pytaniu 9 pojawia się 'na ogół nie', ja bym się trzymała konsekwentnie, jeśli masz już 'zdecydowanie' i 'raczej', to pozostałe odpowiedzi niech będą też takie, bo 'raczej' a na 'ogół' może oznaczać dla respondenta coś innego, zwłaszcza, że stosujesz jedno i drugie. No i brakuje odpowiedzi pośredniej, ja na przykład nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
Pytanie 11 jest zbyt trudne. Myślisz, że komuś będzie chciało się wypisywać 13 odpowiedzi i je porządkować? Z tego co pamiętam ankietka ma taką opcję, żeby dać taki rodzaj pytania, że respondent będzie miał wszystkie odpowiedzi i przeciągając je, może je ustawić od najważniejszego do najmniej ważnego, taka forma jest chyba bardziej przyjazna.
pyt. 12 - 'tak zawsze', 'tak z niektórymi' - albo 'tak ze wszystkimi', 'tak z niektórymi', albo 'tak zawsze', 'tak często', itd.
pyt 14. - otwarty na co?
pyt. 18 - pomieszałaś czasy 'Czy korzystasz...?'
co ma odpowiedzieć w pyt. 22 osoba, która w 21. odpowiedziała 'w żadnym'?
pyt. 24 - ale gdzie rozmawia? z kim?
ogólnie chyba ta część, która odnosi się do portali randkowych jest skierowana tylko do osób, które z nich korzystają.

Poza tym raz stosujesz wersję 'Pan/Pani', a raz zwracasz się do respondenta per Ty - powinno być jednolicie.
Trochę też za dużo informacji na raz, może podzielić ankietę na częśći i każdą zamieścić na osobnej stronie.
Radziłabym też raz jeszcze przejrzeć wszystkie kafeterie - czy są wyczerpujące?

Mam nadzieję, że nie obrazisz się, za to co napisałam, ale wydaje mi się, że nie chcesz zrobić złych badań, więc może moje rady na coś się przydadzą.

Temat: badanie do pracy magisterskiej:)

ankieta jest w kilku miejscach nierozwiązywalna i zawiera logiczne sprzeczności, mi nie udało się przejść do końca



Wyślij zaproszenie do