Marcin
Bronarski
artistic manager,
entryspot
Temat: DROGA DŹWIĘKU, DROGA CISZY - trening harmonijnego działania
Warsztat„Droga Dźwięku, Droga Ciszy”
Way of Sound, Way of Silence (WoS)
Trening harmonijnego działania
14-15 maja, Wrocław, Rozwijalnia
„Droga Dźwięku, Droga Ciszy” – warsztat z pogranicza muzyki, ruchu i medytacji
Jak, poprzez pracę z dźwiękiem, podnieść jakość naszych działań? Jak zrozumieć muzykę, jej język, jak przechodzić z imitacji do kreacji? Jak nauczyć się uważności na partnera, kreatywności oraz intuicji w podejmowaniu decyzji i w działaniu? Zapraszamy na wyjątkowy warsztat, oparty na autorskiej metodzie Jacka Ostaszewskiego, inspirowany medytacją Zen, tradycją hinduską i afro-kubańską. Warsztat muzyczny, w którym jedynym instrumentem jest nasze ciało-umysł.
Wyzwala on poprzez pracę z rytmem nową energię, otwiera kreatywność i wyobraźnię, umiejętność współpracy w grupie, pogłębia uwagę na partnerze, pozwala przezwyciężyć obawy i lęki związane z niską samooceną własnych możliwości, otwiera słuch melodyczny i porusza problemy związane z emisją głosu.
Warsztat przeznaczony jest dla osób o różnym stopniu zaawansowania w muzyce (nawet dla zupełnie początkujących)
Uniwersalną wartość treningu potwierdza Polski Instytut Ericksonowski oraz wielu psychologów i terapeutów, m. in. Wojciech Eichelberger.
Czym jest „Droga Dźwięku”?
To autorska, unikalna metoda Jacka Ostaszewskiego, muzyka, lidera legendarnej grupy „Osjan”, kompozytora i pedagoga [krakowska Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna], od wielu lat testowana przez środowisko psychologów, terapeutów i psychiatrów. W 1988 roku była prezentowana w ramach zajęć fakultatywnych na kilku uczelniach amerykańskich, w tym słynnej „wylęgarni Noblistów” bostońskiej M.I.T dostając entuzjastyczne recenzje. Jest realizowana na parodniowych, atrakcyjnych, intensywnych warsztatach gdzie przekaz werbalny znajduje swoje urzeczywistnienie w przypominających zabawę dynamicznych ćwiczeniach angażujących ciało i umysł. „Droga Dźwięku” jest rewolucyjną metodą, łączącą elementy treningu muzycznego, medytacji, ćwiczeń podnoszących próg uważności i świadomość ciała. Ten trening pozwala na dokonanie niezbędnych korekt podnoszących jakość naszych działań. To krok pozwalający zlokalizować bariery, fałszywe wyobrażenia co do własnych możliwości, mające zazwyczaj swe źródło w niskiej samoocenie. To trening uważności, kreatywności, samodzielności, refleksu i intuicji w podejmowaniu decyzji, trening pracy z partnerem i komunikacji w grupie. To porządkujące i stymulujące energię ćwiczenia rytmiczne. To trening głosu, często podstawowego narzędzia komunikacji. To wreszcie trening psychicznej odporności, równowagi umysłu i ciała w trudnych sytuacjach, radzenia sobie z tremą i natrętnymi myślami.
Do kogo skierowany jest warsztat?
Warsztat „Droga Dźwięku, Droga Ciszy” adresowany jest do osób dostrzegających potrzebę podniesienia jakości własnego życia, relacji z partnerami [również zawodowymi], radzenia sobie ze stresem, lękiem w obliczu trudnych decyzji zarówno życia zawodowego jak i osobistego. Od wielu lat warsztaty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem psychologów, terapeutów, trenerów i nauczycieli. Ich kreatywny charakter jest niezwykle przydatny „ludziom sztuki” - aktorom i muzykom. Wiele dzisiejszych gwiazd filmu, teatru czy telewizji to byli studenci Ostaszewskiego. Może być pomocny każdemu, kto odczuwa potrzebę podniesienia jakości własnych działań.
Nie ma znaczenia doświadczenie muzyczne uczestników. Warsztaty przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania w muzyce.
Prowadzący:
Jacek Ostaszewski
Kompozytor, muzyk, lider legendarnej grupy „Osjan”, wieloletni wykładowca PWST w Krakowie, autor muzyki teatralnej do spektakli Krystiana Lupy.
Współpracował m.in. z Tomaszem Stańką, Krzysztofem Komedą, Donem Cherry, zespołem Anawa Marka Grechuty. Jeden z pionierów buddyzmu Zen w Polsce. Autor unikalnej metody „Droga Dźwięku, Droga Ciszy”. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą [USA, Japonia, Portugalia]. Stała współpraca z Polskim Towarzystwem Eriksonowskim.
Termin : 14.05.2011 (sobota) godz. 11.00 – 19.00
15.05.2011 (niedziela) godz. 10.00 – 18.00
Miejsce: Rozwijalnia, ul. Chełmońskiego 30 , Wrocław
Informacje i zapisy: Marcin Bronarski, tel. 602 103 088, happylive33@gmail.com Dodatkowe informacje na http://rozwijalnia.pl
Ilość miejsc na warsztacie jest ograniczona i decyduje kolejność wpłat.
Polecam i serdecznie zapraszam
Marcin Bronarski